wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Biurko szkolne
Autor Wiadomość
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2012-06-27, 18:21   Biurko szkolne

Tematu oddzielnego nie wylapalam, jakies migawki w innych, wiec pozwole sobie zalozyc ow.

Czy wystarczy zwykle biurko tego typu z prostym blatem:
hxxp://allegro.pl/legoo-biurko-l10-meble-mlodziezowe-marmex-dost-0zl-i2436674823.html

Czy jednak korzystniejsze dla dziecka, gdy blat ma regulowany kat nachylenia?
hxxp://allegro.pl/biurko-dzieciece-cecilia-regulowane-mlodziezowe-i2427620099.html

Na co zwrocic uwage przy zakupie biurka?
Jakie polecacie?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2012-06-27, 19:47   

renka: zarówno samo biurko jak i jego dostosowanie czy umiejscowienie zależy od wielu czynników. Pierwszym jest przestrzeń jaką dysponujesz tj. czy ma być tylko miejscem odrabiania lekcji czy też przechowywania różnych rzeczy, miejscem które zmieści np. komputer czy laptop (rzeczy niestety przybywa np. różnorodne materiały plastyczne, słowniki, podręczniki, zeszyty a zapewne w dalszych klasach dojdą płyty dołączane do podręczników – u nas wielu nauczycieli korzysta ….). Organizacyjnie uwzgledac oświetlenie, leworęcznośc itp. Wysokośc powinna być dostosowana do gabarytów użytkownika (fajnie jak rośnie razem z dzieckiem) więc wszelkie opcje regulacji wysokości mają znaczenie (oczywiście są krzesła z regulacją, podnóżki bo dyndanie kończyn dolnych i brak oparcia to m.in. skurcze, skrzywienia kręgosłupa). Nachylenie blatu jest fajnym rozwiązaniem.
Kolorystyka: z autopsji wiem, że faza różu mija (czy wszystkim hmmm ? mojemu dziecku tak)
Może zerknij tu:
hxxp://www.mamajakty.pl/index.php?act=arty&opt=czytaj&id=211#.T-s_2pFzmCk
hxxp://www.bbedukacja.pl/dzieci_6_9/szkola/kacik_nauki_dla_ucznia.html
hxxp://www.leworecznosc.pl/index1.php?a=12

o szkolnym wyposażeniu i m.in. biurkach było tu:
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=2853&postdays=0&postorder=asc&highlight=biurko&start=0

U nas było zwykłe biurko i podnóżek z Ikea (wcześniej dziadek wymontował pewne elementy żeby było niższe). Taki wybór też wynikał z kwestii organizacyjnych i finansowych (deficyt mebli i promocja cenowa)
 
 
ropuszka 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 17 Maj 2012
Posty: 576
Skąd: Wro / B-c
Wysłany: 2012-06-27, 20:50   

jako niedawne dziecko i obecna studentka podpowiadam:

- biurko powinno być możliwe głębokie: książki szkolne mają format A4 - czasem trzeba z nich coś przepisywać korzystać więc powinny się razem z zeszytem łądnie mieścić na wyskokość, lub prawie(wtedy książka pod katem) - tak jest najwygodniej - książka obok jest średnim rozwiązaniem
- na biurku powinny się mieścić przybory tak żeby nie przeszkadzać - jak biurko nie jest szerokie to fajna jest półeczka nad biurkiem
- wielkość biurka też zależy od stylu nauki: czy ulubiony misiak ma być na nim, czy piję się herbate itp podczas nauki
- same blaty są średnio funkcjonalne - przynajmniej jedna szuflada powinna być - jeśli jednak blat - półka nad biurkiem ; blaty natomiast sprawdzą gdy rodzice czy ktokolwiek pomaga w nauce - nie musi siedzieć okrakiem :->
-regulowana wysokość blatu jest ok - sama miałam takie - dotrwało do matury, ale zaznaczam że wysoka nie jestem ;-)
- blat pod kątem budzi moje wątpliwości - mimo wszystko przedmioty będą się zzsuwać

półka:
hxxp://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80143953/
hxxp://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80142067/

najprostszy budżetowy stół - niestety wysokość "dorosła"
hxxp://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S89903699/#/S99903694

a co do krzesła:
hxxp://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40217903/#/40217899 - przykład najwygodniejszego oparcia na świecie
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-27, 20:53   

ropuszka napisał/a:


