wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wolnowar
Autor Wiadomość
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-01-21, 23:05   

Ha! Wygrałam aukcję na allegro, 3,5 litra za 8 dych, niezbyt może tanio, ale suka mi potłukła naczynie do zapiekania, musiałam czymś uzupełnić ]:-> . Tylko nie zauważyłam, że on jest z angielską wtyczką i nie dają przejściówki, więc średni interes :-/ . Gdzie się kupuje taką przejściówkę? Bo mniemam, że przynajmniej niektóre z Was też mają z angielską...
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-01-21, 23:25   

kofi, bywają w sklepach elektrycznych, ale też na allegro, np. hxxp://allegro.pl/angielska-wtyczka-przejsciowka-na-polska-i2070644144.html
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-01-21, 23:30   

Dzięki Marta, myślałam, że to jest droższe. :-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2012-01-21, 23:35   

kofi, gratuluję wygranej aukcji :) chociaż rzeczywiście niezbyt tanio i dziwne że bez przejściówki :shock:
Ja kupiłam 2 z allegro i oba miały przejściówki.
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-01-22, 09:07   

Goździki głównie daję po to, aby wzmocnić rozgrzewającą moc bulionu. Dlaczego do cebuli? Bo tak byłam uczona ;-)
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2012-01-22, 16:08   

Pipii no ja juz jestem zdecydowana sprobowac tego patentu z gozdzikiem przy najblizszej okazji.
Na razie dzis ugotowala mi sie w wolnowarze sama kapusta, ktora przelozylam do zwyklego gara, dodalam smazona cebulke, koncentrat i przyprawe podlaska do dan z grzybow :) (no brakuje mi tych grzybow, coz ja poradze...)

wyszlo bardzo smakowite, bardzo... wieczorem dogotuje ziemniakow i bedzie pyszna kolacja.

kofi bedziesz wrzucac wolnowar do piekarnika :) ? ja mialam taki pomysl ale jeszcze nie przetestowalam... bo wlasnie mi naczynia do zapiekania brakuje, chce prostokatne, niezbyt duze i z pokrywka. Mikolaj mowil ze niestety sa albo duze prostokatne albo male okragle :) poczekamy zobaczymy...
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2012-01-22, 22:00   

Witajcie, No to i ja... :mryellow:
Też zamówiłam wolnowar, taki 1,5 litra ale z Tablicy, pl mam nadzieję, że nikogo z Was nie ubiegłam. Zamówiłam go dla mojej ukochanej Babci. Pomyślałam, że starszej osobie może będzie łatwiej wprowadzić do diety kasze, pęczak, grykę, soczewice z warzywami z wolnowara np. ok 9-10 sobie nastawi a o 14 będzie do jedzenia. (babcia zazwyczaj nie robi ryżu bo trzeba stać i pilnować, jedynie makaron gniazdka lub chiński do zalania tylko). Potem jakiś inny sosik do tego co zostanie z obiadu i dalej lub makaron do warzyw- i będzie kolacja. Mam nadzieję, że pomysł się sprawdzi :) - skoro tak zachwala tyle osób :) babcia bardzo lubi cykorię duszoną z plastrem sera i curry- sprawdzi się, myślicie, na kaszy położona?
O efektach doniosę jak odbiorę (w środę) i jak postosujemy trochę. Jak się nie uda to wezmę do siebie, bo ślinka cieknie jak sie czyta o tych esencjonalnych bulionach warzywnych. Ale mam nadzieję, że się wdroży, szczególnie zimą...Dzięki za inspirację :-) . (Na razie jaram się garnkiem do ryżu co nabyłam go niedawno).
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2012-01-25, 13:52   

zou witamy w klubie :) niestety nie znam sie na cykorii z serem wiec nic nie doradze...

