wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wotum nieufności do obsługi forum
Autor Wiadomość
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2011-10-21, 19:04   

bojster napisał/a:
Swoją drogą, niewierząca osoba głosująca na katolickich fundamentalistów... to nawet lepsze niż wegetarianka głosująca na myśliwego.

Musiałeś nie zauważyć, że PO ma również swoje centrum i prawicę. Sami zapewne religijni fundamentaliści. Taki np. Gowin.

Natomiast bez znaczenia dla dostrzegania wpływu , jaki od 2 tysiecy lat wywiera na Europę religia chrześcijańska jest fakt, czy jest się osobą wierzącą, czy nie.
Religia chrześcijanska jest jedną z dróg do wartości absolutnych i uniwersalnych.
Pojęcia korzeni i tożsamości są dla mnie ważne, nie tylko w wymiarze rodzinnym.
A korzenie współczesnej cywilizacji europejskiej to m.in. chrześcijańska moralność.

Ubolewam nad kryzysem europejskiej kultury i jej odchodzeniem od chrześcijańskich korzeni, poniewaz jest dla mnie oczywiste, że obroną dla Europy przed działaniami lewackiego salonu i zalewem Islamu może być wyłącznie siła jej kultury i tradycji.

Dopracowalismy się antycywilizacyjnych potworków i zadymiarzy sikających do zniczy, gaszących papierosy o szyje moherowych babć, upodlających innego człowieka odmawiając mu godności, bo jest inny, bo jest wierzący, ma inne poglądy niż oni, albo odbiega od tego co lansują liberalne i lewackie środowiska i popierające je media.
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-10-21, 19:36   

Mirka, wobec tego, może czas się nawrócić. Trochę Miłości nie zaszkodzi...Bo przecież chrześcijaństwo jest religią Miłości, Wybaczania i Współczucia.
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2011-10-21, 20:13   

kasienka napisał/a:
Mirka, wobec tego, może czas się nawrócić.
Jesli chodzi o nawrócenie. Modlitwa w intencji czyjegoś nawrócenia jest aktem samarytańskim, ale najskuteczniejszą formą jest post i umartwianie się w czyjejś intencji.
Albo choć post i jałomużna.
Bardzo się Kasienko polecam.
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-10-21, 21:53   

Mirka, to w czyjej intencji się modlę, poszczę czy daję jałomużnę pozostanie sprawą moją, Boga i ewentualnie tych osób. Nawet gdybyś znalazła się w owym gronie, nie widzę powodu by się z tym afiszować. W końcu dobrych uczynków nie robi się na pokaz i nie oczekuje za nie wdzięczności, prawda?
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2011-10-21, 21:59   

kasienka napisał/a:
W końcu dobrych uczynków nie robi się na pokaz

Również na pokaz i dla czyjejś zabawy się nie nawraca.

kasienka napisał/a:
Nawet gdybyś znalazła się w owym gronie,

Dziekuję i za to.
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2011-10-21, 22:15   

Mirka napisał/a:
bojster napisał/a:
Swoją drogą, niewierząca osoba głosująca na katolickich fundamentalistów... to nawet lepsze niż wegetarianka głosująca na myśliwego.

Musiałeś nie zauważyć, że PO ma również swoje centrum i prawicę. Sami zapewne religijni fundamentaliści. Taki np. Gowin.


Oczywiście że wiem, ze część PO to popłuczyny po ZChN, dlatego nigdy tej partii nie lubiłem i w tych wyborach na nich nie głosowałem. W poprzednich (2007) owszem, bo wtedy był priorytet żeby odsunąć chorych psychicznie od władzy i mogłem przymknąć oko na to że PO ma z grubsza tę samą proweniencję. :roll:
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-10-21, 22:18   

Cytat:
Również na pokaz i dla czyjejś zabawy się nie nawraca.