- biurko powinno być możliwe głębokie: książki szkolne mają format A4 - czasem trzeba z nich coś przepisywać korzystać więc powinny się razem z zeszytem łądnie mieścić na wyskokość, lub prawie(wtedy książka pod katem) - tak jest najwygodniej - książka obok jest średnim rozwiązaniem


Z tego co patrzylam, to glebokosc wynosi przewaznie 55 cm - nie wiem, czy to malo czy duzo :->

[ Dodano: 2012-06-27, 20:57 ]
ropuszka napisał/a:

- blat pod kątem budzi moje wątpliwości - mimo wszystko przedmioty będą się zzsuwać



Moja corka nieprawidlowo trzyma pisadla i pedagozka, ktora robila jej diagnoze gotowosci szkolnej mowila, ze pisanie pod katem byloby dla niej wskazane dla wyrabiania wlasciwego nawyku (przychylila sie do tego pani, ktora nas diagnozowala pod katem SI).
No, ale w szkole bedzie miec standarowe biurko.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
ropuszka 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 17 Maj 2012
Posty: 576
Skąd: Wro / B-c
Wysłany: 2012-06-27, 21:06   

renka napisał/a:

ropuszka napisał/a:


- biurko powinno być możliwe głębokie: książki szkolne mają format A4 - czasem trzeba z nich coś przepisywać korzystać więc powinny się razem z zeszytem łądnie mieścić na wyskokość, lub prawie(wtedy książka pod katem) - tak jest najwygodniej - książka obok jest średnim rozwiązaniem


Z tego co patrzylam, to glebokosc wynosi przewaznie 55 cm - nie wiem, czy to malo czy duzo


średnio... 60 cm by się przydało, byle by nie było mniej...
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2012-06-27, 21:10   

renka: większośc dziecięcych biurek tak chyba będzie miała (nasze ma chyba 60 cm głębokości).
W sumie moje dziecko często łazi za mną więc stół w kuchni, w innym pomieszczeniu ale masz dwie dziewczyny więc zapewne któraś w danym momencie będzie potrzebowała.

Szkolna ławka/biurko raczej będzie standardowa (bez regulacji stopnia nachylenia) co do wysokości u Was tu chyba nie ma problemu, moja córka w większości klas ma dostawiony mniejszy stolik oraz krzesło i siedzi sama (szkoła jest państwowa, nie jest integracyjna ale porozmawiałam i się udało)
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-27, 21:23   

Agnieszka napisał/a:
ale masz dwie dziewczyny więc zapewne któraś w danym momencie będzie potrzebowała.


No i tutaj dodatkowy problem sie pojawia, bo jak wyrzuce ich dotychczasowy stolik (wstyd sie przyznac jaki, patrzac na wzrost Ronji i to, ze jeszcze ciagle przy nim przesiaduje :oops: ) to musze sie w dwa biurka zaopatrzyc, bo kazda z nich musi miec wlasne miejsce do spokojnej pracy, zeby sobie wzajemnie nie przeszkadzaly (szczegolnie Ronka, ktora od wrzesnia do pierwszej klasy idzie).
Nie wiem jak inaczej to rozwiazac, bo jedno wspolne biurko (badz stol) dla dziewczym nie wchodzi w gre.

Biurka beda potrzebne dla dziewczyn do pisania/rysowania - komputera nie zamierzam przez najblizszych kilka lat wstawiac do pokoju dziewczyn (jak na razie z niego i tak nie korzystaja, ale w pierwszej klasie zacznie sie m.in. informatyka).
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2012-06-27, 21:38   

renka: nie jestem na bieżąco ale może wariant na zamówienie w podziale na dwa i regulowany (dostosowany do Waszych potrzeb i przestrzeni) a ewentualne potrzebne szafki dokupisz osobno stosownie do potrzeb i możliwości finansowych.
W pierwszej klasie Ada miała do podręczników płyty. Dla nas dzielenie jednego komputera nie stanowi problemu (jak dotychczas).
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2012-06-28, 10:53   

renka, a chcesz kupić przez sieć czy stacjonarnie?
I koniecznie z płyty?
We Wro jest sporo małych firm robiących lite meble np sosnowe. 100 x bardziej wytrzymałe, zrobią Ci jak sobie tylko wymyślisz i w stosunkowo spoko cenach.
My 2 tygodnie temu kupiliśmy biurko u gościa na Braniborskiej i jestem mega zadowolona :) , dno szuflad nie zapadaj się pod ciężarem "wkładu" tj to miało miejsce z biurkiem z ikei :lol:
Głębokość w standarcie to 60 cm
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-29, 20:49   

