wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Original Source w Rossmanie:) vegan
Autor Wiadomość
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-11-14, 13:01   

Recka po roku posiadania/używania: niestety te kosmetyki są szkodliwe. Pisaliście, że sama chemia, dopiero sama musiałam sprawdzić: miałam dosłownie bolącą skórę, tylko olejek Dabur pomagał, tak samo mydła do ciała, strasznie wysuszały. Do tego przeczytałam że w skłądzie mają jeden ze skłądników uznany za roakotówrczy cocamide DEA (na blogu Pepsi Eliot więcej o jego szkodliwości).
Więc stwierdziłam, że skoro Alterra jest nie dość, że tansza to i tego syfu wcale nie zawiera, to napisze tu jeszcze raz po dłuższym uzywaniu - nie polecam tej serii....:(
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
Sylwia8 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2013-11-14, 13:20   

Mnie zawsze odstręczały te okropne zapachy, dlatego wybierałam Ziaję, serię oliwkową albo tę niebieską... Raz się skusiłam na OS kokosowy, jedyny zapach, który mi się podoba z tych wszystkich, ale nie będę kupować więcej, przez koncern i to co piszecie o chemii okropnej. Mam też Alterrę jedną taką neutralną w zapachu i jak już to to, bo inne zapachy też mnie nie przekonują... Wiem , ze Ziaja nie jest też jakaś mega natural bio itd. ale te mydła i kremy z oliwką nam pasują i skóry jakoś nie niszczą... A Alterra ma też szampony dla facetów? Nie przyjrzałam się jeszcze... Pewnie rację mają dzieci bronki, tylko ja nie cierpię mydeł w kostkach, w ogóle nie ma tego w moim domu...
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-11-14, 15:32   

hxxp://www.rossnet.pl/Produkt/Alterra-zel-pod-prysznic-Men-2-w1-Ginko-i-Kofeina,99027

Szampon i żel w 1 dla Panów alterry
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2013-11-15, 10:27   

Hmm, ja mam uczulenie na niektóre kosmetyki Alterry, a OS mi bardzo ładnie pachną i nie szkodzą akurat. Natomiast teraz i tak używam Ziai i Farmony :P Jak natrafię jeszcze na jakąś promocję OS to pewnie się skuszę.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
ana138 
vel uma ;)


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3886
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2013-11-17, 14:33   

zmartwiłyście mnie, bo ja oczywiście, zobaczyłam znaczek vegan, to juz nawet składu nie czytałam :oops:
uwielbiam żele waniliowo-malinowy i kokosowy.
alterry nie ma tu niestety :-/
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-17, 17:07   

Jest jakis nowy malinowo-czekoladowy.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Sylwia8 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2013-12-01, 14:15   

W Rossmannie jest właśnie promocja OS 2 sztuki za 9,49...

No i właśnie - zou tu wspominała o jakimś rakotwórczym składniku - on występuje we wszystkich żelach czy tylko niektórych, ktoś wie coś ???

Mnie te zapachy nie podchodzą ogólnie ale kokosowy jest bardzo fajny, M. lubi bardzo i teraz mam taką zagwozdkę - kupić (bo wegański i fajny zapach) czy nie kupić (bo ten składnik jakiś) ? Bo po ostatniej dyskusji w innym wątku zmieniłam zdanie co do kupowania/nie kupowania wegańskich produktów nie-wegańskich koncernów; jak widać, WD ma wyraźny wpływ na nasze życie :-P

Acha, promocja do 24 grudnia :)
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-12-02, 22:55   

To jest środek odpowiedzialny za to charakterystyczne, obfite pienienie się mydeł, szamponów, płynów do naczyń itd.... Jest we wszystkich, nazywa się Cocoamide DEA. Od roku jest zakazany do użytku na ciało człowieka w Stanach, ale na innych rynkach jeszcze funkcjonuje, mimo że jest szkodliwy.
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2013-12-02, 23:04   

