wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alerigia na pyłki
Autor Wiadomość
groszek 
groszek

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 150
Skąd: daleko i blisko
Wysłany: 2012-05-05, 12:39   Alerigia na pyłki

Witajcie,

nie znalazłam takich informacji w wątku o naturalnych metodach leczenia, a mamy problem.
Henio ma od ok. tygodnia objawy typowe dla alergii pyłkowej (chyba po tatusiu, który ma stwierdzoną silną alergię min. na brzozę i żyto). Swędzące oczy, zatkany i trochę cieknący nos, kaszel. Niby nic, ale Mały męczy się, bo nie potrafi nadal wyczyścić sam nosa, więc łyka ten katar, a potem kaszle. Wyczytałam coś o euphrasii. Macie jakieś sposoby? Ja na razie ograniczyłam wychodzenie na dwór, staram się mało otwierać okna, codziennie myjemy włosy. Poza tym nie mam koncepcji, a nasz lekarz wybył zdaje się na długi weekend...
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2012-05-05, 15:20   

Brzoza już przekwitła, żyto nie ten czas może warto zdiagnozowac przeciwnika (klasycznie lub alternatywnie a nawet równolegle). Jestem wziewna i prócz homeopatycznych stosuję też farmakologiczne leki. Dobijaj się do lekarza, nawilżaj pomieszczenia, z kąpielami dobry trop - jest wówczas poprawa. Jaki kaszel?
 
 
groszek 
groszek

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 150
Skąd: daleko i blisko
Wysłany: 2012-05-05, 21:48   

Wydaje mi się, że apogeum minęło - nie było mnie w Polsce kilka dni, a w tym czasie było chyba najgorzej. Ostatnie dni jesteśmy prawie wyłącznie w domu i stosujemy metody j.w. Kaszel był dziś na szczęście sporadyczny - na moje ucho - odkatarowy. Dla pewności byliśmy u doka, na osłuchaniu - niczego się nie dosłuchała. Dwa dni wcześniej Henio był z moją, trochę przerażoną jego pokasływaniem, Mamą w jej przychodni. Doktorka przepisała antybiotyk :shock: , bo słyszałą świsty.....Na szczęście zabroniłam dawać cokolwiek, zanim nie wrócę. Dostałam leki antyalergiczne, ale czekam z dawaniem do poniedziałku - może mój homeopata już powróci.......
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2012-05-06, 21:28   

groszku: jestem zdania, że leki (homeopatyczne też) powinien dobrac specjalista (oczywiście w aptece dostaniesz pewnie homeo takie masowe ale nie zawsze się sprawdzają). Alergiczny katar najczęściej wodnisty, czesto kichanie towarzyszy i jak to przy śluzówkach oczy też dokuczają. Jeśli pojawia się brzydki kaszel to jest niepokojące. Wziewna alergia może przechodzic w astmę (sezonową także).
 
 
Aakriti 

Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-06-20, 09:56   

Ja nie mam alergii, moje dziecko również (odpukać) jednak ostatnio wpadła mi w ręce książka zdrowie na własne życzenie gdzie jest opisana "Mikstura oczyszczająca Słoneckiego" która teoretycznie pomaga również na alergie. Można znaleźć dużo na ten temat w internecie, można spróbować, zawsze to jakaś deska ratunku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13