wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
suplementacja w ciąży
Autor Wiadomość
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2008-03-03, 22:23   

Tak to już jest, ze w ciąży ma sie piękne, gęste włosy. Za to po kilku tygodniach/miesiącach od porodu wypadają na potęgę...
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-03-03, 22:48   

adriane napisał/a:
Tak to już jest, ze w ciąży ma sie piękne, gęste włosy. Za to po kilku tygodniach/miesiącach od porodu wypadają na potęgę...

Dokładnie,w ciązy m.in lepsze ukrwienie organizmu więc i stan włosów i skóry lepszy.Pózniej niestety wraca szara rzeczywistość :-/ ;-)

Ja będąc w ciąży stosowałam suplemację nieregularnie :oops: zapominałam dość często.Moja przyjaciółka też wege wogóle nie stosowała rzadnych preparatów i to przy poparciu ginekologa, przeciwnego wszelkim tego typu specyfikom.
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-03-03, 23:08   

Z tego co wiem, to główną rolę odgrywają tu hormony. no, kondycja organizmu też robi swoje. ZA sprawą progesteronu ponad 90 procent włosów wchodzi w fazę wzrostu szczególnie podczas końcowej ciąży. Natomiast po porodzie zaczynają wypadac te, które nie wypadały w czasie tego okresu+zwykle wypadające, co może dawac wrażenie, że są osłabione i traci się je bez umiaru. ALe jeśli dieta jest ok, nie ma co się przejmować. ;-)
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-03-03, 23:51   

adriane napisał/a:
Tak to już jest, ze w ciąży ma sie piękne, gęste włosy. Za to po kilku tygodniach/miesiącach od porodu wypadają na potęgę...


U mnie to trudno zauwazyc roznice ;)

Ale zauwazylam ostatnio, ze zaczynaja mnie bolec... kosci? To mozliwe? Ktos gdzies pisal (czarna chyba?), ze kobiety karmiace traca sporo wapnia i dopiero po jakims czasie wszystko sie reguluje. Czy w takim badz razie powinnam zadbac bardziej o wapn? Chyba sypia mi sie tez powoli zeby, ale nawet nie mam czasu zeby podejsc do dentysty, a najblizszy juz nie przyjmuje na NFZ...
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-03-03, 23:57   

Renka wklejam dla ciebie jeszcze raz tą informację ;-)
"W okresie karmienia naturalnego, ze względu na zwiększone zapotrzebowanie organizmu kobiety na wapń, dochodzi do zużywania masy jej kości. Kiedy jednak kobieta przestaje karmić swoje maleństwo, następuje odbudowa jej układu kostnego na wyższym poziomie mineralnym niż przed ciążą. Pozytywne efekty tej odbudowy kobieta odczuwa nawet po menopauzie" - pisze docent Janina Danuta Piotrowska-Jastrzębska."

A ja zawsze słyszałam że dlatego że karmiłam piersią jestem narażona na osteoporozę.

Zródło: hxxp://www.mediweb.pl/nut...etl.php?id=1098

Myślę że może warto zastanowić się nad suplemacją wapnia a i wizyte u dentysty zalecam i to bardzo,szkoda zębów
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-03-04, 00:10   

O dzieki, bo mi wlasnie o to chodzilo :)

No szkoda nie tylko zebow. Ogolnie dzis stwierdzilam, ze w tym ferworze ze swoimi maluszkami to zupelnie zapomnialam o sobie i zaniedbalam wazne rzeczy, chocby wizyte u ginekologa po porodzie :oops: A od 3ch dni pobolewa mnie podbrzusze, okres mi sie na maxa spoznia, ja sie zaczelam schizowac, ze znow jestem w ciazy, co a) w moim przypadku zupelnie byloby niewskazane, a b) z biologicznego punktu widzenia to byloby raczej nieprawdopodobne...
Probowalam sie dzis zarejestrowac do jakiegos najblizszego ginekologa i najwczesniejszy termin to poczatek kwietnia, a na prywatna wizyte obecnie nie jestem w stanie sobie pozwolic...

