wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wegetariańskie przedszkole w Gdańsku? Czemu nie!!!
Autor Wiadomość
Zosia 
kanga

Dołączyła: 13 Wrz 2007
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 2007-09-13, 21:50   Wegetariańskie przedszkole w Gdańsku? Czemu nie!!!

Witam wszystkich i od razu chcę poinformować, że zakładam wegetariańskie przedszkole w Gdańsku!!! :mryellow: I oczywiście szukam chętnych. W przybliżeniu miesięczny koszt takiego przedszkola wynosić będzie do 1000zl (zapewnione 3 posiłki dziennie, angielski 5x/tydz., rytmika, logopeda i oczywiście zajęcia zorganizowane w grupach wiekowych; jedyną odpłatnością dodatkową będzie gimnastyka korekcyjna). Przedszkole mieścić się będzie w domku jednorodzinnym (oczwiście odpowiednio przystosowane). Przedszkole ma ruszyć we wrześniu 2008. CZY SĄ CHĘTNI????
 
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-13, 21:51   

Zosia napisał/a:
koszt takiego przedszkola wynosić będzie do 1000zl

to jest najgorsze, że jak się ma fajny pomysł i chęci, to trzeba niestety wymagać taakiej kasy, a kogo na to stać? :roll:
 
 
Zosia 
kanga

Dołączyła: 13 Wrz 2007
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-09-13, 22:00   

Ja piszę tu o cenie maksymalnej, ale prawdopodobnie zamkniemy się w 800zl/m-c.
Uważam,że to nie jest cena wygórowana. Tym bardziej,że w tej chwili ja osobiście płacę za przedszkole mojego dziecka 600zl, a właściciel nie zapewnia nawet połowy tego, co wypisałam wyżej.
Pozdrawiam:)

[ Dodano: 2007-09-13, 22:02 ]
A za przedszkola prywatne niestet tyle się płaci :( .
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-13, 22:06   

idea fajna, życzę powodzenia :)

co do cen: niestety powalają, ja za przedszkole dla gabi płace koło 350-400 (już ze wszystkimi zajęciami) zatem różnica by była znacząca... zatem niestety nawet gdybym mieszkała w gdańsku przez względy czysto finansowe bym sie nie skusiła :(
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2007-09-13, 22:07   

intencja b fajna ale przydało by się więcej info choćby:
- to mniej/więcej znaczy 900 -1100 zł
- czy jest wpisowe
- co z odpłatnością za czas wakacyjny i podczas nieobecności (np dłuższa choroba)
- jak z posiłkami (czy jest kuchnia na miejscu, czy ktoś z zewnątrz troszczy się o menu, jak z dietami)
- teatrzyki, kino czy to płatne oddzielnie
- godziny otwarcia
i pewnie co rodzic to jeszcze znajdzie dodatkowe pytania
 
 
Zosia 
kanga

Dołączyła: 13 Wrz 2007
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-09-13, 22:19   

Więcej info:
- jedzeniem zajmuje się ktoś z zewnątrz (narazie jest taka opcja, ale to się może zmienić, w zależności od propozycji osób zainteresowanych, czyli rodzców),
- przedszkole otwarte w godzinach 7.00-16.30 (max. 17.00),
- teatrzyki, koncerty muzyczne w przedszkolu w ramach czesnego,
- wcieczki i wyjścia płatne dodatkowo,
- wpisowego nie ma,
- miesiąc wakacjny 100zl (rezerwacja miejsca),
- dzieci są ubezpieczone w ramach czesnego,
- żadnych dodatkowych kosztów na wyprawkę, czy za ewentualne podręczniki

Dlatego uważam, ze 800-1000zl/mc to nie jest zbyt dużo.

Pozdrawiam :)
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-09-13, 22:25   

Dużo, bardzo dużo.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-13, 22:29   

W porównaniu do cen przedszkoli prywatnych to nie jest dużo...Zdaję sobie też sprawę, że to nie jest dużo, bo niestety, zorganizowanie takiego przedszkola pochłania kupę kasy, a jak nie ma dofinansowania to już w ogóle kiepsko...Niestety, dla większości rodziców 800-1000zł jest nie do przeskoczenia...wiele osób tyle zarabia :roll:
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-09-13, 22:30   

Skoro tyle to powinno być czynne o wiele dłużej, żeby ciężko pracujący na taką kasę rodzice mogli tam dziecko zostawić. No i fakt, że wielu ludzi nadal podobną sumę zarabia.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-13, 22:34   

Lily, problem w tym, że normalne przedszkole, np. u nas kosztuje ok. 300-350 zł. Minimum drugie tyle dokłada miasto, albo nawet i więcej...Koszty utrzymania jednego dziecka w przedszkolu są niestety spore, nawet jeśli obsługa nie zarabia jakiś kokosów :/

Dlatego moim zdaniem, jeśli otwierać prywatne przedszkole, to najlepiej w ramach jakiegoś projektu, tak żeby cena była przystępna dla normalnych rodziców, a przedszkole dało radę się utrzymać.

