wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
AZS u dzieci
Autor Wiadomość
bajaderka 


Pomogła: 53 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-18, 22:22   

Mirka, byłabym wdzięczna...a można się z nią teraz skontaktować? masz jej namiary?
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2008-02-19, 07:47   

Zapytam na pewno.
Jeśli chodzi o dr Dąbrowską, to te namiary, które miałam ( m.in. gabinet na Zaspie w Gdańsku) już przestały być aktualne. Ludzie koczowali pod jej drzwiami i nie mogła normalnie funkcjonować.
Podzwonię do Gołubia, mam tam zaprzyjaźnione osoby i może dało by się napisać kilka słów lub skontaktować z nią telefonicznie w któryś z poniedziałków, bo wtedy dr Dąbrowska jest w Gołubiu z wykładami.
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2008-02-19, 08:11   

Mirka, czy jej wykłady odbywają się w całej Polsce? Skąd czerpiesz informacje na ten temat?

[ Dodano: 2008-02-19, 08:29 ]
bajaderka napisał/a:
Łatwo zalecać dietę bezglutenową....kurczę ja zaczynam się już naprawdę wkurzać bo nie wiem co mam robić...wprowadzić gluten ( tak zaleca dr . Wika u której Jagoda dostała lek konstytucyjny ) - zaleciła orkisz....


Z glutenem to jest tak, że nawet odrobina może zmarnować lata bezglutenowej diety, prawda?
Ja póki co podaję Kamilowi orkisz.

Chciałabym w końcu trafić do lekarza, któremu mogę zaufać. Pani u której byliśmy wpominała, że mam zacząć podawać Kamilkowi produkty mleczne od Danonków, a słodycze np. cukierki ma jeść tylko białe, bo mają mniej histaminy. :-? Nawet nie wspomniałam, że nie jada cukru, ale mam pomysł, że spiszę jego dietę i jej pokażę. Ciekawe jaka będzie reakcja.

bajaderka napisał/a:
puszczyk olej z rokitnika zawiera prowitaminę D

Wypróbuję. :-) Kupujesz jakiś specjalny w specjalnej cenie, czy wziąć taki z półki w markecie.
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2008-02-19, 11:39   

Mirka napisał/a:
( m.in. gabinet na Zaspie w Gdańsku)

Mirka ten gabinet aktualnie nie istnieje?

gdybym wiedziała wcześniej......
ja mieszkam na Zaspie
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2008-02-19, 17:56   

puszczyk napisał/a:
Mirka, czy jej wykłady odbywają się w całej Polsce? Skąd czerpiesz informacje na ten temat?

Dr Dąbrowska od pewnego czasu poświęciła się wyłącznie krzewieniu wiedzy na temat ogólnie mówiąć zdrowego żywienia i życia, jest wykładowcą w szkole wyższej oraz autoryzuje chyba 4 ośrodki leczące dietą, bierze udział w konferencjach naukowych.
Jej wykłady są dostępne praktycznie tylko dla uczestników turnusów i zaproszonych gości. Po wykładzie indywidualnie konsultuje wszystkich chętnych, no ale są to konsultaje doraźne.
magdusia napisał/a:
Mirka ten gabinet aktualnie nie istnieje?

Gabinet na ul. Burzyńskiej na Zaspie nie fukcjonuje juz od ponad 2 lat.
 
 
bajaderka 


Pomogła: 53 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-19, 22:48   

puszczyk, olej rokitnikowy z oleofarmu ( jak będziesz chciała to rodzice mogą kupić razem z tym olejem lnianym dla Ciebie - i jeden i drugi są wytłaczane w tym samym dniu...tylko, że on jest drogi :roll:
neoaferatu, Basi dobrała calcium fosforicum LM 6 ( dwa razy po jednej kropli na tydzień ) - na wzmocnienie po porodzie i zapaleniu płuc, Jagodzie zaleciła Morgan Pure C30 - na oczyszczenie jelit? już sama nie wiem...trzy granulki pod język raz na dwa tygodnie, po 6 tygodniach mamy zadzwonić i zdać relacje...teraz 27 będzie 4 dawka dana i minie 6 tygodni....po pierwszej dawce Jagodę bolał brzuch wieczorami, płakała jak robiła kupkę :-/ po następnych już czegoś takiego nie było...ale zaczęła łapać przeziębienia...kaszel i katar 2 razy, nie wiem czy to od podania tego leku...nigdy mi nie chorowała :-?
Mirka, bardzo dziękuję, jeszcze napiszę na pw
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2008-02-20, 10:52   

