wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mikstura
Autor Wiadomość
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-03-16, 19:29   

Tez mi się tak zdaje.
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-03-16, 19:43   

Kitten napisał/a:
AAA!!! NIE WOLNO Liście, pobrane z chorej rośliny, nawet jeśli wyglądają 'zdrowo', zwierają toksyczne produkty gnicia (soki krążą wiązkami przewodzącymi po CAŁEJ roślinie) i NA PEWNO nie nadają się na lek

Kitten, dziękuję, nie wiedziałm, na szczęście mikstury nie zdąrzyłam jeszcze zrobić, szkoda mi ich trochę ale trudno,
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-03-16, 19:58   

dżo napisał/a:
na szczęście mikstury nie zdąrzyłam jeszcze zrobić

Ufff ; P
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-03-17, 10:36   

Lily napisał/a:
Dla mnie na logikę silniejszy organizm daje sobie lepiej radę z chorymi komórkami...


ale tego typu "mikstury" stosowane są też przez osoby z problemami zdrowotnymi,które mają wówczas osłabiony organizm.Po prostu jestem ciekawa na ile to o czym napisała Mirka jest prawdopodobne,?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-03-17, 17:54   

No cóż, z tego wynika, że sok z aloesu jest rakotwórczy. Jakoś mi to źle brzmi.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2008-03-17, 18:57   

Lily napisał/a:
sok z aloesu jest rakotwórczy

no to jakiś absurd jest :shock:
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2008-03-18, 08:20   

czarna96 napisał/a:
ale tego typu "mikstury" stosowane są też przez osoby z problemami zdrowotnymi,które mają wówczas osłabiony organizm.Po prostu jestem ciekawa na ile to o czym napisała Mirka jest prawdopodobne,?

Kilka lat temu, przy okazji pomocy w opiece nad panią chorą na raka płuc naczytywałam sie róznych publikacji z dziedziny onkologii. Wtedy znalazłam powtarzające się ostrzeżenie, aby przy podejrzeniu o nowotwór nie stosować aloesu , bo potwierdzone jest, iż powoduje szybsze namnażanie się również nowotworowych komórek. Rozumiem, że jak się zacznie go stosować i zaczyna działać na organizm, to od tego momentu.
Z tych informacji nie wynika przecież, że aloes sam w sobie jest rakotwórczy! Takie stwierdzenie to absurd. Natomiast jak już komórki nowotworowe w organizmie są to przyczynić się może do szybszego razwoju raka.
Aloes już od czasów starożytnych stosowany jest z powodzeniem przy leczeniu ran, oparzeń, odmrożeń, zwiększając dopływ krwi do poparzonej ( odmrożonej) tkanki.
Zawiera on substancje, które usmierzają ból, redukują stan zapalny, zmniejszają przekrwienie i obrzęk.
ponieważ ma również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze może ochraniać poparzone miejsca przed nadkażeniami.
Dobrze robi tez na problemy skórne, świerzb, zaparcia i wiele innych.
Moje ostrzeżenie dotyczyło stosowania wewnętrznego aloesu, w sytuacji, gdy istnieje domniemanie, że w organizmie są nowotworowe komórki.
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2008-03-18, 09:39   

Mirka napisał/a:
jak już komórki nowotworowe w organizmie są to przyczynić się może do szybszego razwoju raka.

zastanawiam się, czy ktoś może mieć absolutną pewność, że ich (komórek rakowych) nie ma ? Czy przypadkiem nie jest tak, że każdy ma jakąś niewielką ilczbę tych komórek w organizmie?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-03-18, 11:06   

Mirka, ale pisałaś o tym, że każdy ma komórki nowotworowe i że one mogą się namnożyć, i żeby uważać na sok z aloesu.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-03-18, 11:25   

Marcela napisał/a:
zastanawiam się, czy ktoś może mieć absolutną pewność, że ich (komórek rakowych) nie ma ? Czy przypadkiem nie jest tak, że każdy ma jakąś niewielką ilczbę tych komórek w organizmie?

o tym samym pomyślałam, podobno można przyjąć takie założenie w stosunku do prawie każdego człowieka, z tym, że komórki nowotworowe mogą być w stanie uśpionym, "siedzieć" sobie gdzieś w środku i "czekać" na dogobne warunki do swojego rozwoju,
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-03-18, 11:26   

dżo napisał/a:
o tym samym pomyślałam, podobno można przyjąć takie założenie w stosunku do prawie każdego człowieka, z tym, że komórki nowotworowe mogą być w stanie uśpionym, "siedzieć" sobie gdzieś w środku i "czekać" na dogobne warunki do swojego rozwoju,
no właśnie, tego przecież nie wiemy...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2008-03-18, 11:27   

No to co , aloes okazał się "wrogiem"?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-03-18, 11:31   

Marcela napisał/a:
No to co , aloes okazał się "wrogiem"?

mi wydaje się, że podobnie można by mówił o wszystkich produktach wspierających regenerację organizmu - a jeśli chodzi o rozwój nowotworu, to przecież gdy zostaje on wykryty, jest już na jakimś etapie rozwoju i dokładnie nie wiadomo, co przyspieszało bądź spowolniało jego rozwój...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-18, 11:35   

Jest ponoc taki tomograf w Bydgoszczy i teraz chyba ez w Poznaniu, który wykrywa nawet pojedyncze komórki rakowe...Badanie kosztuje coś koło 8000 chyba, można sobie zafundować, jak kto ma ochotę ]:->
Cytat:
No to co , aloes okazał się "wrogiem"?

chyba, nie, przeciez Mirka pisała o jego szeroki zastowaniu...chodzi tylko o picie soku z aloesu...Ja nie będę Zuzi dawać do picia, ale myslę, że moge go uzyć np.na otarcia po plastrach, lub na jakies takie skórne problemy, nie?
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2008-03-18, 11:55   

dżo napisał/a:
można przyjąć takie założenie w stosunku do prawie każdego człowieka,

To nawet chyba widać jak robi się markery nowotworowe.
Nigdy norma, to nie jest zero, tylko np. do 30 - norma, ponad 30 - podejrzenie nowotworu.
Natomiast jeśli chodzi o regenerację organizmu wskutek zażywania jakiegoś specyfiku, no to trzeba wiedzieć na jakiej zasadzie on ten organizm regeneruje.
Czy np. wzmacnia układ immunologiczny ( np. poprzez oczyszczenie komórek żernych z kompleksów immunologicznych i wtedy mogą one rozpoznać i zniszczyć wroga), czy na innej zasadzie, ale niekoniecznie musi miec to związek z namnażaniem sie nowych komórek.
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-18, 15:17   

Dziwne, Zuzia miała robione w tamtym szpitalu jeszcze te markery i wszystko było w normie...białaczki się tym nie wykryje?
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2008-03-18, 17:04   

Nie bardzo się na tym znam, ale wyczytałam, że jest marker do chłoniaka, białaczki TK, b-2 mikroglobulina.
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-03-19, 22:42   

Zgadzam się z Mirką - używam takiego aparatu DiaDens się zwie i on także pobudza komórki do regeneracji - nie można go stosować przy nowotowrach, nawet pieprzyki znamionowe trzeba omijać jak się przystawia do skóry. Jakoś nie wydaje mi się aby ciągłe spozywanie danej substancji było zgodne z energetyką człowieka.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12