wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak przehandlowano nasze zdrowie
Autor Wiadomość
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2012-01-27, 19:54   Jak przehandlowano nasze zdrowie

"...Leczenie objawowe, a do takich należy leczenie nadciśnienia, niczego nie leczy, jedynie zmusza organizm poprzez podawanie trucizn do zmiany jednego z trzech wskaźników: poziomu glukozy, poziomu lipidów oraz ciśnienia krwi zwanego marketingowo w Polsce tętniczym. Przy czym nie chodzi o ustawienie odpowiednich poziomów tych wskaźników, ale wyłącznie o obniżenie poziomów wysokich poniżej pewnych wartości. Poziomy zbyt niskie medycyna traktuje po macoszemu i zajmuje się nimi sporadycznie, tylko, gdy zagrażają życiu. Czy stosowane leki są truciznami? Oczywiście. Schabowego możemy zjeść jedno deko albo cały kilogram i nic się nie stanie. A spróbujmy zjeść dziesięciokrotnie większą dawkę leku na nadciśnienie.
Skąd lekarz wie, jaki środek hipotensyjny (tak się w języku medycznym nazywa lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi) należy zastosować? Nie musi nic wiedzieć. Leczenie objawowe od dawna jest zalgorytmizowane, tzn. podlega sztywnym schematom, podobnie jak program w kalkulatorze. Mierzymy ciśnienie krwi pacjenta i dalej wystarczy komputer, by przepisywać kolejne leki wg schematu, bowiem to właśnie komputery najlepiej realizują algorytmy. Skąd biorą się schematy leczenia, zwane czasem na wyrost procedurami? Formułują je różne gremia specjalistów na podstawie obserwacji i prac naukowych, klinicznych i tzw. wieloośrodkowych. Te zespoły są powoływane ad hoc lub na stałe przez agendy rządowe różnych państw oraz WHO – Światową Organizację Zdrowia....

hxxp://nowadebata.pl/2012/01/27/cukrzyca-miazdzyca-nadcisnienie-jezdzcy-apokalipsy/#more-4397
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2012-01-28, 19:18   

Mirka a masz jakiś inny sposób na nadciśnienie? Przecież niebezpiecznie jest żyć z nadciśnieniem, bo można dostać zawału, udaru etc. Co robić wtedy jak nie będzie się stosowało się tych leków, a nadciśnienie towarzyszy na co dzień?
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-01-28, 19:23   

Zresztą, też często jest tak, ze przyczyna nie jest znana albo jest znana, ale nie można jej zwalczyć - i co wtedy??? Też lek jest trucizną?
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-01-29, 09:27   

adriane zioła, akupunktura, dieta, homeopatia. Wszystko sprawdzone, wszystko działa, bez skutków ubocznych.

[ Dodano: 2012-01-29, 09:27 ]
Mikarin napisał/a:
Zresztą, też często jest tak, ze przyczyna nie jest znana albo jest znana, ale nie można jej zwalczyć - i co wtedy??? Też lek jest trucizną?

NIE MA nadciśnienia samoistnego. To wymysł medycyny konwencjonalnej.
Tak, każdy lek na nadciśnienie jest trucizną.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2012-01-29, 11:04   

Pipii napisał/a:
NIE MA nadciśnienia samoistnego. To wymysł medycyny konwencjonalnej.
Czyli jak zdiagnozujesz nadciśnienie, którego przyczyny nie możesz poznać?
Ja tam wolę, żeby moi bliscy wzięli konwencjonalne leki niż mieli wylew. Moja mama ma zdrowe nerki, niski cholesterol i skaczące ciśnienie. Na żadne akupunktury itp. się nie wybierze, poza tym przy takich metodach trzeba długo czekać na ewentualne efekty. Gdyby chodziło o mnie, mogłabym się "poświęcić" i wypróbować metody niekonwencjonalne (nota bene ponoć rewelacyjnie działa nalewka bursztynowa), ale jak chodzi o kogoś innego, to bym wolała mu nie mieszać w koncepcji leczenia.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Kawonka 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 284
Wysłany: 2012-01-29, 12:28   

A ja właśnie zaczynam "mieszać" mojej mamie w koncepcji leczenia. Namawiam ją przede wszystkim na schudnięcie i stopniowe odstawienie leków na nadciśnienie pod okiem lekarza. Bierze je od 8 lat i dalej ma nadciśnienie. Leczy się, leczy, leczy, i wciąż ma nadciśnienie. Coś nie tak z tym leczeniem. Owszem, zdaję sobie sprawę, że o to chodzi, żeby pacjenta leczyć, a nie wy-leczyć. I mam też to sobie powoli uświadamia.

