wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piramida żywienia przedszkolaka...
Autor Wiadomość
sampa 

Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-16, 22:43   Piramida żywienia przedszkolaka...

Bardzo jestem daleka od węszenia różnych teori spiskowych, tak więc jak w naszym przedszkolu pojawiła się zajawka akcji 'Piramida żywienia przedszkolaka' to bardzo się ucieszyłam.

info tu: hxxp://www.przedszkole351.com/kacik_rodzicow/2011_piramida_zywienia_info.pdf

Mina jednak zrzedła mi dziś jak odbierałam chłopców z przedszkola - każde dziecko w ramach akcji dostało do domu zdrowe pychotki - zaczęło się nieźle od wafli ryżowych 'Kupiec (brazowy ryż bez dodatków wiec git, sami takie kupujemy), potem już było trochę gorzej bo dołączyły jakąś nowość wspomnianej firmy dmuchane wafle pszenno-ryżowe w składzie z tłuszczem roślinnym. Koniec jednak przypieczętowałą jakże zdrowa owsianka, taka do zalania wrzątkiem i w 3 min gotowa - skład to płatki owsiane, cukier, truskawki, mleko w proszku, aromat....Nic dodać nic ująć, nic że moje dzieciaki mleka za bardzo nie trawią, dać musiałam oczywiście bo skutki emocjonalne niedania byłyby gorsze niż skutki zdrowotne podania....

I gdzie tu ja pytam troska o dzieci i ich zdrowe odżywianie? Czy uczenie jedzenia przetworzonego ulepku to cel takiej akcji? Oczywiście, że pożarli bo słodkie było. Do tego na opakowaniu jak wół napisane, że to jakiś laur konsumenta zdobyło!

Nie ma to jak pod przykrywką eko-zdrowego stylu życia wręczyć rodzicom naręcz syfu i niech potem dzieciaki zmuszają do zakupu.

Nie wiem tylko kto takie akcje w przedszkolu zatwierdza, ale pewno dochodzimy do kwesti prawie zerowej świadomości tematów żywieniowych...
_________________
Car Mikołaj - sierpień 06
Król Stanisław - kwiecień 08
Król Jan - maj 2011
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-12-16, 22:48   

sampa, a kto tę akcję sponsoruje? Bo być może to jest klucz do wyboru produktów. Żeby rodzice potem kupili takie same.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
sampa 

Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-16, 23:30   

Lily, oczywiście, że tak - pewno jest to firma Kupiec
_________________
Car Mikołaj - sierpień 06
Król Stanisław - kwiecień 08
Król Jan - maj 2011
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2011-12-17, 09:10   

Tak, firmy wchodzą do przedszkoli i w tym rola rodziców żeby się na to nie godzić. Jeszcze pół biedy Kupiec (kasze, wafle ryżowe), ale jak moja dostała lizaka z Rutinoscorbinem i jakieś misie-srisie to się wkurzyłam.

hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=10586]Dla równowagi warto wspierać ZDROWY PRZEDSZKOLAK.ORG.

[ Dodano: 2011-12-17, 09:12 ]
Aha, i jeszcze nazwę ukradli. :evil: hxxp://zdrowyprzedszkolak.pl/
 
 
sampa 

Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-17, 10:30   

taaa, już widzę reakcje większości na mój sprzeciw przeciw pysznej i zdrowej owsiance!!! ;-)
_________________
Car Mikołaj - sierpień 06
Król Stanisław - kwiecień 08
Król Jan - maj 2011
 
 
struna 
struna

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Wrz 2011
Posty: 84
Wysłany: 2011-12-18, 21:56   

Sampa a może porozmawiaj z dyrektorką. Powiedz jej co mylisz. Wiem,ze to miła osoba, która słucha rodziców i liczy się z ich zdaniem. W końcu to przedszkole partnerskie. Wiem też,ze w tym przedszkolu bardzo zwracają uwagę na to co dają dzieciom do jedzenia by było to najlepszej jakości. Często są owoce lub marchewka do pogryzania.
Mój syn chodzi do przedszkola gdzie karmią dzieci nutellą, waflami w czekoladzie i drożdżówkami a na moje sugestie,że to zbyt słodko dyrektorka odpowiedziała,ze dzieci czasem dostają plasterek cytryny w cukrze... Chciałabym,żeby moje dziecko trafiło do takiej placówki jak 351 w Warszawie. Niestety ja nie mam alternatywy. W Twoim przypadku rozmowa naprawdę może wiele zdziałać.
 
 
eMka 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 20 Paź 2009
Posty: 1408
Wysłany: 2011-12-21, 19:30   

struna napisał/a:

Mój syn chodzi do przedszkola gdzie karmią dzieci nutellą, waflami w czekoladzie i drożdżówkami a na moje sugestie,że to zbyt słodko dyrektorka odpowiedziała,ze dzieci czasem dostają plasterek cytryny w cukrze...


skąd ja to znam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12