wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Leki na układ moczowy (np. z żurawiną) wegańskie poszukiwane
Autor Wiadomość
Sarah 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 108
Wysłany: 2011-10-21, 14:26   Leki na układ moczowy (np. z żurawiną) wegańskie poszukiwane

Czy macie może jakieś sprawdzone wegańskie specyfiki wspomagające układ moczowy?

Nie na jakieś poważne choroby, tylko tak profilaktycznie na małe dolegliwości - np. z żurawiną czy ziółkami różnymi.

Zawsze dobrze na mnie działał Urosept, ale ostatnio (po latach stosowania :-> ) zechciało mi się przeczytać ulotkę i znalazłam tam laktozę mleczną.
Lekarze podczas ciąży polecali mi Żuravit, ale tam z kolei jest żelatyna.
Przejrzałam apteki internetowe -jest masa podobnych preparatów, ale nie udało mi się znaleźć niczego wegańskiego.

Zakładam jednak, że mogłam coś przeoczyć - będę wdzięczna za informację, jeśli coś takiego wegańskiego znacie.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-21, 14:31   

A sama żurawina?
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-10-21, 14:38   

czysty sok z zurawiny

herbatka z suszonej żurawiny

herbatka dary natury ( wspomagająca prace nerek z nazwy, ale na cały układ moczowy wspomaga)
hxxp://www.spragnieninatury.pl/wspomagajaca-prace-nerek-herbatka-ekologiczna-p260.html
 
 
Sarah 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 108
Wysłany: 2011-10-21, 15:07   

Wiecie, ja nie wiem na czym to polega, ale soki i herbatki z żurawiny jakoś na mnie nie działają...
Pytałam o to gina podczas ciąży i wtedy zalecił mi tabletki z żurawiną twierdząc, że tam substancje lecznicze są skoncentrowane w dużym natężeniu , a w sokach i herbatkach jest to wszystko jednak znacznie rozcieńczone.
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-10-21, 15:09   

Sarah napisał/a:
Pytałam o to gina podczas ciąży i wtedy zalecił mi tabletki z żurawiną twierdząc, że tam substancje lecznicze są skoncentrowane w dużym natężeniu , a w sokach i herbatkach jest to wszystko jednak znacznie rozcieńczone.

uwierzyłaś i zadziałało ;-)
 
 
Sarah 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 108
Wysłany: 2011-10-21, 15:11   

Bronka, spojrzałam na skład tej herbatki Dary Natury - ciekawy bardzo. Tylko czy bezpieczny przy karmieniu piersią?

[ Dodano: 2011-10-21, 15:12 ]
bronka napisał/a:
Sarah napisał/a:
Pytałam o to gina podczas ciąży i wtedy zalecił mi tabletki z żurawiną twierdząc, że tam substancje lecznicze są skoncentrowane w dużym natężeniu , a w sokach i herbatkach jest to wszystko jednak znacznie rozcieńczone.

uwierzyłaś i zadziałało ;-)

Hehe ;-) być może...
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-10-21, 15:18   

Sarah napisał/a:
Bronka, spojrzałam na skład tej herbatki Dary Natury - ciekawy bardzo. Tylko czy bezpieczny przy karmieniu piersią?

oj tego nie wiem, więc się nie wypowiem :->
Ja bardzo lubię te herbatki Dary Natury. Naprawdę działają
 
 
Sarah 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 108
Wysłany: 2011-10-21, 15:20   

Bronka, a czy masz może aktualnie jakieś opakowanie w domu? Jeśli tak, to czy mogłabyś sprawdzić, czy coś tam jest napisane a propos picia w ciąży i podczas karmienia? Z góry dzięki.
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-10-21, 15:23   

Sarah, nie ma info na opakowaniu :-|
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-10-21, 15:28   

A może coś takiego? hxxp://www.domzdrowia.pl/64810,lacto-lady-60-tabletek.html
Tylko nie wiem, z czego ten kwas mlekowy - bo jest napisane, że laktozy nie zawiera.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-21, 15:52   

kw.mlekowy powinien zwykle byc ok
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
oszum 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 24 Sty 2010
Posty: 253
Wysłany: 2011-10-21, 18:14   

Ja odkąd pamiętam miałam masakryczne i ciągle nawracające zapalenie pęcherza. W końcu ktoś polecił mi hxxp://www.himalayaherbs.pl/zdrowie-ogolne/22-cystone-himalaya-kamienie-nerkowe-infekcje.html]Ciston, łykałam to przez miesiąc i jak ręką odjął :shock: . Wegański, w 100% roślinny. Swego czasu nie dało rady dostać tego w Polsce, ja kupiłam na Ukrainie ale wiem, że później pojawił się też na allegro. Na necie są skrajnie różne opinie, mnie pomogło (a wcześniej bezskutecznie katowałam się antybiotykami).
 
 
Sarah 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 108
Wysłany: 2011-10-23, 02:09   

Lily - dzięki, ciekawie ten preparat wygląda, tylko właśnie kwestia pochodzenia tego kwasu mlekowego...

