wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kosmetyki - konkretne produkty - pomóżcie
Autor Wiadomość
zingarin 

Dołączyła: 25 Maj 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-05-25, 00:45   Kosmetyki - konkretne produkty - pomóżcie

Witam!
Skorygujcie proszę, jeśli macie odpowiednie informacje, moją wiedzę nt. produktów, których używam w ciąży. To dopiero początek, ale tak się naczytałam nt. składników szkodliwych w ciąży, że jestem cała chora.... :/ Napiszę Wam czego używam i ew. wkleję linka ze zdjęciem lub/i opisem produktu, żeby było łatwiej go skojarzyć.

Zatem:
- do włosów używam szamponu Hipp < hxxp://www.hipp.pl/tce/frame/main/22.htm >, czasem ceramidowego szamponu Ziaja < hxxp://www.ziaja.com/offer/kosmetyki_1/wlosy_1/szampony,prod:szampon_intensywna_odbudowa_ceramidy.html >; stosuję proteinową odżywkę do włosów Himalaya Herbals < hxxp://himalayaherbals.pl/odzywka-proteinowa-miekkosc-delikatnosc-i-blask.html >

- do ciała używam ww. szamponu Hipp oraz mleczka pielęgnacyjnego Hipp < hxxp://www.hipp.pl/tce/frame/main/23.htm >

- twarz oczyszczam kremem oczyszczającym Dr Hauschka (moje wątpliwości budzi olejek z róży damasceńskiej oraz algi - tych produktów rzeczywiście powinno się unikać w ciąży?) < hxxp://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9084 >; smaruję się kremem brzozowo-nagietkowym Sylveco (w składzie jest wosk pszczeli - też znalazłam sprzeczne informacje nt. stosowania go w ciąży) < hxxp://www.sylveco.pl/?krem-brzozowo-nagietkowy-z-betulina,54 >

- dezodoranty, których używam, to ałun Super Deo < hxxp://solidna-apteka.pl/image/cache/data/older/DSCF4574_LRG-500x500.jpg > i dezodorant rozmarynowy Eubiona Sport (jak to jest z tym rozmarynem?) < hxxp://www.helfy.pl/dezodorant-roll-nadmierne-pocenie >

- z kosmetyków kolorowych używam w tej chwili tylko pielęgnacyjnego tuszu do rzęs dr Hauschka < hxxp://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13496 > i kredki do oczu z Lavery < hxxp://matique.pl/pl/lavera-trend-sensitiv-kredka-do-oczu-czarna_695.html >


Ograniczyłam wszystkie kosmetyki do minimum (zresztą nawet przed ciążą nie używałam zbyt wielu kosmetyków), ale i tak mam dylematy.. Napiszcie swoje opinie nt. ww. kosmetyków.... Może polecicie mi jakieś inne produkty, 100% bezpieczne dla maleństwa?

Aha, co z perfumami? Uwielbiam zapachy, różne wody toaletowe i kolońskie, ale dla bezpieczeństwa odstawiłam wszystkie ;)

Pozdrawiam
zeschizowana zingarinnn
 
 
Gudi 


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1893
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-05-25, 09:17   

zingarin napisał/a:

Aha, co z perfumami? Uwielbiam zapachy, różne wody toaletowe i kolońskie, ale dla bezpieczeństwa odstawiłam wszystkie



nawet w ten sposób nie myślałam o ciąży. Moim zdaniem przesadnie panikujesz...

jeśli chodzi zaś o perfumy - to dopóki nie będzie Cię od nich cofać to używaj.

ja się bardziej martwiłam chemią z którą w laboratorium pracowałam niż kosmetykami w domu. Ewentualnie unikać środków chemicznych do mycia w domu :idea: - jeśli nie używasz naturalniejszych tylko typowe.

