wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego dziecko nie powinno jeść
Autor Wiadomość
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-04, 05:13   Czego dziecko nie powinno jeść

hxxp://dziecisawazne.pl/czego-dziecko-nie-powinno-jesc/
 
 
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2012-10-04, 09:01   

jak zobaczyłam ta pechowa trzynastkę , to sobie uświadomiłam ,że kilka znajomych dzieci jedzie tylko na tych produktach i to w dzień dzień :-|
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-10-04, 09:10   

U nas kilka z tych produktów bywa na stole raczej regularnie (płatki kuku, produkty z puszek), kilka rzadziej, ale jednak (keczup, mleko, kajzerki, sklepowe słodycze, soki zagęszczone, jogurty, budynie). I nie uważam, że źle karmię dzieci. Chodzi chyba o wyważenie właściwe i umiar. I żeby nie było tak jak napisała margot - tylko te produkty i to dzień w dzień.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
strzyga 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 19 Wrz 2012
Posty: 845
Skąd: Kato
Wysłany: 2012-10-04, 19:48   

Keczup nie jest wcale taki niezdrowy, przeciwnie - zawiera więcej łatwo przyswajalnego likopenu niż surowy pomidor. Trzeba tylko kupować keczupy (przeciery pomidorowe) dobrej jakości i bez konserwantów, zagęstników. Są takie. Poza tym lista moim zdaniem jak najbardziej prawdziwa.
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2012-10-05, 07:26   

priya, dziękuję ci za twoja wypowiedź :*
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2012-10-06, 10:47   

tu jest dość podobna lista i uzasadnienie pani dietetyk
hxxp://www.edziecko.pl/jedzenie/56,79379,12595803,Czarna_lista__to_jedzenie_wcale_nie_jest_zdrowe_.html
 
 
Albertyna 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 488
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-07, 14:57   

Wow! Okazuje się, że my- cała rodzinka zdrowo jemy. Miłe. :-)

Mam odruch czytania składów i to co niekiedy znajduję, choćby na herbatce dla niemowląt, mnie załamuje- pierwszy składnik (czyli, ten, którego jest najwięcej- cukier :evil: ), o słoiczkach nie wspomnę- znalazłam kilka bez soli, czy cukru i mam- na wszelki wypadek, ale raczej gotuję sama- przynajmniej wiem co Niunia je. :-)

Chciałam kupić dla Małej mleko ryżowe- w każdym musi być sól. Ech...
_________________
Doradca Noszenia ClauWi®
 
 
gemi 
Matka Polka ;)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 2460
Wysłany: 2012-10-30, 12:19   

dla mnie ta lista jest oczywista, choć przyznaję, że niektóre produkty od czasu do czasu pojawiają się na naszym stole. Szczególnie zimą i na przednówku. Oczywiście jako dodatek, a nie składnik główny.

bardzo podoba mi się lista zdrowych zamienników (do kliknięcia pod artykułem). Zawsze można pokazać osobom, które chciałyby zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe, a nie bardzo wiedzą jak.

Albertyna napisał/a:
Chciałam kupić dla Małej mleko ryżowe- w każdym musi być sól. Ech...
sól jest jednym z najzdrowszym konserwantem. A taka ilość nie zaszkodzi niemowlakowi.

Albertyna napisał/a:
o słoiczkach nie wspomnę- znalazłam kilka bez soli, czy cukru i mam- na wszelki wypadek
wiele słoiczków bez soli, cukru i konserwantów w składzie niestety je zawiera. Na tej samej zasadzie, co soki bez cukru, o których autorka wspomniała w podlinkowanym artykule.
Cytat:
Dozwolone jest także dodanie cukru lub syropu glukozo- fruktozowego. Jeżeli jest go nie więcej 2 łyżeczki na litr, producent nie ma obowiązku podawania go w składzie.
W świetle prawa podobne zasady obowiązują przy innych składnikach (barwnikach, konserwantach, soli, itp.), z tym, że inna jest dopuszczalna maks. ich zawartość w objętości / wadze gotowego produktu.
Warto zobaczyć, czy na opakowaniu słoiczków są składniki oznaczone gwiazdką i adnotacją "zgodnie z przepisami prawa".
_________________
"Nowego kłamstwa słucha się chętniej aniżeli starej prawdy" (A.Czechow)
 
 
AZ 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 353
Skąd: kielce/wrocław
Wysłany: 2012-10-31, 21:55   

tak odnośnie obowiązku zapisywania w składach:
hxxp://www.maltreting.pl/index.php/2012/09/zrodlo-czystej-energii/
_________________
ćwicz mięśnie kegla kiedy czytasz moje posty, kiedyś mi za to podziękujesz ;)
 
 
panimuminek

Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 15
Wysłany: 2017-12-08, 10:32   

Najgorsze są zazwyczaj słodycze i chipsy, do których ciągnie dzieci, ale nie można im wszystkiego odmawiać. Słyszałam również że niefajne mogą być produkty z puszek, które maja sporo barwników. Tak już na marginesie, owoce i warzywa z importu też nie są całkiem zdrowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Uwierzcie mi, że producenci nie oszczędzają na nawozach i opryskach... :cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12