wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niesymetryczne pośladki
Autor Wiadomość
Cytrynka 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 962
Skąd: Olympia, USA
Wysłany: 2007-08-24, 07:07   Niesymetryczne pośladki

Mój Adaś ma niesymetryczne pośladki. Zauważyłam do kilka tygodni temu. Linia oddzielająca pośladki nie jest pionowa tylko u góry skierowana jest w lewo. Pediatra oczywiście na to nie zwróciła uwagi. Mamy skierowanie na usg, bo poprosiliśmy. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Wyczytałam, że to może być jeden z objawów dysplazji :-?
Fałdki na nóżkach ma symetryczne, nigdy Adaś nie miał usg bioderek, bo tu (przynajmniej pediatra) się tego nie praktykuje. Domiś miał asymetryczne fałdki, to wysłała nas na rtg. Niedawno się dowiedziałam, że rtg nie jest dobrym i bezpiecznym badaniem dla dzieci. Na szczęście Domiś stawy biodrowe ma zdrowe.
Spotkałyście się kiedyś z tym, że dziecko ma taki problem z pośladkami?
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-08-24, 08:41   

Nam ortopeda zwracał uwage na to aby obserwowac własnie fałdki i linie gdzie koncza sie posladki bo wg niego asymetria moze - ale nie musi! - wskazywac na nieprawidłowosci z bioderkami.Mysle,ze usg rozwieje Twoje watpliwosci i w ramach pocieszenia dodam,ze Zuzia przez jakis czas czas,juz po skonczonym roku miała nierowne fałdki ale bioderka itd ma zdrowe(w Polsce usg bioderek robi sie profilaktycznie),mam nadzieje,ze u Adasie taz bedzie ok!
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Cytrynka 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 962
Skąd: Olympia, USA
Wysłany: 2007-08-29, 18:35   

Jesteśmy po badaniach Wszystko w porzadku. Pani techniczka miała problem ze zrobieniem usg. Nie wiedziałam, że mój mały kochany wiercipięta jest taki silny :lol: . Strasznie się zmeczyliśmy podczas badania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12