wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
suplementacja w ciąży
Autor Wiadomość
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2007-09-22, 14:54   

o,super! tylko ile trzeba zjeść by to zapotrzebowanie w 93% zaopatrzyć? bo dla mnie mimo wszystko za słodkie i mogę tylko odrobinę.
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
 
 
feminka 
mama Julianka

Dołączyła: 04 Wrz 2007
Posty: 175
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-09-27, 09:42   

A czy któraś z Was konsultowała z lekarzem zażywanie Iron Complex zamiast Sorbiferu? Bo właśnie wczoraj kupiłam i tak się zastanawiam co lekarze by na to powiedzieli?
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

['] Marianek. 12 tc
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-27, 10:05   

nie konsultowałam, ale zdał egzamin :) ale moja gin nawet nie sugerowała mi syntetyków, po prostu uznała że wiem co robię i oddała sprawę w moje ręce.
 
 
feminka 
mama Julianka

Dołączyła: 04 Wrz 2007
Posty: 175
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-09-27, 11:14   

Pao a ile razy dziennie go brałaś? Raz czy dwa?
Mój gin chyba nawet nie wie o istieniu Irona bo mi od razu zapisał sorbifer. Może mu pokażę na następnej wizycie.
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

['] Marianek. 12 tc
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-27, 11:34   

raczej raz, chyba ze byłam w podróży i żywiłam sie np u szwagierki, to wtedy dwa razy ;) jeśli jedzenie było właściwe to raz wystarczało :)
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-27, 12:29   

Chyba zrobię sobie morfologię, bo właściwie przestałam brać ten sorbifer, a nie wiem, jak tam z moim żelazem po porodzie...
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2007-09-28, 08:22   

A co myślicie o tym preparacie? Może ktoś używał?

hxxp://allegro.pl/item247709599_kwas_foliowy_b6_b12_e_likopen_120_tabl_humavit.html
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-28, 13:08   

Cytat:
szczególnie podczas nieprawidłowego odżywiania się, stosowania diety wegetariańskiej, spożywania dużych ilości kawy i herbaty, palenia papierosów, podatności na stres oraz w długotrwałych stanach wyczerpania i osłabienia organizmu.


ciekawe czemu wegetarianizm w takim otoczeniu... :/ a potem sie dziwić, ze taki stereotyp się utrwala...

co do preparatu: nie stosowałam, nie znam, jednak nie przekonuje mnie on. niemniej to czyste intuicja zatem może ktoś będzie mógł wypowiedzieć się bardziej rzeczowo :)
 
 
feminka 
mama Julianka

Dołączyła: 04 Wrz 2007
Posty: 175
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-10-04, 09:28   

Dziewczyny doczytałam, że to żelazo Iron Complex ma w składzie liść maliny. A liścia maliny w ciązy nie wolno bo może powodować skurcze i poronienie lub przedwczesny poród (potwierdził to mój gin). Co Wy na to? Trochę się przestraszyłam
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

['] Marianek. 12 tc
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-10-04, 10:37   

Ale to byś musiała feminko strasznie dużo tego zjeść :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
PiPpi 
:)


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1974
Skąd: wrocław
Wysłany: 2008-01-14, 13:33   

hxxp://www.calivita.biz.pl/preparaty-mineralne-c-4.html, IRON PLUS biorę. okazało się, ze żelazo mi spadło, a ten preparat zawiera bioflawonoidy z owoców cytrusowych i serwatkę. cena 36zł.za 100sztuk, więc nawet pod tym względem sie opłaca. w przeciągu miesiąca podskoczyło i teraz jest na poziomie z początku ciąży, o wiele lepiej też sie czuję:) do wit.C 500 dodano owoc dzikiej róży, no i nie są to syntetyki, więc wchłanianie znacznie wyższe, polecam, jeśli już ktoś będzie potrzebował uzupełniać żelazo.
w preparacie Iron Plus jest dodatek 30mg witC, to jak wiadomo ułatwia przyswajanie
_________________
hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl] hxxp://pierwszezabki.pl]
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-01-14, 13:46   

Link nie działa.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2008-01-14, 13:47   

Lily, działa,tylko trzeba przecinek skasować ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-15, 23:00   

A jeszcze wracajac do tej melasy-jakies pomysly co z tym zrobic kulinarnie?czym to sie je a raczej z czym ;-) Bo mam sloik w domu i chetnie bym sie dosuplementowala tylko nie bardzo wiem jak(oprocz dodania do ciasta np.)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2008-01-16, 08:14   

może do kaszy albo ryżu? tak na słodko z wiórkami i bananem lub jabłkiem
ja nie lubię takich potraw, ale mój F bardzo :-)
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-01-16, 09:58   

Zastanawiam się, czy a sens suplementowanie kwasu foliowego (melasą), jeśli się nie planuje ciąży? Dodam, że odżywiam się raczej zdrowo & różnorodnie, no i biorę Vegevit... Choć hemoglobinę mogłabym mieć trochę wyższą. Poza tym, przeraża mnie olbrzymia zawartość cukru w melasie - ponoć niewskazana dla alergików i innych zasmarkanych ;P.

