wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża 2018
Autor Wiadomość
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-05-23, 16:28   

Martita doskonale Cię rozumiem, sama pamiętam jak poszłam do apteki z listą rzeczy na wyprawkę dla dziecka, to się farmaceutka za głowę złapała po co mi to wszystko. Teraz z "aptecznych" rzeczy to mam tylko octenisept (nie wiem czy wolno mi tak pisać nazwy handlowe więc czytaj szybko :lol: ) do pielęgnacji pępuszkowego kikuta. Poza tym teraz używam go na każde skaleczenie czy inne miejsce które wymaga odkazenia ;-) . Żadnych nożyczek do paznokci (zwykle cążki dla dorosłych sprawdzały się lepiej niż wymyślne narzędzia z apteki), żadnej wanienki, rękawic czy nie wiadomo jeszcze czego. Ubranka do przepłukania normalnie w wodzie bez specjalnych proszków. Masło shea i dzieciecy szampon do włosów - nic więcej ani myślę kupować. Bardzo musisz odsiać to co faktycznie potrzebne od tego co jest zbędnym wyciągaczem kasy.
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-05-23, 21:39   

Udało mi sie ten papier w końcu zalatwic.

Co do noszenia dziecka to nosidła sa dla dzieci juz siedzących ( nawet jesli producent twierdzi inaczej), dla niewiedzących chusta. Ja tez musze sobie jakaś sprawić, mam tylko elastyka i kolkowa( do małej przeróbki), potrzebowalabym jakaś tkana, bo elastyk tylko dla maluszków ( a i nawet chustoswirki polecają od razu tkane a nie elastyki, ale ja juz mam elastyczna kupiona przy córce, która i tak juz była na nia za duża wtedy i dlatego mam kolkowa, w której byla tylko raz na lotnisku, tym razem mam nadzieje więcej pochustowac i od poczatku).

Jesli chodzi dbanie o pępek to nie trzeba octeniseptu, po prostu zostawić do odpadnięcia, i ładnie sie goi.
Co do kąpieli ja nawet z prawie 3 latka używam tylko wody, na włosy tez i jes git. Na poczatku używałam jakichś kosmetyków ale niepotrzebne. Po kąpieli mam od lekarza przepisany krem bo lekka egzeme ma mała, wiec go używam teraz czasami, czasem nic. Tutaj polecają olej migdalowy.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-05-23, 21:42   

Jesli chodzi o wielorazowki to chyba warto sobie sprawdzić wszystkie systemy i pózniej wybrać ten co najbardziej pasuje. Ja na razie mam tylko 2 gatki polarowe formowanki plus jakies wkłady do nich, nie wiem jakie, nie znam sie :D za kosty wysyłki tylko udało mi sie te formowanki i wkłady zdobyć.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-05-24, 06:28   

bleach czemu nie odkażać? Z tego co pamiętam to na szkole rodzenia był cały rozdział o pielęgnacji pępuszka. Zresztą wolę zrobić coś na wyrost niż dopuścić do jakiegoś zakażenia, nawet jeśli ryzyko jest bardzo znikome.

Przypomniałam sobie, że jeszcze zasypka do pupki jest potrzebna, odciągacz do kataru i smoczek. Butelki nawet nie kupuję, będę twarda :lol: ale zastanawiam się nad laktatorem.

Ja mam tylko tkaną chuste, czemu nie nadają się na początek? ;-)
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-05-24, 07:18   

Nie odkazac bo nie ma takiej potrzeby. W octeniseptu w składzie chyba jest alkohol. W każdym razie dużo osób w Polsce odchodzi od tego, a tutaj tego sie w ogóle nie stosuje. Zalecenie jest nie moczyć i uważać, czekać aż odpadnie.

Zasypka do pupy w jakim celu? One tez nie sa polecane. To stara szkoła. Na pupę nic dopóki nie zacznie sie cos dziać.

Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale wydaje mi sie ze to stara szkoła od której juz większość mam odchodzi, przynajmniej mam które słyszą ze sa inne opcje i sa skuteczne, i nie sa upartymi mamami.

