wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
O Wujkowskiej i pigułkach po
Autor Wiadomość
Bananna 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 452
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-08-11, 01:51   O Wujkowskiej i pigułkach po

co do oddawania krwi to zabił mnie text Wujkowskiej.. no ale ona doradcą Giertycha jest, więc co się dziwić:

Wujkowska napisał/a:

W atmosferze przesączonej (dosłownie) promilami, łoskotem satanistycznej muzyki i przekleństw oddawana jest krew na potrzeby chorych


a gdy w wiadomosciach do niej dzwonili to powiedziala ze jest teraz na urlopie, ma wakacje i nie bedzie na ten temat nic mowic. HAHA, politycy...


hxxp://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4372822.html]więcej - KLIK

wg. mnie oddawanie krwi jest OK. I ta czekolada wcale nie jest zla, mam kolegę z biednej rodziny, który oprócz tego, że oddaje krew bo sam jej kiedyś potrzebował po wypadku, to jeszcze czekoladę daje młodszemu rodzeństwu (tak to te dzieciaki takie rarytasy rzadko oglądały..)
_________________
 
 
 
marcyha 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 311
Skąd: włocławek
Wysłany: 2007-08-11, 02:01   

ten artykuł... ręce i nogi opadają :-|
 
 
Bananna 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 452
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-08-11, 02:23   

fakt, szkoda gadać, głupia baba i tyle - zebrali bodajże 700litrów krwi, czyli tyle ile się zużywa w całej polce w ciągu 24h.. a to babsko nastraszyło ludzi :/

marcyha napisał/a:
ten artykuł... ręce i nogi opadają :-|


jakby to moja mama i jej przyjaciółki powiedziały "ręce i pierWsi opadają" ;D
_________________
 
 
 
hans 
jestem słowianinem


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-08-11, 09:09   

A mnie w ogóle zastanawia kwestia czy zdrowa na umyśle kobieta, powinna należeć do partii której ideologowie (jawnie czy skrycie) umiejscawiają ją przy garach, dzieciach i obsłudze "pana i władcy" :shock:
Przecież to chyba trza mieć (będąc kobietą) samoocenę na poziomie gruntu, żeby nie zauważyć jak duży jest u tych panów szacunek dla kobiet i jak wzniosła jest według nich rola kobiet w społeczeństwie...eh szkoda słów nawet
_________________


hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2007-08-11, 09:58   

hans napisał/a:
czy zdrowa na umyśle kobieta,

A na jakiej podstawie uważasz, że ona zdrowa na umyśle jest? To nie jest jest pierwsza równie głupia wypowiedź, jak jej w tv posłuchałam, to stwierdziłam, że ona w ogóle dziwna jest...
 
 
hans 
jestem słowianinem


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-08-11, 10:26   

majaja napisał/a:
A na jakiej podstawie uważasz, że ona zdrowa na umyśle jest?

przecie napisałem...
hans napisał/a:
A mnie w ogóle zastanawia kwestia czy zdrowa na umyśle kobieta

wiec chyba jasnym jest że moja wypowiedź dotyczy ogółu kobiet, a zdrowie czy choroba tej pani to sprawa miedzy nią a lekarzem ;-)
_________________


hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2007-08-11, 11:12   

Te z LPR i MW to w ogóle jakieś takie. Pamietam jedną, która gorliwie zapewniała, że ona nie usunęłaby ciąży z gwałtu, ładna nie była, ale żeby taka desperacja :mrgreen:
Strasznie mnie denerwują głupie kobiety, kobieca głupota jakaś bardziej męcząca jest dla otoczenia ]:->
 
 
Bananna 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 452
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-08-11, 11:20   

majaja napisał/a:
nie usunęłaby ciąży z gwałtu


hmm..tylko tak naprawdę co to dziecko jest winne?
...miałabym straszny dylemat czy usunąć czy nie chyba..
_________________
 
 
 
marcyha 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 311
Skąd: włocławek
Wysłany: 2007-08-11, 12:14   

Według mnie w przypadku gwałtu sensowne jest wzięcie piguły z hormonami - nie pamiętam jak się nazywa, ale skutkuje natychmiastowym wywołaniem menstruacji i jajeczko zostaje wydalone często nawet przed zapłodnieniem.