Gosia - nie ma znaczenia dla mnie forma zakupu, ale oczywiscie najwygodniej siegnac do netu, szczegolnie jak sie ma ograniczony czas, by pojezdzic i popatrzec w stacjonarnych sklepach.
A dalabys jakies namiary na niedrogie wroclawskie firmy wykonujace solidne meble?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2012-06-30, 10:23   

renka, jak mój dziad wróci do domu to zapytam m.in. o nazwę tej firmy na Braniborskiej. Tylko tam taka babeczka siedzi, która myli ceny ;) i stół za 300 zł chciała nam sprzedać ostatnio za 570 :mryellow: Także trzeba od razu przy zamówieniu papierek brać i jest spoko.
My za biurko 60x 110cm z 5 szufladami 500 zł płaciliśmy
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2012-06-30, 14:09   

renka: wg mnie wycenę warto zrobic w kilku miejscach. Z regulacją wysokości blatu stolarz wg mnie spokojnie sobie poradzi (to kwestia nawiercenia otworów). Jeśli chodzi o nachylenie blatu to chyba jakiś mechanizm (mogę się nie znac i warto popytac a może ktoś z wd coś wie w temacie) ale jeśli tak pewnie można kupic. W zakładach stolarskich warto pytac jakie standardowe robią cięcia bo bywa, że za przestawienie maszyny na coś nietypowego rozmiarowo liczą sobie dodatkowo. Co materiału, to możesz prosic zależnie na jakich materiałach warsztat pracuje wycenę drewno lub płyta (ceny porównasz). Meble nie muszą byc dożywotnie ale warto aby trochę posłużyły.
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2012-07-03, 09:01   

renka, pytałam, mówił... i zapomniałam :oops: :mrgreen:
Ten "nasz" to na pewno Jot-Mar, na Braniborskiej, przy Biedronce. Warto zajrzeć/zapytać :)
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-09, 13:43   

Postawilam jednak na opcje dwoch zwyklych biurek dostawianych do siebie (110/60) - po bokach kazde ma 2 szuflady i 2 szafki + wysuwana polka pod blatem, tak wiec sporo miejsca do chomikowania roznych szpargalow.

Teraz jakbyscie mogly/-li doradzic jakies sensowne i zdrowe siedzisko - najlepiej z opcja regulacji wysokosci, bo biuka sa bez nieregulowane - bylabym wdzieczna :->
Krzeslo na kolkach to chyba bedzie zbyt rozpraszajaca frajda? ;-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2012-07-09, 18:50   

krzesło na kółkach jak nie masz dywanu to wytrze panele/parkiet w rok

A jeszcze tak nawiasem co do tego Jor-maru. Mój dziad był dzisiaj u nich i kolo tam powiedział, że żeby z zakupami do sierpnia się wstrzymać, bo będą się przenosić 2 ulice dalej, do lokalu, gdzie mają mieć dużo niższy czynsz, więc i meble mają potanieć :-)
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
ewelina546

Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-03-16, 13:25   Biurko szkolne

Osobiście kupiłam biurko szkole oraz fotel z księżniczką dla mojej córeczki w sklepie internetowym hxxp://www.centrumspamu.pl/]centrumspamu.pl . Oprócz tego mają także inny asortyment: krzesła oraz hokery. Jestem bardzo zadowolona z ich usług,bo dostałam fajny rabat oraz przesyłkę dostarczono mi w bardzo krótkim czasie.
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2014-03-17, 10:20   Re: Biurko szkolne

ewelina546 napisał/a:
Osobiście kupiłam biurko szkole oraz fotel z księżniczką dla mojej córeczki w sklepie internetowym hxxp://www.centrumspamul.pl/]centrumspamu.pl . Oprócz tego mają także inny asortyment: krzesła oraz hokery. Jestem bardzo zadowolona z ich usług,bo dostałam fajny rabat oraz przesyłkę dostarczono mi w bardzo krótkim czasie.

Bosko, jak to dobrze, że można osobiście kupić. ;-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
maryczary 
kocham życie


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 25 Sie 2008
Posty: 2167
Wysłany: 2014-03-17, 23:52   

kofi napisał/a:
Bosko, jak to dobrze, że można osobiście kupić.
:mrgreen: :mrgreen:
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13