wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podatek giertychowy
Autor Wiadomość
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-03-26, 19:19   Podatek giertychowy

Jak jest z tym podatkiem od giertycha? jest on czy go nie ma? MOżna zakupy odliczać od podatku i czy faktury czy paragony potrzebne? :-?
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-03-26, 19:36   

yyyyyyyyy

jaki podatek giertychowy?

jest ulga na dzieci, odliczana od podatku, 1145 zł 4 gr na każde dziecko. Bez żadnych faktur, rachunków, paragonów, jest to ulga ZA POSIADANIE dziecka. (głupio brzmi to posiadanie, ale o to właśnie chodzi).
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-03-26, 22:58   

Nie wiem czy to o to chodzi? Słyszałam, że LPR wprowadziło ulgę podatkową, którą sie otrzymuje, jeżeli zakupiło się produkty na rzecz dziecka. Hmmmm... warunek, trzeba być małżeństwem przynajmniej 9 m-cy wstecz od urodzenia dzidzi, zeby ją otrzymać. :-D . Być może o tym samym myślimy :-/ . Rozumiem, ze oprócz tej ulgi, jest jeszcze becikowe?
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-03-26, 23:40   

topcia napisał/a:
Nie wiem czy to o to chodzi? Słyszałam, że LPR wprowadziło ulgę podatkową, którą sie otrzymuje, jeżeli zakupiło się produkty na rzecz dziecka. Hmmmm... warunek, trzeba być małżeństwem przynajmniej 9 m-cy wstecz od urodzenia dzidzi, zeby ją otrzymać. :-D . Być może o tym samym myślimy :-/ . Rozumiem, ze oprócz tej ulgi, jest jeszcze becikowe?


no nie wiem, czy o tym samym mówimy.

tzw. duża ulga na dzieci polega na odliczeniu od podatku kwoty 1145 zł za każde posiadane dziecko. Bez faktur, rachunków i innego sposobu na udokumentowanie wydatków na dziecko. Masz dziecko - masz ulgę (oczywiście pod warunkiem, ze co najmniej jeden rodzic płaci podatek na zasadach ogólnych, np. pracodawca odprowadza zaliczki z tytułu umowy o pracę. Podatnik będący na tzw. ryczałcie ulgi tej nie odliczy.) O ślubie w tej uldze nie ma nigdzie mowy. Odliczasz ulgę niezależnie od swojego stanu cywilnego.

Z twojego suwaczka wynika, że dziecko sie jeszcze nie narodziło. Nie uwzględnisz go wiec w zeznaniu podatkowym za rok 2007, które to trzeba złożyć do końca kwietnia 2008. Kwotę zwrotu 1145 zł po raz pierwszy uzyskasz w 2009, gdy będziesz się rozliczać za rok 2008.

Natomiast po urodzeniu dziecka składa sie wniosek o becikowe. Tylko nie pamietam gdzie. Ale dziewczyny o tym pisały, można poszukać.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-03-27, 00:22   

Z suwaczkiem coś nie tak, nie chce odliczać. Muszę sie nim zająć, ale nie mam kiedy :lol: . Popytam jeszcze siostrę z tymi ulgami, czy to o to chodzi. Dzięki ;-)
 
 
magcha 
A to Futro właśnie


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 1007
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-27, 07:48   

Też nie wiem co ztym podatkiem :-( A o becikowe składasz wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej :-P
_________________
hxxp://www.baby-gaga.com/]
hxxp://www.suwaczek.pl/]
To jest nasze, przez nas zrobione i to nie jest nasze ostatnie słowo.
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-03-27, 12:56   

tak :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12