wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kosmetyki domowe
Autor Wiadomość
lilias 

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 1013
Wysłany: 2013-07-29, 13:03   

frotka, a jaką szczotą i jakoś tak bliżej poproszę :)
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2013-07-29, 13:13   

frotka, no właśnie, co to jest szczotkowanie ciała na sucho? Napisz więcej :-)
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
Aries 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Gru 2011
Posty: 108
Wysłany: 2013-07-29, 13:42   

Do fusów z kawy dobrze dodać trochę oliwki (no i jakiś żel), to już nie trzeba się balsamować po peelingu.

A pastę do zebów można prostą sobie ukręcić: olej kokosowy zmieszany z sodą oczyszczoną 1:1, kilka kropli olejku z mięty pieprzowej, ksylitol do smaku.

Maseczka z drożdży jest fajna, ale później długo mi na skórze zapach się utrzymuje :-?
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2013-07-29, 14:43   

kawowy nie dla cery/skóry ze skłonnością do pękania naczynek

Można wykonać także solny:
na paszczę
3 Łyżki miodu
2 łyżeczki soli morskiej (przy cienkiej wrażliwej skórze drobną i mniej)
1 Łyżka wody
opcjonalnie 1 łyżeczka oleju dobrego (czyli co tam mamy: lniany, arganowy, z pestek winogron, oliwa....)
all mieszamy i na masujemy mikstrurą twarz (siła masowania - pewnie każda znajdzie swoją opcję ja popieram delikatność), zostawiamy 5 min będzie ok ale można krócej lub dłużej i zmywamy
Jeśli mamy cerę tłustą można potem zrobić i przemyć lub zrobić kompres z majeranku (taki zwykły kuchenny, przyprawowy 1 Ł zaparzyć, wystudzić); jeśli sucha gluta z siemienia; przy skłonnej do wyprysków jak nie uczula np napar z nagietka. Zawsze też można stosowany i sprawdzony krem/olej.
Jeśli ciało zwiększamy proporcje.
Wersja wegan to miód sztuczny wychodzi coś podobnego jak peeling cukrowy ale tu głównym ścieraczem jest tutaj sól a dobra sól niesie wiele ze sobą.

I jeszcze polecam płatki owsiane. Zaparzone z dodatkiem soli/ miodu też fajne ale mają skutek uboczny - mogą zapchać odpływ
 
 
frotka 

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 187
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-07-29, 16:15   

lilias napisał/a:
frotka, a jaką szczotą i jakoś tak bliżej poproszę :)


Ja kupiłam taką na długim kiju z Rossmanna. W zależności od potrzeb można ją z niego wysuwać. Kosztowała chyba ok 20 zł, teraz (o ile się nie mylę) widziałam ją w promocji za 10 zł, czy jakoś tak. Pokazuje ją na swoim blogu Alina - link podam na końcu. Wiem, ze dziewczyny kupują jakieś lepsze, ale mnie ta w zupełności wystarcza.
Ciało należy szczotkować w kierunku serca (podobnie jak wykonuje się masaże). Zaczynam od stóp do kolan ruchem prostym. Następnie uda - tu akurat robię ruchem kolistym jakoś tak z przyzwyczajenia. Później pośladki, delikatnie brzuch. Następnie plecy i kark (robię to szczotką włożoną na ten patyk). Na koniec dłonie i ręce aż do ramion. Biustu i twarzy nie szczotkuję, gdyż szczotka jest dość ostra, jestem w trakcie poszukiwań łagodniejszej.

Po regularnym szczotkowaniu skóra moja jest gładka, w końcu przestały wrastać mi włoski po depilacji (a była to moja zmora). Jestem bardzo zadowolona z efektów, jakie daje szczotka. Nie wszystkim jednak odpowiada - koleżanka na przykład wróciła do peelingów drogeryjnych (których ja akurat nie znoszę).
Po szczotkowaniu wskakuję pod prysznic i normalnie myję się. Jeśli mam więcej czasu (a zazwyczaj nie mam), to też szczotkuję rano (z reszta zaleca się, by robić to raczej rano). Po szczotkowaniu smaruje się wtedy jakąś oliwką lub olejem i już nie myję ciała tylko polewam wodą. Skóra jest ładnie napięta i nawilżona. Dodam jeszcze, ze całe szczotkowanie zajmuje mi tak do ok 10 min.
Tu przykładowe linki:
hxxp://balsamowo.blogspot.com/2013/05/szczotkowanie-ciaa-na-sucho-recenzja.html
hxxp://www.naturalneoczyszczanie.pl/2011/07/szczotkowanie-skory-na-sucho/
hxxp://www.alinarose.pl/2012/09/gadsza-skora-szczotkowanie-na-sucho.html[/u]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2013-07-29, 16:38   

