wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Porada... lekarz wege w Poznaniu?
Autor Wiadomość
Paticzang 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 645
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-21, 13:39   Porada... lekarz wege w Poznaniu?

Czy orientuje się ktoś czy jest w Poznaniu jakiś lekarz vege lub przychylny wegetarianom? Kubuś ma pół roku i nie wiem czy mam poinformowac lekarza prowadzącego Kubulka o naszej diecie... w Poznaniu mieszkam od niedawna i w ogóle się nie orientuję a w internecie nic nie znalazłam. A a co do lekarzy z poprzedniego miejsca zamieszkania to mam złe doświadczenia - boję się że znów będzie tak sama reakcja... że dziecko będzie chore, nieodpowiedzialna matka itp. nie chcę znów się denerwować, tłumaczyć i płakać... Jakoś całą ciążę nie jadłam mięsa i Kubuś urodził się zdrowy i do tej pory nie chorował :) nawet kataru nie miał :D

A tak w ogóle to musze informować lekarza o naszej diecie jest taka potrzeba?
Proszę o jakąś pomoc <prosi>
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
bajka 

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1694
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-21, 13:45   

jestem np. ja :mrgreen:
A z pediatrów, to nasza pani doktor nie robi problemów. jest bardzo fajna, nie wali od razu antybiotykami. ma oprócz nas jeszcze jedną wege rodzinkę, z dwójka dzieci. Przychodnia na os. Kopernika. Nie wiem czy ten rejon by Cię interesował?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-01-21, 13:48   Re: Porada... lekarz wege w Poznaniu?

Paticzang napisał/a:

A tak w ogóle to musze informować lekarza o naszej diecie jest taka potrzeba?
Proszę o jakąś pomoc <prosi>


Nie musisz.Ja nie informowałam pediatrów o diecie Filipa bo nie widze takiej potrzeby.Czy inne matki jak idą do lekarza tłumaczą co ich dzieci jedzą? Raczej nie.
W czasie pobytu w szpitalach owszem mówiłam ale dlatego że nie do końca da sie tego uniknąć>Nalezy poinformowac personel że nie będzie sie jadło ich jedzenia( nie miałam zamiaru brać obiadów udawać że je jadam i wyrzucac za okno ;-) ) Ponadto przy robieniu wywiadu pytaja czy dziecko jest alergikiem czy ma jakąś "specjalna dietę" wtedy mówię o wegetarianizmie.Ale bedąc z wizytą u pediatry nie wpominam bo zazwyczaj przychodza z konkretnym problemem, choroby itp a nie dlatego ze moje dziecko ma problemy bo nie je mięsa ;-)
 
 
bajka 

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1694
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-21, 13:50   

Paticzang napisał/a:
A tak w ogóle to musze informować lekarza o naszej diecie jest taka potrzeba?

Nie musisz, ale akurat u tej pani doktor, o której piszę, możesz spokojnie :-) zawsze jakieś skierowanko np. na poziom żelaza itp ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]
 
 
Paticzang 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 645
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-21, 14:05   

Mieszkam na Ratajach :) i p. doktorka ;) Kubusia wydaje się być miła, ale po przejsciach z poprzedniego miejsca zamieszkania nie miałabym chyba odwagi mówić, opowiadać i wysłuchiwać... Natomiast połozna jak była to wprost zapytała czy jem mięso... no i jak się dowiedziała że nie to powiedziała, że koniecznie trzeba poinformować o tym pediatre :/ ale jakoś nigdy się nie zebrałam...
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2008-01-21, 19:22   

Myśle, że w dużym stopniu sama możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli masz wiedzę na temat odżywiania, potrafisz ułozyć dietę dziecka, wiesz, co powinno być w jego diecie, a co nie, to nie musisz mówić lekarzowi. Jesli nie czujesz się pewnie, to warto szukać takiego pediatrę, który ma wiedzę o odzywianiu i będzie potrafił Ci pomóc. My jesteśmy zapisani do pediatry na drugim końcu miasta, bo zależało nam na lekarce, która ma wiedzę rzeczywistą (a nie z kolorowych gazet) o tym, co dziecko powinno jeść. Co prawda rady nie potrzebujemy, ale zalezało nam, by przy bilansach lekarka miała świadomość naszej diety.
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-01-21, 19:33   

Dokładnie tak jak pisała Czarna - czy inne matki tłumaczą, że zapychają dzieciaki smieciowym jedzeniem? Kiedyś też się zastanawiałam nad tym, czy powiedzieć naszej pediatrze. Teraz jest to tak normalne dla mnie, że nie czuję potrzeby, nawet o tym nigdy nie myślę...
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-01-21, 19:49   

Można nie mówić, ale pediatra może spytać i trzeba się zastanowić, co wtedy. Pamiętam jak moja siostrzenica miała chyba 7 miesięcy i nie jadła jeszcze mięsa, siostra dostała porządny ochrzan od lekarki, bo wg niej powinna jeść od miesiąca. Jak człowiek szuka pomocy medycznej to często lekarz nie chce zerknąć 5 cm dalej na ciele, ale jeśli chodzi o wtrącanie się w inne sprawy to nie mają niektórzy żadnych skrupułów.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Paticzang 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 645
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-21, 19:55   

Hmm w sumie to mój pierwszy dzidiuś :) i nie mam za dużo pojęcia o odżywianiu takich maluszków :( cały czas czytam na ten temat kupuje i pożyczam książki ale wiadomo jaka ta wiedza książkowa jest - praktyka okazuje się całkiem inna dlatego szukam pomocy u doświadczonych rodziców tzn. u Was :D widać przez to forum, że naprawdę wiecie o co chodzi, mądre uwagi, odpowiedzi, Wasze doświadczenia to o wiele cenniejsze niż niektóre suche książkowe wyjaśniania... więc piszcie jak najwięcej a ja będę czytać :D i się uczyć! I dzięki wielkie jesteście Super!!!
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-01-22, 13:12   

Do dwóch lat dziecko wogóle nie powinno jeść mięsa, tak twierdzą niektórzy lekarze mięsożerni. Na pewno niczego mu nie zabraknie:)
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12