Z drugiej strony, są rodzice, którzy płacą 800-1000zł za opiekunkę :/
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-09-13, 22:37   

Kiedyś się rozglądałam za przedszkolami w necie, bo w Krakowie, gdzie moja siostra mieszka jest jakaś panika, że kilka lat wcześniej trzeba zapisywać, no i znalazłam to: hxxp://www.kanguroweprzedszkole.edu.pl/olszanska/zapisy.php , co już nam się wydało drogie...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-13, 22:41   

lily, to całkiem przystępna cena... jakbym miała 100 czy 150 więcej płacić a mieć wege wyżywienie to bym zapłaciła, ale niestety nie 2 razy więcej...
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-13, 22:49   

U mnie właśnie otwarto prywatne przedszkole. Koszt razem z wyżywieniem 640 zł. We Wrocławiu jest prywatne przedszkole wegetariańskie - koszt z wyżywieniem 580 zł. No to jeżeli ktoś uważa, że 1000zł to nie jest dużo, to ja dziękuję. Może to się powinno nazywać elitarne przedszkole wegetariańskie.
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-13, 22:51   

A w poznaniu ceny wahają się od 350zł(waldorfskie-tak się pisze? - ale nie jest całkiem prywatne, tylko uspołecznione, krótko czynne, jedzenie spoko) do ponad 1000...
 
 
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2007-09-13, 22:51   

Witaj Zosia :-D Fajnie, że pojawiłaś się na forum. Nie mogę w tym momencie zadeklarować, że za rok będziemy mieli taką kwotę na przedszkole ale na pewno jesteśmy zainteresowani współtworzeniem takiej przestrzeni w Gdańsku. Napisz może w powitaniach trochę więcej o sobie, miło będzie Cię poznać. Na pewno warto by było się spotkać i porozmawiać. Czy byłaś też na wege.dzieciaku.? :-D
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
 
 
Zosia 
kanga

Dołączyła: 13 Wrz 2007
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-09-13, 23:05   

Widzę, że tamat wywołał spore poruszenie, co bardzo mnie cieszy :) .
Przyznam się szczerze, że owszem, staramy się o dofinansowanie, ale ponieważ to nic pewnego, dlatego nie poruszalam tej kwestii. Jesli nam się uda, to koszty znaaaacznie się obniżą (czesne wyniesie max 600zl/mc). Ale takie starania wymagają czasu i nie ma gwarancji powodzenia. Ja sama po dokonaniu kalkulacji byłam mocno przerażona kosztami. Bo przeciez sama płacę w tej chwili niemałe pieniądze za przedszkole dla Patryka i wiem jak bardzo to "daje po kieszeni". Ale niestety, bez dofinansowania tak to właśnie się kształtuje :( .

A cały pomysł wziął się z ogromnych problemów ze znalezienim odpowiedniej placówki dla mojego dziecka. Ale to juz chyba większość z Was przerabiała :)

Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-09-13, 23:14 ]
UWAGA!!
Nie chcę, żebście mnie brali za naciągacza jakiegoś strasznego. Bo może niektórzy z Was mogli tak sobie pomyśleć po przecztaniu mojego ostatniego posta.(Najpierw baba wskakuje z tsiącem, a teraz nagle zjeżdża do sześciu stów). NIE! Ja tylko chciałam się zorientować w potrzebach tzw. "rynku", czyli ile jest rodziców zainteresowanych przedszkolem wegetariańskim dla swoich dzieci i jakie są Wasze oczekiwania wobec takiego przedsięwzięcia. Wiecie, muszę wiedzieć jak mocno zabiegać o kasę z zewnątrz. Bo zorganizowanie przedszkola za 1500zl/mc to żadna sztuka, ale zorganizować coś fajnego za małe pieniądze jest wyzwaniem potężnym.

