wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dezodorant domowej roboty z oleju kokosowego i sody
Autor Wiadomość
terra 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 780
Wysłany: 2016-05-07, 06:47   Dezodorant domowej roboty z oleju kokosowego i sody

Może przepis na niego gdzieś tu już jest, ale pozwolę sobie założyć mu osobny wątek, bo jest naprawdę rewelacyjny.

1/4 szklanki sody
3-4 łyżki oleju kokosowego

i opcjonalnie:
odrobina olejku (np.: z drzewa herbacianego, trawy cytrynowej, goździków, pomarańczy)
odrobina skrobi dla zmiany konsystencji.

Przepis stąd: hxxp://www.olej-kokosowy.eu/zdrowy-antyperspirant/

Jak go robiłam, nie wierzyłam, że będzie działał. Na mnie nie działało już nic (przez problemy hormonalne) - i antyperspiranty, i naturalne jakieś kupne specyfiki. Ale działa! Koleżance dałam trochę na próbę, to mi powiedziała, że w końcu można koło niej przejść na koniec dnia (a jej facet marudzi, że straciła zapach ;-) ) :mryellow: Ja zrobiłam bez skrobi, z paroma kroplami olejku pomarańczowego. Ma konsystencję kremu. Niebawem wypróbuję podobny przepis na pastę do zębów. Sodę kupiłam w zielarskim sklepie (to musi być ta czysta soda do analiz). Pamiętajcie, że to nie antyperspirant, więc cały proces pocenia zostaje zachowany, ale bez brzydkiego zapaszku.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
eM 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Lip 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-07, 08:17   

Używam od paru lat podobny, z hxxp://www.zielonawsrodludzi.pl/2013/02/zrob-sobie-skuteczny-dezodorant.html]tego przepisu i muszę powiedzieć, że jestem już uzależniona od niego :-)
Teraz jak będę robić to chyba wypróbuję bez olejku zapachowego, bo jednak już po dłuższym czasie jest drażniący i nie pachnie tak jak na początku.
 
 
terra 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 780
Wysłany: 2016-05-08, 15:54   

eM - ten twój trochę bardziej zawiły w wykonaniu, mój wydaje się prostszy, ale też uzależniający :mryellow:
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-05-08, 16:09   

terra napisał/a:
Pamiętajcie, że to nie antyperspirant, więc cały proces pocenia zostaje zachowany, ale bez brzydkiego zapaszku.
To na Was antyperspiranty działają hamując wytwarzanie potu? Bo na mnie działa tak tylko bloker, którego już nie używam, bo wżera mi się w skórę. Po antyperspirancie cieknę, tylko nie śmierdzę.
Soda z olejem chyba robi jeszcze gorsze plamy niż dezodorant? Bo tak szczerze to ja już zwątpiłam, mam wszystkie bluzki popsute i ciągle plamy pod pachami. Nie czuję się jakoś nadpotliwa, bo pocę się tylko jak gdzieś idę, jak siedzę to jest OK... No więc mogę nosić tylko rzeczy, w których tego nie widać :/
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
eM 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Lip 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-08, 17:46   

Lily napisał/a:
Bo na mnie działa tak tylko bloker, którego już nie używam, bo wżera mi się w skórę.

Na mnie też, ale strasznie mnie skóra po nim swędzi i już dawno go nie używam.

Lily napisał/a:
No więc mogę nosić tylko rzeczy, w których tego nie widać

Mam podobnie :-/


Lily napisał/a:
Soda z olejem chyba robi jeszcze gorsze plamy niż dezodorant?

Dla mnie chyba bez różnicy. Jedno i drugie robi plamy, oczywiście z mojego punktu widzenia ;-)
Ja niestety jestem z tych bardzo pocących się ludzi, mokre plamy są u mnie normą i strasznie mnie wkurzają. Dlatego przy jakiejś bardziej stresującej sytuacji używam wkładek pod pachy :roll:

Terra, tylko się tak wydaję ;-) Ogólnie to oba są bardzo podobne :) Najczęściej upraszczam i robię podobnie jak z tego przepisu podanego przez Ciebie, czyli olej kokosowy+soda+mąka ziemniaczana+olejek eteryczny, a czasami robię wg przepisu, ale zamiast maceratu daję olej z migdałów lub jojoba :)
 
 
terra 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 780
Wysłany: 2016-05-08, 20:29   

Lily napisał/a:
[To na Was antyperspiranty działają hamując wytwarzanie potu? Bo na mnie działa tak tylko bloker, którego już nie używam, bo wżera mi się w skórę. Po antyperspirancie cieknę, tylko nie śmierdzę.

Na mnie antyperspiranty w ogóle nie działały. Kiedyś używałam blokera, ale teraz już nie chcę, bo boję się jego szkodliwego wpływu.

Wydaje mi się, że ten naturalny dezodorant spiera się normalnie, nie zauważyłam jakiś tłustych plam po używaniu. Ważne, żeby zaaplikować ciut wcześniej przed włożeniem na to bluzki, żeby się wchłonęło.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
Ostatnio zmieniony przez terra 2016-07-31, 15:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rudadagusia

Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-07-14, 14:04   

Ojejku, pierwszy raz słyszę o przepisie na naturalny dezodorant i muszę przyznać, że jestem wprost zachwycona tym pomysłem! Zazwyczaj dezodoranty czy perfumy zamawiałam po prostu z [SPAM] a tu pod nosem miałam takie fajne rozwiązanie! Mam jednak pytanie. Czy mogę przygotować taki dezodorant dla mojej 12-letniej córki? I w ogóle znacie jeszcze jakieś inne, podobne przepisy? I w ogóle jakie olejki zapachowe polecacie do użycia w takiej "miksturze"? Strasznie mi się to spodobało. Chyba zacznę robić sobie taki dezodorant;)
 
 
terra 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 780
Wysłany: 2016-07-30, 15:47   

rudadagusia napisał/a:
Czy mogę przygotować taki dezodorant dla mojej 12-letniej córki? I w ogóle znacie jeszcze jakieś inne, podobne przepisy? I w ogóle jakie olejki zapachowe polecacie do użycia w takiej "miksturze"?


Pewności nie mam, ale wydaje mi się, że taki dezodorant jest dużo zdrowszy (albo raczej mniej szkodliwy) niż to, co jest w ogólnej sprzedaży. Ja ostatnio dodałam olejek z trawy cytrynowej, ale zdecydowanie bardziej odpowiadał mi pomarańczowy. Jeśli chodzi o przepisy, to ja na razie ciągle jestem w fazie planowania, ale znalazłam przypadkiem jeden sklep z produktami do przygotowania własnych kosmetyków. Tu pewnie nie mogę podać nazwy, więc jak jesteś zainteresowana, to odezwij się na priv.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
jenny72 

Dołączyła: 14 Wrz 2016
Posty: 3
Wysłany: 2016-09-14, 21:31   

kiedys mialam antidrala, ale mega podraznil mi skore. o naturalnym dezodorancie jeszcze nie slyszalam :)
 
 
panimuminek

Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 15
Wysłany: 2018-01-08, 13:04   

Domowej roboty dezodorant to chyba jest zbyt dużo zachodu. Wolę stosowanie ałunu, który jest bardzo wydajny, naturalny, nie ma zapachu i nie powoduje przebarwiania ubrań.
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2020-05-03, 23:56   

Taki dezodorant mają teraz cztery szpaki w ofercie. Jest bardzo wydajny :-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13