Dzięki, Mirko, za ten artykuł. Woda na mój młyn.


Cytat:
poza tym przy takich metodach trzeba długo czekać na ewentualne efekty.

No właśnie. Długo? Mama leczy się już 8 lat i dalej ma nadciśnienie. A jeszcze trochę lat przed nią. Które leczenie jest tak naprawdę długie i które skuteczne?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-01-29, 15:02   

Lily napisał/a:
Pipii napisał/a:
NIE MA nadciśnienia samoistnego. To wymysł medycyny konwencjonalnej.
Czyli jak zdiagnozujesz nadciśnienie, którego przyczyny nie możesz poznać?

Mogę powiedzieć tylko z punktu widzenia TMCh - diagnozuje się z pulsu, języka, wywiad z pacjentem - NIE MA nadciśnienia bez przyczyny, nie istnieje coś takiego jak samoczynne nadciśnienie - każde nadciśnienie jest OBJAWEM jakiegoś zaburzenia. Także - zawsze jest przyczyna, która powoduje objaw, jakim jest nadciśnienie - a leczy się stosownie do danej przyczyny danego objawu.
Metody naturalnie nie działają wcale powoli. Akupunktura jest już (tj. przez medycynę zachodnią JUŻ) uważana za bardzo dobry sposób leczenia nadciśnienia i w przeciwieństwie do metod zachodnich, które tylko OBNIŻAJĄ ciśnienie - akupunktura LECZY.
Również nie jestem fanem na siłę przekonywania do naturalnych, leczących metod - mam w rodzinie osoby, które absolutnie nie mają ochoty słuchać moich rad, ani rad mądrzejszych ode mnie ludzi - ich wybór. Akceptuję to i rozumiem. Ja też nie mam zamiaru leczyć się po zachodniemu..
[ Dodano: 2012-01-29, 15:04 ]
Kawonka napisał/a:
Cytat:
poza tym przy takich metodach trzeba długo czekać na ewentualne efekty.

No właśnie. Długo? Mama leczy się już 8 lat i dalej ma nadciśnienie. A jeszcze trochę lat przed nią. Które leczenie jest tak naprawdę długie i które skuteczne?

Nie chcę Cię martwić, ale wg med. zachodniej - nadciśnienia NIE DA się wyleczyć, można tylko - łagodzić objawy poprzez dożywotnie zażywanie leków hipotensyjnych.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2012-01-29, 15:37   

Pipii napisał/a:
Nie chcę Cię martwić, ale wg med. zachodniej - nadciśnienia NIE DA się wyleczyć, można tylko - łagodzić objawy poprzez dożywotnie zażywanie leków hipotensyjnych.
Myślę, że nie masz racji, jeśli usunie się przyczynę, a czasem się to udaje, można też czasem odstawić leki.
Kawonka napisał/a:
Namawiam ją przede wszystkim na schudnięcie
No właśnie, nadwaga to jedna z przyczyn, nad którymi możemy mieć kontrolę.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-01-29, 16:35   

Lily napisał/a:
Pipii napisał/a:
Nie chcę Cię martwić, ale wg med. zachodniej - nadciśnienia NIE DA się wyleczyć, można tylko - łagodzić objawy poprzez dożywotnie zażywanie leków hipotensyjnych.
Myślę, że nie masz racji, jeśli usunie się przyczynę, a czasem się to udaje, można też czasem odstawić leki.
Kawonka napisał/a:
Namawiam ją przede wszystkim na schudnięcie
No właśnie, nadwaga to jedna z przyczyn, nad którymi możemy mieć kontrolę.