Źle mnie zrozumiałaś. Ja Cię nawracać nie zamierzam. Po prostu dobrze Ci życzę. Mam wrażenie, że brakuje Ci spokoju ducha. No i byłabyś bardziej wiarygodna, gdybyś walczyła o swoje ideały ;)
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2011-10-21, 22:26   

bojster napisał/a:
żeby odsunąć chorych psychicznie od władzy

Komuś nawrócenie jest bardziej potrzebne, a na początek szklanka zimnej wody.
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2011-10-21, 22:26   

bojster napisał/a:
żeby odsunąć chorych psychicznie od władzy

Komuś nawrócenie jest bardziej potrzebne, a na początek szklanka zimnej wody.
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2011-10-21, 22:31   

Oho, znów się zacznie "ewangielizacja". :P
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2011-10-22, 09:02   

bojster napisał/a:
ze część PO to popłuczyny po ZChN, dlatego nigdy tej partii nie lubiłem i w tych wyborach na nich nie głosowałem.

bojster napisał/a:
bo wtedy był priorytet żeby odsunąć chorych psychicznie od władzy


W zamian za to wszelkie szambo wylało się pod nasze nogi. Będą nami rządzić cywilizacyjni barbarzyńcy. Walka z Kościołem, seks wolny od maleńkości, miękkie narkotyki, uliczne figle gwiazd jedno i dwupłciowych, pieniądze podatników dla rozmaitej maści indywiduów z fallusami na Biblii i wszelkie kretynizmy, które od zarania dziejów dewiantom po łbach chodziły.
Do tego bezczelność i chamstwo narzucone społeczeństwu w niezawoalowanej postaci, no i neokacapy, które po dwudziestu latach ujawniły się znów, całe rumiane i dobrze się mające, z Urbanem na czele.
Gratuluje wyboru i przyłączenia się do tych, co dali mandat, by ruszyć definitywnie z posad naszą rację stanu, opartą na tradycji, wierze i honorze, nierozerwalnie związanymi z poszanowaniem dla ojcowizny, i wywalić Polskość na śmietnik historii.
Nasze dzieci i wnuki też zapewne w sposób szczególny podziękują.

[ Dodano: 2011-10-22, 10:53 ]
kasienka napisał/a:
Ja Cię nawracać nie zamierzam. Po prostu dobrze Ci życzę.

O'key, nie rób sobie wyrzutów. Akurat w tym środowisku mam solidne "plecy".
Byłam niedawno na prywatnej uroczystości poprzedzonej mszą świętą. Mszę odprawiał prymas senior, za nim siedział Metropolita Warszawski a współkoncelebrowało ośmiu biskupów.
Po mszy większość z nich udała się do prywtnego domu na poczęstunek. Podając prymasowi seniorowi rybkę, mogłam szepnąć o wsparcie. Zawsze mu bliżej do Boga.
Gdyby jednak łaska nawrócenia na mnie kiedyś spłynęła, to zapewne bliżej byłoby mi do Opus Dei, bo na łatwiznę iść nie lubię.
Bardziej przemawia mi do wyobraźni wyzwanie służenia Bogu poprzez samodoskonalenie i wykonywanie codziennych powinności najlepiej jak to wynika z danych przez Boga predyspozycji fizycznych i intelektualnych niż pośrednictwo kleru w tym kontakcie.
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-10-22, 20:43   

Mirka napisał/a:
O'key, nie rób sobie wyrzutów.
znów coś źle zrozumiałaś, nie robię sobie z tego powodu żadnych wyrzutów. Poza tym nie widzę też powodu, żeby chwalić się z kim ja czy moi rodzice spijają herbatki. No ale jeśli czujesz się dzięki temu ważniejsza, czy bliżej Boga, well, Twoja sprawa. Osoby z Opus Dei, które miałam przyjemność poznać to bardzo pozytywni, otwarci i uśmiechnięci ludzie. Nie wyglądają też na specjalnie umartwionych ;)
Mirka napisał/a:
przemawia mi do wyobraźni wyzwanie służenia Bogu poprzez samodoskonalenie i wykonywanie codziennych powinności najlepiej jak to wynika z danych przez Boga predyspozycji fizycznych i intelektualnych niż pośrednictwo kleru w tym kontakcie
mi również. Dlatego jestem też przeciwna mieszaniu religii z polityką, wciskaniu jej do szkół, urzędów itd.
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2011-10-22, 22:13   

Mirka napisał/a:
Podając prymasowi seniorowi rybkę, mogłam szepnąć o wsparcie. Zawsze mu bliżej do Boga.