gosia_w bo ja mam pytanie! nastawilam ostatnio do pieczenia w wolnowarze warzywka: buraki, marchewke, pietruszke, pol cebuli i dwa zabki czosnku razem wszystko. po nocnym wolnowarowaniu wyszlo aromatyczne i pyszne, nawet nie mialam ochoty dawac soli. tylko ze buraczki mi sciemnialy :( Tobie tez sie tak robi?

one wyszly jakies takie bez koloru buraczkowego i ciemne, zupelnie inne niz z piekarnika. zmiksowalam wszystko na pyszna zupe, i pyszna byla. tylko taka bura :( mozliwe ze ja je po prostu za drobno pokroilam?

a dzis w nocy wolnowarowala sie czerwona soczewica. troszke mi zbrazowiala przy sciankach gara, ale to dodalo jej takiego pelnego smaku... no super jest. tylko musze wymyslic co z nia zrobic :)
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-25, 13:58   

Tak, mi buraczki też ciemnieją (ale nadal są buraczkowe, tylko że ciemno buraczkowe ;-) ). Ja warzywa robiłam do tej pory tylko na 3 godziny. I bardziej mi smakowały na low niż na high, wiec może to kwestia czasu.
Kupiłam 3,5 l okrągły, czekam na przesyłkę :-D
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2012-01-25, 14:11   

no to moze ja za dlugo je wolnowarowalam, przyzwyczailam sie nastawiac wszystko na noc na low :) i kroilam w polplasterki.
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-25, 16:04   

ja kroję w kostkę, tak ok. 1,5 na 1,5 cm, czasem większą
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2012-01-25, 17:46   

dzieki...

a i jeszcze mialam napisac ze Twoj sosik tatarski super jest, dwa razy robilam. co prawda tylko wersje podstawowa bez ogora ale bardzo mi smakuje.
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-25, 17:58   

cieszę się, że smakuje :-)
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-01-25, 22:12   

Mój już wysłali, hurrra, jutro może będzie. Tylko przejściówki ciągle nie mam. :roll:
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2012-01-26, 09:23   

kofi kofi tylko kabla nie przegryz ze emocji jak juz go bedziesz miala a przejsciowki nie :) bo mnie byloby ciezko ;)
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2012-01-26, 10:22   

Witajcie!
Dzięki melba! Było ok :)

Babci wolnowar się bardzo spodobał! (Goldencook 1,5 litra) Postawiłyśmy go w pokoju mieszkalnym a nie w kuchni, obok mini blendera kubkowego i teraz jest taka mini "pokojowa kuchnia" z blendera to 2gie śniadanko, a z wolnowara zupa na obiad a potem kolacja.
Wczoraj nastawiłyśmy najpierw na high 1 godz.potem na low (w sumie od 15 do 19) - na dno woda z ryżem czerwonym, na to marchewka w słupki, na to cykoria na pół, resztka fety, kilka wiórków sera i przyprawa curry oraz jedna marynowana papryczka octowa. Małe danko na jeden talerz.

Kusiło mnie by zaglądać, :lol: ale nie odkrywałam pokrywki, tylko przez te skroplone oglądałam. Było suuuuper! Wszystko fajnie, tylko marchewka była w zbyt dużych częściach.
Za to nic się nie przypaliło, a ser gdzie dotykał ścianek tak fajnie się roztopił i zrobił chrupki, ale nie spalony.

Dzięki Wam Dziewczyny Kochane! za ten wątek, moja Babcia strasznie się cieszy, że już nie będzie wieczorem musiała stać przy gazie, w sumie może przy tym spać, albo wyjść....a kolacja zawsze będzie na czas. I ciepła. I miękka.