Tkana jest wlasnie ok od urodzenia, najlepsza. Elastyczna nie jest polecana, znacz elastyczna tez jest ok, jednak zawsze polecają tkana, także jak masz tkana to super ;-)

My jestesmy niestety na strasznie niskim dochodzie teraz i boje sie ze nie zdążę skompletować pieluch :-( Dlatego poluje na takie darmowe za koszty wysyłki, ale cieżko jest. Chciałabym zaczac od poczatku z wielorazowkami, No moze nie w szpitalu raczej, ale w domu, w szpitalu nie zamierzam długo byc z reszta, zależy tez o której bedIe poród, jak wieczorem to pewnie znowu bym na noc została, a jak jakoś wczesniej to mozna by pójść do domu wczesniej. Wszystko sie okaże we wrześniu jednak.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-05-24, 08:13   

bleach a co nie tak jest z zasypką? Z tego co wiem to tylko talk i czasem cynk. Sama czasem używam w lato żeby nie cierpieć na otarcia. Nie wiem czy chciałabym fundować dziecku bólu i cierpienia. Ale nie znam się więc chętnie posłucham czemu zasypka jest zła ;-)
_________________
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-05-24, 11:07   

podoba mi sie ta dyskusja :-) dzieki dziewczyny! zadna z moich przyjaciolek nie ma dzieci, nie bardzo mam sie kogo poradzic! (a moja mam ma jednak troche przestarzale poglady..)

tu mam juz jasnosc:
- tkana chusta a o nosidelko bede sie martwic jak mi dziecie podrosnie troche
- kilka roznych pieluch, zeby zobaczyc co mi pasuje i w razie czego bede dokupywac bleach,
a gdzie kupujesz uzywane?)

Ja do prania uzywam orzechow pioracych - myslicie ze beda sie nadawaly do prania ciuszkow i pieluch?

Nie planuje kupowac wanienki (na poczatek umywalka, potem prysznic z rodzicem), mnostwa kosmetykow, ogrzewaczy do butelek ani nic takiego! (tu to jest istne szalenstwo, wszystko jest "niezbednie konieczne" a tak naprawde to kupa plastikowego zlomu, nikomu niepotrzebna)

Acha, mysle o odciagaczu jednak, moze nie na sam poczatek, ale chcialabym zeby chlop troche tez pokarmil od czasu do czasu. Co myslicie?

Co do zasypki, sprobuje bez.. a jak bedzie jednak potrzebna to zaden johnson oczywiscie, tylko jakas naturalna postaram sie znalezc. Moze nawet juz wkrotce, pierwszy raz w zyciu mi sie zdazylo obetrzec.... wnetrze ud! (tak przy samym kroku) Upal, uda troche jednak wieksze i hmm nie jest to frajda zadna
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-05-24, 11:29   

riku17, myslalam ze masz na myśli wlasnie talk, a Zasypka to co dokładniej? O niej sie nie wypowiem bo nie wiem nic. Moze sie dowiem od Ciebie czegoś ciekawego.
Martita, jest dużo grup na Facebooku na których sie kupuje i sprzedaje wielorazowe pieluszki i akcesoria, wystarczy mieć paypala i sprawa jest prosta. Co prawda mi tez cieżko czasami ocenić czy cos sie opłaca czy nie bo po prostu sie w ogóle nie znam na cenach itd., No ale jakoś trzeba zaczac. No i moze tez jakaś bibliotekę z pieluchami gdzieś tam masz. Jeszcze jedna rzecz do Ciebie bo ty tez w UK, niektóre hrabstwa itp. wprowadziły dotacje na wielorazowe pieluchy, warto zapytać w cauncilu, w niektórych miejscach oddają cześć pieniędzy ( u nas £30 za okazaniem dowodu zakupu ) w niektórych maja jakies tańsze zestawy pieluch do kupienia. Także sie dowiedz czy u Ciebie cos takiego istnieje.
Orzechy piorace niestety nie nadają sie do pieluch.