Co radzicie?
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
PiPpi 
:)


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1974
Skąd: wrocław
Wysłany: 2008-01-16, 11:08   

Kitten, jeśli odżywiasz się różnorodnie to nie ma potrzeby łykania kwasu foliowego. moja gin. nawet, kiedy przyszłam do niej w ciąży i powiedziałam, ze biorę folik, powiedziała, ze moda na ten spesyfik przyszła do nas ze Stanów. tam ludzie bazują na junk foodzie i musza po prosto wciągać kwas foliowy. potem przeczytał co jem w ciągu tyg. i skoro jem produkty pełnoziarniste, strączkowe i zielone warzywa to nie ma potrzeby żebym go wciągała, więc przestałam. a Ty chyba miałaś na myśli te produkty pisząc, ze zdrowo jesz? w połowie ciąży zaczęłam brać Iron plus, wyżej o nim pisałam i to wszystko :-D
_________________
hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl] hxxp://pierwszezabki.pl]
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-01-16, 11:42   

Magda Stępień napisał/a:
moda na ten spesyfik przyszła do nas ze Stanów. tam ludzie bazują na junk foodzie i musza po prosto wciągać kwas foliowy. potem przeczytał co jem w ciągu tyg. i skoro jem produkty pełnoziarniste, strączkowe i zielone warzywa to nie ma potrzeby żebym go wciągała, więc przestałam. a Ty chyba miałaś na myśli te produkty pisząc, ze zdrowo jesz?

Oczywiście :-) . Tylko z zielonymi warzywami w zimie trochę gorzej. Magda, dzięki za odpowiedź :-) . Chyba daruję sobie tę melasę do czasu, gdy będę myślała o zakładaniu rodziny ;-) ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
elenka 

Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 2710
Skąd: TiDżi
Wysłany: 2008-01-16, 12:24   

Alispo napisał/a:
A jeszcze wracajac do tej melasy-jakies pomysly co z tym zrobic kulinarnie?czym to sie je a raczej z czym ;-) Bo mam sloik w domu i chetnie bym sie dosuplementowala tylko nie bardzo wiem jak(oprocz dodania do ciasta np.)


Mi nie smakuje zupełnie, ale mój J. dodaje sobie 1/3 łyżeczki do herbaty już takiej letniej i mówi, że niebo w gębie :lol:
_________________

 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-16, 12:24   

Kitten napisał/a:
Zastanawiam się, czy a sens suplementowanie kwasu foliowego (melasą), jeśli się nie planuje ciąży? Dodam, że odżywiam się raczej zdrowo & różnorodnie, no i biorę Vegevit... Choć hemoglobinę mogłabym mieć trochę wyższą. Poza tym, przeraża mnie olbrzymia zawartość cukru w melasie - ponoć niewskazana dla alergików i innych zasmarkanych ;P.

Co radzicie?


kitten-kwasem foliowym sie nie przejmuj,szczegolnie ze w Vegevicie tez jest.Melasa ma duzo zelaza wiec najwyzej pod tym wzgledem moglaby sie przydac,ale to jak masz ochote,bo potrzeby to u Ciebie nie widze z tego co piszesz :-) no i wlasnie ten cukier,taki suplement"mniejsze zlo" albo wieksze?
rosa-good idea,dorzuce dzis do jaglanki z suszonymi owocami,mam nadzieje,ze sie nie zaslodze,ostatnio mam wstret do slodkosci,chyba po swiatecznych vegan-piernikach,odzwyczailam sie i chyba sie przejadlam wtedy. ;-)

wlasnie mialam napisac,zeby tylko mi melasy do herbaty nie proponowac bo slodka herbata to jest ta rzecz,ktorej mi brakło przy temacie czego nie znosimy :lol: ;-)

calkiem pysznie wyszlo z jaglanka,dzieki rosa :-D
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-03-03, 19:39   

Ja przyjmuję sporo: Feminatal N, mg (ostatnio palce mi drętwieją), a oprócz tego od siebie: rano drożdże, olej z wiesiołka, pyłek pszczeli, na kolację spirulinę i tyż olej z wiesiołka i pyłek. Puki co (43 tydzien ciąży) nie mam problemów z wynikami a włosy mniej mi wypadają niż przed ciążą. :lol:
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2008-03-03, 19:44   

topcia napisał/a:
43 tydzien ciąży

:?:
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-03-03, 20:04   

34 tydzien-dzięki ;-)
 
 
orenda 
double mama

Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1601
Skąd: Toruń/Płock
Wysłany: 2008-03-03, 20:33   

topcia napisał/a:
a włosy mniej mi wypadają niż przed ciążą. :lol:
w ciąży akurat to normalne
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-03-03, 21:35   

orenda napisał/a:
w ciąży akurat to normalne

dokładnie, mnie włosy jeszcze bardziej zgęstniały a nic nie biorę...poza niskim żelazem nic mi nie dolega :)
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 12