wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mozilla Firefox - blokowanie pasków adresowych i loginowych
Autor Wiadomość
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2012-02-04, 20:52   Mozilla Firefox - blokowanie pasków adresowych i loginowych

Mam znowu jakis problem, związany tym razem z firefoxem :(

Używałam mozilli Firefoxa od zawsze (od kąd Alcia mi doradziła w innym temacie).

Chyba 31 stycznia pojawiło mi się info, że jest aktualizacja firefoxa, więc kliknęłam, żeby ściągnąć,
i ściąnęło się
Nie pamięam co się jeszcze pojawiło i co czy wstrzymałam konfiguracje czy co to ewentualnie mogło być (nie chciałam żeby mi zamknęło karty gdzie byłam zalogowana itd)

Po jakimś dłuższym czasie zamykałam kompa na noc,
a następnego dnia pojawiły sie problemy :(

Mogę otworzyć mozille firefox jak zwykle, ale co jakis czas cos się blokuje i w paskach adresu oraz pasku logowania nie ma kursora - nie da się nic wpisać, nawet jesli otworze nową kartę. Dopiero gdy otworzę nowe okienko firefoxa, da się wpisać adres lub login, ale po jakimś czasie i tam się blokuje, i tak bez końca.

Jestem zdana na internet explorer z którym nie ma problemu, a ja chcę firefoxa bo tam mam wszystko (chociaż już nie mam tylu kart otwartych - próba ponownej instalacji mi je zamkneła :(
Próbowałam otworzyć lub ściągnąc i otworzyć poprzednią wersję firefoxa, instalowałam na nowo, ale nic to nie daje :(
poźniej znowu ściągnełam tę nową wersję, ale problem i tak wyskajuje co chwilę ...
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mi pomoże :>
chcę firefoxa
HELP :roll:
 
 
KasiaQ 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 829
Wysłany: 2012-02-05, 00:33   

wejdź sobie w Mozilli - w opcję: Narzędzia i jak się rozwinie w -> Dodatki, następnie spisz (z lewej strony) co masz włączone - z -> rozszerzenia; i wtyczki oraz podaj jaką masz wersję mozilli tą teraz (możesz to sprawdzić klikają w pomoc -> o programie firefox - i pod podpisem FIREFOX masz podane)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2012-02-05, 00:41   

KasiaQ napisał/a:
wejdź sobie w Mozilli - w opcję: Narzędzia i jak się rozwinie w -> Dodatki, następnie spisz (z lewej strony) co masz włączone - z -> rozszerzenia; i wtyczki oraz podaj jaką masz wersję mozilli tą teraz (możesz to sprawdzić klikają w pomoc -> o programie firefox - i pod podpisem FIREFOX masz podane)
instalowałam najnowszą, ale nie wygląda na najnowszą

Nie wiem czy to istotne - wcześniej przed aktualizacją 31 stycznia, kiedy wpisywałam adresy www w pasku adresów, były one w kolorze niebieskim, później były zielone, ale czasem znowu niebieskie tak jak i teraz

edit

uff, pasek menu miałam schowany, już mam na wierzchu narzędzia :>

Kliknełam na Dodatki, ale nie wiem co tam powinno być, u mnie pojawia się stronka z wykazem programów jakie mam typu Adobe, google update, java, McAfee, microsoft office, media player ... wszystko włączone
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2012-02-05, 17:55   

Czy nikt nie wie co to może być?
Pomocy :-(

Wczoraj wieczorem chyba z kilka godzin działało dobrze, już miałam tu pisac o tym, a dziś znowu te same problemy
:-(
 
 
KasiaQ 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 829
Wysłany: 2012-02-05, 20:47   

spróbuj wyłączyć z dodatków: McAfee - następnie uruchom ponownie najlepiej całego kompa, ale możesz wyłączyć całkowicie firefoxa i uruchom ponownie - powinno zadziałać :mryellow:
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2012-02-06, 02:49   

KasiaQ napisał/a:
spróbuj wyłączyć z dodatków: McAfee - następnie uruchom ponownie najlepiej całego kompa, ale możesz wyłączyć całkowicie firefoxa i uruchom ponownie - powinno zadziałać :mryellow:

Dzięki!
A czemu McAfee? ;)
Odłączyłam go i jeszcze coś już nie pamiętam co, jutro sprawdzę jak działa i dam znać.
 
