wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża 2018
Autor Wiadomość
Andzia 

Dołączyła: 20 Sty 2018
Posty: 7
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-02-16, 17:33   

Serducho, które tak mocno biło... przestało... bić 😢😢😢😢
Wrócę do Was, kiedyś.
_________________
hxxps://www.suwaczki.com/]
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-02-16, 19:04   

Andzia tak strasznie mi przykro :cry: trzymaj się, wyjdziesz z tego.
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-02-16, 21:17   

trzymaj sie Andzia,
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-02-19, 11:00   

Andzia, Andzia wysylam ogromny wirtualny uscisk! Trzymaj sie, na pewno tu jeszcze wrocisz
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-02-19, 14:46   

U nas grypa. Dziecko dostało zapalenia mięśni w gratisie. A ja cała się trzęse ze strachu o niego i o sobie....
Poza tym u mnie w dalszym ciągu okropne młodości.

A jak u Was dziewczyny?
_________________
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2018-02-20, 09:53   

riku17,

Ja przeszłam super hiper masakryczna grypę będąc w ciąży z Tymusiem - na przełomie 5/6/7 tygodnia. Trwało to 2 tygodnie, nie pamietam żebym w swoim życiu była tak chora, płakałam bo myślałam ze to koniec. Zrobiło mi się powikłanie w postaci zapalenia zatok. Ja która nie choruje za bardzo (leciutkie przeziębienie w postaci bolu gardła raz do roku),nie biorąca antyboli musiałam wziąć antybiotyk 5 dni (próbowałam wszystko co domowe i naturalne przez 2 tygodnie i się nie udało i było coraz gorzej. Wyszłam z tego i Tymuś urodził się zdrowiusienki :-) .
Głowa do góry! Mój lekarz mówił ze taka infekcja (dobrze leczona) nie zagraża płodowi....
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-02-20, 11:36   

riku17, ja mialam taka grype w 5 tygodniu ze myslalam ze wykaszle embrionka! i wszystko jest dobrze, wiec sie nie martw, maluchy sa chronione w brzuchu przed takimi rzeczami.

Mdlosci nie mam (i w sumie prawie wcale nie mialam) za to apetyt taki, ze jadlabym non stop :oops: No i twarz wyglada jak pizza - strasznego tradziku dostalam i wkurza mnie to niemilosiernie. Wy tez macie problemy z cera?

A zmieniajac temat - poznikaly mi suwaczki, widze tylko znak zapytania w kwadraciku w miejscu waszych (i moim) suwaczkow. Wiecie co z tym zrobic?
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-02-20, 14:42   

ja tez juz od jakiegos czasu nie widze suwaczkow.

mamy pierwsze USG 7 marca :-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2018-02-20, 17:58   

Martita napisał/a:
A zmieniajac temat - poznikaly mi suwaczki, widze tylko znak zapytania w kwadraciku w miejscu waszych (i moim) suwaczkow. Wiecie co z tym zrobic?


chyba zastosowano skrypt(pewnie chodzi o walkę ze spamem), zamieniajacym w adresie h t t p na hxxp, i przez to nie odnajduje adresu suwaczka/zdjęcia etc.
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-02-20, 18:20   

szkoda, lubilam suwaczki :-)

a sluchajcie dziewczyny - kupilyscie jakies ksiazki o ciazy, pierwszym roku malucha, o wege niemowlakach?

Bleach, ja mam usg 1wszego marca, nie moge sie doczekac :mryellow:
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-02-20, 20:38   

Dzięki dziewczyny ;-) musiałam odstawić te paskudne tablety na grypę bo mi nie służyły. Wszystko będzie dobrze :-)

Ja przy pierwszym maluchy kupiłam książkę Bożeny Żak-Cyran o odżywianiu dzieci, nie pamiętam tytułu. Fajna jest pod tym względem, że wszystko jest tam PROSTE, bez udziwnien i w ogóle, a i przepisy na kaszki całkiem fajne się znalazły. Polecam :-)
_________________
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2018-02-21, 09:01   

Ja bym poleciła taki must have:
Rodzicielstwo bliskości
Bobas lubi wybór

Tak na prawdę to jedyne dwie książki które ogarnelam jeśli chodzi i niemowlęta i to chyba wystarczy ;-)
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-02-21, 11:08   

dzieki dziewczyny! Veronique a moglabys podac autorow? Bede szukac po angielsku, zeby i maz mogl sie doksztalcic :-)
_________________
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2018-02-21, 13:52   

Martita, polecam positive parenting and how the kids learn
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-02-21, 15:56   

Martita, pisałas, ze apetyt masz duży, ja tez bym mogła cały czas jeść, nie czuje głodu, ale ciągnie mnie do jedzenia, masakra jakaś. Noce tez okropne, ostatniej nocy to w ogóle nie wiem czy 3 godziny przespałam. Leżę i leżę i zasnąć nie potrafię, a jakbym nad ranem zasnęła to nie mogę...
Zmęczona znowu jestem, był czas ze tego tak nie odczuwalam, teraz znowu wróciło i mimo, ze dzisiaj zbytnio nic oprócz prania i mycia naczyń nie zrobiłam to czuje sie jakbym dom 2 razy pożądnie wysprzątala. Moze to tez z niewyspania.

