wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Restauracje Wege w Polsce
Autor Wiadomość
maga 
mama Zioma

Dzieci: Ziemowit 13.12.2008
Pomogła: 79 razy
Wysłany: 2015-02-17, 10:37   

Nie wiem, czy było już tutaj, ale chyba nie. Sieć pizzerii Fiero (łódzkie) ma w menu stronę z pizzą wegańską. Zdaje się, że też inne opcje vegan są w menu (sałatki i makarony), ale nie dam sobie głowy urwać ;)

samanta

Wysłany: 2015-03-11, 12:42   

Aktualnie przebywam ma wyjeździe służbowym w Opolu. Wiecie czy można tu zjeść coś dobrego? :)

Fatty 

Dzieci: NIGDY! :)
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2015-03-21, 17:29   

Cytat:
W Rzeszowie powstaje bar wegański "Vegus" - super, bo takich miejsc na podkarpaciu deficyt.

byłam dziś- było smacznie, jak na mnie maławo, ale ja jestem strasznym wpierdalaczem ;) Mój mięsożerca wtrząchnął falafel burgera i smakowało.

zlotooka 

Dzieci: księżniczka Zofia
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2015-03-21, 17:38   

maga, na pewno są pizze, jadłam, smaczne. Makarony jakieś też zdaje się. Bardzo mnie zaskoczyli oznaczeniem "V" w menu.

http://kie-lbie-we-lbie.blogspot.com/
http://wegeblw.pl/

krzysztof

Wysłany: 2016-09-18, 12:11   Świnoujście-El Papa–Cafe Hemingway-wegańskie ciast

:o

Na kawę do Hemingwaya - Gazeta Turystyczna Świnoujście, wiosna 2016.
https://issuu.com/turystyka/docs/gazeta_pl_1.2016
https://issuu.com/turystyka/docs/gazeta_pl_1.2016+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b
Cytat:
Przy deptaku w centrum Świnoujścia znajduje się kawiarnia „El Papa – Cafe Hemingway”. Spotkały się w niej dwie pasje. Pasja pieczenia i konsumowania ciast, oraz rodzinna miłość do literatury. Dlaczego patronem tego miejsca został akurat Ernest Hemingway? – To jeden z naszych ulubionych pisarzy, a ze względu na jego barwny życiorys uznaliśmy, że idealnie nadaje się na patrona kafejki. Goście często pytają, czy Hemingway był kiedyś w Świnoujściu. Odpowiadamy tak: nie jest potwierdzone, że nie był. Za to jesteśmy pewni, że jest z nami duchowo – czasem, kiedy otwieramy rano kawiarnię okazuje się, że w nocy ktoś poprzestawiał książki, a w butelce Havana Club brakuje trochę rumu – śmieje się Bartosz, który na co dzień prowadzi wraz z mamą Elą i bratem Markiem, to klimatyczne miejsce. Bartosz sam otarł się o literaturę, jest autorem dwóch powieści, których akcja dzieje się w Świnoujściu. Jego debiutancka „Beczka soli” nadal ma swoich sympatyków. Przez ostatnie lata pisał scenariusze seriali. Kilkanaście miesięcy temu zrobił sobie przerwę i wrócił z Warszawy do rodzinnego miasta by wraz z rodziną budować atmosferę kawiarni. Najpierw wraz z przyjaciółmi stworzyli wystrój lokalu, a teraz całe serce wkładają w jakość ciast i wyrobów. Niektóre z nich są autorskie, a receptury są rodzinną tajemnicą. Całej ekipie bliskie są idee zdrowego życia: Co weekend, a często też w dni powszednie, pieczemy słodkości w pełni wegańskie – opowiada pani Ela. – Nasze torty bezowe oraz ciasta czekoladowe są bezglutenowe, bez grama mąki i proszku do pieczenia. Jesteśmy z nich naprawdę dumni. Kawiarnia serwuje również przekąski niesłodkie, przebojem jest roślinny smalczyk z cebulką i jabłkiem na bazie oleju kokosowego. Potraw mięsnych tu nie znajdziecie – lokal jest miejscem przyjaznym zwierzętom – chętnie je tu goszczą, ale nie na talerzu. W progu zawsze stoi miska z wodą, a w szufladzie na czworonogów czekają smakołyki. Na półkach znajduje się mnóstwo książek, ich wybór nie jest przypadkowy. Każdą można zdjąć z półki i poczytać – ktoś ma ochotę na Hemingwaya w oryginale, po niemiecku, holendersku lub w innych językach (nawet gruzińskim)? – proszę bardzo! Wrażenie robią ściany, a zwłaszcza wiszące tam obrazy, albowiem cyklicznie organizowane są wystawy zaprzyjaźnionych artystów. A także, oczywiście, spotkania autorskie z pisarzami. „Papa” – tak przyjaciele nazywali Hemingwaya. Dziś przyjaciele książek i sztuki, oraz ci którzy po prostu lubią ludzi, spotykają się w El Papie, na kawie, ciastku, przy książce, a czasem sącząc ulubiony drink patrona – Papa Doble. – Otworzyliśmy się 1 stycznia 2015 roku i dość szybko okazało się, że nieświadomie pracujemy według pewnej idei – mówi Marek. – Wszystko robimy tak, jakbyśmy robili to dla siebie. – Dochodzą nas słuchy, że podobno jest to całkiem fajna kawiarnia – uśmiechają się właściciele.