 
KasiaQ 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 829
Wysłany: 2012-02-06, 11:17   

mam nadzieję, że udało mi się pomóc i oczywiście czekam na rezultaty :mryellow:
a mcaffe dlatego, że to składnik antywirusa i może blokować, dlatego jest szansa, że teraz firefox Ci zadziała :-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2012-02-08, 00:06   

KasiaQ napisał/a:
mam nadzieję, że udało mi się pomóc i oczywiście czekam na rezultaty :mryellow:
a mcaffe dlatego, że to składnik antywirusa i może blokować, dlatego jest szansa, że teraz firefox Ci zadziała :-)


Dziękuję za zaangażowanie i chęć pomocy
niestety jednak jest bez większych zmian

Odłączyłam najpierw McAfee (choć nie podejrzewałam go, bo mam go od nowości, już ponad rok), i jeszcze coś; kiedy to nic nie dało, odinstalowałam Mozille Firefox.
Następnie zainstalowałam starszą wersję firefoxa tj 4.00

I jest tak jak było, tj nienajlepiej, czasem dłuższy czas w miarę ok, ale dziś wieczorem od razu po włączeniu komputera paski adresowo/loginowo/wyszukiwarkowe się blokowały,
zauważyłam tylko, że jeśli kliknęłam w ten pasek i nic to nie dało, następnie kliknęłam na inną przeglądarkę, a po tym wróciłam na tamtą stronę w Firefoxie, to już kursor działał w pasku gdzie poprzednio nie działał

Dodam, że skanowałam Avirą czy jest jakiś wirus, podała, że nie ma, ale już mi tak kiedyś podała, a kiedy później ściągnęłam Avasta i nim skanowałam, to on coś tam znalazł i zablokował.
Z drugiej strony to nie może być wirus, bo problem zaczął się po zgodzie na aktualizację Firefoxa i tylko Firefoxa dotyczy.

To wszystko jest jakieś absurdalne
nie pojmuję tego
Co ja mam teraz zrobić? dlaczego nie mogę korzystać normalnie z Firefoxa ? :-(
dlaczego nikt nie wie :cry:
 
 
KasiaQ 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 829
Wysłany: 2012-02-08, 14:58   

kurcze, nas ten Twój problem tak nurtuje, że chyba mężowi spać nie da, skoro jego "pomysły" nic nie dają... :roll: ale nie byłby sobą gdyby nie miał innych rozwiązań w zanadrzu ;-)
wejdź w narzędzia -> wyczyść historię przeglądania lub skrót ctrl+shift+del - zaznacz wszystko i daj wyczyść teraz
następnie
uruchom ponownie firefoxa
jeśli i to nie pomoże zaktualizuj sobie javę:
wejdź w panel sterowania (widok klasyczny)-> ikonkę JAVA - zakładka UPDATE - i wybierz opcję - update now

3mam kciuki za powodzenie akcji! :-D
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2012-02-09, 01:27   

KasiaQ napisał/a:
kurcze, nas ten Twój problem tak nurtuje, że chyba mężowi spać nie da, skoro jego "pomysły" nic nie dają... :roll: ale nie byłby sobą gdyby nie miał innych rozwiązań w zanadrzu ;-)
wejdź w narzędzia -> wyczyść historię przeglądania lub skrót ctrl+shift+del - zaznacz wszystko i daj wyczyść teraz
następnie
uruchom ponownie firefoxa
jeśli i to nie pomoże zaktualizuj sobie javę:
wejdź w panel sterowania (widok klasyczny)-> ikonkę JAVA - zakładka UPDATE - i wybierz opcję - update now

3mam kciuki za powodzenie akcji! :-D


Jeszcze raz dziękuję za to zaangażowanie.

Co do historii, to też usuwałam, chociaż nie wiem czy wszystko było odznaczone, ale spróbuje jeszcze raz.

[ Dodano: 2012-02-09, 03:13 ]
Coś tam jeszcze kombinowałam teraz w kompatybilności firefoxa, i oto co mi wyszło

Cytat:

Troubleshooting report

Issues found
Incompatible Application detected !

itp itd - to co niżej, ale nie wszystko

Cytat:
Incompatible Application
Mozilla Firefox is incompatible. Detected
Fix application Mozilla Firefox Completed


Issues found Detection details

6 Incompatible Application Detected

Mozilla Firefox is incompatible.
Fix application Mozilla Firefox Completed

Provides steps to fix the incompatible application.
CompatMode
CompatMode
# WINXPSP2

UserVerifySolution
User Verification of Solution
Verify_YES
Prawdę mówiąc kopiowałam i wklejałam, ale wyglądało to nieco inaczej, np tych inf "provides" nie było i o 6 aplikacjach, więc dziwne, że jest w tym co kopiowałam.

