wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
lodówka
Autor Wiadomość
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2007-08-19, 22:31   lodówka

pamiętam że była kiedys dyskusja na ten temat, ale to chyba jeszcze na kropkowcu (?) - przekopałam forum i nie moge jej znaleźc.

właśnie padła nam lodówka, nieodwołalnie, nie nadaje się do naprawy i musimy kupić nową.
No i oczywiście trudno nam się zdecydować, ta poprzednia - electrolux - działała raczej bez zarzutu, no ale jak się zepsuła to już na amen. teraz czytam że obecnie produkowane electroluxy potrafią być głośne- co dla nas by je dyskwalifikowało, bo nasza sypialnia przylega do kuchni.
Oczywiście na różnych forach można znaleźć dyskusje na ten temat, ale po ich przeczytaniu mozna tylko jeszcze bardziej zgłupieć... (przynajmniej ja :? )

jakie firmy polecacie, jakie odradzacie? z tego co przeczytałam najczęściej polecany jest właśnie electrolux, bosch, ew. gorenje i aeg

pomocy :->
_________________

 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-08-19, 22:40   

No cóż, my mamy jedynie amicę i sprawuje się również bez zarzutu, do tego ma korzystną cenę :) Więc chyba nic sensownego nie doradziłam :P
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2007-08-19, 23:43   

a może chcecie naszą? ma 3 lata i jest wege :mrgreen: na nowej chacie mamy całą kuchnię gotową, z lodówką wbudowaną, więc nasza już nam się nie przyda. Polar, klasa A
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
 
 
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2007-08-19, 23:48   

My też kiedyś dostaliśmy w spadku amicę, mamy ją do teraz i nie mogę się doczekać kiedy zepsuje się do końca, żeby ją wymienić. Bardzo słabo chłodzi, przez co jedzenie się szybciej psuje, zapycha się odpływ wody i co jakiś czas jest powódź w lodówce.
Jeśli chodzi AGD to kupujemy modele z niższej półki boscha bo nie mamy kasy ale wmawiamy sobie, ze to dlatego, że nie potrzebne nam wodotryski :-P . Kupiliśmy kilka sprzętów tej firmy i jak na razie jest OK :-D
Straszą tylko, że Bosz :-P ma drogi serwis.
Najtańszego Boscha jakiego znalazłem to KGV 36V10 za 1176zł, firma z W-Wy.
Mają też sporo innych modeli hxxp://zakupownia.pl/index.php?brand=26&filter=true&filter_group=7&filter_price_min=0&filter_price_max=10000000&orderby=price_asc
a tu opinie na temat sklepu hxxp://www.ceneo.pl/857-258382a#shopOpinions
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
Ostatnio zmieniony przez k.leee 2007-08-20, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-08-20, 00:03   

ań napisał/a:
Polar, klasa A


i jak wam sie polar sprawuje?

Ja już dzisiaj się sporo narażałam, więc w zasadzie wszystko mi jedno ;-) Polar ma u mnie pierwsze miejsce na liście NIGDY WIECEJ - ale to z powodu tego, co wyprawiały pralki (moja i mojego brata, dwa różne modele, taki sam szajs). TEraz jeszcze płyta gazowa mastercook dochodzi - też niewypał.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2007-08-20, 06:09   

jako lodówka Polar daje radę, jeszcze nie było problemu. mrozimy na najmniejszej linii oporu i jest spoko, przez 3 lata nie było żadnych wypadków
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-20, 11:21   

k.leee napisał/a:
Bardzo słabo chłodzi, przez co jedzenie się szybciej psuje, zapycha się odpływ wody i co jakiś czas jest powódź w lodówce.

my podobnie, choć ustawiona jest na"3" i myślałam, że może przez to jedzenie się psuje. Po roku ulotnił się gdzieś freon i musieliśmy zapłacić około 100zł za uzupełnienie. Chodzi średnio głośno, nie śpimy w tamtym pokoju, ale jak czasem nam się zdarza, to nie przeszkadza na maksa. Kupiliśmy ją bo była najtańsza ;)
 
 
bajka 

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1694
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-20, 14:18   

