wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
o koleżankach
Autor Wiadomość
anyanka 

Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 107
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-07-10, 14:25   

Gudi podoba mi się jak je nazwałaś "danonkowe oszołomy" :)
Kaja można powiedzieć że je wyrzuciłam ze znajomych, ale obawiałam się że będą jakieś bzdury pisać do moich znajomych na mój temat, więc po prostu te osoby które mnie obraziły zablokowałam a na tym forum (nazywa się zapytajpolozna.pl wątek mamusie listopad 2011 cz. 2- jak ktoś nie jest zarejestrowany tam to wszystkiego nie przeczyta) napisałam do administratora że złamano regulamin,że zostałam obrażona, itd i żeby coś z tym zrobił. Na razie nie odpisał.
Machok w domu też nie tolerują ani tego ze ja i mój synek nie jemy mięsa ("dziecko potrzebuje mięsa a ja przecież białka w ogóle mu go nie daję"). Inna również jestem od strony religijnej bo "wypięłam" się na kościół i żyję bez ślubu i nie ochrzciłam dziecka. Ech. Do tego już sie przyzwyczaiłam choć czasem jak mam tłumaczyć po raz 1000 że dlaczego nie jemy mięsa albo ze daję dziecku wybór co do jego drogi duchowej, to aż mnie skręca...
 
 
dundunkini 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 720
Skąd: Londyn
Wysłany: 2012-07-10, 21:22   

anyanka, po protu rob swoje, robisz to zgodnie z wlasnymi przekonaniami, wiec jest dobrze. "Kolezankami" z forum sie nie przejmuj - przeciez od nich nie zalezysz, nie placa Twoich rachunkow, nie maja wplywu na Twoje zycie. A z innymi sobie radzisz dzielnie. Ja sama dobrze wiem, co to znaczy byc inna, np. u mnie ludzie czepiaja sie tego, ze bylam zwiazana z muzulmaninem, w dodatku z Afryki, ze jestem otwarta na inne kultury, ze nie zyje po katolicku, ze nie robie tzw. kariery, ze za duzo pieniedzy (swoich!) wydaje na swoja pasje, no i oczywiscie ze jem inaczej. Ale trudno, jesli nie maja czym innym zajac mysli, to ich problem, ja robie swoje.
 
 
Tanpopo

Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 125
Wysłany: 2012-07-13, 18:53   

Kiedy słyszę o takich głuchych na argumenty ignorantkach to aż mnie trzepie :mrgreen: Więcej sensu ma dla mnie argument o wyborze drogi duchowej przez dziecko, jednak porównywanie wegetarianizmu do chrztu i życia po chrześcijańsku jest nietrafione, ponieważ religia wraz z całym obrządkiem oraz wiarą w Boga (którego nie da się dotknąć ani zobaczyć w przeciwieństwie do zwierzęcia) jest bardziej abstrakcyjna i trudniejsza do wytłumaczenia niż bycie wegetarianinem. Rzecz podobnie się ma z tzw. "krzywdą społeczną", którą wedle niektórych osób wyrządza się dziecku, jednak ja myślę, że problem tkwi nie w wegetariańskim przedszkolu czy potrawie przyniesionej na urodziny koleżanki, a stresowaniu dzieciaka z powodu zakazanych cukierków rozdawanych w szkole.

Mój facet właśnie stwierdził, że dawanie mięsa dzieciakowi bez zgody rodzica jest w porządku :roll: No ręce opadają. :->

P.S. Nie uważam, żeby wychowywanie małego chrześcijanina było czymś złym. Umiar jest dla mnie najważniejszą ideologią, tyle tylko, że wymagającą... ;)
 
 
dundunkini 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 720
Skąd: Londyn
Wysłany: 2012-07-13, 23:41   

Dawanie czegokolwiek dziecku bez zgody rodzica jest nie w porzadku, wyobrazam sobie jak ciezko jest z tym walczyc i jak bardzo bylabym wciekla z powodu takiej sytuacji.
 
 
jagodzianka 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2011
Posty: 2731
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-14, 07:53   

Filipowi kiedy babsztyl jakiś chciał dać ciastko to mnie jeszcze mój typ opieprzył, że jestem nie wychowana, że powinnam podziękować i grzecznie odmówić, a ja nie miałam czasu, byłam poza tym w szoku że ktoś chce takim czymś mi nakarmić dziecia i powiedziałam tylko NIE! :-|
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2012-07-19, 12:35   

anyanka, na twoim miejscu powiedziałabym koleżankom, że poza niejedzeniem mięsa masz zaaplikowanego tasiemca w celu utrzymania właściwej wagi, poza tym ojciec twojego dziecka tak naprawdę nim nie jest, ty urodziłaś się jako mężczyzna, który przez kilka lat był w dodatku w zakonie. Oraz że nie wiedziałaś, że są koleżanki są wykształconymi doradcami dietetycznymi. I że dziękujesz za cenne rady.
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2012-07-19, 16:29   

koko dobre :-P
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-07-20, 07:05   

anyanka, a tak z ciekawości, jaki masz nick na tamtym forum? Bo nie chce mi się przeszukiwać ponad 100 stron wątku..
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
tora 
tora