DagaM - życie układa piękne historie :-D
Ostatnio zmieniony przez marcyha 2007-08-11, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2007-08-11, 14:36   

marcyha napisał/a:
Według mnie w przypadku gwałtu sensowne jest wzięcie piguły z hormonami - nie pamiętam jak się nazywa, ale skutkuje natychmiastowym wywołaniem menstruacji i jajeczko zostaje wydalone często nawet przed zapłodnieniem.

Ale według nich to aborcja, słowo daję...
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2007-08-11, 19:21   

majaja napisał/a:
hans napisał/a:
czy zdrowa na umyśle kobieta,

A na jakiej podstawie uważasz, że ona zdrowa na umyśle jest? To nie jest jest pierwsza równie głupia wypowiedź, jak jej w tv posłuchałam, to stwierdziłam, że ona w ogóle dziwna jest...

a na żywo jeszcze lepsza. ona mieszka niedaleko ode mnie, jej syn chodził z moim do zerówki.
od dziecka niesamowicie ambitna. od kilku lat próbowała zabłysnąć na scenie politycznej, startując w wyborach samorządowych z ramienia bardzo dziwnych ugrupowań. potem była dyrektorką ośrodka zdrowia, ale została odwołana, jakieś machlojki tam były. a teraz nareszcie może się zrealizować wygłaszając swe skrajne poglądy.
totalny moher.
w zimę ubiera czarne futro z norek do samej ziemi i spaceruje z mężem (on jej się nie udał) i młodszymi dziećmi o świętych imionach (Albert, Faustyna). gwiazda.
ale to taki mały oftopik. :-)
 
 
mossi 


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2010
Skąd: Sari/Wro
Wysłany: 2007-08-11, 22:48   

rosa napisał/a:
a na żywo jeszcze lepsza. ona mieszka niedaleko ode mnie, jej syn chodził z moim do zerówki.
od dziecka niesamowicie ambitna. od kilku lat próbowała zabłysnąć na scenie politycznej, startując w wyborach samorządowych z ramienia bardzo dziwnych ugrupowań. potem była dyrektorką ośrodka zdrowia, ale została odwołana, jakieś machlojki tam były. a teraz nareszcie może się zrealizować wygłaszając swe skrajne poglądy.
totalny moher.
w zimę ubiera czarne futro z norek do samej ziemi i spaceruje z mężem (on jej się nie udał) i młodszymi dziećmi o świętych imionach (Albert, Faustyna). gwiazda.
współczuję sąsiadów!
_________________
Ja chcę dobrze ale nie udaje mi się to jak Kaliszowi dieta
 
 
Bananna 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 452
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-08-12, 01:27   

rosa napisał/a:
majaja napisał/a:
hans napisał/a:
czy zdrowa na umyśle kobieta,

A na jakiej podstawie uważasz, że ona zdrowa na umyśle jest? To nie jest jest pierwsza równie głupia wypowiedź, jak jej w tv posłuchałam, to stwierdziłam, że ona w ogóle dziwna jest...

a na żywo jeszcze lepsza. ona mieszka niedaleko ode mnie, jej syn chodził z moim do zerówki.
od dziecka niesamowicie ambitna. od kilku lat próbowała zabłysnąć na scenie politycznej, startując w wyborach samorządowych z ramienia bardzo dziwnych ugrupowań. potem była dyrektorką ośrodka zdrowia, ale została odwołana, jakieś machlojki tam były. a teraz nareszcie może się zrealizować wygłaszając swe skrajne poglądy.
totalny moher.
w zimę ubiera czarne futro z norek do samej ziemi i spaceruje z mężem (on jej się nie udał) i młodszymi dziećmi o świętych imionach (Albert, Faustyna). gwiazda.
ale to taki mały oftopik. :-)



OMG wspolczuje :shock: :shock: :shock: :shock:
_________________
 
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-08-22, 12:52   

neoaferatu napisał/a:

