wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pierwsza religia
Autor Wiadomość
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2007-09-13, 19:32   

Aniu mam nadzieję,że nie poczułaś się urażona bo to nie było moim zamiarem, trzeba być otwartym żeby być wege a potem można sobie w otwarty sposób układać świat...jedno nie wyklucza drugiego...(ateiści tez są mięsożerni)
Można by się rozmarzyć jak by było fajnie gdyby było więcej takich katolików jak Ty!
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2007-09-13, 19:46   

Nie poczułam się urażona. Znam sama wielu katolików, którzy mają niesamowite umysły. Mam wujka, który jest bardzo związany z kościołem, był z rodziną wiele lat na Ukrainie, zakładał tam grupy neo. Ma tak niezwykły umysł, że zawsze rozmowa z nim jest dla mnie wielką przyjemnością. Zna wiele języków (sam się ich nauczył), jest tłumaczem, pracuje na uczelni, mnóstwo czyta. Jego studentów zawsze rozpoznawałam, bo patrzyli na wiele spraw inaczej, nie ksiązkowo, szukali innego dna, innych rozwiązań. To nie jest jedyny przykład, takich ludzi znam wiele. W każdej grupie można znaleźć patrzących wąsko i szeroko. Wielu wege poza tym, że nie jada mięsa nie zmienia w sobie nic. Ja nie oceniam jakichkolwiek grup, bo zwykle otaczamy się ludźmi podobnymi do nas i nie zawsze szukamy kontaktu z "innymi". Moża najłatwiej jest nawiązywać kontakt z podobnymi do nas (np. wege), ale właśnie szukanie "innych" daje niesamowite spojrzenie na życie.
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-13, 19:51   

Aniu, fantastycznie ze tak niesamowici ludzie Cię otaczają :) wspaniały przykład, że otwarty umysł potrafi znaleźć sie wszędzie i odnaleźć w każdych warunkach :)

a wujka pozdrów :)
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2007-09-13, 20:22   

Dziękuję, pozdrowię. To jest tak, że ja szukam bardzo takich ludzi. Mam ogromną potrzebę słuchania, rozmawiania, uczenia się i widzenia świata również innymi oczami. Tacy ludzie to dla mnie wielki skarb. Ich wiedza, mądrość to dla mnie studnia, z której chcę czerpać tak dużo, jak tylko mogę.
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-13, 20:24   

podobne przyciąga podobne :)

otwarty umysł będzie przyciągał inne otwarte umysły :)

i nie istotne różnice, istotny rozwój jaki dzięki temu wzajemnie się osiąga :) choć często wypływa on właśnie z różnic :)
 
 
qqewer46
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-15, 23:50   

Kiedy z kolegami prowadzimy dyskusje o wegetarianizmie(defensywny temat) i dochodzi do sytuacji że:
-Ale zwierzęta cierpią!
-Peszek
lub
-Nie brzydzi cię jedzenie brudnej tłustej świni która tarzała się w błocie i jadła samą chemię tuczącą
-A mi smakuje

To zaczynam się denerwować i przechodzę do tematu mającego wiele ofensywnych opcji czyli religii - już nie mają ochoty dyskutować.

A co do religii w szkole to na razie nie ma etyki a więc we środę przychodzę na dziesiątą(nie chodzę też na wychowanie do życia w rodzinie bo nie ma rzeczy które mie interesują ) a w czwartek od 09 00 do 12 30
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2007-09-15, 23:55   

a za absencje na wychowaniu do hmmm życia w hmmm rodzinie nie będziesz ścigany? Bo to,że tam nie ma nic interesującego a raczej same szkodliwe i wypaczone idee tylko to nie podlega dyskusji :mryellow:
 
 
qqewer46
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-16, 12:54   

A poza tym wychowanie do ż w r jest nieobowiązkowe
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2007-09-16, 12:57   

sapnęłam z ulgą...to nie jest do końca tragicznie w polskiej szkole :mryellow:
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2007-09-16, 15:08   

qqewer46 napisał/a:
A poza tym wychowanie do ż w r jest nieobowiązkowe

u nas w szkole jest obowiązkowe, ale szymon miał w piątej klasie, co trzeci tydzień
oczywiście było nudne, ale jak się ma słaby stopień ze sprawowania, to trzeba niestety chodzić na wszystko, żeby nie obniżyli jeszcze bardziej :-)
 
 
qqewer46
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-16, 19:02   

A czemu ma słabe sprawowanie ;-) ?
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2007-09-16, 20:52   

qqewer46 napisał/a:
A poza tym wychowanie do ż w r jest nieobowiązkowe

tak , u nas rodzice mogą wyrazic zgodę lub nie i wtedy w dzienniku lub na świadectwie pisze tylko: uczęszczał lub nie uczęszczał. Nie ma z tym problemu i nie wpływa to na stopień z zachowania.
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Malroy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-17, 07:22   

YolaW napisał/a:
qqewer46 napisał/a:
A poza tym wychowanie do ż w r jest nieobowiązkowe

tak , u nas rodzice mogą wyrazic zgodę lub nie i wtedy w dzienniku lub na świadectwie pisze tylko: uczęszczał lub nie uczęszczał. Nie ma z tym problemu i nie wpływa to na stopień z zachowania.


