wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża 2018
Autor Wiadomość
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-02-24, 20:51   

riku17, nie, to wyraznie macica niestety.. Postaram sie nie stresowac, jakos dam rade do tego czwartku..
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-02-24, 21:13   

moze sie rozciaga po prostu
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Ruda z lasu 

Dołączyła: 09 Sie 2015
Posty: 79
Skąd: Dublin
Wysłany: 2018-02-24, 23:38   

Ja tez mialam bole brzucha takie jakby okresowe w pierwszej ciazy. Wszystko napewno jest dobrze.
_________________


hxxps://www.suwaczki.com/]
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-02-26, 09:19   

Martita jak się trzymasz?
_________________
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-02-26, 11:14   

dzieki dziewczyny za troske!
weekend byl dosc traumatyczny, ale od razu napisze, ze wszystko ok!
po skurczach pojawilo sie niestety krwawienie i jak zadzwonilam do lekarza, to kazal mi natychmiast jechac na pogotowie (bo to sobota wieczor byla) Wpadlam w panike i prawie histerie, na szczescie moj maz potrafi zachowac zimna krew i bardzo mnie uspokajal. Na pogotowiu zrobili badania krwi i moczu, pocieszyli (mega mily doktor!) ze to naprawde sie zdaza i ze ze to wcale nie musi byc poronienie i kazali jechac do domu, przespac sie i wrocic rano na usg. W niedziele juz spokojniej, pojechalismy na usg i okazalo sie ze fasolka jest w nalezytym pozadku! :mryellow:
Ponoc macica potrafi byc czasem czyms poirytowana (jak to okreslil lekarz na pogotowiu) i stad te intensywne skurcze. Natomiast co mnie bardzo pocieszylo, to to, ze powiedzieli tez ze na tym etapie juz malo niebezpieczenstw grozi ciazy. I jak takie skurcze sie jeszcze raz pojawia, to mam zachowac spokoj. Powodem do paniki powinno byc tylko bardzo silne krwawienie (silniejsze niz okres)

No mowie wam - UFFF!
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-02-26, 12:32   

Martita no to faktycznie ulga :-) cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło :->
_________________
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-03-01, 13:34   

dziewczyny, bylam dzisiaj na oficjalnym usg - wszystko rosnie dobrze i to prawdopodobnie dziewczyna!! :-D JEst bardzo wczesnie zeby byc pewnym, ale lekarz mowila, ze na 80% girl power :mryellow: Mloda wiercila sie bardzo a pod koniec nonszalancko ssala kciuk. To po prostu niesamowite - widziec to w 13 tygodniu!!
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-03-01, 19:34   

Martita o ja! Gratuluję i zazdroszczę :-D też chciałabym już wiedzieć czy mogę pozwolić sobie czuć się w ciąży czy nie.

A tak poza tym, to czy któraś z Was miała bóle żołądka po wszystkim co się zjada? U mnie nie dość, że wzdęcia to skręt jelit i kłucie w żołądku. Zawsze miałam "problemy z brzuszkiem", ale to przestaje być już śmieszne.....
_________________
 
 
any_any 


Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 175
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-03-04, 23:08   

Izzy panikanka gratulacje!
I przyznaję, byłam pierwsza! Urodziłam pod koniec stycznia, ale dopiero ogarnęłam logowanie tutaj. Jednak z dwójką dzieci jest zupełnie inaczej niż z jednym :-P

Chciałam Wam napisać o moim porodzie, bo był świetny. Do końca nic nie zapowiadało, kiedy się zacznie. Kilka dni po terminie, ok. 3:00 w nocy obudził mnie silny skurcz i poczułam, że wody odchodzą i od razu pojawiły się skurcze co 3-4 minuty. Telefon do umówionej położnej, która przyjechała do nas, obejrzała mnie i stwierdziła, że nie ma co zwlekać, tylko jechać do szpitala (do którego mieliśmy kilkadziesiąt kilometrów). W szpitalu to już ekspresowo - najpierw ktg, podczas którego wypełniałam przy pomocy M. mnóstwo formalności, potem badanie na IP i usg, i już 5 cm, ledwo skończyliśmy wypełniać papiery a już było 7, zaraz pojawiły się skurcze parte, które musiałam powstrzymywać, bo było dopiero 8 cm. Ale za chwilę już pełne rozwarcie i przemy. To było trudne, ale jak już się udało, to nie mogłam uwierzyć, że to już.
Na IP byliśmy zarejestrowani ok. 6:00, a synek urodził się o 8:00 :mryellow:
Do tej pory jestem w szoku, że tak szybko poszło - zwłaszcza, że był to mój pierwszy poród sn (poprzednio cc "na zimno"). Po porodzie byłam w takiej euforii, że pytałam wszystkich wokół, czy mają tu jeszcze jakieś dzieci do urodzenia, bo tak to ja mogę rodzić :-P