Bliżej do boga ze względu na wiek, jak rozumiem? Bo nie mówisz chyba serio, że jakikolwiek biskup jest bliżej boga i chrześcijańskich ideałów niż zwyczajna, uczciwa i przyzwoita osoba. "Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego". Nie zdziwiłbym się gdyby brama do nieba była specjalnie na tyle wąska, żeby nie przepuścić tych wszystkich spasionych purpuratów, przynajmniej dopóki się nie ukorzą i nie staną się "ubodzy w duchu", jak Jezus nauczał. :roll:
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2011-10-22, 22:15   

kasienka napisał/a:
Poza tym nie widzę też powodu, żeby chwalić się z kim ja czy moi rodzice spijają herbatki.

Słusznie. A czy nie chwalisz się czasami tą znajomością z członkami OD?

Chyba musisz się jednak zdecydować, czy masz mnie głaskać, czy dokopywać.
A tak stoisz w rozkroku i prostujesz co chwila to, co ja przyjmuję za dobrą monetę.
Sądzisz, że muszę się dowartościowywać chwaleniem się tym, że otarłam się o staruszka prymasa? Żałosne.
kasienka napisał/a:
Osoby z Opus Dei, które miałam przyjemność poznać to bardzo pozytywni, otwarci i uśmiechnięci ludzie. Nie wyglądają też na specjalnie umartwionych

Bo moze spotkałaś supernumerariuszy, albo numerariusza, ale nie bezpośrednio po spaniu na gołej podłodze i z książką pod głową.
Poza tym są to ludzie dorośli i wiedzą co czynią, a czynią to po to własnie, żeby być szczęśliwymi.

[ Dodano: 2011-10-22, 22:20 ]
bojster napisał/a:
Bliżej do boga ze względu na wiek,

Tak.
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2011-10-22, 22:21   

Mirka napisał/a:
Będą nami rządzić cywilizacyjni barbarzyńcy. Walka z Kościołem, seks wolny od maleńkości, miękkie narkotyki, uliczne figle gwiazd jedno i dwupłciowych, pieniądze podatników dla rozmaitej maści indywiduów z fallusami na Biblii i wszelkie kretynizmy, które od zarania dziejów dewiantom po łbach chodziły.


Taka pani doktor przywiązana do chrześcijańskiej tradycji, a zapomniało się że Jezus nauczał miłości do bliźniego? A przypowieść o synu marnotrawnym wypadła z głowy?

„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.” (Mt 22:37-40)

Coś się wam w tej tradycji chrześcijańskiej zdrowo pop...suło, bo polscy katolicy to najbardziej ociekająca jadem subkultura jaką znam.
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2011-10-22, 22:50   

Mirka napisał/a:
kasienka napisał/a:
Poza tym nie widzę też powodu, żeby chwalić się z kim ja czy moi rodzice spijają herbatki.

Słusznie. A czy nie chwalisz się czasami tą znajomością z członkami OD?

Chyba musisz się jednak zdecydować, czy masz mnie głaskać, czy dokopywać.
A tak stoisz w rozkroku i prostujesz co chwila to, co ja przyjmuję za dobrą monetę.
Sądzisz, że muszę się dowartościowywać chwaleniem się tym, że otarłam się o staruszka prymasa? Żałosne.
Gdzie się tam doszukałaś dokopywania?

Osobiście zgadzam się, że bycie hierarchą religijnym nie świadczy o tym, czy komuś bliżej do ideałów wyznania i "Boga", i nie wiem jak można tak zakładać.

[sorry za błędy językowe, ja już chyba zapominam jak się poprawnie pisze :> ]
Ostatnio zmieniony przez an 2011-10-22, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2011-10-22, 23:18   

bojster napisał/a:
Taka pani doktor przywiązana do chrześcijańskiej tradycji, a zapomniało się że Jezus nauczał miłości do bliźniego?
Jan Paweł II, Redemptor hominis

"(...)Tego to właśnie człowieka w całej prawdzie jego życia, w jego nieustannie się potwierdzającej grzeszności, a równocześnie w nieustannie się ujawniającej dążności do prawdy, dobra, piękna, do sprawiedliwości i miłości, miał przed oczyma Sobór Watykański II, gdy rysując jego sytuację w świecie współczesnym, od zewnętrznych komponentów tej sytuacji zstępował stale w immanentną prawdę człowieczeństwa: .