Mirka, a czy dr.Dąbrowska mieszka w Gdańsku?może ma gdzieś swój gabinet w którym przyjmuje?
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-20, 10:58   

hxxp://www.cranio-sacral.pl/7_linki.php - tu są miejsca, w których przeprowadza konsultacje - swoją drogą na pewno nieźle na tym zarabia :>
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2008-02-20, 11:15   

dziękuję Lily :*
z tego co tam widać są to same propozycje wczasów,niestety.
A kobieta mieszka faktycznie na Zaspie,po sąsiedzku,ech....
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-20, 11:20   

Tam jest też mail, może aktualny i można napisać i spytać?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2008-02-20, 12:53   

magdusia napisał/a:
Mirka, a czy dr.Dąbrowska mieszka w Gdańsku?

Z tego co wiem mieszka w Gdańsku, ale ma tez domek w Gołubiu, gdzie są dwa ośrodki ( Wajdtour-revita i U Zbója), które autoryzuje. Trzeci ośrodek SOFRA jest w Mielnie.
Lily napisał/a:
tu są miejsca, w których przeprowadza konsultacje - swoją drogą na pewno nieźle na tym zarabia

Na każdym dwutygodniowym turnusie dr Dąbrowska jest dwa razy. W kolejne poniedziałki ma wykłady i potem przyjmuje chętnych.
Te porady są dla uczestników turnusów i są absolutnie bezpłatne. Czasami ustawia sie na konsultacje ogromna kolejka, a czasami są dwie, trzy osoby.
Dr Dąbrowska jest niesłychanie skromnym człowiekiem, nastawionym na autentyczne pomaganie ludziom.
Zupełnie nie mogę sobie jej wyobrazić jak zarabia "ciężkie pieniądze". To nie ten typ.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-20, 12:55   

Mirka napisał/a:
Te porady są dla uczestników turnusów i są absolutnie bezpłatne.

Sądzę, że to organizator turnusów płaci, zresztą w jednym z tych ośrodków porada dietetyczna wyceniona była na 100 zł.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2008-02-20, 19:52   

Lily napisał/a:
zresztą w jednym z tych ośrodków porada dietetyczna wyceniona była na 100 zł.

Porad dietetycznych udziela w Waldtourze dietetyczka Jola Łuczkowska i jest to dodatkowa płatna usługa taka jak np. kosmetyczka, masaż, sauna, wypożyczenie roweru, czy zmierzenie ekstra cukru we krwi.
Natomiast usługi podstawowe typu porady lekarskie na bieżąco ( na zmianę dwóch lekarzy), opieka pielęgniarska (pomiary ciśnienia etc.), gimnastyka, marszobiegi etc. są w cenie turnusu.
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-03-05, 13:54   

wczoraj bylismy u lekarza i stwierdził,że Zuzia ma azs własnie :-( Pierwsze zmiany pojawiły sie jej na rączce jak miała ok roku,po wprowadzeniu nabiału - na ramieniu lekko sucha skóra,po odstawiemiu wszystko zeszło.Jakiś miesiąc temu nad zgięciem łokcia zrobiła jej sie mniej więcej centymetrowa plamka,najpierw sucha,teraz jest czerwona,no i maleńka plamka na uchu.Ogólnie cała skóra była dosyć sucha ale nie przeszkadzało jej to w żaden sposób,kilka razy tylko w nocy gdy sie obudziła podrapała sie po rączce.Od kilku dni widać pogorszenie,coś pojawi sie na drugiej rączce,pojawiły sie plamki na pośladkach(po kąpiei i smarowaniu mówiła,że ja szczypie),na tułowiu skóra jest jakby z grudkami.
Kupiłam jej emulsje do mycia i do smarowania emolim,odstawiłam nabiał(jadał i tak sporadycznie),jajka,miod,kakao,orzechy,soje,cytrusy i mam nadzieje,ze pomoże.Co powinnam teraz zrobic??Iść z nia do alergologa czy jak??Bede wdzieczna za wszelkie wskazówki bo na razie jestem tym wszystkim przerażona :-(
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-03-05, 13:59   