Jeśli chodzi o ból, to najbardziej dotkliwy był ból w okolicy kości ogonowej przy rozwieraniu szyjki - z powodu ucisku główki dziecka. Cały dolny odcinek pleców był bardzo tkliwy (proponowano mi masaż i ciepłe okłady, ale to tylko pogarszało sytuację) i na pewno nie urodziłabym naturalnie, gdyby mnie zmuszano do rodzenia na plecach. To byłyby tortury!

Życzę Wam takich lekkich porodów! :-D
Powodzenia dziewczyny!
_________________

 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-03-05, 11:18   

any_any, jak pieknie! gratulacje!!

uwielbiam czytac takie opisy porodow, to daje nadzieje :-)
a moge zapytac w jakiej pozycji rodzilas?

riku17, rozne rozstroje zoladkowe to chyba normalnosc, bebechy zalane progesteronem, ktory je zwalnia, plus coraz mniej dla nich miejsca. Ja tez mam od czasu do czasu nieprzyjemnosci, choc nie bol. ale jak mowisz, ze zawsze mialas problemy to bym sie nie martwila. Ktory jestes tydzien? (suwaczki nie dzialaja, nic nie widac) U mnie sie duzo rzeczy unormowalo po 11, 12 tygodniu
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-03-05, 12:59   

any_any, zdrowka dla maluszka! :)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
panikanka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 888
Skąd: Toronto
Wysłany: 2018-03-05, 20:18   

any_any gratulacje :-D No i super, że takie pozytywne doświdczenia porodowe tym bardziej po pierwszym cc.
any_any napisał/a:
czy mają tu jeszcze jakieś dzieci do urodzenia, bo tak to ja mogę rodzić

mój drugi poród też mnie zaskoczył pozytywnie, ale i tak się czułam dość sponiewierana tak, że stwierdziłam, że więcej dzieci nie rodzę, ni chu.. :mrgreen: Choć teraz miesiąc po myśle, że może jednak jeszcze kiedyś... 8-)
any_any napisał/a:
na pewno nie urodziłabym naturalnie, gdyby mnie zmuszano do rodzenia na plecach. To byłyby tortury!
dokładnie tak samo wspominam skórcze na fotelu porodowym, położna prosiła żebym choć kilka skórczy posiedziała pod ktg, dałam radę chyba ze 3, na stojąco i na mojej ukochanej podłodze ]:-> ]:-> było zdecydowanie zdecydowanie znośniej i lepiej.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-03-06, 11:05   

czytajac wiekszosc porodowych relacji, najchetniej ominelabym porod nr 1 i skoczyla od razu do porodu nr 2 :mryellow:
_________________
 
 
Ruda z lasu 

Dołączyła: 09 Sie 2015
Posty: 79
Skąd: Dublin
Wysłany: 2018-03-07, 17:24   

Gratulacje Any any, cudowny porod mialas :)
U mnie juz tez malutka rozpakowana I tez szybki porod.
Any any jak Ci idzie karmienie tandemu?
_________________


hxxps://www.suwaczki.com/]
 
 
any_any 


Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 175
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-03-07, 19:22   

Martita rodziłam na boku, bo taką pozycję zaproponowała położna, a ja jej zaufałam.
Ja dzięki porodowi nr 2 poradziłam sobie w końcu z traumą po cc.