Ten człowiek jest drogą Kościoła - drogą, która prowadzi niejako u podstawy tych wszystkich dróg, jakimi Kościół kroczyć powinien, ponieważ człowiek - KAŻDY BEZ WYJĄTKU - ZOSTAŁ ODKUPIONY PRZEZ CHRYSTUSA, PONIEWAŻ Z CZŁOWIEKIEM - KAŻDYM BEZ WYJĄTKU - CHRYSTUS JEST W JAKIŚ SPOSÓB ZJEDNOCZONY, NAWET GDYBY CZŁOWIEK NIE ZDAWAŁ SOBIE Z TEGO SPRAWY."
Pan Bóg im na pewno wybaczy, ja nie zamierzam.
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2011-10-22, 23:23   

Mirka napisał/a:
Pan Bóg im na pewno wybaczy, ja nie zamierzam.


Kwintesencja katolicyzmu. :roll:
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-10-22, 23:28   

Mirka, nie wiem nic o hierarchii OD, nie interesuje mnie to. Mam inną drogę, wple w spokoju praktykować sobie cierpliwość i współczucie. Z resztą moja wiara to moja sprawa. Nie wiem, gdzie się doszukałaś dokopywania Tobie. To musi być przykre-każdą wypowiedź traktować jak atak. Czasem mi się wydaje, że pojawiasz się tutaj bo masz niskie ciśnienie i musisz sobie je podnieść. Skoro 99,9% forumowiczów masz za debili, to po co się z nami użerasz...
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2011-10-22, 23:30   

bojster napisał/a:
Mirka napisał/a:
Pan Bóg im na pewno wybaczy, ja nie zamierzam.


Kwintesencja katolicyzmu. :roll:

No właśnie, to jest przykre
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2011-10-22, 23:33   

kasienka napisał/a:
Mirka, nie wiem nic o hierarchii OD, nie interesuje mnie to. Mam inną drogę, wple w spokoju praktykować sobie cierpliwość i współczucie. Z resztą moja wiara to moja sprawa. Nie wiem, gdzie się doszukałaś dokopywania Tobie. To musi być przykre-każdą wypowiedź traktować jak atak. Czasem mi się wydaje, że pojawiasz się tutaj bo masz niskie ciśnienie i musisz sobie je podnieść. Skoro 99,9% forumowiczów masz za debili, to po co się z nami użerasz...


Dziś na onecie, pod kompletnie niepolitycznym tematem, widziałem komentarz o treści: "jestem pisowcem, proszę mnie opluć". Myślę, że to jest mniej więcej ten kierunek...

O, a też dzisiaj, jednym okiem czytałem artykuł o dojrzałości emocjonalnej, i był tak taki fajny przykład myślenia "my jesteśmy jedyni dobrzy, a wszyscy inni są źli", bardzo często spotykany w polityce, religii itd. Był to oczywiście przykład skrajnej niedojrzałości. Go figure.
Ostatnio zmieniony przez bojster 2011-10-22, 23:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-10-22, 23:34   

bojster, przecież to ostatnio dość popularna tendencja - niekatolicy wymądrzający się na temat katolicyzmu i wiary, niewegetarianie wiedzący lepiej od wegetarian co Ci drudzy powinni jeść, ci z nadepniętym przez słonia uchem wiedzący wszystko nt muzyki i sztywniacy siedzący na kanapach będący znawcami tańca...
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-10-22, 23:34   

Cytat:
Czasem mi się wydaje, że pojawiasz się tutaj bo masz niskie ciśnienie i musisz sobie je podnieść.
Trafne, lubię to!
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-10-22, 23:36   

Ach, czyli umartwianie sie. Rozumiem. Zamiast krwawego łańcuszka bycie internetowym kamikadze...
 
 
neon.ka 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 947
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-22, 23:39   

bojster napisał/a:
Mirka napisał/a:
Pan Bóg im na pewno wybaczy, ja nie zamierzam.
Kwintesencja katolicyzmu. :roll:
:-( Dla mnie jest smutne, że właśnie przez to, że u niektórych katolików wiara wyraża się w ten właśnie sposób, cały katolicyzm jest tak postrzegany...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 12