wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
staraczki
Autor Wiadomość
patka 
spaceruje :)


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-18, 09:37   staraczki

Dzień dobry! Czy są na forum kobietki, które starają się/planują starania za kilka miesięcy, tak aby zostać mamą w 2013r.?
Mnie wszystko stresuje. Że się nie uda. Czy wszystko ze mną dobrze. Jak sobie dam radę. Czy dobrze się "przygotowałam" do ciąży.
Jeśli w tym cyklu się nie uda (3 miesiąc starań) to będę kupować mikroskop owulacyjny

~Jeśli tak to zapraszam do dyskusji :-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Gudi 


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1893
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-07-18, 09:48   

mnie się udało dopiero w 5 cyklu - a od pierwszego wiedziałam kiedy dokładnie mam owulację.

wyluzuj ;) zrobi się kiedy samo będzie wiedziało, że jest najlepszy moment ;)

patka napisał/a:
mikroskop owulacyjny

a cóż to takiego? ja tylko mierzyłam temperatury zwykłym termometrem elektrycznym...
_________________
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-07-18, 09:54   

patka, wydaje mi się, że pierwsza zasada starań brzmi - wyluzować. I uprawiać seks kiedy ma się największą ochotę ;-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
mabo85 

Dołączyła: 28 Kwi 2012
Posty: 607
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-07-18, 09:58   

Nam się udało po około 6 miesiącach starań, bez dodatkowych sprzętów ;) Wyjechaliśmy na tydzień w ciepłe kraje, piliśmy dużo drinków itd. itp. i się stało :) ) Najważniejsze to wyluzować :)
Życzę powodzenia :)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-07-18, 10:06   

luzzzzzzzzzzzz.. a za pieniądze na ten.. mikroskop.. wyjedźcie sobie na weekend w czasie Twojej owulacji :-) i niech Wam deszcz pada :-) abyście z łóżka nie wychodzili :-) powodzenia !!
P.S Polecam Zakopane - wszyscy moi znajomi, którzy się starali, wyjechali do Zakopca i zawsze wracali.. o jedną osobę więcej :-) (w brzuszku).
 
 
patka 
spaceruje :)


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-18, 10:13   

Dziękuję! Z luzem to ciężko u mnie. Nerwuska jestem. Najbardziej jak się staram i coś (cokolwiek) niewychodzi :roll:

Gudi napisał/a:
a cóż to takiego? ja tylko mierzyłam temperatury zwykłym termometrem elektrycznym...


Coś takiego koleżanka z uczelni mi polecała hxxp://allegro.pl/mikroskop-owulacyjny-donna-test-ciaz-gratis-w-24h-i2480394718.html
Pipii napisał/a:
P.S Polecam Zakopane - wszyscy moi znajomi, którzy się starali, wyjechali do Zakopca i zawsze wracali.. o jedną osobę więcej :-) (w brzuszku).

haha :D Jeśli teraz się nie uda to wrzesień/październik raczej deszcze gwarantowane, wtedy może naprawdę sobie "weekendzik" zafundujemy :D
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-07-18, 10:23   

Polecam październik/listopad :-) pogodowo najlepszy na TAKI weekend :-) ale życzę, aby już wcześniej test pokazał dwie kreski.
Pij herbatkę z kopru włoskiego - rozluźnia.
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-07-18, 10:26   

patka napisał/a:
Dziękuję! Z luzem to ciężko u mnie. Nerwuska jestem. Najbardziej jak się staram i coś (cokolwiek) niewychodzi :roll:


No właśnie wydaje mi się, że do dziecka trzeba podejść inaczej. To nie jest jeszcze jeden egzamin, sprawdzian, cel do osiągnięcia. To jest... nowy człowiek. Nie zależy do końca od Ciebie, kiedy się pojawi i jaki będzie. Trzeba spokoju, cierpliwości, nadziei... i pokory wobec Matki Natury.

Jest jeszcze jedna kwestia. Jeśli czujesz się odpowiedzialna za wszystko, myślisz, że wszystko zależy od Ciebie, osobiście przyjmujesz niepowodzenia. A prawie nigdy nie udaje się tak hop siup, od razu. Warto wiedzieć, że to nie Twoja wina. To nie znaczy, że z Tobą coś nie tak. Po prostu jeszcze nie czas.

