wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wolnowar
Autor Wiadomość
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-27, 19:12   

melba, ale przecież warzywa mają wodę wewnątrz :-) Ja czasem nawet trochę odparowuję. Z tym że robię te warzywa na low przez 3 godziny (na high przez 3 godz. też robiłam, ale za miękkie były, chyba żeby pokroić na większe kawałki). Czyli po śniadaniu nastawiam warzywa na obiad :-D
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2012-01-27, 19:38   

no widzisz jaka Ty odwazna jestes :)
i chyba lubisz twardsze warzywka niz ja...

obiecuje ze sprobuje!
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-01-27, 19:52   

Ja nie daję wody do warzyw. Wrzucam jak leci, chlust oliwą, wymieszać - wychodzą super.
Pierwszy raz robiłam z wodą, wyszły w sosie.
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-01-27, 23:50   

bodi napisał/a:
o rany kofi to teraz mi musisz napisac dlaczego to taki zly pomysl? Zrobiłam tak z lampką, piecykiem elektrycznym, kabelki na pewno we wlasciwe miejsca podokrecalam, co zlego moze sie stac?

szczerze mowiac wydawaloby mi sie ze to bezpieczniejsza opcja niz przejsciowka.

Mnie też, ale małż odmówił stanowczo zamiany wtyczek tak właśnie tłumacząc. Może po prostu mu się nie chciało? ;-)
Zrobiłam coś na kształt risotto na obiad, teraz wstawiłam bulion, zrobiłam ten numer z cebulą, dałam kilka goździków, tylko imbiru nie mam, i zastanawiam się jak mam iść spać, jak to właśnie zaczyna pachnieć. A rano zacznie pachnieć jeszcze chleb o 7. :-P
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2012-01-28, 12:08   

Gosia_w - dzięki :)
Kofi - moja Babcia słucha intuicji i organizmu i tak metodą prób samopoczucia jakoś wspólnie ustalamy po czym się dobrze czuje a po czym źle. (też na podstawie wyników morfologii). Nie jest wegetarianką (Babcia ma 85 lat), ale je bardzo małe czasem ilości ryb czy kurczaka.
Ostatnio się inspirujemy Pięcioma Przemianami (kupiłamksięgę Pitchforda)- czyli dla osób z niedoborem ciepła i starszych - stąd wolnowar jest strzałem w 10! Pod tym względem jest niesamowicie otwartą osobą. Niestety druga Babcia nie daje się przekonać do absolutnie niczego i niestety cierpi, z powodu niechęci do choćby spróbowania innych metod. (Chociaż jak zawiozłam melasę, to zjadła przez kilka mięsięcy, a teraz je moczone przez siebie orzechy).

Fajnie, że spodobał Ci się Twój wolnowar! Smacznego!

ps. Powiedziałam Babci i prosiła napisać, w odpowiedzi, że to się wzięło z tego, że nigdy nie lubiła stać przy kuchni ani gotować, jak dzieci wyrosły to już nie musiała i nie musi i dlatego jej się bardzo podoba ten wolnowar, bo nie musi o tym myśleć, o gotowaniu. Że "to załatwia sprawę".A co do jedzenia to, że zawsze nie lubiła słonego tłustego, które lubił mąż, a teraz jak nie musi - to je lekkie i naturalne produkty, tak jak czuje, że nie boli wątroba, nie chce się pić i jest to ciepłe i wygodne. Można się zająć w końcu sprawami, które interesują a na które nie było w życiu czasu, jak książki, muzyka, i to co się zawsze chciało robić na emeryturze.
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2012-01-28, 16:18   

wow :) do dopiero babcia jest :)
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
lilias
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-28, 16:27   

zou, cudna babcia :-)
 
 
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2012-01-28, 18:39   

kofi, jak robiłaś ten ryz i z czym? Możesz napisać? Po niewypale jakim była długo gotowana pomidorowka z ryżem jakoś nie mam ochoty brać sie za ryż. Może Twoje wskazówki mnie zmobilizuja :-)
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-01-29, 13:56   

To był ryż do risotto - biały, wsypałam półtora szklanki, dodałam dwie i pół szklanki wody, tylko niestety nie dałam soli, ani żadnych przypraw i to był duuuży błąd. Po jakichś 2 godzinach dodałam mieszankę warzywną mrożoną (brokuły, kukurydza, marchewka, fasolka, pory) posypałam solą i polałam olejem sezamowym. Potem przyszło mi do głowy, żeby wymieszać, ale ryż się skleił i średnio to mieszanie wyszło. Ryż się ładnie ugotował, był miękki, tylko strasznie mi tych przypraw brakowało, trzeba go było zalać bulionem jakimś, wtedy byłoby idealne.

