wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie strzelam na Sylwestra! - dołączcie do akcji
Autor Wiadomość
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2012-12-31, 20:01   

nasz wielki, groźny owczarek niemiecki włazi nam na kolana
Badyl na szczęście znosi bez stresu, mimo, że 2 lata temu jakieś chłopaczki mu pod nogi rzucili petarde w jakiś "zwykły" dzień :evil:
My też z tych nie strzelających
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-31, 20:14   

U mnie tez psy pół na pół,chociaz jeden chyba udaje ze go nie obchodzi..bo jakos tak chodzi za mna krok w krok.jednak.Drugi spi,dopoki ktos nie huknie,wtedy wydziera morde ostrzegawczo.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-12-31, 20:21   

U mnie najbardziej strachliwy pies Czarek ma w dupie i śpi.
Aira panicznie się boi.
Wika na razie o tyle spoko, że działa D.A.P, ale biega i piszczy jak coś głośniej huknie.
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
jagodzianka 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2011
Posty: 2731
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-31, 20:31   

Mój ś.p. Ciapek był superkozak, ale petard bał się przeokrutnie. Za to Nadia- najbardziej bojaźliwy pies jakiego widziałam ma tą całą imprezę totalnie w środku grubego zadka.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-12-31, 20:34   

Bo to jest genetyczne w dużym stopniu i nie zawsze zależy od ogólnej lękliwości.
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2012-12-31, 20:35   

Może to ma związek z wrażliwością słuchu... bo psy takie wystrzały zwyczajnie mogą fizycznie boleć. Może te, które się mniej boją, mają słabszy, mniej wrażliwy słuch?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-31, 22:29   

I juz dochodza smutne info...
hxxp://pozajaczkowane.blogspot.com/2012/12/sylwestrowe-pozegnanie.html]hxxp://pozajaczkowane.blogspot.com/2012/12/sylwestrowe-pozegnanie.html

W Wawie jezdzi patrol Pogotowia dla Zwierzat,na razie pare zwierzakow,oby jak najmniej przypadkow..
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
pałczi 


Dołączyła: 26 Gru 2012
Posty: 122
Skąd: Pzn
Wysłany: 2012-12-31, 23:38   

Alispo, :(
_________________
hxxp://tosmutne.pl/
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-01-01, 00:14   

Ale mnie wk... te fajerwerki :evil:
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2013-01-01, 00:15   

Kot już siedzi w dziurze z wodomierzami :roll:
Ludzie naprawdę nie mają z kasą co robić, 5 godzin strzelania non stop???
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-01-01, 10:38   

Włączyłam rano tv i były pokazy jak fajerwerki wygladają w róznych stolicach, akurat był Londyn...Oczom nie wierzę, jak to się zmieniło: przesyt, nadmiar, dym, smród, hałas...
dawniej jak jeden fajerwerk wybuchał, to na ciemnym niebie i było to ładne, a tam chyba z tysiąc naraz, dym, jasno jakby ktos świecił lampami, zupełny nadmiar nic nie zostało z uroku nocnych fajerwerków. Chyba dawniej chodziło o to, ze z czarnej nocy nagle jest piekny rozbłysk, który niknie...A potem kilka kolejnych, jak deszcz, albo jak palma...A to co zobaczyłam przypominało pożar gigantycznego śmietnika i race z dymem łzawiacym, jak w stanie wojennym . Ta przesada jest o tyle okropna, ze niewiele osób teraz uczestniczącch nawet nie pamięta co to jest rozbłysk na czarnym niebie.... Ten świat ....i te licytacje kto więcej....Nie mówiąc już o zwierzętach, mam nadzieję, że wszystkie Wasze jakoś to zniosły. Ja mam papużki, obwinęłam im klatkę kołdrą na ten czas...
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
Zafira 
schorowana niegdyś

Dołączyła: 28 Gru 2012
Posty: 72
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-01-01, 20:55   

Ja też nie popieram strzelania, nigdy nie wystrzeliłam ani jednej petardy, kolejna beznadziejna tradycja ludzi... :-|
 