Ruda z lasu tandem to na razie hardcore. Zwłaszcza, że mam problem z karmieniem młodego - miał głęboko podcinane wędzidełko, wciąż ćwiczymy język i uczymy się ssać. Staram się schodzić z dokarmiania, czym bardzo się stresuję.
_________________

 
 
Ruda z lasu 

Dołączyła: 09 Sie 2015
Posty: 79
Skąd: Dublin
Wysłany: 2018-03-07, 22:18   

Ja sie stresuje , ze starsza bedzie spijac mleko mlodszej. Oczywiscie zawsze karmie najlierw mlodsza a potem starsza, ale co robic kiedy mlodsza spi a starsza sie domaga?
_________________


hxxps://www.suwaczki.com/]
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-03-07, 22:38   

Dlatego ja planuje moja odcycowac do czasu aż sie nowe bobo pojawi, ale nie wiem w jakim wieku wasze, moja juz ponad 2,5 ma i na cycu tylko wieczorem do spania i w łóżku, ale mam nadzieje ja niedługo i od tego wieczornego odzwyczaic.
Ruda z lasu, niech dzidzia zdrowo rośnie :)

Ja dzisiaj po pierwszym usg, 13 tydzień i wszystko idzie dobrze, ku mojej uldze jest tylko jeden człowieczek :D tez był bardzo aktywny, nawet sobie wodę popijał :D
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-03-08, 11:16   

Ruda z lasu, gratulacje! Niech malenstwo rosnie zdrowo!

bleach, super wiesci! teraz czas na cieszenie sie ciaza :mryellow: moja młoda jest tydzien starsza i wydaje mi sie ze czasem czuje jak sie wierci. moze to tylko moja wyobraznia, ale czuc jak taki maly motylek zarzuci czasem skrzydelkiem. nie moge sie doczekac, az bede czula wiecej :-D
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-03-09, 18:41   

U mnie równiutko 10 tydzień, serduszko bije, długość ok... Chyba mogę się już cieszyć...? :->
_________________
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-03-12, 17:07   

riku17, zdecydowanie mozesz! wyglada na to, ze wszystko idzie tak jak trza :mryellow:
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-03-16, 09:01   

Myślałam, ze mi mdłości juz kilka tygodni temu przeszły, a tu wypiłam herbatę z cytryna i zrobiło mi sie niedobrze, zjadłam tosty z dżemem i myslalam, ze przeszło a tu nadal. W ogóle strasznie duża juz jestem a to dopiero 14 tydzień, wyglądam jak w 6 miesiącu conajmniej. Miałam w planie zrzucić w tym roku zbędne kilogramy, szczególnie właśnie brzuch, a tu sie plany pokrzyżowały, i wyglądalam jak w ciazy jeszcze zanim zaszłam w ciąże :-P
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-03-16, 11:27   

bleach, ja tez juz jestem spora (15 tydzien) i tak: po pierwsze, polowa z tego to pewnie wzdecia (rano jestem troche mniejsza zwykle, chociaz brzuch juz troche wystaje) a po drugie i najwazniejsze: byc moze to jedyne 9 miesiecy w naszym zyciu, gdzie nie musimy sie tym przejmowac. wcale! korzystajmy wiec, a martwic sie bedziemy po porodzie (albo i nie) ;-)
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-03-16, 17:14   

O to myślałam, że tylko ja jestem pod koniec dnia wydeta jak balon, a tu widzę, że możemy klub założyć :-D

A nosicie już spodnie na gumce? Ja narazie tylko siedzę z rozpiętym guzikiem w pracy. Boję się założyć spodnie ciążowe bo jeszcze ktoś zauważy :mryellow:
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-03-17, 08:39   

Tylko ze ludzie beda mysleli ze rozwiazanie juz tuz tuz a tu jeszcze pol roku trzeba czekac :lol:

Z nieleginsow to pasuja na mnie jeszcze jedne jeansy takie bardzo stretch I jedne standardowe jeansy z czasow kiedy bylam duza chyba po porodzie.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-03-17, 11:09   

ja to o mooch jeansach juz dawno zapomnialam :shock: (ale fakt, ze raczej obcisle nosilam), przerzucilam sie kompletnie na legginsy i takie swetro-sukienki. Jak ludziom nie mowie, to sie nie orientuja, ale jakbym miala wystapic w bardziej dopasowanym stroju, to by sie na pewno orientowali (zwlaszcza po poludniu hehe)
riku17 o nie, nie jestes sama!

za jadis tydzien, dwa sprawie sobie chyba ciazowe jeansy, tylko nie wiem, czy sie na ogrodniczki zdecydowac, czy takie z elestycznym pasem? Co polecacie dziewczyny?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 13