Za to wczoraj była idealna kapusta z ziemniakami i przecierem, wg Marty pyszna, R. dojadał na zimno. I bulion też wyszedł dobry, tylko Daniel nie chciał jeść z kluskami z kaszy kukurydzianej, więc dzisiaj dostanie z makaronem.
A dzisiaj piekę ziemniaki z czosnkiem i cebulą oraz rozmarynem, posypane serem, na to daliśmy kalafiora i za jakieś 2 godzinki jeszce mozarella pójdzie na wierzch.

Generalnie jestem zachwycona tym wolnowarem, R. też, nawet marzy sobie, że schudnie dzięki niemu, bo mniej kotletów smażonych będzie... :-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2012-01-30, 21:39   

zachecilas mnie kofi z tym ryzem, chyba sprobuje w wolnej chwili. a mrozonke dalas z lodowki czy odmrazalas?

dziewczyny, przyznaje Wam racje, patent z gozdzikiem dodaje bulionowi dodatkowego smaczka :)
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-01-30, 21:41   

melba napisał/a:
zachecilas mnie kofi z tym ryzem, chyba sprobuje w wolnej chwili. a mrozonke dalas z lodowki czy odmrazalas?

Z lodówki. :-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-01, 19:22   

Dostałam wolnowar :-D :-D :-D Kupiłam taki: hxxp://www.amazon.co.uk/Hinari-SC395SS-Lifestyle-Slow-Cooker/dp/B000ASB25O/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1328120524&sr=8-2
bo mam więcej miejsca wzwyż niż wszerz
 
 
maharetefka 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 1566
Wysłany: 2012-02-01, 19:30   

o, jaki fajny! wydaje sie bardziej praktyczny niz taki typowy.
_________________
go vegan!
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-02-01, 19:32   

SUPER!! Zmieści się w kuchni? 8-)
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-01, 19:46   

Pipii napisał/a:
Zmieści się w kuchni?

Postawiłam na kuchence, jak będzie potrzebna kuchenka, to będę zestawiać na podłogę. W salonie miejsca nie znalazłam ;-)
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-02-01, 19:56   

gosia_w napisał/a:
Pipii napisał/a:
Zmieści się w kuchni?

Postawiłam na kuchence, jak będzie potrzebna kuchenka, to będę zestawiać na podłogę. W salonie miejsca nie znalazłam ;-)

Na pralce? 8-)
 
 
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2012-02-01, 20:41   

gosia_w, widać ze jak kobiecie zależy to zawsze znajdzie miejsce :-D
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-01, 21:00   

no tak, bardzo mi zależało :-)
 
 
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2012-02-01, 21:19   

gosia_w, wierzę :-)
Ja na szczęście mam dużą szafkę w której jest jeszcze "trochę" miejsca. Chociaż 3 wolnowar 6,5 litra ktory bym chciała w przyszłości mi sie nie zmieści :-)
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
 
 
lilias
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-01, 21:59   

ja zamówiłam takie wiszące otwarte szafki z półką pośrodku i ten średni i mały upycham w jednej, ale duży to mi więcej jak pół 80tki zamykanej zajmuje :->
 
 
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2012-02-01, 22:07   

lilias, to duzo miejsca potrzeba na niego :shock:
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
 
 
lilias
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-01, 23:36   

edysqa, jedna półka zajęta tak w połowie, ale dobrze, że nie za wysoki. musiałam trochę pokombinować z poprzednią zawartością tej półki w szafce :->
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-02-05, 22:17   

Może to chwilowy zachwyt, ale rzeczywiście ten wolnowar jest u nas wykorzystywany prawie codziennie, a przez ostatnie kilka dni, prawie non stop. Wieczorem nastawiam kaszę na rano (tak, jemy codziennie w lutym :-) ), potem szybko coś na obiad (dzisiaj tylko kartofelki pieczone z rozmarynem, czosnkiem, kminkiem i sezamem - 1,5 kg na 3 osoby :oops: , zostało kilka plasterków), po obiedzie wstawiam jabłka do pieczenia na kolację. Jabłka wyjmuję i znowu kasza na śniadanie. Jabłka są obłędne, puszczają mnóstwo pysznego soku (z 4 było pół szklanki) i koniecznie muszę kupić duży wolnowar do przetworów. I mały do kaszy. Się czaję na allegro. :-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2012-02-05, 22:45   

kofi, jabłka wkładasz w całości? Chyba coś nastawie w mały wolnowarze na rano bo w dużym mam pomidorowke :-)
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-06, 06:51   

kofi napisał/a:
koniecznie muszę kupić duży wolnowar do przetworów. I mały do kaszy.
:lol: :lol: :lol:

kofi, ja kupiłam swój większy na amazonie i oprócz braku przejściówki (ale mam od małego) oraz kosztów związanych z ewentualną reklamacją (zakładam, że się nie zepsuje) to rozwiązanie jest opłacalne cenowo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 12