[ Dodano: 2012-07-18, 11:29 ]
I jeśli jeszcze mogę coś dodać... Kiedy wydaje Ci się, że się udało, nie szalej. Nie sikaj co rano na trzy różne testy. Nie leć do ginekologa dwa dni po spodziewanym terminie miesiączki. Daj się tej kropelce spokojnie zadomowić w Tobie :-) Te pierwsze tygodnie to czas nadziei. Tak ja to widzę :-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
patka 
spaceruje :)


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-18, 10:43   

:oops:
Nie chcę, żeby to zabrzmiało jakbym zwalała "nakręcanie się" na moją ginekoloszkę, ale na wizycie "sprawdzająco-przygotowawczej" podała nam chyba ze sto rad, rób to , nie rób tamtego. Zaznacz sobie WIDOCZNIE w kalendarzu "te" dni, żeby nie zapomnieć. Obserwuj śluz. Mierz temperaturę. Kup testy owulacyjne. Nie jedz słodyczy, cukier we krwi spowalnia ruchliwość plemników. Itd..........
Oszaleć można ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-07-18, 10:47   

patka napisał/a:

Zaznacz sobie WIDOCZNIE w kalendarzu "te" dni, żeby nie zapomnieć.


A to nie jest tak, że w dni płodne po prostu ma się większą ochotę na seks?

Cytat:
Obserwuj śluz. Mierz temperaturę. Kup testy owulacyjne.


Ja mierzyłam i obserwowałam, jak NIE chciałam zajść w ciążę. Jak stwierdziliśmy, że czas na dziecko, po prostu przestaliśmy sprawdzać cokolwiek. Po prostu kochaliśmy się i tyle. Polecam tę metodę ;-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-07-18, 11:03   

patka napisał/a:
:oops: Nie chc
na wizycie "sprawdzająco-przygotowawczej" podała nam chyba ze sto rad, rób to , nie rób tamtego. Zaznacz sobie WIDOCZNIE w kalendarzu "te" dni, żeby nie zapomnieć. Obserwuj śluz. Mierz temperaturę. Kup testy owulacyjne. Nie jedz słodyczy, cukier we krwi spowalnia ruchliwość plemników. Itd..........

wiesz co ... idźcie do kina na fajną komedię romantyczną, potem kupcie sobie butelkę ulubionego wina.. usiądźcie razem.. pijcie wino.. (rozluźnia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) i .. dajcie SZANSĘ NATURZE.. Ona wie najlepiej jaki to dzień cyklu, jaki jest śluz itd itp,
Popieram MartęJS - Watykańska Ruletka jest dobra, gdy się NIE CHCE zajść w ciąże.. gdy się chce - po prostu - sex, sex, sex :-) no limits ..
z cukrem na rację - ale to nie tylko podczas starania się o dziecko :-)
 
 
sanderrra 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 222
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-07-18, 11:29   

O, temat dla mnie! My zaczniemy starania od następnego cyklu. Tak się składa, ze wtedy mamy zamiar jechać do Zakopanego :D także kto wie... :)
Niestety należę do osób przewrazliwionych, ale staram się odganiać negatywne myśli i niepotrzebnie się nie stresować.

patka, powodzenia!
 
 
evel 
szczęśliwa mama!


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 415
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-18, 11:32   

Pipii napisał/a:

Popieram MartęJS - Watykańska Ruletka jest dobra, gdy się NIE CHCE zajść w ciąże..



No ja nie byłabym taka pewna, czy dobra. :-P
W każdym razie - powodzenia! I dobrej zabawy podczas starań, oczywiście. :-)
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
mabo85 

Dołączyła: 28 Kwi 2012
Posty: 607
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-07-18, 11:52   

Pipii napisał/a:
potem kupcie sobie butelkę ulubionego wina.. usiądźcie razem.. pijcie wino.. (rozluźnia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) i .. dajcie SZANSĘ NATURZE.. Ona wie najlepiej jaki to dzień cyklu, jaki jest śluz itd itp,


Moja koleżanka zaciążyła opijając winem nowe mieszkanie z mężem :) ))

Osobiście również polecam rum z Colą :D :] hihi rozluźnia doskonale ;)

A co do tych kalendarzyków to moim zdaniem też nie do końca sprawdzone, bo wszystko może wpłynąć na to czy masz owulację czy nie.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2012-07-18, 11:54   