Ehhh, chyba zyje w zbyt wielkim stresie...

A tak swoja droga to zuzywanie masy kosci moze objawiac sie wlasnie bolem?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-03-04, 00:29   

renka napisał/a:
A tak swoja droga to zuzywanie masy kosci moze objawiac sie wlasnie bolem?


Znalazłam taką informację:

" Bóle w osteoporozie

Ból jest sygnałem ostrzegawczym, że coś w naszym organizmie źle funkcjonuje. Zmusza nas do szukania pomocy u lekarza. Wielu chorych, których „bolą kości” lub kręgosłup martwi się, że ma osteoporozę. Niestety, w osteoporozie zwykle tak nie jest. Przez całe lata ubywa nam minerałów, a my nic o tym nie wiemy, nic nie boli. Przez długi czas nasze kości znoszą zmniejszanie się ilości minerałów. Bóle pojawiają się późno. Mogą to być bóle „kostne” kości rąk i nóg oraz bóle kręgosłupa. Zazwyczaj „bóle kości” nie są objawem osteoporozy, ale zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa lub stawów."

Zródło: hxxp://www.osteoporoza.org/index.php?id=368&m=news
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-03-04, 01:29   

renka napisał/a:
Probowalam sie dzis zarejestrowac do jakiegos najblizszego ginekologa i najwczesniejszy termin to poczatek kwietnia

Poszukaj może w innej przychodni - u mnie jesteś przyjęta w tym samym dniu, a m-c to sporo czasu kiedy coś niepokoi.

czarna96 napisał/a:
Kiedy jednak kobieta przestaje karmić swoje maleństwo, następuje odbudowa jej układu kostnego na wyższym poziomie mineralnym niż przed ciążą. Pozytywne efekty tej odbudowy kobieta odczuwa nawet po menopauzie

super wiadomość!!
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-03-05, 10:58   

YolaW napisał/a:
renka napisał/a:
Probowalam sie dzis zarejestrowac do jakiegos najblizszego ginekologa i najwczesniejszy termin to poczatek kwietnia

Poszukaj może w innej przychodni - u mnie jesteś przyjęta w tym samym dniu, a m-c to sporo czasu kiedy coś niepokoi.



Udalo mnie sie zarejestrowac (a raczej wcisnac) na dzis do ginekolozki, ktora prowadzila mi ciaze z Fionka i mam nadzieje, ze nie dostane jakiegos niespodziewanego prezentu urodzinowego...
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-03-06, 16:49   

Fajnie, że udało się załatwic wizytę :) Trzymam kciuki :)
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-07, 10:37   

W Greenplanet znow pojawily sie suplementy,w tym Prenatal:
hxxp://www.greenplanet.pl/index.php/cPath/111]hxxp://www.greenplanet.pl/index.php/cPath/111
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-07-07, 18:44   

"Kobiety w ciąży i karmiące muszą szczególnie zadbać o odpowiednią ilość wapnia. Okazuje się, że zapotrzebowanie na ten pierwiastek wzrasta z 800 mg nawet do 1500 mg. Bardzo trudno jest dostarczyć aż tak dużą ilość wapnia zdietą. Dlatego wybierając preparat wielowitaminowy trzeba szczególnie zwracać uwagę na zawartość wapnia."
tak się zastanawiam, czy kobieta w ciąży nie ma lepszej wchłanialności z jelit, jakoś natura musiała pomagać zanim ludzie wymyślili suplementację.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2008-07-07, 20:07   

Na pewno wzrasta u rosnących dzieci, nie pamiętam, czy u kobiet. Było o tym w "Sposób na zdrowe życie", super książka.
Jakoś kobiety w Afryce nie suplementują wapnia, nie piją mleka, rodzą dużo dzieci, a nie mają osteoporozy. Bardziej się powinno zwracać uwagę na rzeczy, które powodują ucieczkę wapnia z organizmu (zakwaszające potrawy, cukier, sól, kawa etc), niż na ładowanie w siebie ogromnych ilości tegoż pierwiastka (przy dużej podaży dużo go z organizmu ucieka).
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-20, 23:31   

