wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
mleko w szkołach
Autor Wiadomość
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 14:33   mleko w szkołach

hxxp://wiadomosci.onet.pl/1598476,11,1,0,120,686,item.html

mam nadzieję że to nie będzie obowiązkowe jak szczepienia i łatwiej da sie uniknąć ;)
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2007-09-04, 14:47   

świeży sok owocowy by dzieciakom zaserwowali lepiej...
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 14:48   

ano lepiej... tylko nawet gdyby ktoś na to wpadł to pewnie byłby to jakiś klarowany napój a nie prawdziwy sok... :/
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2007-09-04, 15:37   

zdanie belfra: to mleko to przekleństwo!! Pomijam fakt, że niezdrowe, bo dzieci życzą sobie czekoladowe, a więc słodkie. Nauczyciele musza na to zbierać kasę, potem w razie nieobecności oddawać kasę, dzieci sobie podbierają, jest bajzel, kasy się nie można doliczyć i ogólnie do tego dopłacamy z własnej kieszeni (niby po 2 zł na m-c, ale sam fakt mnie wkurza)!!! Czasami się wieki pieniędzy doprosić nie można a z firmą się trzeba roziczyć i ich nie interesuje, że mi dzieci nie zapłaciły. :evil: A dzieci mleka mają tyle, że je wylewają na ściany (dosłownie!!) i się nim leją. Porażka z tym mlekiem :( :evil: :evil: :evil:
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-09-04, 16:37   

a nie lepiej byłoby np. zafundować każdemu dziecku jabłko w szkole?
w ogóle ta kampania mnie przeraziła, chyba chcą wychować pokolenie cukrzyków...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2007-09-04, 16:46   

Lily napisał/a:
a nie lepiej byłoby np. zafundować każdemu dziecku jabłko w szkole?

lepsze by to było niż to paskudne mleko czekoladowe w kartonikach.
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-09-04, 16:48   

mleko może być smaczne, ale że niezdrowe to prawie nikt nie wierzy... ja się nawet nie wychylam z tą opinią przy ludziach :>
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2007-09-04, 17:08   

YolaW napisał/a:
kasy się nie można doliczyć i ogólnie do tego dopłacamy z własnej kieszeni


A tam piszą, że to mleko jest za darmo!

Lily napisał/a:
mleko może być smaczne, ale że niezdrowe to prawie nikt nie wierzy


Popatrz na komentarze pod tym artykułem. Zdziwiłam się, ze tylu ludzi mówi, że mleko to dla cielaka itd.
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2007-09-04, 19:17   

adriane napisał/a:
YolaW napisał/a:
kasy się nie można doliczyć i ogólnie do tego dopłacamy z własnej kieszeni


A tam piszą, że to mleko jest za darmo!


białe mleko jest za darmo, za smakowe rodzice maja płacić, w ten sposób Unia walczy z nadprodukcją mleka i zachęca rolników do jeszcze większej nadprodukcji,

YolaW napisał/a:
Nauczyciele musza na to zbierać kasę

YolaW, tak jest u Was w mieście? i nauczyciel się na to zgadzają? przecież nie są od tego, to szczyt beszczelności ze strony dyrekcji, że angażuje w to pedagogów zamiast obsługi administracyjnej, która min. do tego właśnie jest zatrudniona,
 
 
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2007-09-04, 19:22   

Przeczytałem w reklamie(tej z siatkarzami), zamieszczonej w gazecie , że dzieci powinny wypijać 4 szklanki mleka dziennie. :evil: Nie mogę w to uwierzyć, chce mi się wymiotować na samą myśl o wypiciu takiej ilości. Analogia ze szczepionkami jest trafna. Coś z tym "wyprodukowanym" mlekiem trzeba zrobić. Wiemy, że to ani smaczne, ani zdrowe zamiast zmniejszyć "produkcję" to lepiej niech to wypiją dzieci. Ze szczepionkami podobnie, pomimo wiedzy, że są be lepiej szczepić dzieci. :evil:
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-09-04, 19:37   

k.leee napisał/a:
Nie mogę w to uwierzyć, chce mi się wymiotować na samą myśl o wypiciu takiej ilości


Bleee.Mi tez :roll:
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2007-09-04, 20:07   

dżo napisał/a:
białe mleko jest za darmo, za smakowe rodzice maja płacić
adriane napisał/a:
A tam piszą, że to mleko jest za darmo!

