wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Portal związany z forum - czy powinien powstać?
Autor Wiadomość
Gudi 


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1893
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-02-25, 00:15   

hmmm trochę mi taki pomysł wpadł.. byłam kiedyś na jednym forum i tam była część dla VIP. Gdyby tak zrobić coś takiego, że w części dla VIP były by właśnie takie podsumowania wątków lub artykuły, ale dostępne tylko dla osób, które np. wesprą forum jakąś tam kwotą i np. jest to aktywne przez 6miesięcy, albo inny dłużej, krócej.
Byłoby miejsce gdzie można by było podsumowywać ważniejsze wątki - ale też zachęta dla wieeeeelu ludzi, którzy sobie forum tylko poczytują by wesprzeć jego istnienie...

Wersja strony www jest bardzo fajna, ale przerażające są te minusy o których pisały dziewczyny. [finanse, dublowanie informacji, zapomnienie o forum itp.]
_________________
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2012-02-25, 02:44   

Gudi napisał/a:
hmmm trochę mi taki pomysł wpadł.. byłam kiedyś na jednym forum i tam była część dla VIP. Gdyby tak zrobić coś takiego, że w części dla VIP były by właśnie takie podsumowania wątków lub artykuły, ale dostępne tylko dla osób, które np. wesprą forum jakąś tam kwotą i np. jest to aktywne przez 6miesięcy, albo inny dłużej, krócej.
Byłoby miejsce gdzie można by było podsumowywać ważniejsze wątki - ale też zachęta dla wieeeeelu ludzi, którzy sobie forum tylko poczytują by wesprzeć jego istnienie...


Moim zdaniem promowanie wegetarianizmu (bo o to w dużej mierze chodzi - jeśli ktoś jest zdrowy na diecie wege, to promuje tę dietę i jest to też z pożytkiem dla innych wege) nie może być komercyjne (no chyba że to portal dietetyków, którzy chcą zarabiać).

Ja tam nie wiem jakie byłyby choćby koszty prowadzenia dodatkowej stronki - portalu, ale pomysł z działem na forum gdzie byłyby nasze (moim zdaniem najlepiej) wspólnie zredagowane artykuły, byłby bardzo dobrym rozwiązaniem.
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2012-02-25, 19:07   

coś było i umarło: hxxp://wegedziecko.pl/index.htm
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-02-25, 20:00   

olgasza napisał/a:
podoba mi się ten pomysł, żeby najwartościowsze wątki albo ich podsumowania (np. ktoś pisał, że zrobił "wyciag" z wątku o grzybku tybetańskim) zostały przyklejone w jednym miejscu, które nazywałoby się np. "baza wiedzy", takie FAQ, jak w przypadku rozpiski o rozszerzaniu jadłospisu dziecka.

Może to na początek, połączone z porządkami na forum (usunięciem nieaktywnych wątków z działu ogłoszenia) zamiast porywać się na tworzenie osobnego portalu?

Bliskie mi jest to, co powyżej.
Bo:
1) Forum jest świetne takie jakie jest i właśnie dlatego żyje nadal już tyle lat, stąd strach tworzyć portal, który mógłby spowodować podupadnięcie forum..., ale...
2) Czasem faktycznie ciężko coś tu znaleźć, jest wrażenie bałaganu... i o ile na bezkropkowcu jestem od początku (i jestem w miarę na bieżąco), o tyle pamiętam jak ciężko mi było się odnaleźć na kropkowcu (przyszłam tam miesiąc przed jego upadkiem). W tej ogromnej ilości interesujących mnie wątków zaczęłam sobie niektóre zalinkowywać (jest takie słowo? :P ) do przeczytania później ;) Nie zdążyłam ;) ale.. potem właściwie odetchnęłam z ulgą, bo na tych czystych kartach wielu starych użytkowników zaczęło stopniowo przekopiowywać co wartościowsze materiały z kropkowca lub umieszczać te info od siebie. I dzięki temu, że byłam na bieżąco, mogłam dużą część z nich napotkać, poczytać.
Trochę więc pamiętam jak to jest być świeżakiem wśród tyyyyylu wątków, gdzie wyłuskiwanie informacji zabiera mnóstwo czasu i pracy, a czasem bywa niewykonalne wręcz.
Ale i dla starych użytkowników bywa trudne wejście do wątku, który choć już nieaktywny, to ma w sobie jakieś info, które z czasem dobrze by było sobie odświeżyć..
Więc taki dział FAQ, lub artykuły, streszczenie wątków itp. - to wg mnie najbardziej optymalny pomysł :)
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Gudi 


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1893
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-02-25, 20:16   

jako świeżynka na forum mogę powiedzieć, że czasem nie to, że ciężko coś znaleźć, ale przekopać się przez wątek, który ma 70 stron by nie dublować pytań to nie lada wyzwanie :P owszem okazuje się wartościowe - ale baaardzo czasochłonne. A gdyby był tylko artykuł nawet długi to zawsze to lżej :) A przecież wielu informacji nie znajdzie się w sieci tak jak te z pierwszego 'doświadczonego' źródła :)

a co do działu "VIP" nie chodzi mi by forum zarabiało, ale było rentowne... Nie wiem jak można coś takiego fizycznie rozwiązać - bo się nie znam, ale może jednak da się:)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14