Wracając do produktu z Greenplanet,tu pelny sklad:
hxxp://www.devanutrition.com/vegan_prenatal_multivitamin.html]hxxp://www.devanutrition.com/vegan_prenatal_multivitamin.html

czy ktos spotkal sie z info ze te suplementy(Deva)sa naturalne?spotkalam sie zz taka pogloska na inym forum,ale jakos sie nie chwali firma tym,wiec trudno w to wierzyc.Oni maja tez ziółka wiec moze stad sie wziela ta informacja.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2008-07-21, 09:42   

Może mi ktoś doradzić, czy są jakieś naturalne suplementy jodu odpowiednie również dla kobiet w ciąży? Czytałam różne opinie o spirulinie, nie wiem czy z kelpem jest podobnie? :-/
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2008-07-21, 12:40   

Co do kelpu to chyba nie ma przeciwwskazań, jest on w składzie tego wegańskiego preparatu dla kobiet w ciąży z greenplanet.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2008-07-21, 12:41   

dzięki Martuś :-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
florina 

Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-31, 18:01   wit B12 podczas ciąży

Witam Was wszystkie serdecznie,

mam pytanko dotyczące przyjmowania wit B12 podczas ciąży.
Do tej pory bardziej, bądź mniej systematycznie ją przyjmowałam, natomiast zaczęłam się nią martwić w czasie ciąży. Czytałam, że przyjmujecie ją w ciąży, tylko czy można ją przyjmować w pierwszym trymestrze?

Z góry bardzo Wam dziękuję za pomoc :-)

Pozdrawiam
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2008-08-31, 18:55   

Florina, weganki w ciąży powinny cały czas przyjmować B12, nie tylko w pierwszym trymestrze, ale i później. Tak samo w okresie karmienia piersią. Tu nie ma żadnych przeciwskazań, a wręcz zalecenia, by ją suplementować.
 
 
florina 

Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-31, 19:43   

Aniu D,
bardzo, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź, bo siedzę nad opakowaniem witaminy B12 i zastanawiam się, czy ją wziąć :-) Do lekarza idę dopiero we wtorek, a naczytałam się dzisiaj o skutkach niedoboru B12, więc wolę wziąć od razu :-)
... to moja pierwsza (i w dodatku długo oczekiwana ciąża, więc przepraszam Was za moje nie zawsze racjonalne zachowanie)

Pozdrawiam serdecznie
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2008-08-31, 20:29   

Florina, pytaj zawsze śmiało. Pierwsza ciąża przynosi zwykle sporo pytań i wątpliwości, warto więc szukać odpowiedzi, by się nie zamartwiać.
 
 
florina 

Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-31, 21:01   

Aniu, bardzo dziękuję za miłe słowa :-)

Przy okazji chcę Ci dodatkowo podziękować, bo mimo, że dopiero przy ciąży uaktywniłam się na forum, to jestem tu częstym gościem, a Twoje wpisy na temat diety wegańskiej mam wydrukowane i często do nich zaglądam :-)

Pozdrawiam ciepło
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2008-08-31, 21:06   

Florina, tutaj na pewno znajdziesz pomoc, jesli będzie potrzebna. Cieszę się, że moje posty były dla Ciebie przydatne. Miłego ciążowania życzę :-D
 
 
Sun 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 103
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2008-09-15, 12:42   

W pierwszej ciąży brałam rexorubię i flawonoidy, piłam pokrzywę i na początku brałam kwas foliowy. I tak miałam anemie, ale zawsze mam ;)
Żelaza brać nie mogę, zresztą miałam w normie podczas anemii. Brałam iron plus, ale nie pomógł.
_________________
hxxp://lilypie.com]
 
 
maurycy11

Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-09-16, 15:02   Poczatek

Mam pytanie!
Czy zazywanie witaminy tzw. "B-compositium" w pierwszych miesiacach jest szkodliwe na plod?
Dodam ze tylko 1 dziennie + 1 kwas foliowy.
Prosze o szybka odpowiedz!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 12