wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najazd rodziny
Autor Wiadomość
Mimmi90 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 25 Cze 2011
Posty: 123
Skąd: Poznań/ wieś
Wysłany: 2011-07-05, 06:17   Najazd rodziny

Witajcie! Mam ogromny problem. Dowiedziałam się przed chwilą, że jutro po południu mają mnie odwiedzić moja babcia, mama i siostra. I kompletnie nie mam pojęcia, co mogę im podać na obiad. Moja siostra od pięciu lat jest wege, mamie jakimś cudem nawet smakują dania bezmięsne, ale babcia... Babcia jest jedną z najcudowniejszych osób w mojej rodzinie. W pełni akceptuje mój wegetarianizm (bo z zasady akceptuje bez pytań każdą moją decyzję), ale zupełnie go nie rozumie. Po prostu nie może pojąć jak można nie jeść mięsa. Dla niej obiad bez trupa to nie obiad. Przez ostatnie 5 lat wege mojej siostry, gdy babcia bywała u nas na obiedzie zawsze mama gotowała jakieś mięso. A ja nie będę i już! I nie wiem co mam zrobić. Bo chciałabym podać coś, co babci zasmakuje, przekona ją do tego, że można jeść smacznie i bez mięsa. Tylko jakoś nie mam pomysłu na danie, które "wpasuje się" w kubki smakowe babci. A czasu pozostało bardzo mało... Pomożecie jakoś???
_________________
Can you show me the WAY?!
hxxp://nieprobujcie.blogspot.com/
 
 
lilias
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-05, 06:59   

obawiam się, że jak babcia taka "konserwa" to może kotlet sojowy? a może pierogi, lub naleśniki z jakimś farszem? albo botwinka z jajcem, czy grochówka z pieczywem i parówką sojową? w dziale kuchnia sporo pomysłów znajdziesz, powodzenia i napisz jak Ci poszło z nakarmieniem babci :-)
 
 
Mimmi90 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 25 Cze 2011
Posty: 123
Skąd: Poznań/ wieś
Wysłany: 2011-07-06, 19:56   

Dzięki lilias, przejrzałam dział kuchnia, ale jakoś nie mogłam znaleźć tam inspiracji.

Babcia wyjechała. Już snułam smutne plany głodzenia babci, ale uratowała mnie Mama. Przypomniała mi, że Babcia wprost uwielbia bób. Więc obiad był prymitywnie prosty - bób z masłem, młode ziemniaki z koprem, sadzone jajko i kefir do picia. Wszyscy odeszli od stołu bardzo zadowoleni, a już Babunia najbardziej ;) A żeby jakoś zagłuszyć taki skromny obiad przygotowałam super deser - torcik malinowo - kokosowy na wegańskim biszkopcie. I gdy na stół wjechał torcik kompletnie cała rodzinka zapomniała o całym świecie. Jak wyjeżdżali przed chwilą wyglądali na zadowolonych ;)
_________________
Can you show me the WAY?!
hxxp://nieprobujcie.blogspot.com/
 
 
lilias
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-06, 21:42   

Mimmi90, pięknie wyszło :-D
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-07, 07:00   

Mimmi90, fajnie, że udało Ci się dobrze nakarmić rodzinę :-)
 
 
Ka.ja 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 746
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-07, 15:56   

Mimmi90, a przepis na ten torcik jest tu gdzieś na forum?
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]

Ciuszki chłopięce 110-140,zabawki, książki dla dzieci i dorosłych - hxxps://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/hZRW/
 
 
Mimmi90 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 25 Cze 2011
Posty: 123
Skąd: Poznań/ wieś
Wysłany: 2011-07-07, 19:19   

Nie, to była moja inwencja twórcza. Biszkopt bez jajek z hxxp://zwegowani.pl/biszkopt-weganski/. A krem - 2 kremówki ubite z cukrem i "Śmietan-fix", do tego dodane dwa opakowania malin i 50 g wiórków kokosowych. Masę po prostu wylałam na biszkopt, ozdobiłam malinami i wiórkami.
_________________
Can you show me the WAY?!
hxxp://nieprobujcie.blogspot.com/
 
 
Ka.ja 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 746
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-14, 12:53   

wygląda to jakoś prosto - muszę zrobić w weekend; a na jak dużą blaszkę to dałaś?
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]

Ciuszki chłopięce 110-140,zabawki, książki dla dzieci i dorosłych - hxxps://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/hZRW/
 
 
Mimmi90 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 25 Cze 2011
Posty: 123
Skąd: Poznań/ wieś
Wysłany: 2011-07-14, 17:46   

robiłam to na tortownicy, chyba 26 cm średnicy. I tego kremu naprawdę było dość sporo jak na tyle ciasta, może nawet ciut za dużo :-D
_________________
Can you show me the WAY?!
hxxp://nieprobujcie.blogspot.com/
 
 
z_grzywką 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Mar 2010
Posty: 560
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-15, 09:19   

Mimmi90 natchnęłaś mnie tym ciastem. Niedługo mój syn ma urodziny a ze mnie jest wypiekowa d*pa. Więc bałam się, że będę musiała zamówić jakiś drogi wegański torcik. Ale ten biszkopt z owocami bardzo mi się podoba :)
 
 
kokosikanka

Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 42
Wysłany: 2015-05-27, 19:40   

jeśli chodzi o babcię, czyli starsze pokolenie to wydaje mi się, że ryż z truskawkami może takiej osobie posmakować. Moja Babcia absolutnie nie jest wege ale często ją widzę jak je ryż z truskawkami :) zawsze to jakiś "obiad" może nie wystawny ale szybki.. ;)
_________________
Blog o hxxp://www.materaceblog.pl/porady/najlepsze-materace-dla-zwierzolubow.html]materacach - z poradami wyboru materaca dla zwierzolubów ;)
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-27, 20:30   

patrz na daty
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13