wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mleko krowie
Autor Wiadomość
terra 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 780
Wysłany: 2016-01-30, 21:20   Mleko krowie

No właśnie - dawać, czy nie dawać zwykłego mleka 2,5- latkowi? Do tej pory dawałam tylko przetwory mleczne, ale w kryzysie ostatnio kilka razy kupiłam zwykłe krowie i np. ugotowałam płatki owsiane na nim. Nic się po nim nie działo, ale jakoś nie mam do niego zaufania. Czytam różne opinie - sporo jest takich, żeby poczekać do 3 roku życia, że obciąża nerki i takie tam. Podzielcie się doświadczeniami.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
panikanka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 888
Skąd: Toronto
Wysłany: 2016-01-31, 14:01   

terra, ja mogę ci powiedzieć jedyne jak jest zgodnie z oficjalną nauką o żywieniu. Mleko krowie zawiera ok 3x więcej składników mineralnych niż mleko kobiece i to jest powód dla którego może obciążać nerki dziecka, ale dotyczy to raczej okresu w którym mleko jest wyłącznym pokarmem dziecka. Mleko krowie jako posiłek zaleca się wprowadzać dopiero ok. 2 roku życia, przy czym do przygotowywania posiłków (np. budyniu, naleśników) można go używać wcześniej. Jeśli jesteś laktoowowegetarianką to myślę, że możesz spokojnie już podawać czasem dziecku mleko. Natomiast mleczne napoje fermentowane mają ten dodatkowy plus, że mają podobną wartość odżywczą jak mleko, natomiast wartość zdrowotna jest o wiele wyższa bo mają żywe kultury bakterii. Ogólnie teraz nie zaleca się opóźniania wprowadzania jakiegokolwiek produktu spożywczego ze względu na ewentualnie alergie pokarmowe.
No i uwaga jeszcze taka, bo zaraz pewnie będą uwagi, że mleko krowie jest dla cieląt, że nie ma przymusu spożywania jakiegokolwiek produktu :-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info
 
 
neverland28 

Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-07-12, 13:09   

Ja zaczęłam podawać mleko krowie mniej więcej od 2,5 roku życia. Wcześniej piły Bebilon, gdyż on im najbardziej smakował.
Po podaniu mleka krowiego nic się nie działo, a dodam, że dwójka moich dzieciaków, ja i mąż jesteśmy alergikami i stosujemy leki przez 365 dni w roku.
 
 
amylee 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1180
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-07-12, 14:12   

panikanka, a wiesz cos wiecej na temat tego, ze produkty mleczne takie jak np serki maja nienaturalnoe rozbita strukture, aby byly przyjemne do spozycia, tzn gladkie i kremowe, przez co staja sie niestrawialne dka organizmu ludzkiego?
Ostatnio wpadl mi w reve taki temat, ale nie mam czasu sie zglebic. Przemawia do mnie taka teoria i jestem sklonna alergie przypisac wlasnie do tego, ze mleko cielat jest dla cielat. Dzieci maja wieksza zdolnosc trawienia go, zanika ona wraz z latami. Chociaz nie chce dyskutowac o tym dla kogo jest czyje mleko, bo wiadomo, to indywidualny wybor. Ciekawi mnie Twoje zdanie, a moze dokooiesz sie jeszcze do jakichs informacji na ten temat.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
panikanka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 888
Skąd: Toronto
Wysłany: 2016-07-14, 20:50   

amylee a może chodzi o homogenizację? Homogenizowane są serki-deserki ;-) ale też zwykłe mleko. W skrócie polega to na rozbiciu tłuszczy na mniejsze kuleczki, dzięki temu tłuszcz staje się lepiej strawny, a z mleka nie wydziel się śmietanka i nie osadza na butelce i masz cały czas jednolity płyn.
A co do alergii to mleko krowie jest jednym z najczęściej uczulających produktów spożywczym dla dzieci.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2016-07-14, 22:01   

Ja nie daje mleka krowiego Danice, sama zreszta nie pije. Po prostu nie wiem jakie miałoby to przynieść korzyści, krotko mówiąc: wg mnie żadne. Blizej do składu mleka byłoby nam pic mleko innych naczelnych. Na szczescie nikt nie wymyślił jeszcze chodowli małp na produkcje mleka ;-)
Danika jest jeszcze na moim mleku (2 lata 3 miesiace) ale gdy sie odstawi pozostanie na roślinnych, ktore zreszta ochoczo pije od dłuższego czasu. Wszelkie owsianki także robimy na roślinnych. Człowiek jako istota wszystko żrąca moim zdaniem nie musi pic mleka do późnej starości a tym bardziej mleka od innego gatunku...
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
andrewandrew 

Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-01-16, 16:39   

Ja podawałam wcześniej i nic się nie działo :)
_________________
hxxp://pikavippivertailufi.com
hxxp://se-lan.com
hxxp://lan-dk.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12