wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak często robicie zakupy w sklepach z żywnością wege?
Autor Wiadomość
M 

Dołączyła: 21 Maj 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-05-26, 19:05   Jak często robicie zakupy w sklepach z żywnością wege?

witam
zastanawiam się nad opłacalnością otworzenia stacjonarnego sklepu z żywnością wege w dużym mieście. w większości supermarketów są działy ze zdrową żywnością, również wegetariańską, wybór może nie jest jakiś szałowy, ale coś tam jest. i tu moje pytania.

korzystacie ze sklepów, które mają w ofercie tylko żywność wege(korzystalibyście jeśli takie istniałyby w waszym mieście) czy wolicie przy okazji zrobić zakupy w markecie?
a może w ogóle nie potrzebujecie urozmaicania diety w produkty typu tofu, kiełki itp i oferta przeciętnego sklepu zupełnie wam wystarcza?
no i co z produktami eko? jaką wagę do nich przywiązujecie? czy sklep 'po prostu' wegetariański, ale za to z szerokim asortymentem byłby wystarczający, czy produkty ekologiczne też muszą być?

będę wdzięczna za wszystkie wskazówki, nawet jeśli nie wiążą się z moim pytaniami :)
 
 
Mycha 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 15 Paź 2008
Posty: 167
Skąd: Żory
Wysłany: 2011-05-26, 22:21   

Zależy mi na produktach eko i takie kupuję dość często w sklepach w mojej okolicy, jeśli tylko mam na to kasę :) Korzystam zarówno ze sklepiku jak i z marketu, zależy, jak mi akurat pasuje. Zresztą ich oferta się uzupełnia.
 
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2011-05-27, 06:11   

praktycznie większość zakupów w sklepie EKO (wege) + pobliski targ (warzywa, których w sklepie z produktami eko nie znalazłam). Markety BARDZO rzadko, nie znosze energii i atmosfery marketów. ceny - oczywiście, sklepy z eko żywnością są mega drogie, jednakże - zależy mi na własnym zdrowiu...
 
 
jarzynajarzyna 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 11 Sie 2010
Posty: 2549
Wysłany: 2011-05-27, 06:21   

M, ja praktycznie nigdy, mniej więcej raz na kwartał przez neta. kiedy kupuję wegeżarcie psu. tak to market albo bazar, a uzasadnienie proste - kasa :-/
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2011-05-27, 07:08   

Raz na tydzień zostawiam około stówy w specjalistycznym sklepie ze zdrową żywnością. Działy w supermarketach są bardzo ubogo zaopatrzone i to przede wszystkim w produkty paczkowane, nie odważyłabym się kupić w supermarkecie orzechów na wagę, czy suszonych owoców. Kupuję tofu i produkty sojowe, parówki obowiązkowo dla synka, tahini (w innych sklepach nie widziałam), napoje zbożowe w proszku i płynie, oleje (takiego wyborunie ma nigdzie indziej), przyprawy, makarony, mąki, kasze i strączki na wagę. Ważne dla mnie, że:
1. w tym samym miejscu mogę kupić mnóstwo potrzebnych mi rzeczy,
2. są świeże, od sprawdzonych producentó/dostawców,
3. są tańsze,
4. mogę wypatrzyć coś nowego i zapytać "z czym to się je",
5. asortyment jest bardzo bogaty, oferta działów ze zdrową żywnością nijak się ma do niego.
Co do produktów eko- nie jest to dla mnie jakiś ekstra priorytet, bo ostatnio muszę mocno zaciskać pasa, gdybym nie musiała, zdecydowanie wybrałabym eko-, bo oprócz tego, że zdrowsze są po prostu smaczniejsze.
Acha, bardzo brakuje mi w tym naszym sklepie świeżych owoców i warzyw, były przez jakś czas, ale w związku z tym, ze buraczki nie były lśniące, a marchewka trochę niekształtna niewielu było chętnych.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-27, 07:43   

jarzynajarzyna napisał/a:
M, ja praktycznie nigdy, mniej więcej raz na kwartał przez neta. kiedy kupuję wegeżarcie psu. tak to market albo bazar, a uzasadnienie proste - kasa :-/

jak wyżej
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2011-05-27, 18:39   

Dwa razy w miesiącu. Kupuję kasze, soczewicę, tempeh, owoce suszone, sok z róży, makarony, maki razowe, pestki.
M, z obserwacji widzę, że małe eko sklepy mają niestety wyższe ceny niz np. sklepy internetowe, musisz pokalkulowac czy uda Ci sie utrzymać i zarobic nie robiąc dużych narzutów.
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2011-05-27, 19:18   

W Czechach robiłam zakupy głównie w zdravej vyzivie, 2,3 x tyg. W Polsce raz na miesiąc, raz na dwa - wtedy wybieram dosłownie kilka produktow, jakies tofu, coś na chleb, ryż brązowy basmati. Jak dotąd raz zamawiałam przed internet.
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12