Maleńka kilkugodzinna istotka to też jest człowiek, zabicie go dawką hormonów jest takim samym zabiciem pod względem skutku jak każde inne pozbawienie życia i ma taki sam efekt - dziecko nie żyje. Jeżeli mam świadomość, że mogłabym zaszkodzić lub zabić jakimkolwiek swoim działaniem dziecko, nie podejmuję takiego działania. Dla mnie życie dziecka nawet malutkiego to coś bardzo ważnego. Każdy żyjący człowiek bez względu na wiek ma tylko jedno życie. Kilkugodzinna czy kilkunastogodzinna malutka ludzka istota nie dostanie drugiego życia. Podanie po gwałcie kobiecie środków hormonalnych może nie dopuścić do zapłodnienia, jeżeli owulacja dopiero następuje, ale może też zabić malutkie niewinne dziecko, jeżeli jest już po owulacji i jeżeli ono już żyje.


Wiedziałam, że gdzieś było o pigułce wczesnoporonnej. Mam takie samo stanowisko jak neo.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2007-08-22, 15:28   

neoaferatu napisał/a:
Podanie po gwałcie kobiecie środków hormonalnych może nie dopuścić do zapłodnienia, jeżeli owulacja dopiero następuje, ale może też zabić malutkie niewinne dziecko, jeżeli jest już po owulacji i jeżeli ono już żyje.


Jestem zdecydowaną przeciwniczką nie tylko tabletek "do 72 godzin po" ale również i tradycyjnych hormonów. Myślę jednak, że nie wolno nam potępiać kobiet, które po gwałcie domagały się tabletki na wszelki wypadek. Nie wiemy jak ciężko jest zgwałconej kobiecie i "łatwo nam teoretyzować". Często są one pozostawione same z ewentualną ciążą, nawet bez opieki psychologa, czy życzliwych osób, może obwiniane za to, co się stało. Na pewno przeżywają wielki strach i szok, więc nie myślą w kategoriach "po kilku godzinach to już człowiek"...
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-08-23, 10:41   

Też tak myślę kasienka...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-23, 11:10   

Cytat:
Też tak myślę kasienka...

hmm, wykasowałam mojego posta, bo zwątpiłam czy w dobrym temacie to napisałam :roll:

W każdym razie chodziło o to, że moim zdaniem, każda kobieta po gwałcie ma prawo otrzymać pigułkę "po" i nikt nie powinien za nie decydować...Jak dla mnie to mniejsze zło niż aborcja, a ludzie, którzy uważają, że mają prawo mówić tym babkom co jest dobre a co złe to mnie strasznie wkurzają...

W każdym razie, ja prawie na pewno wzięłabym taką tabletkę gdybym została zgwałcona.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-08-23, 11:14   

Ten temat w innym wątku był mocniej poruszany. Ja osobiście nie uważam tego za zabójstwo... No i pozostaje też kwestia mniejszego zła - czasem trzeba wybrać pomiędzy dwoma możliwościami, z których żadna nie jest dobra... a czy ktoś gwałcąc kobietę nie zabija jej psychicznie? Większość ofiar gwałtu wg Seligmana (nie wiem, czy znacie) nigdy całkowicie nie dochodzi do siebie psychicznie... Więc nie wiem, czy warto ewentualne dziecko na to skazywać, bo wcale nie ma pewności, że jakaś miłość do niego się narodzi, a oddać? Oddać dziecko byłoby mi milion razy trudniej niż wziąć tę tabletkę...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
sylv 
niedowiarek


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3138
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2007-08-23, 11:29   

neoaferatu napisał/a:
wszystkie dostępne obecnie na rynku pigułki(np. Cilest) nazywane manipulacyjnie przez lekarzy antykoncepcyjnymi, są w rzeczywistości wczesnoporonne, ponieważ każda z nich zawiera oprócz hormonów blokujących owulację i zagęszczających śluz także hormony które (na wszelki wypadek) mają zabić malutkie rozwijające się dziecko


no chyba raczej nie, bo np. moja ma w skladzie 2: 3 mg drospirenonu (syntetycznego pregestagenu) i 30 mikrogramów etynylestradiolu (analogu hormonu cialka zoltego).

