wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Paryż, Disneyland
Autor Wiadomość
mariaaleksandra

Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 1603
Wysłany: 2014-03-27, 12:43   Paryż, Disneyland

Wybieramy sie do Francji, m.in Paryz i Disney w planie.
ktoś był? na ile dni warto do Disneya? ile czasu jedzie kolejka z Paryza do Disneylandu?
Jesli chodzi o Paryz to co polecacie z dwulatka? Nie jestem koneserem sztuki, chodzi mi raczej o urokliwe dzielnice, ogrody i parki, jakies charakterystyczne 'must see', znane z filmow, Amelii. czy jest jakis warty odwiedzenia sklep z zabawkami?
jaki bilet do komunikqcji sie najbardziej oplaca kupic na 2-3 dni zwiedzania? czy nie zginiemy tak nie mowiac po francusku? :)

bede wdzieczna za wszelkie praktyczne rady ;)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://straznik.dieta.pl/]
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-03-28, 17:56   

mariaaleksandra, myślę, że dla dwulatka to jeszcze może być "za dużo", ja tam pierwszy raz byłam jak miałam 8 lat i pamiętam, że na kolejkach górskich itp. nie przekraczałam minimalnego wzrostu "bezpieczeństwa" i nie mogła korzystać. Tunele "bajkowe" zrobiły mega wrażenie. Nie wiem czy się nie pozmieniało (parę lat nie byłam w paryżu), ale do Disneylandu dojeżdżał RER, ostatni z powrotem odjeżdżał ok g.20, więc jeszcze przed pokazami fajerwerków itd. Jak nie wynajmowało się pokoju w samym DL, ani nie miało samochodu to innej opcji nie było.
Na więcej niż jeden całodniowy wypad osobiście bym się nie wybrała.

Najlepiej przejrzyj jakiś chociażby online przewodnik po Paryżu, albo idź posiedzieć w Empiku ;) Na pewno sporo "pod Was" znajdziesz, jest w czym wybierać. My też średnio ze sztuką stoimy ;)

Ze sklepem z zabawkami nie pomogę w ogóle.

Sprawdź hotele sieci Formula 1. W sain denis jest położony blisko metra (nie więcej niż 500m) i można wszędzie w miarę szybko śmignąć. Czy macie już na oku jakiś inny nocleg?
Kiedy wakacje?
Zdasz relacje? :D
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
Maple Leaf 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 23 Lut 2012
Posty: 952
Skąd: Calgary
Wysłany: 2014-03-28, 19:57   

mariaaleksandra, ja byłam dobre kilka lat temu, więc nie wiem, jak to dzisiaj wygląda. Ale ostatnio rozmawiałam z moją nauczycielką z podastwówki, która takie wycieczki kilkudniowe do Paryża co roku dla młodzieży organizuje i nie wspominała o tym, żeby cokolwiek zmieniło się w tej materii, odkąd byłyśmy razem na wycieczce. Nam w zupełności wystarczył 1 dzień w Disneylandzie, głównie ze względu na to, o czym pisała go.- wiek, wzrost itp, czyli nie wszystko było dla mnie dostępne (a miałam wtedy też jakieś 8-9 lat). I tam jest sklepik, który zdecydowanie warto odwiedzić :mryellow:

go. napisał/a:
Sprawdź hotele sieci Formula 1.

Polecam ;-)
 
 
mariaaleksandra

Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 1603
Wysłany: 2014-03-28, 20:39   

Dzieki za odp. w zeszlym roku bylismy w Disneyu na Florydzie i juz dla J to byl szal, wiem ze na.kolejki nie pojdzie, ja w ciazy tez niestety nie, ale wiem ze dla niej to bedzie bardzo fajne, bo piszczy na widok miki i innych disneyowskich postaci, zreszta nie wyobrazam sobie z nia klasycznych wakacji na razie wiec trzeba sie poruszac i pozwiedzac.

hotelu jeszcze szukam, spojrze na formuly.

go. a pamietasz ile rer jechqlo do Paryza z Disneya?
relacje moge zdac, choc pewnie poruwnujac do zeszlorocznych wakacji to bedzie nuuda.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://straznik.dieta.pl/]
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-03-28, 22:30   

mariaaleksandra, za cholerę nie mogę sobie przypomnieć ile ten rer jechał, ale nie wydaje mi się za długo, z 20min? :oops: :roll:
Wyszły wspomnienia przy rozmowie i akurat kumpel, który u nas siedział mówi, że rer jeżdżą już dłużej do okolic północy, tylko rzadko i potem od rana od ok 5tej.
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
mariaaleksandra

Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 1603
Wysłany: 2014-03-31, 07:12   

Dzieki.
hotel zarezerwowany, niestety formula ktora odpowiadala nam lokalizacja nie miala lazienki w pokoju, szkoda bo bardzo tania...
kupilam tez bilet powrotny dla mnie i J (wracamy same samolotem) ale niestety wizz airem. dziwne linie, nie dosc ze naliczyl 25 euro za dziecko <2 lat, to nawet za bagaz podreczny trzeba doplacac, nigdy nie lecialam tymi liniami...

czy ktos ma jeszcze jakies praktyczne info co do samego disneya? czy da rade przemycic swoje jedzenie? w usa bylo tak ze w wall marcie mozna bylo kupic wiele pamiatek z myszka miki, ale 3 razy tanszych niz w sklepikach disneya. czy w jakims pobliskim supermarkecie w Fr tez tak jest?
 
 
czindirela


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-01, 20:27   

hxxp://www.empik.com/paryz-przewodnik-atlas-opracowanie-zbiorowe,p1051974423,ksiazka-p Polecam ten przewodnik, bo oprócz fajnie opisanych miejsc ma też mapę miasta i metra.

Ja byłam tam 2 lata temu i tylko rano kasowałam jeden bilet, a potem już wszędzie na pieszo, bo tak naprawdę większość tych ciekawych miejsc jest położona blisko siebie. Ale jeżeli planujecie wozić małą wózkiem, to pewnie lepiej kupić całodniowy i przemieszać się metrem, bo z tego co wiem, to trudno się tam poruszać wózkiem (krawężniki itp.).

Na pewno już wszelkie Myszki Miki będą atrakcją, ale polecam też labirynt i karuzelę z filiżankami z Alicji w krainie czarów (w disneylandzie byłam z 10 lat temu, więc nie pamiętam za wiele) i wieczorną paradę postaci.
Nie przypominam sobie, żeby w jakimś zwykłym sklepie sprzedawali disneyowskie gadżety.
_________________
hxxp://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]

www.kosmicznameduza.pl
 
 
JarekTkaczyk

Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-04-09, 17:41   

zobacz tutaj

hxxp://www.wirtualnyparyz.com/
 
 
Hopeksa 

Dołączyła: 19 Lip 2022
Posty: 23
Wysłany: 2023-02-21, 12:49   

My w tym roku city break w Rzymie zorganizowany przez biuro podróży Konsorcjum.pl. Zobaczymy Watykan, Monte Cassino i inne najpopularniejsze miejsca. W cenie mamy przelot i bagaż.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13