no tak, ale do średniej się liczy, czy nie?
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2007-09-17, 08:33   

qqewer46 napisał/a:
A czemu ma słabe sprawowanie ;-) ?

bo buja w obłokach wiecznie i nie słucha co nauczyciele mówią, nie słyszy gdy sprawdzają listę i ma wiecznie jakieś nieobecności; jest aspołeczny i nie angażuje się w życie klasy; za mało się udziela, za mało mówi; nie chce brać udziału w olimpiadach, a jak już się zgodzi to i tak zapomina przyjść; czyta książki pod ławką; wiecznie zapomina stroju na wf, nie ma odpowiednich butów bo mu sie nie chce sznurować; pani wychowawczyni nie umie do niego dotrzeć; można tak wyliczać długo

zachowanie jest brane pod uwagę przy wyliczaniu średniej, koniec podstawki w tym roku i trzeba pomyśleć co dalej

u nas pdżwr prowadziła osoba nie związana z KK, nie było za to ocen, był podział na chłopców i dziewczynki; tematy poruszali mało związane z rodziną, raczej o życiu w świecie, społeczeństwie, kim jestem itp. dla 11, 12-latków może mało ciekawe; ale można było czytać pod ławką więc Szymon nie narzekał
 
 
qqewer46
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-17, 16:30   

rosa napisał/a:
u nas pdżwr prowadziła osoba nie związana z KK, nie było za to ocen, był podział na chłopców i dziewczynki; tematy poruszali mało związane z rodziną, raczej o życiu w świecie, społeczeństwie, kim jestem itp. dla 11, 12-latków może mało ciekawe; ale można było czytać pod ławką więc Szymon nie narzekał

U nas też tak jest

[ Dodano: 2007-09-17, 16:32 ]
Malroy napisał/a:
no tak, ale do średniej się liczy, czy nie?

Nie liczy
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2007-09-17, 22:23   

Malroy napisał/a:
no tak, ale do średniej się liczy, czy nie?

nie, bo nie ma z tego ocen.
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
hans 
jestem słowianinem


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-10-13, 23:01   

Kurczaczku...trochę mnie wczoraj szczęka opadła jak poczytałem plan zajęć 6-cio latków w Izowym przedszkolu...2 godziny religii w tygodniu, dla tak małych dzieci :shock: ...cieszę się że to nieobowiązkowe zajęcia są ;-)
_________________


hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2007-10-14, 10:34   

W Karolinki szkole też są dwie godziny tygodniowo religii. Na religię nie chodzi ona i jeszcze jeden chłopiec z jej klasy. W poniedziałek oboje idą w tym czasie na angielski do klasy B, a we wtorek niestety muszą siedzieć na tej religii w klasie i mogą sobie rysować np.
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
alfa 

Dołączyła: 29 Sie 2007
Posty: 83
Skąd: Gdańsk przedmieścia
Wysłany: 2007-10-14, 20:04   

no co tu kryć, u młodej w zerówce dwie religie w tygodniu a rytmika jedna, gimnastyki korekcyjnej na jaką liczyłam nie ma wcale. Pewnie kasy już zabrakło, na te zajęcia...Moja koleżanka kończy technikum i mówiła, że ma jedną lekcję angielskiego i też dwie religie...no koments
_________________
hxxp://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-14, 22:37   

Cytat:
ma jedną lekcję angielskiego i też dwie religie...


to pewnie by do anglii reszta nie wyjechała ;)
 
 
hans 
jestem słowianinem


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-10-14, 23:09   

pao napisał/a:
to pewnie by do anglii reszta nie wyjechała ;)

tylko do Watykanu :-P
_________________


hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
 
alfa 

Dołączyła: 29 Sie 2007
Posty: 83
Skąd: Gdańsk przedmieścia
Wysłany: 2007-10-15, 10:24   

:-D macie poczucie humoru. To cenne. Faktem jest, że większość moich znajomych siedzi za granicą :-/
_________________
hxxp://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html
 
 
hans 
jestem słowianinem


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-10-15, 10:28   

alfa napisał/a:
Faktem jest, że większość moich znajomych siedzi za granicą :-/

co kraj to obyczaj, a w "tym kraju" to już chyba tradycją jest to emigrowanie...może to i lepiej :lol:
_________________


hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
 
alfa 

Dołączyła: 29 Sie 2007
Posty: 83
Skąd: Gdańsk przedmieścia
Wysłany: 2007-10-15, 11:11   

mi jest osobiście przykro, że ludzie się rozjeżdżają :cry: . Ja zostaję jak w tej przypowieści o dżdżownicy pod kamieniem...
_________________
hxxp://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-15, 11:26   

alfa, moi znajomi też, ale zawsze lepiej się śmiać niż płakać ;) to zdrowsze :)

jak szukałam pracy to koledzy z londynu po 3-4 oferty mi znajdowali od reki tutaj nie było ani jednej...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 12