wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czerwone krostki i zaczerwienienia na cipuszce
Autor Wiadomość
Beti 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-28, 09:39   

Uzywam Pampersow wlasciwie od samego poczatku. Pare razy probowalam Haggissy (obcieraly sie lydeczki), z Rossmana tez raz kupilam, ale jakies niewymiarowe i wcale nie duzo tansze od Pampersa :-(
Napisz prosze jakich Ty uzywasz dla Ulenki, z przyjemnoscia zakupie, bo tak sobie mysle, ze moze wlasnie za dlugo te Pampersy uzywam. Skora przeciez po pewnym czasie lubi uczulic sie na jakis skladnik np kosmetyku ktory kiedys byl sprawdzony.
_________________
hxxp://lilypie.com]
 
 
Maja111 
Oliwia moj skarb :)


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 75
Skąd: Skępe woj.kujawsko pom.
Wysłany: 2008-01-28, 10:03   

Beti ciesze sie ze i u Was juz lepiej, kora z pewnoscia pomaga.
Ja na szczescie (i nieszczscie) jestem z Oli w domku, ale po malu rozgladam sie za dobra praca a z ta trudno u mnie w malej miejscowosci, jezeli bedzie praca to drugi problem dobra niania... nigdy jeszcze nie szukalam. Wiem ze ten czas moze przyjsc, i ze bedzie to bardzo trudny wybor.
Wiesz jezeli nie masz innych zastrzezen to tej niani, to nie warto jej zmieniac z powodu pieluszek, bo rzeczywiscie Oliwia tez nieraz zmienia tylko 3 pieluszki w ciagu dnia. Popros ja aby bardziej uwazala, zeby pilnowala czy mala nie ma zbyt mokro. Warto by bylo rowniez zmienic pieluszki jesli uwazasz ze one moga byc przyczyna podraznien.
_________________
hxxp://www.bobasy.pl/majaczar,860046,fotka.html]hxxp://www.baby-gaga.com/]
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://www.wiki.torun.com.pl
hxxp://www.wiki.torun.com.pl/]
 
 
 
Beti 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-28, 10:18   

Z ta moja niania, to mam same problemy. Wlasnie zakladam nowy temat "Jak znaleźć dobra nianie?"
Pieluszki to maly pikus :-) w porownaniu z numerami jakie robi.
Karola wypija niesamowite ilosci to strasznie duzo siusia. Wczoraj tak jej sie spodobalo latanie z gola pupcia, ze uprosila mnie, zebym polozyla ja tak spac. Mysle sobie a sprobuje :-> dlugo nie musialam czekac :roll:
Chodzi mi o to, ze moze i zdaza sie, ze Karola robi zadziej siusi i ze te pieluszki nie sa tak ciezkie, ze mozna nimi "zabic" :lol: ale po paru godzinach, nawet jak to bedzie jedno siusiu, to rozwijaja sie bakterie (juz wspominalam, ze mialysmy z tym problem). Tlumacze niani, zeby nie patrzyla na ciezar, objetosc pampersa, tylko co 3, 4 godziny zmiana. A tu taki klops :-(
_________________
hxxp://lilypie.com]
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-28, 12:23   

Beti my uzywamy kolejno:

chusteczki nartacare (aktualnie trudno dostępne, brakuje w hurtowni w krakowie, ale wrócą) jak z przymusu użyłyśmy innych było podrażnienie
ewentualnie chusteczki baby natura (niemiecka seria, w polsce nie widziałam)

krem do pupy przeciw odparzeniom (używamy jak sie przypomni albo po kupach) lavery
hxxp://apmp.natura.xip.pl/product_info.php/products_id/265?osCsid=5f3b51aba0c6049c38399cefdabc378c

pieluszki Moltex
hxxp://apmp.natura.xip.pl/product_info.php/cPath/160/products_id/859?osCsid=5f3b51aba0c6049c38399cefdabc378c
(nie są święte, ale o niebo lepsze od wszelkich innych, aktualnie szukam innej marki w niemieckich sklepach Tushies)
hxxp://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p43,pieluszki-tushies

tushies jeszcze nie testowaliśmy, ale jak tylko wpadną w nasze łapki to kupujemy ;)
 
 
Beti 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-28, 13:38   

Dzieki serdeczne za tak szczegółowa listę :-D Zadnego z tych produktow nie widzialam na oczy :-?
Bede szukac, ale w zasadzie to prosze napisz gdzie je kupujesz? Moze wlasnie przez internet?
_________________
hxxp://lilypie.com]
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-28, 13:41   

właściwie wszystkie zakupy robię w tym sklepie: hxxp://apmp.natura.xip.pl/
wyjątek moltexy (kupuję w kauflandzie niemieckim bo są po 15 euro za 88 sztuk) i chusteczki baby nature (tez są tylko w niemczech, ale je kupuję tylko jako alternatywę dla tych natracare)

wszystkie kosmetyki czy to dla nas czy dla dzieci kupuję w jednym sklepie, jedynie pieluch mi sie nie opłaca ;)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-01-28, 13:55   

pao, używasz może tego hxxp://apmp.natura.xip.pl/product_info.php/products_id/308 ?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-28, 14:02   

niezupełnie.
używam glinki ale samej, bez dodatków. ale zainteresuje się bo jej przechowywanie w wilgotnej łazience jest dość trudne ;)

a glinkę bardzo sobie chwalę :)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-01-28, 14:07   

aha, dzięki :) szampony mi szkodzą
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
amarige 

Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-03-20, 13:49   

Nie wiem czy to aktualny jeszcze temat- ale miałam ten sam problem z moją kluską i walczyłam z odparzeniami bardzo długo. Teraz jest dobrze, ale nie dopuszczam by siedziała w kupie dużęj niż przez chwilę, wygląda to komicznie bo latam za nią i zaglądam w pieluchę. A co nam pomogło?
1) częsta zniana pieluch ( obecnie używam Bella - też testowałam różne ale to nie ma bynajmniej u nas znaczenia)
2) mycie pupy po kupie zawsze pod wodą
3) Stosuję maść Linomag ( w tupce zielony ok. 7zł -ważne by była maść!!)
4) Jak bylo bardzo źłe przemywałam kroczę przy każdej znianie pieluszki roztworem Nadmanganianu Potasu- do kupienia w aptece. Przyczym woda musi być jasno różowa- to ważne!.
A przyczyną tego było:( E.Colli w moczu. Moj pediatra ignorował te dolegliwości, badanie posiewu moczu zrobiłam na własną rekę. No i niestety. Zwolniłam opiekunkę i jest dobrze.
Pozatym dobrze jest podawać. Cebion- jest to wit. C w kroplach, zakwasi mocz i dziecku nie zaszkodzi.

[ Dodano: 2008-03-20, 14:38 ]
:oops: poprawiam się :oops: " tubce" :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12