Nie wiem, czy to się pojawiło w tym wątku, ale jest forum specjalistyczne: hxxp://www.atopowe-zapalenie.pl/forum/viewforum.php?f=1&sid=852183d4dbf555bbaa527f14b7ff15b7
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2008-03-05, 14:14   

malina napisał/a:
Iść z nia do alergologa czy jak

z mojego doświadczenia alergolog nadaje się tylko do przepisania Zyrtec-u a nie sądzę by tego było trzeba Zuzi.
Moim zdaniem nie masz czym być przerażona,po prostu trzymaj dietę.
Nadia ma skórę w doskonałej kondycji gdy nie je nabiału,kakao,miodu.
Cytrusy w niewielkich ilościach nie zostawiają śladu na jej skórze,soja w postaci tofu też jest bezpieczna dla niej.Orzech je w raczej dużych ilościach.
Z moich obserwacji największej szkody dokonuje nabiał.
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-03-05, 14:33   

magdusia napisał/a:
Z moich obserwacji największej szkody dokonuje nabiał.


Tez mi sie tak wydaje.Nie wiem teraz czy odstawiac wszystkie produkty z grupy najsilniejszych alergenow czy na poczatek tylko nabiał?
magdusia napisał/a:
z mojego doświadczenia alergolog nadaje się tylko do przepisania Zyrtec-u a nie sądzę by tego było trzeba Zuzi.
A nie kieruje na testy aby stwierdzic co uczula??Przeciez zywnosc to tylko jedna z potencjalnych rzeczy ktore moga byc odpowiedzialne za azs.
magdusia,a Nadia miała jakieś kłopoty ze skóra wczesniej??
magdusia napisał/a:
Moim zdaniem nie masz czym być przerażona

Na razie jestem,szczególnie jak wczoraj poczytałam blogi mam,ktorych dzieci to mają :-( Do tego u niej w ciagu kilku dni nastąpiło bardzo wyraźne pogorszenie...
Cytat:
Nie wiem, czy to się pojawiło w tym wątku, ale jest forum specjalistyczne: hxxp://www.atopowe-zapale...a527f14b7ff15b7

Dzieki Lily,zaraz poczytam!
Cytat:
Malina, może spróbowałabyś leczenia u homeopaty klasycznego. Oni mają bardzo dobre efekty w leczeniu AZS.

A klasyczny to jakiś inny niż zwykły :oops: Zuzi pediatra jest homeopatą,mam nadzieje,że coś poradzi.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2008-03-05, 22:27   

A moim odkryciem ostatnio jest zły wpływ pszenicy na skóre Kamila, chociaż on nie ma takich typowych dla azs zmian. Czekam jeszcze na jeden wynik badania od dermatologa.
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2008-03-06, 16:57   

malina napisał/a:
zy odstawiac wszystkie produkty z grupy najsilniejszych alergenow czy na poczatek tylko nabiał?

ja bym na początek spróbowała z nabiałem,jeśli po ok.2 tygodniach będzie dalej źle to kolejny podejżany produkt.
malina napisał/a:
A nie kieruje na testy aby stwierdzic co uczula??

jak będziesz uparta to pewnie skieruje,takie badania często nie są precyzyjne szczególnie u małego dziecka,np u Nadii wyszło tylko żółtko i cytrusy a ją uczulało znacznie więcej rzeczy.
malina napisał/a:
a Nadia miała jakieś kłopoty ze skóra wczesniej??

