wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bilans dwulatka
Autor Wiadomość
mono-no-aware 
Ewa


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 897
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-03-18, 11:39   

Didier napisał/a:
czesc, jak byłam z Olą na bilansie to lekarz ani nie zmierzył ani nie zważył małej za to osłuchał teletubisia którego Ola zaprosiła na wizytę dla towarzystwa :roll:


Dobre, to on może nie wiedział, że Ty przyszłaść na bilans :) . W książce zdrowia przecież są odpowiednie rubryki, które należy wypełnić, w tym właśnie dot. wagi i wzrostu. My na bilansie byliśmy ok. 2 m-ce po urodzinach. Z tego co mi mówił lekarz, czekają do 3 m-ce, a potem wysyłają "zaproszenie". My poszliśmy po wakacjach, bo nie chciałam niczego "złapać" na wakacje :) . Myślę, że nie zaszkodzi i warto iść.

[ Dodano: 2011-03-18, 11:40 ]
Didier napisał/a:
no tak czytam i zazdraszczam, w naszej przychodni nie ma ani oddzielnych wejsc ani gabinetow :evil:
malo tego, wtorek jest dniem szczepien wiec potrafia powiedziec ze chorego dziecka nie przyjma :roll:


Aż w to mi się wierzyć nie chcę :shock:
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-03, 13:16   

Mam pytanko - jeszcze nie byłam u "słynnych" lekarzy, jak np. dr Romanowska czy dr Klemarczyk (bo i jakos nie miałam po co). Myślicie, że jest sens do nich się wybrac na bilans?
 
 
devil_doll
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-03, 15:26   

zawsze warto :) my przed pierwsza wizyta u klemarczyka, robilismy kompleksowe badania krwi, 2 tyg przed. zmierzyl go zwazyl obadal etc. potem mielismy nastepna wizyte za 3 mce. z kontrola diety , spotkaniem z dietetykiem badania wchlaniania etc. dr romanowska patrzy bardziej kompleksowo.aha siatki, jak juz wspomniano , Klemarczyk ma inne europejskie czy cos.
moze na poczatek romanowska bo na pierwsza wizyte u dr Klemarczyka czeka sie dluugo
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-03, 17:59   

devil_doll, dzięki. :-)
 
 
eMka 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 20 Paź 2009
Posty: 1408
Wysłany: 2011-04-03, 20:06   

daria napisał/a:
Kuzynka mojej przyjaciółki zaniedbała dziecko i kiedy chłopiec skończył 6 lat i miał pójść do szkoły okazało się, że ma autyzm nabyty.. Były pretensje do niej, że nie przyszła z nim właśnie na bilans.. bo można było to wcześniej wykryć i zacząć terapię, ale to tak na marginesie ;-) Myślę, że taki bilans nie boli i warto się przejść.

nie wiem jak można nie zauważyć, że dziecko ma autyzm... tzn, że coś jest z nim nie tak- rozumiem u małego dziecka, ale 3-4 latek? nie wspominam o dziecku, które już idzie do zerówki..

dla mnie takie bilanse są robione na odwal się- myślę, ze to przede wszystkim rodzice widzą u dziecka jakieś nieprawidłowości, a nie podczas wyrywkowej szybkiej wizyty u lekarza, który być może nigdy wcześniej nie widział dziecka na oczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,55 sekundy. Zapytań do SQL: 12