Co do odciagacza ja mam ręczny, jak by było mnie stać to bym chyba jednak zainwestowała w elektryczny. U nas i tak córa sie okazała niebutelkowa wiec mało co poodciagalam.
No ale do tego juz musisz tez pomyśleć o sterylizatorze do butelek i butelkach. Warto chyba tez rozejrzeć sie za tymi smoczkami do butelek co działają jak sutek, zeby dziecku za łatwo nie było ciagnąć z butelki bo sie zniechęci do piersi.
My chyba zaś bedIemy próbować butelki tak zeby trochę więcej wolności mi dać, ale jednak cyc to cyc, szybki jest :lol:
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-05-24, 12:11   

bleach ok....talk rakotworczy, zapychajacy pory...... What???? Jak żyć? To co, mąka ryżowa?? To porów nie zatyka? Szczerze powiedziawszy to mam jak Martita, a dodatkowo jak brzuszek jest już duży to obciera mnie między piersiami a brzuchem. Dla mnie to dyskomfort okropny więc nie widzę nie sypać dziecka w lato :-/

Na laktator elektryczny zbieram już pół roku więc kupię najlepszy jaki jest. Pamiętam tą zmaltretowaną pierś i rękę przy laktatorze manualnym. Dla mnie horror. Elektrycznym to nawet przez sen podobno można się obsłużyć.

Używałam orzechów przy pierwszym dziecku, ale nie dopierały plam po kupach :-( ale poza tym to miło je wspominam :lol: orzechy, nie kupy.
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-05-24, 13:30   

riku17, czyli jednak talk, sorry ale wczesniej byłam niedospana chyba i problemy z czytaniem :lol:
Talk wysusza, a to moze przynieść odwrotny efekt do zamierzonego. Przy córce nie stosowałam zasypki i wszystko było super, jak pupa zaczerwieniona to wtedy maść na to, a wiadomo ze najlepsza metoda to maka ziemniaczana i wietrzenie.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-05-24, 15:01   

Co do zasypek jeszcze to szczególnie nie sa wskazane przy dziewczynkach.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-05-25, 15:51   

bleach, wlasnie trafilam na informacje ze niektore gminy oferuja vouchery na 40 funciakow na wielopieluchy! Moze u ciebie tez? :mryellow:
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-05-25, 19:57   

U nas oddaja £30 po okazaniu dowodu zakupu
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-06-09, 16:47   

Jak tam dziewczyny żyjecie w tych upałach? Ja ledwo..... ]:->

Udało nam się wczoraj upolować wózek 3w1 o 900 PLN mniej niż zakładalismy... I chyba zaczynam mieć syndrom wicia gniazda 8-)
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-06-09, 17:32   

U nas juz upałów nie ma póki co, chociaż dzisiaj ciepło i duszno strasznie, ale slonce dopiero koło 15 wyszło.
Ja nie wiem czy to dlatego ze druga ciaza, czy ze każda ciaza jest inna, a moze juz noe pamietam :P ale często czuje strasznie napięty brzuch, z córka tego nie pamietam, zwolnić tez juz musze przy chodzeniu ( co jest dla mnie trudne bo ja zawsze szybko chodzę, czasami mi mojego dziecka żal jak zadam tempo:D ) bo jak idę szybciej to zaraz mnie kolka łapie, tego tez nie pamietam przy pierwszej ciazy.
W ogóle zastanawiam sie jak oni tutaj bedą wiedzieć czy dziecko jest w dobrej pozycji do porodu jak moje ostatnie usg było z jakis miesiąc temu a teraz do porodu zostało jeszcze 3 miesiące.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-06-09, 19:33   

bleach mój brzuch też był bardzo napięty. Myślałam, że to normalne, ale dyskomfort jednak czułam. Lekarka zasugerowała magnez i problem zniknął 8-) może u Ciebie to też kwestia brakującego Mg?
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-06-10, 08:50   

Hmm... Przyjze sie, tez myslalam ze to takie normalne skurcze ktore moga pojawic sie po ktoryms tam tygodniu
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
eM 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Lip 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-11, 19:52   

Też pamiętam takie napięcie brzucha, czasem z tego powodu duży dyskomfort. Ja moczyłam stopy w wodzie z dodatkiem chlorku magnezu :)
_________________
A. 03.2017
M.I. 11.2020
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-06-12, 10:44   

ja tez zaczelam brac magnez ( w formie sprayu do nog), ale to z powody okropnych skurczy stop, ktore zaczely mnie w nocy lapac (jakbym nie miala wystarczajacych powodow do niespania hehehe) macie tez skurcze? (mam nadzieje ze nie! polecam ten spray, dosc szybko przynosi ulge)

co do brzucha, to moze to Braxton-Hicksy?