Tak Lily, ale lekarze zachodni jakoś nie doszukują się przyczyny - najczęściej od razu dają leki, człowiek się od leków uzależnia.. no i koło się toczy.
NADCIŚNIENIE jest objawem CAŁKOWICIE odwracalnym - ale, tak jak napisałaś - trzeba usunąć PRZYCZYNĘ, a nie działać na objaw :-)
 
 
Kawonka 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 284
Wysłany: 2012-01-29, 16:38   

Pipii napisał/a:
Nie chcę Cię martwić, ale wg med. zachodniej - nadciśnienia NIE DA się wyleczyć, można tylko - łagodzić objawy poprzez dożywotnie zażywanie leków hipotensyjnych..


Dlatego zaczęłam mamie "mącić" w głowie jakiś czas temu. Sama miałam nadciśnienie, wykryte w czasie pierwszej ciąży. Nie minęło po ciąży, więc nie było to nadciśnienie ciążowe (tak jak cukrzyca, która minęła). Ale trafiłam na lekarza, który wyjaśnił mi parę spraw, leki poszły w odstawkę, dziś nadciśnienia nie mam. Dlatego właśnie przyszedł czas na mamę.
Jej niestety nie przekonują moje słowa, ale tego rodzaju artykuły jak najbardziej. Krok po kroku, uda się na pewno.
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-01-29, 17:20   

Kawonka mam nadzieję, że uda się przekonać Mamę do zmiany sposobu leczenia.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2012-01-29, 21:15   

Pipii napisał/a:
Tak Lily, ale lekarze zachodni jakoś nie doszukują się przyczyny - najczęściej od razu dają leki, człowiek się od leków uzależnia.. no i koło się toczy.
Myślę, że nie wszyscy (a nawet jestem pewna, że nie).
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-01-30, 08:34   

Lily napisał/a:
Pipii napisał/a:
Tak Lily, ale lekarze zachodni jakoś nie doszukują się przyczyny - najczęściej od razu dają leki, człowiek się od leków uzależnia.. no i koło się toczy.
Myślę, że nie wszyscy (a nawet jestem pewna, że nie).

To dobrze. Ja niestety spotykam samych takich, co od razu walą z grubej rury leki.
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-01-30, 11:58   

Kawonka napisał/a:

Cytat:
poza tym przy takich metodach trzeba długo czekać na ewentualne efekty.

No właśnie. Długo? Mama leczy się już 8 lat i dalej ma nadciśnienie. A jeszcze trochę lat przed nią. Które leczenie jest tak naprawdę długie i które skuteczne?
Leczenie farmakologiczne, nakierowane właśnie na regulację ciśnienia krwi powinno przynieść wymierny efekt (wymierny=widoczny) najdalej miesiąc po wdrożeniu. Jeżeli pomimo przyjmowania leków stan pacjenta się nie poprawia, widać środek został źle dobrany, przepisano złą dawkę, pacjent nie reaguje na dany lek lub po prostu lekarz to dupa z kontraktem z daną firmą. Jakkolwiek by na to nie patrzeć - trzeba w takim przypadku zmienić leki.
...albo zastosować metody alternatywne, które przyniosą wymierne, trwałe efekty w nieco dłuższym odcinku czasu, jak pisały przedmówczynie ;)
Poza tym, co mogę powiedzieć z doświadczenia, bo mnie faszerowano Staveranem i trochę czytałam an ten temat, leki na nadciśnienie czy w ogóle leki wyrównujące ciśnienie krwi powodują często obniżenie tętna (czego już się w większości nie bada, bo po co), a leków nie można odstawić od razu, tylko stopniowo. Ja ze Staveranu schodziłam dwa tygodnie, zanim mogłam leki odstawić na dobre. Mało tego - dowiedziałam się przez przypadek, ze najczęstszą przyczyną utrzymujacych się kłopotów z ciśnieniem jest właśnie zła dawka - przepisują ci lek wg dawkowania np. 3 razy dziennie, kobiecie o wadze 80 kg, gdzie jedna tabletka zawiera dawkę tożsamą albo: dla dorosłej kobiety ow adze 50 kg lub dorosłego mężczyzny o wadze 100kg. Ale lekarz rzadko kiedy spróbuje przeliczyć, czy dawka jest odpowiednia.
Kawonka, nie wierć matce dziury w brzuchu, bo może (czasami tak się dzieje) zareagować stanowczym oporem. Spróbuj ją chociaż namówić na konsultację z innym lekarzem - tylko wystaraj się o odpowiednio doinformowanego w alternatywnych sposobach leczenia. Zwykle takie światło pomaga - bo skoro jeden lekarz mówi, leczy i nie przynosi to rezultatu, a drugi daje nadzieję na zmianę stanu zdrowia pacjenta czy nawet robi inne badania lub proponuje inny sposób leczenia - zawsze jakoś to działa na pacjenta motywująco, ze nie jest skazany na tę chorobę, z którą żyje i może z niej wyjść - a często samo nastawienie psychiczne dużo już daje.
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
TomaszOzdowski 


Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 28
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2012-06-17, 14:29   

Pipii, zgadzam się z tym co mówisz - medycyna zachodnia w najmniejszym stopniu nie jest zainteresowana naszym zdrowiem. Jak to gdzieś przeczytałem "zdrowy obywatel dla służby zdrowia i farmacji jest nie rentowny" - mówiąc inaczej na zdrowiu nie da się zarabiać.

Lily, odnośnie Twoich wątpliwości zastanów się jak wiele osób znasz w swoim środowisku, które zostały przez lekarza wyleczone z nadciśnienia. Mówiąc wyleczone, mam na myśli taką sytuację, gdy lekarz faktycznie prawidłowo określił przyczynę nadciśnienia, pomógł ją usunąć co w konsekwencji zakończyło się zaleconą przez tego lekarza, rezygnacją z dalszego brania leków?

Od siebie dopowiem tylko jeszcze od dwóch znanych mi przyczynach nadciśnienia.

Pierwsza to ogólnie dostępne produkty GMO, które pakowane do naszego pożywienia, wywołują właśnie podwyższenie ciśnienia. Usunięcie GMO z pożywienia z reguły powolnym powrotem ciśnienia do normy.

Po drugie, choć wywołuje ta teoria sporo kontrowersji to tak zwane rozszczelnione jelita (efekt złej diety i złych nawyków żywieniowych) są bezpośrednia przyczyną podniesionego ciśnienia. Ma tutaj zastosowanie zasada "dziurawego węża ogrodowego". Gdy masz dziurawy wąż ogrodowy i on cieknie - jakie są dwie najprostsze metody by przestał on cieknąć? 1. Wszelkie wariacje zaklejenia dziurki - prawda?
2 metoda polega na wyrównaniu ciśnienia wewnątrz węża z ciśnieniem tym na zewnątrz węża. I dokładnie tak samo dzieje się w przypadku nieszczelności jelita. Gdy z jelit wydostaje się nie dotrawione pożywienie, które jest identyfikowane przez nasz organizm jako zagrożenie - podnosi on ogólne ciśnienie krwi by niedotrawione jedzenie nie mogło się wydostać.

Z własnej praktyki wiem, że zrobienie porządku z jelitami (między innymi usunięcie glutenu z pożywienia) w stosunkowo krótkim czasie prowadzi do regulacji ciśnienia.

Oczywiście podane przyczyny i metody regulacji nie są jedynymi (jest to również w znacznym stopniu uzależnione od równowagi poszczególnych mikroelementów w naszym organizmie) ale z moich obserwacji wynika, że w ostatnim czasie są one najczęstszą przyczyną.
_________________
hxxp://zdrowieikondycja.blogspot.com]Blog PRO - Zdrowotny
hxxp://www.facebook.com/BlogPROzdrowotny/app_208195102528120]10 nawyków dla zdrowia - darmowy fragment do przeczytania
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-06-17, 15:20   

czasami nie trzeba usunąć wszelkich zbóż glutenowych, wystarczy odstawić zupełnie sama pszenice
 
 
TomaszOzdowski 


Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 28
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2012-06-17, 18:50   

Pipii napisał/a:
czasami nie trzeba usunąć wszelkich zbóż glutenowych, wystarczy odstawić zupełnie sama pszenice


Zgadzam się z tym całkowicie! Głównie dlatego, że około 15 lat temu wprowadzono do Polski pszenicę wysokoglutenową i aktualnie głównie taka jest produkowana produkowany przez rolników. Dodatkowo płacą im za zawartość glutenu w tonie zboża a nie za samą wagę tego zboża.
_________________
hxxp://zdrowieikondycja.blogspot.com]Blog PRO - Zdrowotny
hxxp://www.facebook.com/BlogPROzdrowotny/app_208195102528120]10 nawyków dla zdrowia - darmowy fragment do przeczytania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13