wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
siadanie w "W"
Autor Wiadomość
mariaaleksandra

Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 1603
Wysłany: 2012-10-10, 19:18   

Kawonka np. hxxp://allegro.pl/dysk-sensomotoryczny-beret-korekcyjny-poduszka-i2679856026.html

MartaSJ Jest coś takiego jak fizjologiczna koślawości kolan u dzieci.
 
 
struna 
struna

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Wrz 2011
Posty: 84
Wysłany: 2012-10-10, 22:09   

Dziewczyny wtrącę swoje 3 grosze :-> byłam ostatnio u ortopedy z Izabelą bo też tak siada i nie dawało mi to spokoju. To profesor, rektor akademii medycznej a oprócz tytułów po prostu fajny człowiek, który wzbudził moje zaufanie. Wyjaśnił mi,ze są dzieci które mają tzw wiotkość wielostawową, nie jest to choroba broń boże, tylko raczej cecha wrodzona, często uwarunkowana genetycznie. Dziecko siada w "W" bo w ten sposób stabilizuje sobie stawy biodrowe. Powiedział,że mogę Izę bić kijem, lub próbować przekupić ciężarówką cukierków ale to na wiele się nie zda. Upominać należy dla czystości sumienia rodzicielskiego ;-) mnie ta wizyta uspokoiła, czasem warto poradzić się specjalisty.
 
 
biały lis 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: PRL
Wysłany: 2012-10-11, 08:41   

Podobno niewielka koślawość kolan jest u dwulatka fizjologiczna i znika samoistnie w późniejszych latach.
_________________
hxxp://www.szipszop.pl/linijki_dzieciece.html]
hxxp://www.szipszop.pl/linijki_dzieciece.html]

hxxp://szelmostwa-lisa.blogspot.com/
 
 
 
Kawonka 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 284
Wysłany: 2012-10-11, 11:27   

MarioAleksandro, dziękuję za odpowiedź.

Biały Lisie, a potrafisz określić, kiedy jest niewielka i fizjologiczna, a kiedy to już patologia? Bo ja nie, niestety, a zalecenia od ortopedy, do którego poszłam w zeszłym roku, wprawiły mnie w osłupienie i na razie na powtórkę nie mam ochoty :-> .
 
 
biały lis 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: PRL
Wysłany: 2012-10-11, 11:39   

Kawonka, Nie potrafie określić. Od tego jest ortopeda. Każde dziecko jest inne i różne są złe nawyki w krztałtowaniu postawy. Nie popadajmy jednak w panikę.
_________________
hxxp://www.szipszop.pl/linijki_dzieciece.html]
hxxp://www.szipszop.pl/linijki_dzieciece.html]

hxxp://szelmostwa-lisa.blogspot.com/
 
 
 
Kawonka 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 284
Wysłany: 2012-10-11, 11:44   

Toteż nie popadłam, na razie trwam w osłupieniu ;-)
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2012-10-11, 12:14   

struna napisał/a:
mnie ta wizyta uspokoiła, czasem warto poradzić się specjalisty.

Ale jakie wnioski wyciągnęłaś bo troszkę nie rozumiem :-> ?
 
 
mariaaleksandra

Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 1603
Wysłany: 2012-10-15, 11:01   

Kawonka napisał/a:
MarioAleksandro, dziękuję za odpowiedź.

Biały Lisie, a potrafisz określić, kiedy jest niewielka i fizjologiczna, a kiedy to już patologia? Bo ja nie, niestety, a zalecenia od ortopedy, do którego poszłam w zeszłym roku, wprawiły mnie w osłupienie i na razie na powtórkę nie mam ochoty :-> .


Koślawość kolan do 10 stopni to fizjologia. Maksymalna koślawość kolan występuje do 6 roku życia. Badanie polega na zmierzeniu odległości między kostkami przyśrodkowymi przy złączonych kolanach (>5cm--> koślawość). Zmiany mogą dotyczyć więzadeł, mięśni jak i układu kostnego. Koryguje się za pomocą obcasu Thomasa oraz wkładkami z podwyższeniem po stronie wewnętrznej. Przeciwwskazania przy koślawości: siad klęczny, jazda na nartach, łyżwiarstwo, długie obciążanie w pozycji stojącej, długie spacery, ćwiczenia w rozkroku, . Wskazania: siad po turecku, jazda konna, na rowerze. (źródło: materiy własne z wykładów).

Po za tym może zmień ortopedę jak Ci ten nie pasi? :)
 
 
jaskrawa 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 2217
Skąd: Międzyborów
Wysłany: 2012-10-29, 23:28   

dwie rzeczy chciałam jeszcze napisać:
1. moje dziecko ZA CHINY LUDOWE nie chce siedzieć inaczej, niż w W.. gdy ją upomnę, owszem, rozumie i siada dobrze. ale za chwilę znowu zmienia pozycję i jest W.
młoda sporo się rusza, biega itd.. nie jest dzieckiem "stacjonarnym", jeśli przysiada, to na góra minutę. może samo jej to siadanie przejdzie? jestem już tak zmęczona tym upominaniem jej milion razy dziennie...
2. matka mojego konkubenta niedawno mi powiedziała, że jej syn (brat konkubenta), siadał w W non stop w dzieciństwie. w dodatku było to W całkowicie hardkorowe, szerokie, bo nogi poniżej kolan nie tylko były "rozjechane", ale wręcz odgięte od ud o jakieś 90stopni. mówiąc inaczej - nogi wyginały mu się w kolanach nie tylko w jedną, właściwą stronę, ale także na boki :D D, jeśli wiecie, co mam na myśli :D . podobno ludzie, którzy to widzieli, byli zdziwieni, jak ten mały w ogóle może tak siedzieć.
facet ma nogi całkowicie proste i całkiem zgrabne....
i co ja mam myśleć?
 
 
j_olka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Gru 2012
Posty: 14
Wysłany: 2013-05-01, 21:10   

Helo, ja tylko dorzuce slowo do tematu, bo moj Olo tez probuje tak siadac. Ta pozycja W mocno naciska na 3 stawy- deformuje je niepotrzebnie. Wiec warto walczyc. Czym skorupka za mlodu... Pozdrawiam :)
_________________
Your world - Your way
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13