Mam nadzieję, że nikogo nie zraziłam wyskakiwaniem z takimi potężymi cenami.
Zapraszam do rozpatrzenia sprawy ponownie :)

Pozdrawiam
 
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-13, 23:46   

Zosia, ja życzę z całych sił powodzenia :D
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-09-13, 23:48   

A może jakiś profil eko i dofinansowanie z UE?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Zosia 
kanga

Dołączyła: 13 Wrz 2007
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-09-14, 06:38   

No wlasnie UE, tylko cz wjdzie?...

[ Dodano: 2007-09-14, 06:40 ]
Myslelismy o tym, zeby to bylo przedszkole eko wegetarianskie, ale wtedy cena na pewno bylaby wyzsza i kto by sie zapisal?;(

[ Dodano: 2007-09-14, 06:41 ]
wybaczcie mi te "litrwki" :P , ale Y mi sie czasem zacina...
 
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-14, 14:50   

Zosia napisał/a:
przedszkole eko wegetarianskie, ale wtedy cena na pewno bylaby wyzsza

dlaczego wyższa?

Teraz będzie nowy okres finansowania z Unii, warto próbować, bo to ostatni raz pewnie, jak dostaniemy tyle kasy. Na ekologię i promocję zdrowia też jest sporo kasy, można i przedszkole eko wege podciągnąć ;)
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-14, 16:41   

takie eko-wegetariańskie toż to ideał :)
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-09-14, 17:15   

Dla mnie bardzo ważną rzeczą w przedszkolu jest plac zabaw: duży, bezpieczny, ekologiczny, zielony, i nie w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy. Taki plac zabaw mamy w naszym, publicznym przedszkolu. Nie ma wpisowego, ani opłaty wakacyjnej. Czesne wynosi 35 zł miesięcznie, stawka żywieniowa to 3,50 zł za dzień (nie płaci się za nieobecności zgłoszone co najmniej dzień wcześniej). Kupuję wyprawkę, płacę ubezpieczenie (25 zł rocznie). Za dwa maluszki w przedszkolu zapłaciłam za wrzesień 210 zł. Z tym eko i wege wszystko fajnie, ale stawka na poziomie 800 zł dla wielu rodziców pewnie jednak zaporowa. W moim mieście nianie biorą 300-400.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-14, 17:36   

capri, przeprowadzam sie do Ciebie :D

ja za wrzesień za 1 dziecko zapłaciłam 500...
 
 
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2007-09-14, 18:11   

Capricorn, stawki o których piszesz nie są "wielkomiejskie". Poza tym Twoje dzieci jedzą mięso więc chyba nie istnieje dla Was problem jedzenia w przedszkolu publicznym. Do Gdańska chyba też mielibyście trochę daleko ;-) Ja się bardzo cieszę, że Zosia wyszła z taką inicjatywą, wierzę, że uda się uzyskać dofinansowanie, lub też dzięki innym zabiegom, cena będzie bardziej przystępna. Tak jak pisałem chętnie pomogę na ile będę mógł.
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-09-14, 18:23   

k.leee napisał/a:
Capricorn, stawki o których piszesz nie są "wielkomiejskie". Poza tym Twoje dzieci jedzą mięso więc chyba nie istnieje dla Was problem jedzenia w przedszkolu publicznym. Do Gdańska chyba też mielibyście trochę daleko ;-) Ja się bardzo cieszę, że Zosia wyszła z taką inicjatywą, wierzę, że uda się uzyskać dofinansowanie, lub też dzięki innym zabiegom, cena będzie bardziej przystępna. Tak jak pisałem chętnie pomogę na ile będę mógł.


A czy ja się nie cieszę, że wyszła? (z inicjatywą) Nie napisałam nic krytycznego o tym pomyśle - a jedynie, podobnie jak kilku innych forumowiczów wypowiadających się nade mną, uważam, że stawka jest spora, a w przypadku osób, które chciałby wyslać do przedszkola więcej niż jedno dziecko - po prostu za wysoka.

Wiele osób podało dla porównania stawki w swoich przedszkolach. Oprócz Ciebie i zakladającej ten wątek nie wypowiedział się tutaj nikt z Trójmiasta, i nie tylko "wielkomiejscy" - a zaatakowałeś tylko mnie. Pewnie dlatego, że "moje dzieci jedzą mięso".

Kilka lat temu do tego samego przedszkola, do którego chodza teraz maluchy, chodził mój najstarszy syn, na tablicy "ważnych spraw" w jego sali wisiała wielka kartka: Kacper Sz. nie dostaje mleka! (bardzo silna reakcja alergiczna). Nie było z tym najmniejszego problemu. I nie musiałam za to płacić kilku ciężkich stów.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 12