Ja od 4 lat mam Electroluxa, jest super, działa bez zarzutu i nie jest absolutnie głośny.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]
 
 
bajaderka 


Pomogła: 53 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-20, 16:56   

My też mamy Elecktroluxa od 5 lat, nie jest głośny...ja polecam....
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-08-20, 17:03   

Aż sprawdziłam jak się moja nazywa :D zanussi. bezszelestna od pięciu lat. Tyle, że za mała...
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-20, 17:08   

ja mam zanussi i jest za duża... (a ponoć mała)

ale ja właściwie nie używam lodówki, bo większość rzeczy kupuję świeżych a nie gotuje więcej niż zjadamy, zatem najczęściej stoi pusta.
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2007-08-20, 19:00   

Ja przed zakupem lodówki parę miesięcy temu dokonałam gruntownego rozeznania i najlepszymi i najbardziej bezawaryjnymi firmami wg moich informacji okazały Bosch i Siemens (są robione na tych samych 'podzespołach'). Z Polarami ogólnie mam złe doświadczenia, ale bardziej z pralkami, absolutnie każda o z jaką się zetknęłam padała. Gorenje wcale nie jest dobre, tylko drogie i w miarę estetyczne. My mamy Siemensa i jesteśmy bardzo zadowoleni. Ale tak naprawdę to w dzisiejszych czasach każdy sprzęt AGD jest obliczany na jak najkrótszy okres sprawności, co by skutecznie rynek napędzać.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-08-20, 19:11   

pao napisał/a:
ja mam zanussi i jest za duża... (a ponoć mała)

ale ja właściwie nie używam lodówki, bo większość rzeczy kupuję świeżych a nie gotuje więcej niż zjadamy, zatem najczęściej stoi pusta.


ha! lodówka służyła nam za przechowalnię papieru fotograficznego, filmów i slajdów - dopóki nie przestałam mieszkać naprzeciwko sklepu. Teraz mam do jakieś 2 km do konsumeryzmu, jakieś zapasy trzeba w domu mieć ;-) A nas jest duuuuuuuuużo :D
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2007-08-20, 19:37   

ja w starym mieszkaniu miałam tani indesit, działał przez 10 lat i działa nadal u kogoś innego

a teraz mam zabudowaną amicę, bardzo jestem z niej zadowolona, ale mam ją dopiero 4 m-ce, więc to chyba niemiarodajne

moja mama ma electrolux , sister bosha, obie firmy ok

a gorenje odradzam, jak się coś popsuje to ciężko naprawić, chyba jeden serwis w polszy jest
chociaż ja kupiłam płytę do gotowania gorenje, ale była ładna, na 5 palników i w promocji :-)
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2007-08-20, 20:00   

Lodówkę mam Ardo i szczerze odradzam zaczęła szwankować niecałe pół roku po gwarancji.
Moja mama ma Polar (chyba 7 lat) i sprawuje się bdb.
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2007-08-20, 20:44   

Cytat:
Ja już dzisiaj się sporo narażałam, więc w zasadzie wszystko mi jedno Polar ma u mnie pierwsze miejsce na liście NIGDY WIECEJ - ale to z powodu tego, co wyprawiały pralki (moja i mojego brata, dwa różne modele, taki sam szajs)

Ja mam lodówkę - nigdy więcej. Podobno to kwestia jakiegoś tam wyregulowania tylko co mi z tego jak musiałabym kuchnię rozebrać, by ją wyciągnąć. Chcieliśmy by serwis ją nam wstawił - 100 zł, za zdjęcie i przełożenie drzwi...
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-08-20, 20:46   

kasienka napisał/a:
k.leee napisał/a:
Bardzo słabo chłodzi, przez co jedzenie się szybciej psuje, zapycha się odpływ wody i co jakiś czas jest powódź w lodówce.

