Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
wegedzieciak.pl


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
wolnowar
Author Message
gosia_w


Posted:    wolnowar [ !!! ]

Zachęcona postami [b]ifinoe[/b] nabyłam wolnowar. Dotychczas udało mi się zrobić powidła śliwkowe (pyszne) oraz przecier pomidorowy (też dobry). Dzisiaj nastawiam owsiankę na rano. Bardzo podoba mi się to, że można włączyć garnek wieczorem, a rano mieć ciepłe śniadanie.
Proponuję dzielić się doświadczeniami w gotowaniu w tym garnku. Jest w sieci sporo przepisów, ale nie udało mi się znaleźć informacji, czy woda do gotowania owsianki ma być zimna, ciepła, czy gorąca.
 
 
dżo


Posted:     [ !!! ]

[b]gosia_w[/b], a jaki kupiłaś? (zaraz poczytam co to za cudo bo pierwsze słyszę a zapowiada się bardzo ciekawie :) ).
 
 
gosia_w


Posted:     [ !!! ]

hxxp://allegro.pl/wolnowar-teamuki-sl-5810-rewelacyjna-cena-i1813338998.html

Mały, 1 litrowy, głównie do śniadań i jednoosobowych obiadów. Prosty, 3 programy - high, low, auto, bez timera i tym podobnych udogodnień. W przyjemnej cenie.
 
 
Lily


Posted:     [ !!! ]

Ale to się nastawia i przez całą noc pobiera prąd, tak?
 
 
gosia_w


Posted:     [ !!! ]

Nie, nie pobiera prądu przez cały czas, tylko wtedy gdy potrzebuje (czyli wtedy, gdy spada temperatura). A wtedy, kiedy pobiera, pobiera mało (mój ma moc 120W).
 
 
Pipii

Posted:     [ !!! ]

nigdy nie słyszałam o takim urządzeniu :oops: rozumiem, iż jest to alternatywa dla "szybkowara"? Jakie są jego zalety i czym się różni od gotowania w normalnym garnku? Można go myć w zmywarce? Cena - atrakcyjna, nie powiem!
 
 
maharetefka


Posted:     [ !!! ]

[quote="Pipii"]Jakie są jego zalety i czym się różni od gotowania w normalnym garnku?[/quote]
o to to, ja tez ciekawa jestem.
 
 
gosia_w


Posted:     [ !!! ]

Zalety - można ugotować sobie posiłek będąc poza domem albo śpiąc. Można gotować bez tłuszczu. Nie trzeba mieszać w czasie gotowania (a nawet nie należy, bo zdjęcie pokrywki wydłuży czas gotowania). Gotowanie w niższej temperaturze - mniejsze straty witamin. Zużycie energii mniejsze niż w tradycyjnej kuchence.

Wstałam dzisiaj rano i czekała na mnie pyszna, ciepła owsianka :-D
 
 
maharetefka


Posted:     [ !!! ]

[b]gosia_w[/b], wiesz, ze mnie przekonalas?poza tym mam kuchenke elektryczna, domyslam sie, ze sporo [i]ciagnie[/i] :roll: .
 
 
Pipii

Posted:     [ !!! ]

[quote="gosia_w"]Zalety - można ugotować sobie posiłek będąc poza domem [/quote]
o to to! właśnie to! ;-)
 
 
Mikarin
szczylowa mama


Posted:     [ !!! ]

[b]gosia_w[/b], a ile dałaś za to swoje cudo i ile prądu "żre"... bo przecież jak zostawiasz sprzęt włączony nawet na czuwaniu, to i tak pochłania zasilanie z sieci...
Ale 1 miesiąc gwarancji...? :/ Trochę kiepsko, chociaż a taką cenę nie można wiele oczekiwać.
 
 
kofi

Posted:     [ !!! ]

[quote="gosia_w"]Zalety - można ugotować sobie posiłek będąc poza domem albo śpiąc. Można gotować bez tłuszczu. Nie trzeba mieszać w czasie gotowania (a nawet nie należy, bo zdjęcie pokrywki wydłuży czas gotowania). Gotowanie w niższej temperaturze - mniejsze straty witamin. Zużycie energii mniejsze niż w tradycyjnej kuchence.