Kawa jest super, ale zostawia ślady wszędzie :P
Twarz ostatnio smaruję olejem kokosowym nierafinowanym bio, jest fajny, ale nie polecam wychodzenia potem na słońce, bo się można strasznie spiec.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2013-07-29, 19:46   

Fajne szczotki są w Mydlarniach u Franciszka, ale nie wiem, czy nie z włosia naturalnego, nie dociekałam, bo nie kupowałam. Gdzieś czytałam o tym szczotkowaniu, mnie specjalnie jakoś nie pociąga, za to przy okazji czytania o szczotkowaniu (nie pamietam gdzie), odkryłam fajny balsam do ciała, który sobie zrobiłam (troszkę zmieniłam skład, bo miałam mało masła shea, dodałam kakaowe i olejek z drzewa herbacianego)
hxxp://www.rawsoulkitchen.pl/dla-ciala/bita-smietana-do-ciala/]bita śmietana, rzeczywiście wychodzi, tylko trzeba trzymać w lodówce.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
emil56 

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-02-03, 17:37   

Lily napisał/a:
Kawa jest super, ale zostawia ślady wszędzie :P
Twarz ostatnio smaruję olejem kokosowym nierafinowanym bio, jest fajny, ale nie polecam wychodzenia potem na słońce, bo się można strasznie spiec.


Nigdy nie słyszałem o kawie, więc musze ją wypróbować na skórę.
 
 
malaslonia

Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 15
Wysłany: 2014-08-28, 15:49   

Ja ostatnio podjarałam się ideą tworzenia kosmetyków w kuchennym zaciszu, zainspirował mnie do tego mocno blog herbiness, skąd wzięłam właśnie przepis na tonik jabłkowy


OCET JABŁKOWY - okazuje się, że nie tylko na odchudzanie, do picia i sałatek - świetny przepis na tonik właśnie na blogu herbiness

OLEJ KOKOSOWY - totalny przebój tego lata - jako balsam do ciała (żegnajcie masełka z Body Shop), peeling (ja dodaję do niego fusów z kawy, można też cukru), krem pod oczy, masełko do ust, krem do masażu - szczególnie na świeże rozstępy. Do niedawna wcierałam go głównie w dłonie po wysmarowaniu foremki na ciasto... więcej o jego cudownych zastosowaniach tutaj profesjonalnie opowiada moja koleżanka:
hxxps://www.youtube.com/watch?v=Di-VsH9hYms

na włosy nie próbowałam, myślę, że dredy mogą być tu przeszkodą
_________________
"Człowiek, który zadaje pytania sam sobie, jest dzieckiem, człowiek, który czegoś szuka, jest dzieckiem. Dorosły nie szuka, dorosły - wie"
Ludwik Flaszen
 
 
karolina2379 

Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 12
Wysłany: 2014-09-25, 21:17   maska do włosów z awokado , roślinna, wegańska

Przepis na naturalną maskę do włosów z awokado-doskonała!!
składniki:
1 awokado
2 łyżki oleju kokosowego, roztopionego
10-20 kropli olejku z rozmarynu
1. Połącz wszystkie składniki w malakserze.
2.nałóż na włosy-pozostaw na 1/2 h, zmyj szamponem
Świetny naturalny zabieg dla włosów suchych.Maska zwalcza wypadanie włosów, a także działa antybakteryjne.

10565248_804367752918852_6121666701099020659_n.jpg
Plik ściągnięto 86 raz(y) 68,36 KB

 
 
mantra 

Dołączyła: 07 Lut 2017
Posty: 4
Wysłany: 2017-02-07, 13:08   

Domowe kosmetyki w moim wykonaniu to tylko maseczki i peeling do ust z miodu i cukru ;)
 
 
minerwa90 

Dołączyła: 04 Maj 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-05-04, 13:20   

Na spękane usta polecam peeling z miodu i cukru :)
 
 
Alessa 


Dołączyła: 09 Maj 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-05-09, 10:15   

Też preferuję korzystanie z kosmetyków naturalnych, chociaż sama raczej nie zajmuję się wytwarzaniem ich na własną rękę, bo jakoś nie mam do tego głowy. W sumie to preferuję szczególnie naturalne kosmetyki do twarzy, a zamawiam je przez internet, zazwyczaj na [SPAM] albo jakichś popularnych portalach aukcyjnych. Mam nawet znajomą, która zajmuje się wytwarzaniem różnych kosmetyków, które działają całkiem nieźle. W sumie fajnie jest się na tym znać i potrafić na własną rękę coś stworzyć. ;)
 
 
panimuminek

Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 15
Wysłany: 2018-01-08, 13:08   

Bardzo ciekawe pomysły, pewnie przy najbliższej okazji poeksperymentuje:P Pamiętam jak miałam problemy z cerą i robiłam sobie maseczkę z drożdży, cytryny i cynamonu, skóra troszkę piekła ale była bardzo odżywiona i zregenerowana a pryszcze znikały. Bardzo fajna sprawa:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 14