El Papa - miejsce przyjazne czworonogom
https://www.facebook.com/...624236067705535

zdjęcia z "El Papa – Cafe Hemingway”
https://www.facebook.com/elpapacafe/photos

pzdr.

Eowina 

Wysłany: 2016-10-23, 22:54   

We wrocławskim Strass Burgerze jest nowe menu i są teraz wegańskie burgery. Aż 4. Różne. Próbowałam, całkiem smaczne, choć bułka mogłaby być lepsza.

Chciałam też gorąco polecić, bo warto, a w szukajce mi nie wyskoczyło - Basztę. Mieści się za Halą Targową (również Wrocław) i jest to tajska wegańska restauracja z bardzo smacznym jedzeniem i fajnym klimatem ;)

Alispo 

Dzieci: 4łape
Pomogła: 127 razy
Wysłany: 2016-10-24, 11:10   

Baszta fajna :) w Strass już dawno są,ale nie jadłam, jakoś mnie odstraszają Takie burgerownie

Fatty 

Dzieci: NIGDY! :)
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2017-11-26, 20:49   

Co do Rzeszowa:

*Magiczne smaki
*Vegus(przenieśli się do galerii Rzeszów -żal mi, bo nie lubie jeść w galerinianym zgiełku)
*Zdrowo Zmiksowani(mają opcje wege i wegańskie)
*Zielona Baza - catering/tylko na dowóz

*Burger Store - lokal mocno mięsny ale mają opcje wege(nie vegan, bo było z fetą)- akurat byłam dzisiaj z mięsojadem, nie najadłam się :D ale ja z tych żarłoków, muszę sporo zjeść aby mnie zatkało. Placek fasolowy w roli kotleta, jak na mój gust był trochę mało wyrazisty, ale burger całościowo był smaczny - czuć, że wszystko świeże. Pewno jeszcze wpadnę i może podsunę im pomysł aby zamiast z plackiem fasolowym, spróbowali z falafelem, to by mnie bardziej satysfakcjonowało :D

Jest progres! Jeszcze parę lat temu, gdy chodziło o opcje wege to człowiekowi zostawały naleśniki z jabłkami i frytki z surówkami, a po wniknięciu w skład frytury, same surówki :P
Teraz w większości lokali są opcje wege i to wcale nie typu: dania rybne ;) :D

rud@ 

Wysłany: 2017-12-06, 20:13   

Nie wiem czy i kiedy było- Wrocław.
U Gruzina na Skłodowskiej -bar z plackiem z nadzieniem z sera bądź fasoli z piekielnym sosem paprykowym. Dobre, tanie, kaloryczne :)
Druga miejscowa dosc swieza -Wegetarianski Bar Mleczny, okolice rynku (Szewska?). Znów przyjemne ceny, asortyment szerszy choć raczej mączny. Ale np. owsiane racuchy były, czyli może i bezglutenowcy się pożywią?

Odpowiedz do tematu