wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża 2018
Autor Wiadomość
Izzi 

Pomogła: 55 razy
Wysłany: 2017-11-09, 12:04   

panikanka napisał/a:
spodobały mi się jedynie Bogumiła i Dobrosława, ale chyba to trochę przegina
eeetam wcale nie przegina! Nasi sąsiedzi mają dwójkę maluchów: Mieczysław i Bogna. Moim zdaniem tradycyjne imiona są piękne. A dzieci w szkole mogą śmiać się i ze Stanisława i z Alana czy Olwiera więc nie ma na to co patrzeć ;-)
My imię wybraliśy już dawno:) Józef. Zacny patron:)
Noi ten mój Józio też napiernicza mnie straszliwie. Czasem mam wrażenie, że zaraz wyskoczy :lol:

PustaMiska - akcja charytatywna KLIK;)

Veronique 

Dzieci: Danika, Tymon
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-11-09, 14:00   

Ja miałam koleżankę Dobrochnę w harcerstwie i Dobrusia na nią mówiliśmy. Dobrosława tez fajne imię.
Dziewczyny, jak ja tesknie za brzuchem!
Ja na prawdę uwielbiam być w ciąży! To jest taki fajny stan, taka mega bliskość z dzidziusiem, jeszcze wolność zanim się urodzi ;-) ale już jest się mamą.

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.

Jadzia 

Dzieci: córka i syn
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2017-11-09, 14:26   

Veronique napisał/a:
Ja na prawdę uwielbiam być w ciąży!

Wariatka :P Ale trochę Ci tego zazdroszczę, że tak fajnie ogarniasz ciążę, macierzyństwo...taki spokój z Twoich postów płynie...Ja ciągle jestem okropny nerwus, wszystko czarno widzę i negatywnie oceniam siebie w roli mamy.

panikanka, też uwielbiam stare imiona. Są śliczne :) Bądź odważna ;)

Izzi w rodzinie u kolegi mojej córki ma się pojawić chłopczyk...i właśnie Józef będzie :) (a ja miałam być Józefina...ale cieszę się, że jednak na Jadwidze stanęło :-P ).

Veronique 

Wysłany: 2017-11-09, 19:55   

Jadzia,

Jak mąż się nie zgodzi na kolejne to chyba zostanę surogatką ;-) i z jednej strony na prawdę byłabym gotowa to zrobić dla jakiejś bezdzietnej pary to z drugiej obawiam się, ze po porodzie, po oddaniu dziecka (które genetycznie nie byłoby moim przecież) wpadłabym w przepaść z której nie ma powrotu...
Także chyba to by było na tyle u mnie w temacie ciąża.

Ja tez ostatnio zwątpiłam w siebie, Danika przechodzi bunt taki, ze chyba zostanie naczelną rebeliantką Niemiec. Pewnie jakiś wpływ na to ma pojawienie się brata. I może tak, w niebezpośredni sposób to wyraża. A ja mam sobie wiele do zarzucenia jeśli chodzi o reakcje na ten bunt...

panikanka 

Dzieci: Chomik i Kijanka pod sercem
Wysłany: 2017-11-10, 12:54   

Izzi piękne imię wybraliście, mój dziadek tak miał na imię i zawsze mi się podobało, niestety kojarzy mi się tylko z nim, a nie uważam go za dobrego patrona bo w młodości wiódł dość hulaszcze życie a uspokoił się dopiero po tym jak był jedną nogą na tamtym świecie :mrgreen: Ale samo imię jest urocze, poznałam też kiedyś 3 letniego Józia :lol:

Jadzia napisał/a:
Ale trochę Ci tego zazdroszczę, że tak fajnie ogarniasz ciążę, macierzyństwo...taki spokój z Twoich postów płynie
odnoszę podobne wrażenie :-) Że wszytsko masz tak fajnie poukładane i przemyślane :-D

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info

Veronique 

Wysłany: 2017-11-11, 06:39   

panikanka napisał/a:

Jadzia napisał/a:
Ale trochę Ci tego zazdroszczę, że tak fajnie ogarniasz ciążę, macierzyństwo...taki spokój z Twoich postów płynie
odnoszę podobne wrażenie :-) Że wszytsko masz tak fajnie poukładane i przemyślane :-D

Dzięki dziewczyny. Powiem tak: jak jestem wyspana czerpie mega dużo radości z macierzyństwa (o ciąży nie wspominając nawet bo na mnie ciąże działają bardzo pozytywnie pod wieloma względami). Tymon jest wielkim śpiochem wiec póki co jest dobrze. Ale jak nie śpię (czego doświadczyłam na pewnym etapie z Danika, miała chyba z 8 miesięcy) to już tak wesoło nie jest...

any_any 

Dzieci: 1 i kropeczka :)
Wysłany: 2017-11-11, 19:38   

U nas wszystko dobrze. Imienia jeszcze nie mamy, a i konkretnych pomysłów na nie brak. Od czasu do czasu dyskutujemy o tym, ale już rzadziej niż 1-2 miesiące temu..
Może Bruno lub Leon, jeszcze Ziemowit lub Konstanty.. Ale żadne mnie na 100% nie przekonuje.

Ja też jestem kulą. Choć o ile w 2 trym. martwiłam się zbyt dużym przybieraniem, to teraz martwię się, że od 1,5 miesiąca przytyłam jakiś 1 kg tylko. NO ale i tak sporo, bo w sumie chyba już +14 kg jest 8-)

Właśnie dziś miałam taką refleksję, że o ile w pierwszej ciąży nie mogłam doczekać się rozwiązania (bo też martwiłam się, czy z młodą wszystko ok), to teraz przeraża mnie, że to już tylko 10 tygodni :shock:
Więc na tyle na ile się da korzystam z WOLNOŚCI - ciągam tą moją Kruszyne po znajomych, czy innych atrakcjach, bo mam wrażenie, że jak się drugie urodzi, to wpadnę w jakąś czarną dziurę, z której się ocknę może w wakacje :-P

Izzi 

Pomogła: 55 razy
Wysłany: 2017-11-13, 22:12   

panikanka napisał/a:
poznałam też kiedyś 3 letniego Józia
4letni synek dalekich znajomych to właśnie Józio:)
dorosłego Józefa nie znam żadnego ..osobiście nie znam .. stawiamy na świętego :)

Veronique napisał/a:
Ja na prawdę uwielbiam być w ciąży!
ojej ..ja też zazdroszczę:)
o ile w pierszej ciąży, patrząc z perspektywy czasu, miałam mega depreche to w drugiej był totalny luz, spokój i celebracja każdego jej przejawu :-) moje starszątko do 15 w przedszkolu a ja zaczytywałam się w lekturach przeróżnej treści ..a teraz? jeeej! mały urwis nie daje mi chwili wytchnienia! ciągle tylko MAMA! TO! MAMMMA TO! :lol:
..noi chciałabym wreszcie założyć na siebie jakąś ładną kiecke :-P

Cytat:
z której się ocknę może w wakacje :-P
może nie będzie aż tak źle ;-)

PustaMiska - akcja charytatywna KLIK;)

any_any 

Dzieci: 1 i kropeczka :)
Wysłany: 2017-11-15, 18:02   

Izzi ja w tej ciąży się nie daję, tzn. młoda jest bardzo wymagająca, ale też wychodzę więcej z domu (bo w pierwszej raczej miałam zalecane polegiwanie), nawet sobie dwie sukienki kupiłam :-P

Nie wiem jak będzie, ale wolę się pozytywnie rozczarować :mryellow:

Odpowiedz do tematu