Bleach a nie mass skanu w 36 tygodniu? U mnie w szpitalu sa 3 skany na ciaze i ostatni wlasnie w 36 tygodniu. A co do pozycji dziecka, to polozne macaja brzuch i zwykle wiedza (chociaz slyszalam o przypadkach mylenia glowki z pupa ;-) )
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-06-12, 18:10   

No nie mam wlasnie, przy ostatniej wizycie chciałam umówić następna bo myslalam ze 3 sa ale babka powiedziała ze to juz koniec. Moze pry pierwszej ciazy robią 3 a pózniej jak jest ok to juz tylko 2? Jak tak potrafią wymacac to spoko, ja sie tylko zastanawiałam jak to stwierdza bez usg. Nie wiedziałam ze wymacac sie da. Ja skurczy w stopach ani nogach na szczęście nie mam.
Wydaje mi sie ze mój brzuch jest ogromny juz teraz, a jeszcze 3 miesiące zostały! Nie wiem jak sie bede kulac niedługo :D i w ogóle w przewidywanych dniu porodu koją córka ma zaczac nowa szkole :D ale powiedzieli ze w tym przypadku jakby cos to sie dostosują o moze zaczac tydzień czy dwa pózniej. Ja tam ja pośle najszybciej jak bede mogła :P
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-06-12, 20:23   

bleach mój też ma mieć rozpoczęcie roku szkolnego w tym czasie :roll: ciekawe jak to zrobimy. Nie chciałabym przegapić takiego ważnego wydarzenia. Najwyżej ścisbę poślady i jakiś damy radę ]:->

Ja też się ledwo kulam, aż się boję co będzie potem. Na szczęście skurcze niczego mnie nie męczą. Za to mdłości i wieczna senność nie odpuszcza :roll:
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-06-13, 07:11   

Sorry, napisałam szkole a u nas to przedszkole, wiec tez trochę inaczej.
Ja mam tak ze koło 14 mogłabym sobie uciąć drzemkę, ale nie mogę :-P każdego dnia mniej więcej o tej porze dopada mnie senność. W zeszłym tygodniu zasnęłam na kanapie niechcąco( tylko na 10 minut) ale na szczęście obudziłam sie zeby akurat zdążyć odebrać córkę z przedszkola! Bo we wtorki chodzi na popołudnia i akurat o 15 kończy, czyli w czasie mej sennosci musze byc gotowa na odbiór :-D
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-06-14, 10:35   

naprawde was podziwiam dziewczyny - balansowac brzuch i jego niedogodnosci i male dzieci!
Ja co prawda do pracy jeszcze chodze, ale zawsze moge sobie wziac wolny dzien, jak mnie przycisnie..

Brzuch tez juz ogromny, a to dopiero 28 tydzien! :shock:

Wczoraj mialam niezlego stracha, bylam u poloznej i okazalo sie ze serce mlodej za szybko bije (180 na minute), wiec zostalam wyslana do szpitala na monitoring. No nie musze wam mowic co przezywalam w drodze do szpitala... W szpitalu podlaczyli mnie do jakiejs maszyny i przez pol godziny monitorowali serce mlodej i moje i ewentualne skurcze macicy. No i okazalo sie ze wszystko w nalezytym porzadku, a te 180 to musialo byc po jakims tanecznym wyczynie malej w brzuchu i ponoc sie zdaza.
Ale wykonczylo mnie to tak, ze spalam potem cale popoludnie!

A polozna wymacala, ze dziecko ma glowke na dole i tez mi ulzylo, bo jednego czego sie boje to cesarka!
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-06-14, 12:46   

O matko, chyba bym padła ze strachu :-? Ale całe szczęście, że wszystko ok :mryellow:

Dopiero 28 tydzień? Hehe, u nas 23 lub 24 zależy jak patrząc, a czuje się już taka zmęczona, że koniec świata ]:-> , ale wiesz, jak już masz jedno pod dachem to nie ma wyjścia ;-) ;-)
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-06-18, 09:49   

Dziś w nocy obudził mnie okropny skurcz brzuszka. Tak zeswirowalam, że nie mogłam już w ogóle zasnąć :-(
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 13