wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
depilacja
Autor Wiadomość
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2018-02-02, 18:19   

Marzę o takim świetlnym depilatorze, ale mnie nie stać ;) A szkoda, bo jestem idealną kandydatką - jasna skóra, ciemne włosy :P
Ja nadal golę, ale moja skóra coraz gorzej reaguje na to, czuję się, jakbym sobie ją zdzierała wraz z włosami, piecze potem.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
agus 


Pomogła: 44 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1050
Skąd: Biała Podl./So'ton
Wysłany: 2018-02-03, 07:27   

Dziewczyny, a wosku na ciepło lub pasty cukrowej probowalyscie? Depilator zwykły zbyt agresywny, awaryjnie gole maszynkami, depilacja laserowa pomogła ledwie na pół roku - mnie się ciepły wosk najlepiej sprawdza.
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2018-02-03, 07:36   

Pasta cukrowa :mrgreen: Coprawda oglądałam tutorial i kobitka tam wspominała, aby nie męczyć skóry przyklejając po parę razy w tym samym miejscu - ale u mnie kłak nożny jest gęsty i mocny, efekt po jednym przyłożeniu był, ale kiepski, więc jeszcze raz i jeszcze...

... porobiły sie bolesne bąble jak po oparzeniu i skóra mi zlazła z łydek :oops: Wiem, że moja wina, natomiast trochę się uprzedziłam ;)

Wosku na ciepło jeszcze nie, plastry tylko.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2018-02-03, 19:28   

Pasta to masakra, wosk zresztą też, chociaż używałam tylko takiego w plastrach. W niektórych miejscach się sprawdza, ale na nogi to nie dla mnie. Potem mi się to goi przez tydzień, a przez ten czas włosy odrosną, a i tak wszystkich nie usunę.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
agus 


Pomogła: 44 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1050
Skąd: Biała Podl./So'ton
Wysłany: 2018-02-04, 09:05   

Jejku, nie mialam pojecia, ze wosk na cieplo to moze byc taka inwazyjna metoda :( Dla mnie najlagodniejsza ze wszystkich innych dostepnych w tej chwili...

Tak mi sie przypomnialo wlasnie, ze moja babcia nie miala i mama tez nie ma zadnych wlosow na nogach, a ja i Ada tak. Zastanawiam sie, czy to ma jakis zwiazek ze wspolczesna dieta i zanieczyszczeniem srodowiska czy zwykly przypadek?
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2018-02-04, 12:27   

Mój tata nie ma wcale, ma gładkie nogi, ręce, na klacie 2 kłaki a na głowie loków burza ;) Moja mama ma natomiast kłak gruby, mocny i błyszczący - taki jak mój na łydkach :D

Owłosienie np. na nogach i rękach u wielu osób słabnie z wiekiem- moja babcia za młodu miała kudłate i wtedy to było normalne, teraz nóżki ma gładkie.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2018-02-04, 19:04   

agus: u mnie jest podobnie, babcia (od strony mamy), mama i ja nie miałyśmy owłosienia. Moja córka nie jakieś wielkie ale ma, na jednej połowie ciała mocniejsze niż na drugiej. Mężczyźni w rodzinie, w naszej linii zwłaszcza byli i są dość mocno owłosieni a rodzaj tego włosa gruby, sztywny, zazwyczaj ciemny. Mój tata bywało, że golił się 2 razy dziennie a 3 dni bez maszynki to broda.
Młoda tak +/-2 x w roku depiluje się. Mamy cienkie skóry i wrażliwe więc wosk i metody na gorąco odpadają. Przy tej częstotliwości krem ale w przyszłości rozważamy foto metodę (moje znajome stosują także u nastoletnich córkach i są zadowolone).
Moje kuzynki (nie wszystkie pytałam ale w łazienkach widziałam) i młodej depilują się: mechanicznymi urządzeniami, woskiem.
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2018-02-06, 21:40   

Z ciekawosci kupiłam płytki depilujące, takie do masażu - przy moich kłakach nie przewiduję sukcesu, ale sprawdzę i dam znać :D

edit.

Lily jest dla nas nadzieja! Jestem zachwycona tymi dyskietkami :D (badziewnie wyglądający gadżecik Epilette kupiłam w Hebe za 29 zł) - efekt z pewnością krótki, bo włosy tylko starte ale mam gładkie łapy bez podrażnienia, zacięć i kropek :D
Niemęża zawołałam do pogłaskania, to powiedział, że jakby mu kazano głaskać z zawiązanymi oczami to by mnie nie poznał :P

Uwaga- stosować na krótkie włoski(ja miałam 7 dniowy odrost po woskowaniu- do 5 mm :P ), partner z ciekawości chciał wytrzeć kółko na jego sierściatej kończynie i kiepsko szło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13