począwszy od 1 miesiąca życia.
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2008-03-07, 13:43   

puszczyk napisał/a:
A moim odkryciem ostatnio jest zły wpływ pszenicy na skóre Kamila

witaj w klubie puszczyk

malina ja bym na razie zastosowała diete eliminacyjna, a dopiero jak nie trafisz w alergeny to dopiero biorezonans - jest o wiele dokładniejszy niż tradycyjne testy, na ktore daje skierowanie lekarz - np. u mnie na tych testach wyszło uczulenie na zborze, ale nie potrafiła mi lekarz powiedziec na ktore poniewaz oni sprawdzaja mieszanke 5 - wiec moglam miec uczulenie na wszystkie lub tylko na jedno - dopiero w biorezonansie wyszlo ze mam niewielkie uczulenie tylko na pszenice
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2008-03-07, 15:03   

dort napisał/a:
puszczyk napisał/a:
A moim odkryciem ostatnio jest zły wpływ pszenicy na skóre Kamila

witaj w klubie puszczyk

dort, wielki Twój w tym udział. :-D
 
 
Tobayashi 


Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 1507
Wysłany: 2008-03-07, 15:21   

malina napisała
Cytat:
Iść z nia do alergologa czy jak??


Iść zawsze możesz, zawsze to jakieś doświadczenie :mryellow: Niestety Wasze spotkanie może przynieść rozczarowanie. Tak było u nas. Pan alergolog, dr n.med. z trzema specjalizacjami. Kiedy mu powiedziałam, że Tobcio jest wege, to mu tak jakoś długopis przestał pisać :mryellow: W ogóle facet zastygł i nie wiedział co powiedzieć. Jak mu wymieniłam co mały jadł do tej pory, to powoli wydukał: "no.... to jest .... taka .... dobra dieta... zdrowa...". Po czym przepisał Zyrtek i inne takie i wymyślił taką dietę:
- dwa razy dziennie zupa jarzynowa
- biały chleb !!!!
- ryż
- jabłka
- bez strączków i innych podejrzanych

No i jeszcze wygłosił kwestię godną Szekspira: "Kanapka. Jeśli nie z wędliną, to z czym?" :-P I zdziwił się pozytywnie, że mały wzorową morfologię. Też mi coś dziwnego :lol:

Dobrze, że nie płaciliśmy za tę wizytę, mamy z ubezpieczenia męża takie atrakcje :mryellow:

Przeszliśmy oboje z Tobciem na dietę bezglutenową. I pewnie pójdziemy do jeszcze jednego homeopaty :-D

Co do testów, to nic nie wykazały. Minimalną reakcję na dąb. Tak więc z nich się nie dowiedziałam, czy chodzi tylko o pokarmy, czy "coś w powietrzu".
 
 
malva 
vegan warrior


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 27 Gru 2007
Posty: 1445
Wysłany: 2008-03-13, 22:32   

........
Ostatnio zmieniony przez malva 2016-09-14, 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-03-13, 23:51   

Dzieki malva za ten opis. Ja wlasnie chyba mam AZS (jak na razie nie przebiega on tak drastycznie jak u Ciebie) i tak naprawde to zaczal sie on pod koniec ciazy z Ronka. Od tego czasu chyba 4-krotnie mialam mocne nasilenie, ze musialam skorzystac z pomocy dermatologa - m.i. ostatnio - ale specyfiki, ktore dostawalam (za kazdym razem zreszta inne) - jakos szczegolnie nie pomagaly. U mnie to wyglada tak, ze w niektorych miejscach (szczegolnie na ramionach i ogolnie na rekach) mam swedzace liszajowate placki. Na szczescie nie jest ich jakos mega wiele, ale doskwieraja.
No i zauwazylam, ze faktycznie te nasilenia wystepowaly/wystepuja w sytuacjach mocno stresujacych.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
bajaderka 


Pomogła: 53 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-14, 09:45   

malva, dziękuję bardzo za ten opis...wiesz co, myślę o tej lampie bioptron, moja siostra pożyczyła z uzdrowiska i przez tydzień naświetlałam Jagodzie rączkę, to chyba było jednak za krótko, skóra zaczęła się bardziej łuszczyć...ale czy to dobrze...nie wiem...
ogólnie Jagoda po 4 dawce leku od dr.Wiki wygląda...nie powiem jak wygląda, do tej pory miała tylko na nadgarstku, a teraz na twarzy i na plecach zaczęło jej się robić :cry: mam nadzieję, że to przejdzie i organizm tak się oczyszcza, robiliśmy ostatnio wyniki, wyszedł mocz kwaśny i wapno powyżej normy...może to jest związane z tym lekiem homeo...
ogólnie jest do d :evil: sorry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,54 sekundy. Zapytań do SQL: 12