Ja jednej z dziewczyn, z którą leżałam na pooperacyjnej po porodzie słyszałam, że plemniki, żeby osiągnęły pełną dojrzałość potrzebują kilku tygodni (nie pamiętam ilu) i najlepsza jest wstrzemięźliwość i seks dopiero w okolicach owulacji. Nie wiem ile w tym prawdy, bo my nie robiliśmy takich przerw ;-)

W każdy razie patka, i sanderrra, życzę Wam powodzenia z całego serca! :-D
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-07-18, 12:12   

To prawda, że plemniki dojrzewają 10 tygodni, ale to nie znaczy, że trzeba robić takie przerwy :-) Organizm ma spore zapasy plemników w różnych stopniach dojrzałości i produkcja idzie w miarę na bieżąco. Oczywiście jeśli facet wyprztyka się z plemników parę dni przed owulacją, to potem będzie miał ich mniej... Moim zdaniem optymalna jest umiarkowana wstrzemięźliwość tuż po okresie i jazda na maksa w okolicach owulacji ;-) Przy czym wcale nie trzeba trafić w punkt, bo te małe ogoniaste dranie żyją zwykle w drogach rodnych parę dni.

[ Dodano: 2012-07-18, 13:14 ]
Trochę ciekawostek ;-) hxxp://portalwiedzy.onet.pl/4868,11121,1371931,2,czasopisma.html
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
sanderrra 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 222
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-07-18, 12:21   

Jeśli chodzi o rozluźnianie- żołądkowa gorzka z napojem cytrynowym typu sprite i kawałkiem ogórka! Ja ogólnie bardzo rzadko piję, ale to jest całkiem dobre :)

Co do obaw: trzy miesiące temu rzuciłam tabletki anty, także teraz okres mam w cały świat i teraz ustrzelić w płodne graniczy chyba z cudem. Ale kupiłam termometr. Jaka musi być różnica w temperaturze? Bo nie umiem się tego nigdzie doszukać.
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-07-18, 12:27   

sanderrra, kilka kresek, no i wzrost temperatury oznacza, że już po ptokach. Ale jeśli nie masz doświadczenia w NPR, to polecam raczej obserwację śluzu niż mierzenie temperatury.
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
sanderrra 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 222
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-07-18, 12:38   

MartaJS, w ten piątek mamy przymusową przedślubną wizytę w poradni przedmałżeńskiej także może tam mnie oświecą z tym NPR (chociaż wątpię :P ), bo w sumie moja wiedza na ten temat kuleje.
Może faktycznie lepiej jak poobserwuję ten śluz. Dzięki! :)
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-07-18, 13:21   

O, tam na pewno Cię oświecą. I pewnie będziesz musiała przynieść wykresik z miesiąca żeby zaliczyli, więc termometr tak czy siak się przyda ;-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2012-07-18, 13:34   

Może ten link się przyda:
hxxp://www.babyboom.pl/forum/staramy-sie-f66/niezbednik-staraczki-6363/
tutaj w kolejnych postach są różne naturalne metody obserwowania cyklu szczegółowo opisane :)
...sama chętnie poczytam ;)
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
sanderrra 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 222
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-07-18, 14:33   

MartaJS napisał/a:
O, tam na pewno Cię oświecą. I pewnie będziesz musiała przynieść wykresik z miesiąca żeby zaliczyli, więc termometr tak czy siak się przyda ;-)


Serio?! :shock: Już samo to, że mamy tam iść 4 razy mnie przeraża :-|


gosia z badylem dzięki, niejednej przyda się ten link (przynajmniej mi) :)
 
 
ana138 
vel uma ;)


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3886
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2012-07-18, 16:19   

Dziewczyny, mówcie tu lepiej jak zrobić dziewczynkę ;-) pamiętam, że kiedyś YolaW pisała o jakichs sposobach ;-)
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2012-07-18, 17:06   

Cytat:

Dziewczyny, mówcie tu lepiej jak zrobić dziewczynkę ;-) pamiętam, że kiedyś YolaW pisała o jakichs sposobach ;-)


kochać się namiętnie kilka dni przed owulką (2-4). Plemniki z X żyją dłużej, ale są wolniejsze niż Y :-)
ana138, a już coś myślicie o drugim? :D
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
Gudi 


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1893
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-07-18, 17:18   

gosia z badylem napisał/a:
kochać się namiętnie kilka dni przed owulką (2-4)


moja X wytrzymała 3 dni ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,63 sekundy. Zapytań do SQL: 14