U nas płacili za każdy rodzaj mleka, smakowe bylo trochę droższe. Teraz juz nie pamiętam cen ale licząc wychodziło, że za litr smakowego wychodziło podobnie jak karton UHT, więc nie jest to za darmo. Zarabia na tym jakaś firma!!

dżo napisał/a:
YolaW, tak jest u Was w mieście? i nauczyciel się na to zgadzają? przecież nie są od tego, to szczyt beszczelności ze strony dyrekcji, że angażuje w to pedagogów zamiast obsługi administracyjnej, która min. do tego właśnie jest zatrudniona,

Zgadzam się z tym, ale u nas obsługa administracyjna nie zajmuje się takimi rzeczami :evil: :evil: Raz na miesiąc musieliśmy stawić się u dyrektora i dać kasę "bo ona sie msi z firmą rozliczyć" :evil: :evil: I nie interesowało nikogo, że jakieś dzieciaki jeszcze nie zapłaciły.
Dodam jeszcze, że niejedna lekcja była rozwalona na początku, bo mleko przywieźli i trzeba bylo je rozdać. Straszny bałagan, bo ten weźmie od tego, bo tego nie ma itp... Potem sie kartoniki i mleko wszedzie walało..oj dużo by opowiadać...Dla mnie to była kara to całe mleko.

k.leee napisał/a:
chce mi się wymiotować na samą myśl o wypiciu takiej ilości

bleee mnie też
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 20:55   

ogólnie cała kampania jest mocno niestosowna. no ale niestety, stereotypy pokutują a ktoś na tym zarabia...
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2007-09-04, 21:04   

pao napisał/a:
ogólnie cała kampania jest mocno niestosowna. no ale niestety, stereotypy pokutują a ktoś na tym zarabia...

dokładnie..
a tak wogóle właśnie sobie pomyślałam, że straszna sierota ze mnie: jak mi dzieciaki wtedy nie zapłaciły to mogłam się postawić i powiedzieć, że firmie nie zapłacę, bo nie mam, a ja dopłacałam :evil: :evil: :evil: :evil:
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-09-04, 21:30   

k.leee napisał/a:
dzieci powinny wypijać 4 szklanki mleka dziennie.

moja koleżanka przeczytała, że matka karmiąca powinna pić 1-1,5 litra dziennie - i piła...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 21:44   

wyczytać wszystko można, zależy do jakich źródeł się sięga ;)

ostatnio czytałam, że mama karmiąca może pic 1 szklankę mleka dziennie jeśli lubi :) zdziwiło mnie to nietypowe stanowisko, ale ucieszyło jednocześnie :)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-09-04, 21:46   

a jak dziecko ma wysypkę to mleko jest pierwszym podejrzanym ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 22:13   

Lily, bo to tak:

leczymy choć przyczyna choroby nieznana, ale jak coś odwrotnego sie dzieje to od razu wiadomo co szkodziło ;)

echhh, logika sie kłania...
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-09-04, 22:18   

podobnie z tymi witaminami dla niemowląt, swoja drogą ja nie rozumiem, czemu je dają każdemu, nie stwierdzając nawet niedoborów... ot tak, profilaktycznie...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 22:20   

wiesz, profilaktyka jest dobra. nawet bardzo. tylko nie syntetykami...
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-09-04, 22:27   

Cebion multi to raczej nie jest dobry suplement, jak sądzę :) cukier, aromaty :) te sprawy...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 22:35   

ano... kurcze, żyjemy w masakrycznie chemicznym świecie...

niby to wiem ale i tak zawsze mnie to zadziwia...
 
 
bajaderka 


Pomogła: 53 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-04, 23:29   

a słyszeliście super nowinę ]:-> ...wyprodukowano mleko z mięsa kurczaka :roll: pokazywano w telewizji jak to dumni chińscy naukowcy częstują tym mlekiem dzieci....to jest dopiero straszne...dzieci to taki poligon doświadczalny...a co :evil:
 
 
Kreestal 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1497
Skąd: Oxford
Wysłany: 2007-09-04, 23:36   

bajaderka napisał/a:
a słyszeliście super nowinę ]:-> ...wyprodukowano mleko z mięsa kurczaka :roll: pokazywano w telewizji jak to dumni chińscy naukowcy częstują tym mlekiem dzieci....to jest dopiero straszne...dzieci to taki poligon doświadczalny...a co :evil:


:shock: apetycznie ]:->
 
 
zojka3

Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1916
Wysłany: 2007-09-05, 06:18   

to jeszcze, żeby nie zrobiło się za miło i przyjemnie dorzuce taką nowinkę: hxxp://www.egospodarka.pl/24018,Rosnie-popyt-na-mleko,1,11,1.html :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 12