Alispo - ja mam zawsze wątpliwości co do kwasu mlekowego, jeśli nie jest wyraźnie napisane, że preparat nie zawiera białka mleka. No bo brak laktozy nie przesądza sprawy - te bakterie przecież mają za zadanie przekształcać laktozę w kwas mlekowy, więc w gotowym preparacie laktozy nie ma (tak jak w mlecznym jogurcie np.).
Spojrzałam na probiotyk bezmleczny dla niemowląt - tam na ulotce jest konkretnie napisane, że nie zawiera białka mleka.

Oszum - fajnie, że ten Cystone Ci pomógł.
Widzę niestety po logo, że robi to firma, do której jestem uprzedzona, bo produkuje kosmetyki Himalaya Herbals, które są IMO strasznym dziadostwem, w dodatku popartym kłamliwym marketingiem (to najgorsze, bo nieuczciwe). We wszystkich materiałach reklamowych, np. w necie, podane są tzw. 'składniki główne' kosmetyków - jakieś zioła, co daje wrażenie naturalności tych preparatów. A dopiero po wzięciu do ręki opakowania można przeczytać, że te 'składniki główne' są w ilościach śladowych, a większość to zwykła chemia, konserwanty, parabeny, itp.
Mam nadzieję, że farmaceutyki bardziej się tej firmie udały.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-10-23, 11:06   

Sarah napisał/a:
Lily - dzięki, ciekawie ten preparat wygląda, tylko właśnie kwestia pochodzenia tego kwasu mlekowego...
Napisz do nich, powinni odpowiedzieć :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
oszum 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 24 Sty 2010
Posty: 253
Wysłany: 2011-10-23, 19:47   

Sarah napisał/a:
Widzę niestety po logo, że robi to firma, do której jestem uprzedzona, bo produkuje kosmetyki Himalaya Herbals, które są IMO strasznym dziadostwem

No ja też nie jestem jakąś wielką fanką Himalaya, dlatego do tego Cystonu podeszłam z dystansem. Tym bardziej więc zdziwiłam się że mi pomógł (znajoma, która mi poleciła też bardzo sobie chwali). No, ale na necie są różne opinie.
 
 
buraczek 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Cze 2010
Posty: 1
Wysłany: 2011-10-26, 22:41   

bronka napisał/a:
Sarah napisał/a:
Pytałam o to gina podczas ciąży i wtedy zalecił mi tabletki z żurawiną twierdząc, że tam substancje lecznicze są skoncentrowane w dużym natężeniu , a w sokach i herbatkach jest to wszystko jednak znacznie rozcieńczone.

uwierzyłaś i zadziałało ;-)

Ale serio tak jest - jestem po technologii żywności, interesuję się farmaceutyką, miałam różne mikrokapsułkowania i inne i jakbym miała polecane stosowanie żurawiny na drogi moczowe, to wybrałabym kapsułki niż np. sok czy kisiele i inne. Ważne, żeby środek miał 36mg PAC, warto też żeby miał witaminę C dodatkowo, bo wzmacnia działanie. Ale to tylko tak nawiasem mówię. Sama czasami się śmieję z reklam suplementów i czego to one nie robią, ale akurat tutaj nie da się takiej ilości wypić soku (zwłaszcza że taki czysty nie jest najlepszy sam - trzeba go z czymś rozcieńczyć, do czegoś dodać), aby miał tak dobry efekt terapeutyczny jak kapsułki. Niestety!
 
 
Sarah 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 108
Wysłany: 2011-10-28, 13:57   

Ostatecznie sprawdziłam w aptece i kupiłam LACTO LADY. Na opakowaniu jest wyraźnie napisane, że nie zawiera białek mleka - zatem polecam.
Buraczku, jak oceniasz skład tego preparatu?
 
 
NJ 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 63
Wysłany: 2011-12-29, 11:31   

Co do suplementów HH, łykam inne i mi pomagają. Aczkolwiek w kwestii marketingu się zgadzam, poza tym one są testowane... :-( Mi ginekolog poradziła czysty sok z żurawiny firmy Polska Róża (dostępne w wielu sklepach eko i w aptekach) i faktycznie jest spoko, aczkolwiek nie wiem, czy ta firma się czymś wyróżnia, bo próbowałam soków innych firm i nie widzę różnicy (trzeba tylko czytać skład, bo niektóre mają konserwant). Pije się tego łyżkę albo dwie dziennie. Natomiast z pewnością suplementy są skuteczniejsze - wegańskie można prawdopodobnie dostać np. w sklepie iHerb; nie wklejam linka, bo nie wiem, czy mogę, ale ktoś o nim na forum już pisał, zresztą stąd się o nim dowiedziałam. Na tego rodzaju problemy pomaga też regularne picie pokrzywy ze skrzypem - piłam na włosy i to był miły efekt uboczny. :) Aha, a jakby ktoś szukał świeżej niesłodzonej żurawiny, to można kupić w Carrefourze albo na Allegro - przy czym lojalnie uprzedzam, że skorzystałam z tej pierwszej opcji, po czym zapomniałam o części owoców i zostawiłam z tyłu w lodówce, i po 3 tyg. ta żurawina wygląda tak samo. To nie jest chyba normalne, nie? :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12