Mam pytanie co do zgagi, czy jesli była w pierwszej ciazy to będzie tez i w drugiej? Czy moze być a moze nie być? W pierwszej miałam straszna prawie non stop i jak juz sie mała urodziła to sie chyba najbardziej cieszylam ze zgaga zniknęła :mrgreen: i teraz sie zastanawiam czy mnie to znowu czeka :-?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-02-21, 16:53   

bleach, a mi zmeczenie przechodzi, juz od zeszlego tygodnia (11) jest troche lepiej. Czuje sie jakbym sie budzila z jakiegos mega masakrycznego jet lagu! Nawet poszlam do kina i nie zasnelam :mryellow:

No i tak, apetyt mam jak za czterech.. ale przynajmniej juz nie na junk i slodycze, tylko tak ogolnie, na wszystko hehehe

a co do zgagi, to nie wiem - to moja pierwsza ciaza, ale z tego co czytalam i slyszalam, to dwie ciaze moga byc zupelnie rozne, takze wcale nie musisz dostac zgagi i tym razem
_________________
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2018-02-21, 21:02   

Martita,

Atachment parenting - William Sears
Baby led weaning - Gill Rapley

Podaje tylko pierwszych autorów. A jesli chcecie poczytać cos wartościowego na internecie to polecam bloga o karmieniu piersią

www.hafija.pl

Rzetelne, poparte faktami naukowymi źródło wiedzy o laktacji.

I ostatnio odkryłam super bloga

www.wymagajace.pl

Nie odpuszczam tu żadnego nowego wpisu ;-)
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-02-22, 09:14   

Martita, tez wiem, ze kazda ciaza to inny przypadek, ale co do zgagi to myslalam, ze moze bardziej chodzi o wewnetrzna budowe kobiety, bo to cos tam naciska na zoladek i kwas sie wydziela czy jakos tak i jest zgaga. no ale moze sie i tez dzidzius inaczej ulozyc w sumie. mam nadzieje ze tak bedzie, bo nie wiem jakbym zniosla kolejna ciaze ze zgaga non stop. wiem, ze niektore panie biora jakies tabletki czy cos na zgage, ale ja akurat wole nie, wiec sie meczylam w tamtej ciazy i mam nadzieje, ze w tej nie bede musiala.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-02-22, 11:04   

Veronique, oo, super, dzieki! poprzegladam wszystko! Z dwunastym tygodniem otworzyly mi sie tamy i chce czytac, czytac i sie uczyc! Wczesniej sie chyba troche balam za bardzo sie wkrecac

bleach, trzymam kciuki zeby zgagi nie bylo wcale!

Brzuszek mi lekki wyskoczyl, ciesze sie tym jak wariatka hahahaha (ale w spodnie sie nie mieszcze, chyba trzeba sie na zakupy wybrac)
_________________
 
 
Ruda z lasu 

Dołączyła: 09 Sie 2015
Posty: 79
Skąd: Dublin
Wysłany: 2018-02-22, 15:10   

Na zgage podobno sok z burakow dziala cuda.
Ja polecam ksiazke "W glebi kontinium" (jest na chomiku za darmo)
Przepiekna ksiazka , jeszcze nikt mi tak nie wytlumaczyl jak dzialaja nasze instantly I jak bardzo wezne jest zaspokojanianie ludzkich potrzeb w okresie niemowlecym.
_________________


hxxps://www.suwaczki.com/]
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-02-22, 15:37   

Niestety jeszcze sie nie dorobiliśmy sokowirówki :( Ale tu w sumie można sok z buraków kupić, drogi ale jak będzie zGaga i będzie pomagać to lepiej pic niż nie! Bede pamietać
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2018-02-22, 19:09   

A ja na zgagę polecam wodę Staail Faschingen.
Nie płacą mi za reklamę i ogólnie podeszłam do tego z rezerwą jak mi szwagierka wręczyła butelkę wody mineralnej...ale okazało się, ze zgaga w 3 cim trymestrze znikała jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. A jak mąż mi ja zaczął kupowac regularnie (całe skrzynie zwoził) i piłam tylko ją to w ogóle zgagi nie miałam. A tak w ogóle jest przepyszna. Taką luksusową wodę piłam, ha:

IMG_3599.PNG
Plik ściągnięto 4187 raz(y) 144,87 KB

_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-02-22, 21:01   

Veronique, jaka cena takiej luksusowej wody? :-P
tez postaram sie pamietac i jak trzeba bedzie to trzeba bedzie jej poszukac
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-02-24, 18:32   

dziewczyny, jestem w polowie 12 tygodnia i wczoraj caly dzien i noc mialam takie jakby okresowe skurcze. Mialam to juz wczesniej, specjalnie mnie nie martwily, ale trwaly tylko kilka minut i byly zdecydowanie lzejsze. Te wczorajsze to nie byl taki bol, zebym chodzic nie mogla, ale jednak bol. Dzisiaj przeszlo ale boje sie, ze cos sie stalo.. Mialyscie moze takie skurcze?
W czwartek mam usg wiec sie wszystko okaze, ale jak wytrzymac do czwartku? :-(
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-02-24, 19:06   

Martita na pewno się nie stresując. Ja też miewam skurcze, ale w moim przypadku to szalejace jelita. Może u Ciebie to też jest coś "innego"?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,72 sekundy. Zapytań do SQL: 16