I zawsze pyta "skąd Ty takie rzeczy wiesz...?" a ja zawsze mówię "Z Wegedzieciaka Babciu, z Wegedzieciaka" :)

Trzymam kciuki za płynące pocztą wolnowary do kolejnych szczęśliwców :mryellow:
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-26, 11:33   

zou, ale fajnie! Mam nadzieję, że babcia będzie zadowolona z nowego sprzętu.
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-01-26, 16:27   

melba napisał/a:
kofi kofi tylko kabla nie przegryz ze emocji jak juz go bedziesz miala a przejsciowki nie :) bo mnie byloby ciezko ;)

Mnie też jest ciężko, bo on jest taki śśśśślllllliczny, czerwony (nie lubię czerwonych sprzętów kuchennych, w ogóle to licytowałam "tak sobie", nie wierzyłam, że wygram, chociaż snajpera nastawiłam), ale czuję, że ten pokocham. Mam nadzieję, że uda się kupić tę przejściówkę w sklepie, bo trchę bez sensu ciągnąć ją z allegro jak kosztuje 3,50 (z drugiej strony wyprawa do miasta i nazad kosztuje nas więcej, niż wysyłka z allegro :roll: ). Już czeka kapusta i ryż na risotto i warzywka mrożone różne i dynia ostatnia....
zou fajny pomysł miałaś, miło mieć taką wnuczkę. :-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2012-01-26, 17:37   

kofi, jak w elektrycznym nie będzie przejściówek, możesz zawsze kupić polską wtyczkę z uziemieniem i wymienić :)
_________________

 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-01-27, 10:09   

bodi napisał/a:
kofi, jak w elektrycznym nie będzie przejściówek, możesz zawsze kupić polską wtyczkę z uziemieniem i wymienić :)

Mój mąż odebrał wykształcenie elektroniczne i nie pozwoliłby na takie coś. :roll: Już mam przejściówkę, w Media Markt kupili, kosztowała więcej niż 3,50 plus wysyłka :roll: .
No dobra, czas wstawiać obiad coby się zdążył ugotować, mam tremę, norrrrmalnie. ;-) (I nadzieję, że działa to cudo.)

[ Dodano: 2012-01-27, 10:48 ]
Tak sobie przeglądam ten wątek jeszcze raz, zou, ale Twoja babcia się zdrowo odżywia - to z Twojejj inspiracji, czy sama tak wymyśliła?
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-01-27, 16:24   

Już rozumiem dziewczyny kupujące kilka wolnowarów - teraz potrzebuję litrowego na owsiankę dla mnie, dwuipółlitrowego i jeszcze jednego 3,5. :lol:
Uprzejmie donoszę, że obiadek się udał, byłby jeszcze lepszy, gdybym dała trochę soli do ryżu, prostota tego urządzenia jest cudowna. :-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2012-01-27, 16:26   

ko-fi ko-fi ko-fi! (to taki doping :) ) dasz rade.

ja wlasnie nastawilam czerwona kapuste, tylko sie jeszcze rozejrze po przepisach jak ja doprawic.

najgorsze jest to ze zapominam notorycznie o zalewaniu wrzatkiem potraw ktore wstawiam i czas sie wydluza dodatkowo, no ale coz. trudno.
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-27, 17:48   

kofi napisał/a:
Już rozumiem dziewczyny kupujące kilka wolnowarów - teraz potrzebuję litrowego na owsiankę dla mnie, dwuipółlitrowego i jeszcze jednego 3,5. :lol:
:mryellow: :mryellow: :mryellow:

kofi, napisz, co ugotowałaś

melba, ja warzywa robiłam do tej pory pokropione oliwą, bez wody (lub na sucho - ziemniaki w skórkach). Tylko do owsianki wodę dodaję ;-)
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2012-01-27, 18:31   

o rany kofi to teraz mi musisz napisac dlaczego to taki zly pomysl? Zrobiłam tak z lampką, piecykiem elektrycznym, kabelki na pewno we wlasciwe miejsca podokrecalam, co zlego moze sie stac?

szczerze mowiac wydawaloby mi sie ze to bezpieczniejsza opcja niz przejsciowka.
_________________

 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2012-01-27, 18:41   

gosia_w no jakos nie mam odwagi tak bez wody :)
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12