wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie pieluchy - tetrowe czy jednorazowe?
Autor Wiadomość
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-04-15, 19:17   

bleach ja też mam nadzieję, że tym razem wyjdzie nam lepiej niż ostatnio ;-) oby tylko wygodnictwo nie wzięło góry :lol:

Zastanawiam się tylko czy w obecnych czasach można jeszcze dostać tetrę taką, jaką kupiły nasze matki? Bo to co teraz jest na stanie to takie lichutkie, że szkoda słów :-|
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-04-15, 20:43   

Moze w takich wielopieluchowych sklepach da sie taka dostać.
Niedługo tydzień wielopieluch wiec mozna obserwowac promocje. Z Tej okazji w sobotę u nas gdzieś jakies 3 godzinne spotkanie wielopieluchowe, podobno będzie mozna tez zakupić co trzeba i używane wiec liczę na to ze moze juz cos wpadnie i ze moze czegoś sie dowiem, i podpatrze, zawsze to lepiej niż przez internet. Pomacać tez będzie mozna. Nie znam nikogo kto wielopieluchuje wiec to bedIe dobra okazja myśle.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2018-04-18, 08:03   

Bleach

Nie wiem jak u Ciebie w mieście ale w Kielcach jest "pieluchoteka" gdzie można na tydzień wypożyczyć sobie cały komplet wszystkiego co potrzebne do wielorazowego pieluchowania, i potem podjąć dezycję czy chce się pieluchowania w ten sposób. Ja będę cały miesiąc w Polsce w lipcu i tak zrobię właśnie, zrobię drugie podejście na młodszym. Przy Danice za mało próbowałam i miała podrażniona skórę zresztą po tygodniu korzystania w wielorazowek.
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-04-18, 13:33   

Jest tu chyba cos takiego i wlasnie wydaje mi sie ze to oni organizują w sobotę te wielopieluchowe spotkanie, wiec mam nadzieje ze tam sie dowiem co i jak. Mam nadzieje tylko ze mój sie nie przerazi :D
Jak mu powiedziałam ze chce używać wielopieluch to powiedział ze mu to wszystko jedno bo on przecież na szmacianych sie wychował :P
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-04-20, 10:04   

Ja sobie tak myślę, że chyba obszyje te co mam flanelą czy czymś, żeby dłużej wytrzymały... :roll:
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-04-21, 06:49   

Pieluchy chcesz obszyc?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-04-21, 19:00   

Tak, myślałam zrobić z teatry taka jakby wielką podpaske i obszyc flanelą. Czyli zrobić taki wkład do otulacza. Myślisz że to dobry pomysł? Szkoda byłoby mi się narobić żeby potem poszło w pierony ]:->
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-04-22, 06:21   

Mozesz sprobowac. Ja chce tez uZywam wielorazowych chusteczek do pupy I je mozna latwo samemu zrobic I wlasnie duzo osob uzywa do tego flaneli.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-04-22, 19:08   

Tak, chusteczki wielorazowe też będę szyć. Za niedługo wybieram się na połów materiałów i do serwisu maszyn do szycia bo kabel odmówił mi posłuszeństwa :evil:
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-04-22, 19:14   

Ja to zamierzam chusteczki tylko ręcznie poobszywac, bo na szyciu sie nie znam, byle sie nie popruly ;)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-05-23, 13:10   

dolaczam do grona wielorazowego. calych 120 stron nie przeczytalam, ale zaczyna mi sie klarowac, ze przez pierwsze kilka tygodni chce jednorazowki eko, a potem jechac na one size przez reszte pieluchowego zycia.

fajnie by bylo skorzystac z jakiejs pieluchoteki zeby wyprobowac.. na tydzien wielopieluch sie chyba spoznilam?

u mnie to maz akurat prowadzil lobby wielorazowek, bardzo ekologiczny chlop jest.. ja sie wahalam na poczatku (glownie z powotu nieustajaco schnacych w mieszkaniu pieluch) ale teraz jestem bardzo za!
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-05-23, 13:35   

Martita nie będzie tak źle, to tylko tak strasznie brzmi :-> trochę silnej woli i da się to przetrwać. Co nie zmienia faktu, że życie z jednorazówkami jest o niebo lżejsze ;-) ale nie dajmy się! :-D
_________________
 
 
Kasumi 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Mar 2008
Posty: 455
Skąd: Wwa
Wysłany: 2018-06-05, 21:14   

Mam do oddania trochę używek - Bum Geniusy z wkładkami plus kilka bambusów (nówki o ile pamiętam) - jeśli ktoś jest zainteresowany, to dajcie znać, bo zalegają w szafie. Stan dobry plus. Na oko wszystkiego jest ze 40 litórw (zajmują 3/4 60-litrowego worka :) ) Odbiór osobisty w Warszawie lub przesyłka anywhere na koszt odbiorcy.

Kasia - ślijcie priv
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
wegita 

Dołączyła: 19 Mar 2020
Posty: 1
Wysłany: 2020-03-19, 15:09   

masz dostepne bambusowe pieluszki:) sklepy typu spamernia maja taki towar
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,88 sekundy. Zapytań do SQL: 13