Znalazłam ikonke Javy w panelu sterowania, ale nie wiem jak zrobić update, nie widze takiej opcji.

[ Dodano: 2012-02-09, 03:24 ]
Jeśli chodzi o historię - miałam mam odznaczone wszystko oprócz "ustawienia witryn"
nie wiem czy to tez mam odznaczyć i usunąć, i co to spowoduje - czy to nie pogorszy moich problemów? Bo ja się na tym nie znam i boje się, że tak schrzanię, że nie będę mogła się połączyć z netem.

Więc na razie usunęłam wszystko poza tymi ustawieniami witryn
 
 
KasiaQ 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 829
Wysłany: 2012-02-09, 11:47   

mąż twierdzi, że ma być wszystko zaznaczone ( w opcji: "okres wyczyszczenia" - wszystko) no i te witryny również. Pyta też skąd jesteś, bo może będziemy przejazdem i jakbyś się zgodziła, to by zerknął w ten sprzęt ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2012-02-10, 02:08   

KasiaQ napisał/a:
mąż twierdzi, że ma być wszystko zaznaczone ( w opcji: "okres wyczyszczenia" - wszystko) no i te witryny również. Pyta też skąd jesteś, bo może będziemy przejazdem i jakbyś się zgodziła, to by zerknął w ten sprzęt ;-)
Londyn :)

będę próbować prze zamknięciem
 
 
KasiaQ 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 829
Wysłany: 2012-02-10, 12:34   

no to nawet przejazdem nie po drodze :lol:
ale jeśli w niedzielę będziesz w domu można się zdalnie połączyć z Twoim komputerem, trzeba tylko być w tym samym czasie przed nim i uruchomić jeden program 8-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2012-02-10, 21:51   

Wypróbowałam wszystko poza update javy z panelu sterowania, bo nie ma w niej takiej zakładki

Nic nie pomaga :(

to jest chore :(

KasiaQ napisał/a:

ale jeśli w niedzielę będziesz w domu można się zdalnie połączyć z Twoim komputerem, trzeba tylko być w tym samym czasie przed nim i uruchomić jeden program 8-)

Ja na prawdę baaardzo doceniam chęć pomocy i jestem wdzięczna za dotychczasową :*
tylko udostepniania wglądu do swojego kompa to jednak sie obawiam :-> Nie odbierajcie tego osobiście, kiedyś ktoś mi proponował coś podobnego przy innych problemach i też nie skorzystałam
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2012-02-11, 17:08   

Nie chciałabym zapeszyć, ale chyba feler się "sam" naprawił :>

Od wczoraj wieczora/nocy wszystko ok, niech już tak zostanie :->
 
 
KasiaQ 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 829
Wysłany: 2012-02-11, 18:13   

an napisał/a:
Nie odbierajcie tego osobiście, kiedyś ktoś mi proponował coś podobnego przy innych problemach i też nie skorzystałam

nie ma sprawy, w sumie to nie pomyślałam, że to już "grubsza sprawa" związana chociażby z zaufaniem, a tu nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie ;-)
an napisał/a:
Nie chciałabym zapeszyć, ale chyba feler się "sam" naprawił :>
i ja mam taką nadzieję - oby mu już tak zostało ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2012-02-12, 00:11   

Od 24 godzin firefox działa jak przed usterką :-D ale ulga

Wczoraj późno w nocy znowu pojawiło mi się info [tak jak przed wystąpieniem usterki], że jest dostępna aktualizacja firefoxa i czy zainstalować,

kliknęłam, żeby zainstalowało, było pytanie o to, czy teraz - w takim przypadku trzeba na nowo włączyć firefox, więc się zgodziłam, żeby od razu poszło [poprzednio to wstrzymałam, ale nie mam żadnej pewności dlaczego to miałoby spowodować problemy]
no i teraz wszystko gra :-D

Dziękuję jeszcze raz za nie zostawienie mnie samej z tym problemem KasiaQ
 
 
KasiaQ 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 829
Wysłany: 2012-02-13, 00:14   

no to strasznie się cieszymy :-D
nie raz i mnie tutaj udzielono wsparcia, więc kiedy mogę, to i ja pomogę :mryellow:
pozdrawiamy i życzymy bezproblemowego korzystania z dobroci firefoxa ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13