Wstałam dzisiaj rano i czekała na mnie pyszna, ciepła owsianka :-D[/quote]
No nie kuś. ;-) Ten brak konieczności mieszania to piękna rzecz...
 
 
bronka
Supergirls don t cry

Posted:     [ !!! ]

[quote="gosia_w"]Zalety - można ugotować sobie posiłek będąc poza domem albo śpiąc.[/quote]
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dżizas czuję, że to urządzenie może zachwiać moją pozycje w domu ]:-> ;-) ;-) :-P :lol:
I co ja biedna będę robić o świcie ;-)
 
 
maharetefka


Posted:     [ !!! ]

no jak, kawusie pic :mryellow: ]:->
 
 
bronka
Supergirls don t cry

Posted:     [ !!! ]

[quote="maharetefka"]no jak, kawusie pic :mryellow: ]:->[/quote]
2 godziny? :lol: :-P
 
 
gosia_w


Posted:     [ !!! ]

[quote="Mikarin"][b]gosia_w[/b], a ile dałaś za to swoje cudo i ile prądu "żre"... bo przecież jak zostawiasz sprzęt włączony nawet na czuwaniu, to i tak pochłania zasilanie z sieci...
Ale 1 miesiąc gwarancji...? :/ Trochę kiepsko, chociaż a taką cenę nie można wiele oczekiwać.[/quote]
Z przesyłką niecałe 32 zł. 1 m-c gwarancji, bo to egzemplarz powystawowy (jest w świetnym stanie, bez 1 ryski). Nie chciałam inwestować więcej, nie wiedząc, czy mi będzie taki sprzęt pasował. Z gwarancją na 2 lata w tym rozmiarze kosztują ok. 40 zł plus przesyłka. Tak jak napisałam - zużywa 120W, ale nie pobiera prądu przez cały czas.

[b]bronka[/b], no co Ty? 2 godziny rano wa WD Cię nie kuszą? ;-) :mryellow:

Dodam jeszcze, że jeśli ktoś chce gotować dla większej liczby osób, to pewno lepszym rozwiązaniem jest większy garnek. Są np. 3,5 l (większe też, ale to już dla baardzo dużej rodziny). W moim garnku zmieściła się akurat porcja owsianki dla 2 osób (nie nakłada się do pełna).

Mimo że garnek swoje waży (wkład w środku jest ceramiczny) jest też moim zdaniem fajnym rozwiązaniem na wyjazdy wakacyjne.
 
 
gosia_w


Posted:     [ !!! ]

Sprawdziłam, że pole kuchenki o średnicy 14,5 cm pobiera 1200W (w takiej kuchence, jaką ja mam).
 
 
maharetefka


Posted:     [ !!! ]

jednym slowem, to nie dosc, ze gotuje podczas gdy spimy, to jeszcze prund oszczedza. postanowione. kupuje 8-)
 
 
gosia_w


Posted:     [ !!! ]

[b]maharetefka[/b], :-D
 
 
margot

Posted:     [ !!! ]

Gosia , mnie tez kusi i urządzenie i Ty :mrgreen:
 
 
gosia_w


Posted:     [ !!! ]

[b]margot[/b], :mrgreen:

jaglanka też dobra była :-) W kąciku miedzy ścianką a dnem trochę się przypiekła, ale nie przypaliła. Smakowała jak pieczona jaglanka 8-) Gotowałam z rodzynkami, świeżymi śliwkami i przyprawami.
 
 
maharetefka


Posted:     [ !!! ]

ale podejzewam, ze porocz jaglanki nastawic tam mozna bigos, letcho, hmmm... fasole rozne, kasze, ryz, tak?
 
 
gosia_w


Posted:     [ !!! ]

Tak, można gotować różne potrawy.
 
 
Pipii

Posted:     [ !!! ]

dla mnie to świetne rozwiązanie na wyjazdy - też sobie kupię :-) ale chyba wiekszy ;-)
 
 
margot

Posted:     [ !!! ]

hm , to ja teraz co raz bardziej chce kupić :mrgreen:
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group