wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dłuuuugie włosy
Autor Wiadomość
devil_doll
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-24, 20:58   

jak ktos pozada lusha to w maju moze mi dac znac na prv bo przyjezdza moj tato na miesiac i jak wroci to moze lusha wziasc ze soba w walizce :P a lush jest boski cudny i jest nawet u nas na zadupiu :P
 
 
strzeszynek 

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 31 Paź 2007
Posty: 851
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-01-25, 01:30   

Lily napisał/a:
strzeszynek napisał/a:
Namawiałam czasem koleżanki, które tak robią, by jednego dnia użyły płukanki, nawet wody, jeśli koniecznie muszą coś robic.

wierz mi, że nie zawsze się tak da - ja na drugi dzień rano mam włosy tak tłuste, że nie wyobrażam sobie niemycia, wypłukanie nie wystarczy, wręcz przeciwnie - rozniesie ten syf po całych włosach

Ech, ja wiem, że to niełatwe. Miałam raczej na myśli, żeby przetrzymac. Najpierw np. co 2 dni, po jakimś czasie skóra głowy by zaskoczyła. Pytanie tylko co nastąpiłoby pierwsze: koniec przetłuszczania czy koniec cierpliwości właścicielki włosów :?: :roll: Dajmy na to, w czasie choroby (np. porządne przeziębienie) nie myśli się raczej o włosach, nie? To po takiej chorobie można by spróbowac umyc ciut później niż zazwyczaj. Ale to tylko taka sugestia, Ja mam siano na głowie, więc i inne problemy... (dziś np. zrobiłam sobie hełm - po prostu uczesałam umyte włosy inaczej niż zwykle, zbuntowały się w ciągu nocy i sterczały na wszystkie strony. Tona lakieru załatwiła sprawę :lol: )
_________________

 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-01-25, 11:56   

strzeszynek napisał/a:
Dajmy na to, w czasie choroby (np. porządne przeziębienie) nie myśli się raczej o włosach, nie?
ja myłam nawet jak mialam ciężką depresję, codziennie - umycie włosów to dla mnie tak samo ważna rzecz jak umycie zębów... a zresztą jak nie umyję to mnie skóra swędzi :/ teraz jestem chora i myję codziennie
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2009-01-25, 13:30   

ja ma problem nie tylko z doborem odżywek ale i szamponu, moje włosy nie są bardzo długie. Wiele kosmetyków dostaję od znajomej w tym i szampony, odżywki, farba u mnie tylko jednej firmy (firmy popularne i ogólnodostępne).
Do włosów sprawdzała mi się maska Fructis (tak na chwilę do nałożenia, w słoiczku), obecnie mam spray Gliss Kur jest dobry. Szampony i odżywki avon u mnie się nie sprawdzają, szampon Fitomed po jakimś czasie zaowocował podrażnieniem skóry głowy i łupieżem.
Teraz kupiłam u Lerki szampon Himalaya (właśnie p łupieżowy) i nie stosuję po nim odżywki (po myciu, zazwyczaj z mokrą głową i rozczesanymi włosami idę spać, czeszę tym co pod ręką: szczotką lub plastikowym grzebieniem z szerokim rozstawem zębów a ponieważ używam kremu by Apoli.. to jeszcze włosy łapię gumką i rano są wilgotne). W tym szamponie w składzie jest formaldehyde (zastanawia mnie i nie wiem czy kupie kolejny) ale po kilku razach jestem b zadowolona. Czasem robię kompres z olejku rycynowego, płuczę włosy lekkim glutem siemieniowym z dodatkiem cytryny (niestety ostatni taki zabieg prawie pół roku temu).

kołtuny miewam ale jak powiedziała moja znajoma zajmująca się duchowością i energetycznymi/ naturalnymi sposobami leczenia, to złe intencje innych osób.
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2009-01-25, 15:21   

Agnieszka napisał/a:
szampon Fitomed po jakimś czasie zaowocował podrażnieniem skóry głowy i łupieżem.

Który? ja tak miałam po wersji do włosów suchych, zmieniłam na ten z henną i jestem bardzo zadowolona.
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-01-25, 17:03   

Agnieszka napisał/a:
kołtuny miewam ale jak powiedziała moja znajoma zajmująca się duchowością i energetycznymi/ naturalnymi sposobami leczenia, to złe intencje innych osób.
że co? przepraszam, ale w takie rzeczy to ja nie wierzę...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
PiPpi 
:)


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1974
Skąd: wrocław
Wysłany: 2009-01-25, 19:40   

chmmmm, ciekawe, zastanowię się czy w to wierzę;)
Lily, co z tym przyrządem do czesania???
_________________
hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl] hxxp://pierwszezabki.pl]
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2009-01-25, 21:41   

Kupowałam i testowałam kilka fitomedów i początkowo byłam zadowolona. Ten który mam jeszcze jest z wyciągiem herbaty i henny do włosów koloryzowanych
 
 
LaMandragora 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Cze 2010
Posty: 140
Wysłany: 2010-07-11, 11:34   

euridice napisał/a:
Ja jak zwykle polecę kosmetyki Lush'a.


U nas otworzyli sklepik Lush`a. Mydla, szampony itp. pachna na kilka metrow w przod i w tyl... Mmmmh... :-)
_________________
"Latwiej jest uwierzyc w klamstwo, ktore slyszalo sie sto razy, anizeli w prawde ulyszana po raz pierwszy."

Robert Lynd
 
 
panimuminek

Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 15
Wysłany: 2017-12-08, 10:39   

Polecam siemię lniane, a właściwie maź, którą można uzyskać podczas jego gotowania. Fajnie odżywia zniszczone włosy, a ich rozczesywanie jest znacznie łatwiejsze. Dobra jest również woda różana.
 
 
Nala 

Dołączyła: 23 Lis 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-12-21, 15:58   

Tak! Siemię lniane jest faktycznie dobre na wszystko! Ta maź jest obrzydliwa, glutowata, bleee. Ale ma mnóstwo zastosowań :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13