 
Bellis_perennis 
stokrotka polna


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 121
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-02, 15:48   

Ja nie strzelam od kiedy dorosłam ;) a petard sama zaczęłam się bać od kiedy oberwałam kawałkiem w czoło :/ na szczęście skończyło się tylko na siniaku.
A tak na marginesie to muszę pozrzędzić...na prawdę nie rozumiem jak można spuszczać psy ze smyczy w Sylwestra, no na litość boską...Wszędzie masa ogłoszeń, pies zaginiony, pies znaleziony. Wiem, że na pewno są takie przypadki że pies ściągnął sobie obrożę (co i tak jest winą właściciela) albo wyrwał smycz z ręki albo ją zerwał ale większość wypadków ucieczki psów jest winą właścicieli. To nie żadna nowość, że w Sylwestra (przed nim i po nim też) są huki i pies może się wystraszyć. Gdzie się podziała ludzka wyobraźnia?
 
 
dźwiedź


Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 77
Skąd: Jasna Gawra
Wysłany: 2013-03-15, 22:56   Protest przeciwko fajerwerkom - całkowity zakaz.

Zapobiegawczo, prewencyjnie i na przyszłość czy ktoś ma czas i pomysł na napisanie odpowiedniego pisma (petycji) (a może już gdzieś jest?) do odpowiednich instytucji przeciwko używaniu materiałów wybuchowych, pirotechnicznych, fajerwerków itp. w czasie różnych imprez a nawet w czasie Sylwestra ???

Proponuję metodą tak zwanej "burzy mózgów" stworzyć takie pismo (a nawet petycję) w tym temacie.
Mój umysł na razie nie jest w stanie stworzyć czegoś konkretnego ale może Wasze coś zdziałają.
 
 
dźwiedź


Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 77
Skąd: Jasna Gawra
Wysłany: 2013-09-15, 10:54   

Przypominam temat. Z powodu szkodliwych dla zdrowia składników fajerwerków oraz z powodu śmiertelnego wypadku podczas odpalania fajerwerka (w Polsce, zgineło Dziecko) warto wspólnymi siłami wprowadzić ustawowy zwyczaj nie strzelania fajerwerkami (choćby z tego powodu, że związane są z rozwojem militaryzmu i cywilizacji śmierci.

Nie mam w tej chwili siły do poprawnego skonstruowania jakichś takich przepisów urzędowych, petycji lub projektu obywatelskiej ustawy. Może ktoś z Was ma wenę twórczą ?

Może jakaś akcja mejlowa do sprzedawców fajerwerków z prośbą (prośbami) aby zaprzestali swojej szkodliwej działalności.
 
 
muzykantka 

Dołączyła: 19 Wrz 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-09-19, 13:31   

Nie strzelam fajerwerków, bo to kasa wyrzucona w błoto, a konkretniej w powietrze. Swoje potrzeby estetyczne potrafię zaspokoić w inny, cywilizowany i bardziej humanitarny sposób. A zaoszczędzoną kasę wolę wydać na przyjemności własne, bądź osób mi najbliższych.
_________________
BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, pozwala sprawdzać, twoją historię kredytową. Dlatego jeśli chcesz uzyskać taki hxxp://dobrekredyty.com.pl]pożyczka Warszawa na nieruchomość – bierz mniejsze kredyty przed zaciągnięciem długu. Oprocentowanie niższe nawet o 5%!
 
 
dźwiedź


Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 77
Skąd: Jasna Gawra
Wysłany: 2013-12-22, 18:24   

Czy gdziekolwiek w Polsce jakiś samorząd, jakaś gmina, jakis birmistrz, prezydent, sołtys wydał zakaz używania środków pirotechnicznych nawet w czasie tak zwanego Sylwestra ?

Może jakaś ogólnopolska akcja przeciwko fajerwerkowemu oszołomstwu ?

Szokuje mnie u handlarzy chęć zysków na sprzedaży fajerwerków po zeszłorocznej tragedii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 9