wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskopatia
Autor Wiadomość
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2009-10-06, 11:09   Dyskopatia

Mam w głowie wielko kołowrót. Okazało się, że mam dyskopatię l5. Szczerze mówiąc, jak lekarz powiedział, że jest to dość powszechna choroba, pomyślałam "eeee tam, trudno", ale jak powiedział że najlepiej to leczyć operacyjnie i wstawić protezę, to mnie zamurowało i w ogóle już o nic nie pytałam. Operacja to oczywiście czarny scenariusz na przyszłość.
Popatrzyłąm w internecie i widzę, ze perspektywa nieciekawa - aż się boję czytać.
Skoro powszechna choroba cywilizacyjna, to może ktoś z Was też ją ma?
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2009-10-07, 07:55   

kofi, poprosiłam męża o wypowiedzenie się na temat dyskopatii ;-) - jest fizjoterapeutą :-)

Dyskopatia jest to patologia dysku międzykręgowego który znajduje się pomiędzy kręgami. Z racji Twojego zawodu najprawdopodobniej masz zniesioną lordozę lędźwiową. To powoduje zgniatanie dysku z jednej strony i wpuklanie się go w drugą czyli w rdzeń kręgowy lub korzenie nerwowe wychodzące z boku.
Żebym mógł Ci coś doradzić interesują mnie objawy. Miałaś już promieniowanie bólu do pośladka, uda, kolana lub dalej łydka, stopa? Czy występowało już opadanie stopy, czyli taki paraliż że nie mogłaś podciągnąć ją do góry?
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca następujący tryb leczenia dyskopatii: pół roku rehabilitacja (ćwiczenia i zabiegi), potem tomograf lub rezonans, konsultacja specjalistyczna u lekarza chirurga ortopedy i dopiero decyzja co dalej ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2009-10-07, 08:33   

Dzięki ina i mężu - jedyne objawy jakie mam to bół kręgosłupa, potężny, taki, że ciężko mi wstawać z łóżka/fotela, krzesła, jak spędzę tam więcej niż chwilę. No i niestety pojwiły się, jak zaczęłam jeździć samochodem (wcześniej musiałam podejść kawałek do pracy). Dostałam skierowanie do por. rehabilitacyjnej, ale muszę podzwonić, bo lekarz uprzedził mnie, że w żadnej w Ol. pewnie już nie ma miejsc na ten rok :-/ .
Zaczęłam poważnie myśleć o zwiększeniu codziennej dawki ruchu, chociaż kiepsko mi to wychodzi. Jedyne co robię, to pływam raz w tygodniu - ostatnio uczciwie pływam, a nie siedzę w saunie lub w jaccuzi, kupiłam kijki (jeszcze nie przyszły).
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2009-10-07, 11:05   

kofi napisał/a:
Dzięki ina i mężu


:lol: proszę bardzo.

kofi napisał/a:
Zaczęłam poważnie myśleć o zwiększeniu codziennej dawki ruchu, chociaż kiepsko mi to wychodzi. Jedyne co robię, to pływam raz w tygodniu -


Fajnie że się więcej ruszasz. Pan mąż zaleca jeszcze:
- pływanie żabką
- leżenie na brzuchu podczas oglądania TV
- ćwiczenia, które polegają na odginaniu się do tyłu - tak do uczucia ucisku, naciągnięcia,a nie bólu
- PICIE DUŻEJ ILOŚCI WODY
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2009-10-07, 11:25   

ina napisał/a:
- pływanie żabką

Och, jak to dobrze, że żabką. Dziecię moje przyniosło widaomość, ze żabka jest niezdrowa (na kolana) i ostatnio próbowałam pływać kraulem, a strasznie tego nie lubię.
Dlaczego picie wody?
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-10-07, 11:35   

Moj ojciec ma dyskopatei - stwierdzono to po tym,ze jedna łydka zrobiła sie chudsza.Niby jedyna szansa to operacja była,bo niby ucisk był tak siolny,ze groziło niedowładem ale on sie nie zgodził i zaczał cwiczyc.Robi to 2razy dziennie,od ilus miesiecy juz,mega regularnie i zmiany zaczeły sie cofac.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2009-10-07, 11:51   

kofi napisał/a:
Dlaczego picie wody?


Krążki międzykręgowe zbudowane są w 80% z wody. W ciągu dnia te krążki się zgniatają, a woda pomaga im się odkształcić ;-)

[ Dodano: 2009-10-07, 12:52 ]
malina napisał/a:
ale on sie nie zgodził i zaczał cwiczyc.Robi to 2razy dziennie,od ilus miesiecy juz,mega regularnie i zmiany zaczeły sie cofac.


super :-D
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2009-10-07, 17:33   

malina podziwiam Twojego ojca.
Cholera, muszę zacząć coś robić regularnie. Ten basen to za mało.
Jak poczytałam bloga o dyskopatii, to sie poryczałam w pracy. :oops:
Własnie byłam przekonana, że moja suczka kochana 13 letnia jest w kiepskim stanie z powodu swoich zwyrodnień kręgosłupa. Otóż nie - ja np. jestem chyba w gorszym. :roll:
Rozumiemy się w każdym razie. Jej daję przeciwbóle, sama staram się nie jeść.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Hopeksa 

Dołączyła: 19 Lip 2022
Posty: 23
Wysłany: 2022-08-09, 13:54   

Mojej mamie udało się uniknąć operacji w związku z dyskopatią. Trafiłyśmy na świetnego lekarza - Marcina Rosadzińskiego, który stosuje swoją własną, autorską metodę leczenia. Żadne leki, masaże czy ćwiczenia nie pomagały mojej mamie, a jego schemat zadziałał już po paru wizytach!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14