wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Woda z dostawą do domu
Autor Wiadomość
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-26, 12:41   

Cytat:
kto przy produkcji pracuje


produkcję należało by wytłuścić: kto przy produkcji pracuje ;)

karolina, ano mineralną, mineralna, wtedy najwięcej z takiej wody korzyści mamy ;) choć przyznaję, niektóre wody bardzo mi smakują i lubię je sobie wypić dla smaku, ale na co dzień to jednak odfiltrowana i tyle :)
 
 
mr.wrong 
&mrs.right


Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 89
Skąd: Kraina która nie ma kresu
Wysłany: 2008-02-26, 12:45   

Cytat:
No, jeżeli wierzysz w wydobywanie wody z podanych na etykietach źródeł i ich transport, to powodzenia. Jeżeli chcesz nadal pozostać przy wodach mineralnych, to nie zaznajamiaj się z nikim, kto przy produkcji pracuje

Wierzę w ich skład który można sprawdzić. Generalnie: jeśli miałbym nic przez tydzień nie jeść tylko pić wodę, to jednak wybrałbym mineralną niż destylowaną (wybaczcie prywatę ;-) ) A jeśli chodzi o destylowanie wody w celach "higienicznych" to trzeba by destylować również tę w której się kąpiemy - czyż nie? Wdychanie "paskudztwa" to chyba jeszcze gorszy wpływ na zdrowie niż picie go po przegotowaniu.
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-02-26, 12:48   

pao napisał/a:
na co dzień to jednak odfiltrowana i tyle

no my też filtrujemy, brita
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-26, 12:50   

brita za słaba... do zrobienia zupy czy herbaty jako tako, ale samej bym nie piła jednak.
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-26, 13:20   

mr.wrong napisał/a:
Wierzę w ich skład który można sprawdzić.

Ja nie zaprzeczam, że tam są minerały. Trochę takiego proszku, trochę takiego i mineralka gotowa :mryellow:
pao napisał/a:
do zrobienia zupy czy herbaty jako tako, ale samej bym nie piła jednak

Ja też używam takiej do herbaty czy kawy, ale do picia na "surowo" już nie.
 
 
mr.wrong 
&mrs.right


Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 89
Skąd: Kraina która nie ma kresu
Wysłany: 2008-02-26, 13:40   

Cytat:
Ja nie zaprzeczam, że tam są minerały. Trochę takiego proszku, trochę takiego i mineralka gotowa :mryellow:

:-) Podoba mi się! Jeszcze bardziej ekstremalne podejście do życia niż moje :-P Zdradź mi co to za proszki - będę sobie sypał do obiadu ;-)
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-26, 14:02   

mr.wrong napisał/a:
Podoba mi się!

A mi jakoś nie bardzo podoba się takie "nabijanie ludzi w butelkę" (dosłownie). No, ale rzecz gustu :roll:
 
 
mr.wrong 
&mrs.right


Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 89
Skąd: Kraina która nie ma kresu
Wysłany: 2008-02-26, 14:13   

Cytat:
A mi jakoś nie bardzo podoba się takie "nabijanie ludzi w butelkę" (dosłownie).

Podaj źródło swoich rewelacyjnych informacji, bo nie wydaje mi się, żeby pod fontanną Jana albo Zubera w górach było składowisko chemicznych prochów. Chyba łatwiejszy jest dostęp do źródła z wodą niż dozowanie chemii?
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2008-02-27, 09:35   

pao napisał/a:
brita za słaba...

Brita beznadziejna jest. Po 2 tygodniach u mnie przepuszcza wszystko i woda jest zakamieniona. Marzy mi sie filtr o odwróconej osmozie, ale na razie mnie nie stać..
Pao Ty masz taki? Jak on się sprawdza?
 
 
Jędruś 

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 168
Skąd: Ziemia Ognista
Wysłany: 2008-02-27, 10:01   

pao napisał/a:
zatem i ja dodam kilka słów do Jędrusia:
robiono badania nad tym zjawiskiem i zauważono, że ludność himalajska ma stosunkowo niewielkie niedobory jak na warunki żywieniowe jakie mają.