Neo, mam przykre wrazenie, ze w tej kwestii celowo wprowadzasz w blad :(
_________________
hxxp://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]

moje aukcje
hxxp://allegro.pl/Shop.php/Show?id=19996001
 
 
 
sylv 
niedowiarek


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3138
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2007-08-23, 12:19   

neoaferatu napisał/a:
Zdecydowanie w obronie swojej przybranej córki stanął mąż matki, który nie skupiał się na swoich koszmarnych wspomnieniach, ale jak prawdziwy mężczyzna stanął w obronie niewinnego malutkiego choć nie swojego dziecka. Obecnie ta kobieta jest szczęśliwą mężatką i m.in. to ona prosiła o łaskę niezabijania niewinnych malutkich ludzkich dzieci. Uważam też że dodawanie do gwałtu jeszcze takiej potworności jak świadomość zabicia swojego dziecka to prawdziwe barbarzyństwo.


to, ze dla jakiegos mezczyzny taka potwornosc byla by nie do zniesienia, dla mnie nie oznacza, ze nie bylby "prawdziwym mezczyzna" :-?

fajnie, ze sa takie kobiety, ktore daja sobie po fakcie rade. nie wszystkie. podejrzewam, ze jest ich duzo.

wiesz, neo, my to sobie mozemy "uwazac"... kogo to spotkalo, ten wie.. a nasze gdybania, osady, etc. to malo chyba w takim momencie znacza...
_________________
hxxp://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]

moje aukcje
hxxp://allegro.pl/Shop.php/Show?id=19996001
 
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-08-23, 12:24   

i tak najbardziej radykalne poglądy nt. ciąży będącej efektem gwałtu zaprezentował kiedyś pewien Pan, którego wszyscy znamy na jakiejś grupie dyskusyjnej, chyba na rodzina, ale nie pamiętam w tej chwili. Otóż, jego zdaniem, gwałt jest uzasadniony społecznie i genetycznie, bo przyczynia sie do większego zróżnicowania genetycznego kolejnych pokoleń. :shock:

Jedno jest pewne, zgwałconej kobiecie na pewno jest bardzo ciężko, z ciążą czy bez ciąży.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-08-23, 12:28   

Dla wielu zgwałconych kobiet rosnący brzuch jest jedynie świadectwem horroru, jaki przeżyły. Oczywiście ile kobiet, tyle odczuć wobec ciąży z gwałtu. Chodzi mi o to, że nie każda kobieta jest w stanie poradzić sobie z nienawiścią wobec rosnącego w niej owocu gwałtu, często spostrzegają je jako naznaczone gwałtem. Myślę, że możliwość usunięcia ciąży z gwałtu jest potrzebna wielu kobietom do odzyskania jakotakiej równowagi psychicznej. Innym z kolei właśnie ciąża może w tym pomóc. Przecież aborcja po gwałcie nie jest obowiązkowa. Najważniejsze to objąć kobietę profesjonalną pomocą psychologiczną, przez specjalistę i/lub przez grupę wsparcia. Tak, żeby podjęła decyzję świadomie i była jej pewna.

Co do bolesnych miesiączek, polecam położyć się na plecach z pupą przy ścianie, a wyprostowane nogi oprzeć o ścianę. W tej pozycji mięśnie brzucha są całkowicie rozluźnione i ból mija raz-dwa.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
biechna 


Pomogła: 65 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 4587
Wysłany: 2007-08-23, 12:55   

...
Ostatnio zmieniony przez biechna 2011-10-11, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sylv 
niedowiarek


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3138
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2007-08-23, 13:00   

neoaferatu napisał/a:
Tylu bezdzietnych małżonków czeka na dziecko.


ach, skad w takim razie te przepelnione domy dziecka? moze dlatego, ze tylko "malzonkowie" powinni je adoptowac (grrrrrrr nie znosze tego pogladu)? a moze dlatego, ze wiekszosc tych bezdzietnych chcialaby niebieskookiego cherubinka w wieku niemowlecym bez obciazen, wad, chorob? jak tylu czeka, to niech zabieraja te wszystkie smutne dzieciaki, ktorew JUZ czekaja.
_________________
hxxp://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]

moje aukcje
hxxp://allegro.pl/Shop.php/Show?id=19996001
 
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-23, 13:04   

Pozwoliłam sobie wydzielić z tych dwóch tematów, które szły równolegle dyskusję nt.pigułek po.

Capri, mam nadzieję, że mnie nie zabijesz ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 13