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 327
Wysłany: 2012-07-20, 13:21   

anyanka, to przykre, że tak Ci d. obrabiają, ale z drugiej strony: dlaczego ma być Ci przykro? Czy te osoby są dla ciebie ważne? Powinnaś sobie pogratulować, że namieszałaś w ich światopoglądzie na tyle mocno, że nie mają żadnego racjonalnego argumentu, tylko najbardziej prostacki - atak. Na Twoim miejscu nie zniżałabym się do ich poziomu, bo to obraziłoby nie ich, tylko Ciebie. Kobieto, miej swoją godność!
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
jarzynajarzyna 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 11 Sie 2010
Posty: 2549
Wysłany: 2012-07-20, 14:41   

tora napisał/a:
Na Twoim miejscu nie zniżałabym się do ich poziomu, bo to obraziłoby nie ich, tylko Ciebie. Kobieto, miej swoją godność!


mój stary mówi na takie coś "jak się wdasz z plewami, to cię świnie zjedzą" :-P
 
 
moony 
wyjątek od reguły


Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 25 Lis 2009
Posty: 3740
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-20, 21:08   

Zakupy u mnie robi czasami jedna dziewczyna pracująca w dużym markecie. Opowiada o swoich "przygodach" ze współpracownikami, a jest wege o 12 lat, a weganką od pół roku. Zjadają ją. I żyć jej nie dają. A ona walczy, próbując ich przekonać. a ja widzę, jak się w tym spala i ile ją to kosztuje. Nie warto.
_________________
mój muzyczny blog ---> www.ewabujak.blogspot.com
hxxps://www.facebook.com/they.can.rock.me?ref=hl
 
 
martika 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 717
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2012-07-21, 14:15   

anyanka - daj sobie spokój z dziewczynami z tamtego forum i zapraszam na nasze wątki:

hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=10081

hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=532060#532060

Mamy dzieci prawie w tym samym wieku ;)

A tak na marginesie szukałam kiedyś koleżanek z mojej okolicy na regionalnym forum dla mam. Myślałam że fajnie będzie z kimś się poznać i wspólnie pospacerować z dzieciakami. Dałam sobie spokój po przeczytaniu posta jednej dziewczyny z pytaniem - Gdzie jest wejście do lasu? :shock: :mrgreen: Dodam że to Trójmiejski Park Krajobrazowy i nie jest on w żadnym miejscu ogrodzony....
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
jagodzianka 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2011
Posty: 2731
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-21, 14:19   

martika napisał/a:
Gdzie jest wejście do lasu? :shock: :mrgreen:


:lol: :lol: :lol:
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Tanpopo

Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 125
Wysłany: 2012-07-23, 15:42   

Do lasu przy mojej miejscowości prowadzi długa wydeptana ścieżka, bez niej pozostaje iść przez trawiaste pola albo chaszcze. :D
 
 
Figa 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Sie 2010
Posty: 186
Skąd: Londres
Wysłany: 2012-08-12, 13:27   

anyanka, te komentarze tylko potwierdzaja poziom intelektualny i kulturalny tych ludzi. nie warto na nie tracic czasu a tym bardziej nerwow.

pewna kochana forumowiczka wd, kiedy pozalilam sie jej jak to miesozerne dzieci pogardzily moimi owsianymi ciasteczkami (pycha) powiedziala mi, co mi sie bardzo spodobalo: "gdzie z perlami miedzy swinie". usmialam sie i od tej pory to moje motto. nie z kazdym sie da i nie z kazdym warto o pewnych rzeczach rozmawiac.

a moze masz w swojej okolicy jakies wege mamy? moze jakies formuowiczki?
_________________
It's like you're a fabulously complicated jigsaw puzzle piece, with stunning colors, wildly serrated edges, oceans of emotion, mountains of possibilities, worlds of talent, and complex energies, but for as long as you see yourself as just human, you'll never quite know where you fit in.
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2012-08-12, 17:47   

Figa napisał/a:
"gdzie z perlami miedzy swinie".
Figa napisał/a:


też to sobie zapamiętam :-D
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
biały lis 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: PRL
Wysłany: 2012-09-14, 20:58   

anyanka napisał/a:

Machok w domu też nie tolerują ani tego ze ja i mój synek nie jemy mięsa ("dziecko potrzebuje mięsa a ja przecież białka w ogóle mu go nie daję"). Inna również jestem od strony religijnej bo "wypięłam" się na kościół i żyję bez ślubu i nie ochrzciłam dziecka. Ech. Do tego już sie przyzwyczaiłam choć czasem jak mam tłumaczyć po raz 1000 że dlaczego nie jemy mięsa albo ze daję dziecku wybór co do jego drogi duchowej, to aż mnie skręca...


Mam podobnie, my też bez slubu i chrztu dziecka. Ogólne poruszenie. Nad zień dzisiejszy pełna akceptacja. A co do koleżanek to są w szoku bo ich dzieciaki niejadki. A franciszek owocow warzywny potwór! ;]
_________________
hxxp://www.szipszop.pl/linijki_dzieciece.html]
hxxp://www.szipszop.pl/linijki_dzieciece.html]

hxxp://szelmostwa-lisa.blogspot.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12