Ale przede wszystkim nie dajmy się zwariować! :)

no i zapraszam do działu powitalnego i odpowiedniego wątku ciążowego 2012/2013 ;)
_________________
 
 
squamish 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2010
Posty: 2159
Skąd: Calisia city
Wysłany: 2012-05-25, 11:46   

zingarin ja generalnie jestem antykosmetykowa ,napisze Ci czego ja uzywam
-szampon -kupuje Alterry (do nabycia w Rossmanie,ok 9zł ) badz ostatnio dla dzieci z babydream ,kosztuje coś ok 3zł ,jak mam pieniadze to kupuje Faith in nature w necie ,roślinny,wegański ,eko,nie testowany na zwierzetach .Zwykłych szamponów nie stosuje.
-ałun sporadycznie,a ostatnio kulke z alterry ,ma delikatny zapach co mi odpowiada
-brzuch i ciało smaruje olejkiem migdałowym ,badz masłem shea ,badz olejkiem dla dzieci Babydream(w Rossmannie)
-peeling robie sobie albo z fusów kawy ,albo gruboziarnistej soli albo z zproszkowanych orzechów pioerących(jak dla mnie i mojej grubej ,tłustej cery -genialna sprawa!)
-maseczki tylko z glinek -twarz ,włosy
-nie maluje sie wiec nie doradze
-zamiast perfum olejki ,mam taki np pachnie niebiańsko hxxp://www.shea.pl/?295,indyjskie-perfumy-attar-fawakeh-5-ml

[ Dodano: 2012-05-25, 11:48 ]
Kupiłam olejek dla dzieci z Hippa kiedyś ale jak dla mnie zapach był intensywny i jakiś taki nie-naturalny,poza tym skóra mnie bardzo swędziła.Wole ten z Babydream(też jest chyba tańszy)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
Do sprzedania/oddania hxxps://picasaweb.google.com/lh/myphotos
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2012-05-25, 11:54   

zingarin, spokojnie :mrgreen:

zingarin napisał/a:
jak to jest z tym rozmarynem

zingarin napisał/a:
wosk pszczeli - też znalazłam sprzeczne informacje nt. stosowania go w ciąży

zingarin napisał/a:
moje wątpliwości budzi olejek z róży damasceńskiej oraz algi


takie rzeczy Ci nie zaszkodzą. Maleństwu też nie.

Unikaj parabenów SLS-ów i wszelkich innych pochodnych ropy naftowej.
To szkodzi. W ciąży czy nie.

I nie denerwuj się tak. Ciąża to całkiem normalny stan :-D
Unikaj miejsc/ żywności skażonej ciężkimi metalami.
Dużo śpij jeśli potrzebujesz i słuchaj swojego ciała.
pozdrawiam
 
 
squamish 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2010
Posty: 2159
Skąd: Calisia city
Wysłany: 2012-05-25, 11:56   

temat kosmetyków w wątku ciażowym hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=11743
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
Do sprzedania/oddania hxxps://picasaweb.google.com/lh/myphotos
 
 
zingarin 

Dołączyła: 25 Maj 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-05-25, 14:40   

Dziękuję Wam za rady.... I tak, jestem trochę zdenerwowana i spanikowana.... :mrgreen: Po prostu przeraża mnie atakujący nas zewsząd SYF, na co dzień staram się go unikać, a teraz zależy mi podwójnie :-D

squamish - właśnie, zupełnie zapomniałam o rossmanowskim babydream! Też kiedyś używałam ichnego szamponu i kremu czy tam balsamu do ciała. Świetna sprawa - niska cena i naturalny skład. Jak skończy mi się Hipp, to lecę do Rossmana :) I muszę obczaić tę kulkę z Alterry....
 
 
anakra8

Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-09-15, 22:43   

Moim zdaniem nie należy aż tak panikować. Dziecko prędzej czy później i tak zetknie się z takimi produktami.
_________________
hxxp://www.katalogavon.pl/opinie-kosmetyki/dla-dzieci/]Avon Kids
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13