W Himalajach i innych górach brakuje praktycznie jednego pierwiastka jodu.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2008-02-27, 10:19   

Marcela napisał/a:
Brita beznadziejna jest. Po 2 tygodniach u mnie przepuszcza wszystko i woda jest zakamieniona.


Ja mam polską 'Annę' i jestem bardzo zadowolona. :-)
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 10:25   

Cytat:
Pao Ty masz taki? Jak on się sprawdza?


jakbyś chciała mogę dać ci namiary ;) ja jestem bardzo zadowolona, osoby którym poleciłam i sie zdecydowały też są zadowolone :)
nie wiem skąd jesteś ale darek jeździ po polsce bo ma klientów w wielu miastach zatem jakby co ;)

co do brity: zuza_ miała brite ale za moja sugestią i przetestowaniem osobistym wody u mnie zdecydowała sie na osmotyczny. brita nie daje tego co potrzeba, woda po takim filtrowaniu to raczej do mycia niż picia ;)
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-02-27, 14:14   

My jesteśmy z Brity zadowoleni, filtr trzyma4-5 tygodni. Ale żadnej innego filtra nie próbowałam...
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2008-02-28, 10:16   

pao, a jakie są ceny tych filtrów osmotycznych?
ina, podobno ostatnia warstwa filtrująca w "Annie" to sztuczne dodawanie do wody magnezu? Czy to prawda? Trochę mnie to zniechęca....
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2008-02-28, 10:27   

Marcela my używamy taki:


hxxp://www.woda.com.pl/index.php?p222,wklad-premium-do-filtra-dzbankowego-anna-annapremium

nic mi nie wiadomo o dodawaniu magnezu.

[ Dodano: 2008-02-28, 10:28 ]
Cytat:
# filtracja sześciostopniowa:

* wstępny filtr mechaniczny w pokrywie wkładu, usuwa duże zanieczyszczenia mechaniczne, typu piasek, rdza itp
* górna włóknika polipropylenowa usuwa drobne zanieczyszczenia mechaniczne, osady, tłuszcze, pianę itp
* węgiel aktywny z domieszką srebra, usuwa chlor i związki chloru, substancje organiczne i pestycydy oraz poprawia smak i zapach wody. Domieszka srebra zapobiega rozwojowi bakterii w wodzie przefiltrowanej
* żywica jonowymienna redukuje twardość węglanową wody, usuwa oleiste naloty, metale ciężkie (kadm, ołów, miedź, chrom)
* dolna włóknina polipropylenowa, usuwa najdrobniejsze cząsteczki zanieczyszczeń
* filtracja końcowa, zabezpiecza przed dostaniem się do wody oczyszczonej, drobin złóż aktywnych, znajdujących się we wkładzie filtrującym
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 13:29   

Marcela, nie wiem ile teraz kosztują. ja płaciłam 2 500 ale to dawno. generalnie ceny filtrów mają tendencje spadkowe (a przynajmniej miały, ten mój wcześniej kosztował ponad 5000) zatem może teraz są tańsze. poza tym są różne typy, modele itp ale o tym to juz ktoś siedzący w temacie mówić powinien a nie ja ;)

ale powiem tak: niezaleznie czy ktoś uważa czy to drogo cz nie, uznaje to za doskonała inwestycje po pierwszej wymianie filtrów ;)
 
 
mr.wrong 
&mrs.right


Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 89
Skąd: Kraina która nie ma kresu
Wysłany: 2008-02-28, 20:53   

Cytat:
No, jeżeli wierzysz w wydobywanie wody z podanych na etykietach źródeł i ich transport, to powodzenia. Jeżeli chcesz nadal pozostać przy wodach mineralnych, to nie zaznajamiaj się z nikim, kto przy produkcji pracuje

Mam kumpla który pracował kilka lat w Cisowiance. Nic złego tam się nie dzieje. Tak w ogóle to moim skromnym zdaniem - jedna z lepszych wód na rynku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14