Jest w grupie 2b, czyli jest potencjalnie rakotwórczy dla człowieka, bo w badaniach na zwierzętach powodował raka, oczywiście stosowany w dużo większych stężeniach. W tej grupie jest podobno wiele naturalnie występujących substancji i zapewne jak ktoś zachoruje to i tak nie będzie wiedział, co było przyczyną. Nie umniejszam wagi takich substancji, ale pewnie i tak coś, co jest na mojej skórze przez kilka sekund, jest mniej szkodliwe niż wiele rzeczy, z którymi stykam się na co dzień (bo np. ludzie spalają je w piecach i przez pół roku je wdycham non stop).
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-12-02, 23:13   

Lily, przez kilka sekund? Jak ktoś kupi taką butle, to przecież całe ciało? nią smaruje i to wiele razy, szoruje skórę, wnika to podczas gorącej kapieli, a może nawet do wanny naleje? a potem jeszcze to wciera, po spłukaniu, nie zawsze dokładnym w skórę... w szamponie też międli tym włosy...i wdycha się w kapieli opary...
No ale pewnie masz rację, gorzej, jak już się to wszystko ponakłada na siebie z środowiska i samemu się jeszcze za to zapłaci...Po prostu kolejny czynnik ryzyka.
Lubiłam te zapachy, też boleję, ze tam to pchają.
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
Sylwia8 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2013-12-03, 18:55   

Jako że kokosowy OS znowu uśmiechał się dziś do mnie w Rossmannie, poczytałam trochę tak na szybko o tym wątpliwym składniku, ZWŁASZCZA że znalazłam go również w płynie do mycia dzieci Babydream :shock:

I co wyczytałam - że COCAMIDOPROPYL-BETAINE (który jest w OS, Babydream i wielu innych kosmetykach jak tak przejrzałam dziś) - wyparł ponoć z użycia inny składnik o podobnym działaniu - COCAMIDE DEA, drażniący dla skóry i być może rakotwórczy.

Ten Coco-Betaine może mieć działanie przesuszające dla bardziej wrażliwej skóry, w zestawieniu z innymi czynnikami (sam z siebie nie), ja takiego działania na sobie nie zauważam...

So... zou, taka mała różnica jakby w nazwie składnika a okazuje się, że to całkiem coś innego.

Więc - kupię sobie 2 OS za 9,49 - kokosowe :-P (zresztą ten coco-betaine z kokosu się pozyskuje ponoć).
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
alken87 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 725
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Wysłany: 2013-12-10, 18:37   

miałam nie brac kosmetyków na zapas a tu wyszłam z dwoma OS z rossmana i myslę o następnych dwóch :roll: zimą jakoś bardziej jestem łasa na te zapachy :P
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-12-10, 19:02   

Jednak nadal jest w składzie Original Source rakotwórczy Cocamide DEA.
Owszem, czasami go nie ma - jest zastąpiony tym co Sylwia8 napisała - ale w różnych "zapachach" rózny jest skład...:( i czasem jest c.DEA.
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
alken87 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 725
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Wysłany: 2013-12-10, 19:12   

zerknęłam z ciekawości i akurat w tych co kupiłam - kokosowym i malinowo-kakaowym nie ma.
za to mam to w szamponie, płynie do higieny intymnej i żelu z ziaji :evil:
 
 
Sylwia8 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2013-12-10, 19:49   

w mandarynka/bazylia też nie ma a zapach jest mega :)

Ja sprawdzałam wszystko co mam w domu, wszędzie mam ten -Betaine, zaś szczęście ;)
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
alken87 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 725
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Wysłany: 2013-12-10, 20:37   

możliwe że w tych nowszych to już usunęli
 
 
Sylwia8 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2013-12-13, 23:29   

No w końcu dziś dotarłam do Rossmanna i obejrzałam na półce wszystkie żele OS - WSZYSTKIE MAJĄ C-BETAINE - czyli dołączając do fanów, robię zapas zapachu kokosowego i mandarynka/bazylia za 9,49 2 sztuki :-D

Przy okazji - peelingi pod prysznic Alterra są w promocji po 5,99
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-01-20, 17:43   

Dziewczyny, myślałam, że przez chemiczny skład się nigdy nie skuszę, ale trafiłam na taaaką mega promocje, że jednak ;) i wiecie co- na niczym niekupnym bańki mydlane tak dobrze nie wychodziły na żelu OS właśnie. Mam ten- malina z wanilią
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
robyn 

Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 7
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2014-12-03, 16:14   

jak dla mnie jedyny ich plus to taki, że ładnie pachną ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13