my podobnie, choć ustawiona jest na"3" i myślałam, że może przez to jedzenie się psuje. Po roku ulotnił się gdzieś freon i musieliśmy zapłacić około 100zł za uzupełnienie. Chodzi średnio głośno, nie śpimy w tamtym pokoju, ale jak czasem nam się zdarza, to nie przeszkadza na maksa. Kupiliśmy ją bo była najtańsza ;)


A u nas chodzi na 1-2 i jak dotąd, a ma chyba ze 2 lata, nie szwankuje. Stara była naprawdę stara i w nocy buczała jak odkurzacz :)
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-21, 13:21   

Lily napisał/a:
Stara była naprawdę stara

my też mieliśmy bardzo starą...nie pamiętam, chyba polar staruszek albo jakaś inna popularna wtedy firma...ale myślę, że z luzem miała ze 20 lat ;)
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2007-08-21, 16:41   

my mamy whirpoola, jest cichutka, ale właśnie nam popękały plastikowe uchwyty na drzwiczkach, wiec słabo... a w sumie ma tylko rok
 
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2007-08-21, 22:31   

dzieki kochani :D
wiedziałam że mogę na Was liczyć :D

bajka, bajaderka, my mieliśmy naszego elektroluxa przez osiem lat i byliśmy z niego zadowoleni, chodził ok i nic złego się nie działo. Kupilibyśmy pewnie lodówkę tej samej firmy, gdyby nie powtarzające się opinie o tym że są głośne, MOże zmienili technologię i nasze lodówki były jeszcze robione we wcześniejszej.

A poza tym jest niestety tak jak napoisała MArtuś, dziś nie robi się sprzętu z myślą o tynm że ma służyć wiele lat, czy w ogóle być naprawiany. Awaria - i nadaje się już tylko do wymiany. Strach myśleć o tych górach elektronicznych śmieci które w ten sposób powstają... :?
_________________

 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-08-21, 22:33   

To prawda, nasz naprawiacz telewizora mówił, że dziś robią takie, których naprawa jest tak droga, że lepiej kupić nowy niż wymieniać część za 500 zł.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2007-08-21, 23:16   

To ja może przy okazji zadam lodówkowe pytanie:
Czy też wam się zbiera woda na dolnej szybie nad pojemnikami na warzywa kiedy te pojemniki są załadowane warzywami? Pewnie to naturalne, że warzywa oddają wodę, ale może to wada lodówki, że do tego zbierania wody dopuszcza. Są to dość duże ilości zbierające sie w wielkie krople, które przy wysuwaniu pojemników z warzywami ściekają i ciągle muszę pod pojemnikami wycierać. Mam Amicę.
Dodam, że jej nie polecam, bo już dawno spaliła się żarówka (mam ją 5 lat a żarówka padła po 1.5 roku!!), a poza tym guma na drzwiach jest nieszczelna, muszę je zawsze dobrze dociskać przy zamykaniu...chyba dlatego ta żarówka się spaliła bo drzwi nieszczelne to się światło non stop paliło (ser koło żarówki się raz nadtopił!!).
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-08-21, 23:17   

Yola, zbierała się dopóki nie rozmroziłam :D I przestała :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2007-08-21, 23:34   

No ja już moją rozmrażałam parę razy... tylko nie pamiętam czy ta woda zaczęła się od razu po tym zbierac czy dopiero po jakimś czasie. Może rozmrożę i sprawdzę.
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-08-21, 23:37   

Naszą trzeba rozmrażać raz na pół roku. Jakiś czas temu (parę miesięcy) woda się zbierała i też nie wiedziałam, czemu. Ale w końcu mi się przypomniało, że strasznie dawno nie była rozmrażana, pomogło, nic się nie zbiera.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 12