wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kosmetyki naturalne
Autor Wiadomość
adel87 

Dołączyła: 11 Gru 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-12-11, 13:26   Kosmetyki naturalne

Każdy z nas używa kosmetyków zarówno mężczyźni jak i kobiety. Jednak nie wszystkie nam odpowiadają i próbujemy znaleźć najbardziej odpowiednie dla nas. Nie jest to jednak proste, gdyż na rynku jest ich taka ilość, ze nie wiadomo co wybrać. Na rożnych forach internetowych czy sklepach można poczytać opinie osób, jednak każdy z nas ma inną skórą i co innego nam pasuje. Niektórzy lubią łagodne zapachy kwiatowe, inni natomiast mocne piżmowe. Ja osobiście polecam kosmetyki naturalne bez parabenów. Ich receptura oparta jest na delikatnym składnie wypełni naturalnym bez żadnych środków chemicznych. Są one najlepsze dla naszego organizmu i wbrew pozorom maja bardzo dobre właściwości. Coraz więc osób zaczyna jest stosować, gdyż część z nas ma alergie na kremy sprzedawane w zwykłych drogeriach co jest coraz większym problem. Dlatego ja bardzo polecam Wam stosować naturalne kosmetyki pozyskiwane głównie z roślin jak np. kremy czy szampony. Nasz organizm zawsze bardzo dobrze na takie substancje reaguje i go nieświadomie niepodtruwany.
 
 
alajos

Dołączył: 06 Gru 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-12-26, 03:21   

Nie używam wielu kosmetyków, głównie jakieś kremy itd. i tak się zastanawiam jak jest z datą ważności takich naturalnych kosmetyków? Z tego co wiem wszystkie kosmetyki są wytwarzane z naturalnych składników, tylko jest kwestia tego co się do nich dodaje czyli jakieś substancje konserwujące, zagęszczacze itd.
 
 
plateski 

Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-01-04, 14:06   

Moja żona kupiła mi krem do rąk "Organic Ylang-Ylang & burity". Póki co, zauważyłem, że ładnie pachnie i nie pozostawia dziwnego, tłustego filtra na skórze. Zobaczę, co będzie dalej.
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-01-11, 16:41   

oo, to temat dla mnie. od kilku juz lat staram sie wybierac kosmetyki naturalne, ale przyznam, ze w kilku przedzialach jakos nie moglam sie przemoc. I tak: szampon i krem do twarzy wybieralam glownie pod zapach, lub sklad typu: "zwiekszona objetosc", "mniej zmarszczek"
Az do czasu, kiedy kolo pazdziernika wyskoczyly mi takie czerwone krostki pod oczami. Za cholere nie dalo sie ich pozbyc, nic nie dzialalo! Powoli, powoli, odkrylam, ze to prawdopodobnie silikony w szamponie sa za to odpowiedzialne.
Od jakiegos czasu stosuje super naturalny krem do twarzy (glownie ma olejki kokosowe, kakaowe, awokado itd) ale ciagle nie znalazlam dobrego szamponu.. Macie jakies rady?
Probowalam nawet myc soda oczyszczona - dziala, ale strasznie wysusza wlosy.
_________________
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2018-01-11, 17:04   

Mydlnica? hxxp://sekrety-zdrowia.org/mydlnica-lekarska/
Ew. oczywiście szampony bez dziwnych dodatków, ale w tym nie pomogę, bo sama jestem skazana na jeden szampon, który mnie nie uczula (z tym że on składowo raczej nie jest fajny). Boję się eksperymentować, bo potem rozdrapuję sobie głowę ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-01-11, 17:08   

dzieki Lily, sprobuje gdzies znalezc :-)
_________________
 
 
Alefoka

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-01-14, 20:19   

Kosmetyków naturalnych używam już dość długo. Moja skóra po prostu mało co toleruje z typowo drogeryjnych rzeczy. Niestety nawet w kosmetykach naturalnych trzeba przeczytać skład, bo niekiedy co innego jest napisane na etykiecie z przodu, a co innego drobnym druczkiem.

hxxp://amlanforte.com]amlan forte
Ostatnio zmieniony przez Alefoka 2018-02-05, 15:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Karo25 

Dołączyła: 18 Sty 2018
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-19, 15:48   

Ja bardzo lubię rosyjskie kosmetyki naturalne. Szamponów i odżywek do włosów już praktycznie nie używam innych niż Siberica Natura albo Planeta Organica. Same naturalne składniki :)
 
 
stefanek

Dołączył: 03 Gru 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-12-03, 15:57   

Świąd skóry stóp bywa uciążliwy i powoduje dyskomfort. Swędzenie często związane jest z przesuszeniem naskórka, dlatego już na samym początku należy o nie zadbać w odpowiedni sposób. Na zbyt nadmiernie przesuszoną skórę należy zastosować odpowiedni krem marki [spam], który znajdziemy na stronie [spam] Wszystkie dostępne na stronie kosmetyki przeznaczone są do codziennej pielęgnacji stóp i nóg. Stosują krem regularnie suchość skóry ustępują bardzo szybko, a efekt jest bardzo długo odczuwalny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12