wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Soja- wpływ na zdrowie mężczyzn?
Autor Wiadomość
machok 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Maj 2012
Posty: 163
  Wysłany: 2012-09-29, 08:54   Soja- wpływ na zdrowie mężczyzn?

Ostatnio (w obecności mojego męża) ktoś rzucił stwierdzenie, ze soja zawiera babskie hormony i dlatego ma zły wpływ na płeć męską. Oczywiście mój mąż to "kupił" od razu i już się źle czuje.
Zaznaczam ze soji używa co kot naplakal, czasami w postaci mleczka do kawy. Jako wielki wyjątek pojawia się ona u nas jako kotlet, wszystkiego razem od maja, może 3 razy podałam.

Pytanie- czy soja rzeczywiscie zawiera ananalogi żenskich hormonów?
Czy ma to ujemny wpływ na rozwój chlopców i zrdowie/samopoczucie dorosłych mężczyzn?

Proszę pomozcie, bo nie wiem, a oni się dopytują, na wszystko podejrzliwe patrzą, nie mówiąc o tym, ze to jak ich niby trułam... Choć to nie ja jestem prowodorym i fanką sojowych kotletow!
_________________
Robię to dla zdrowia www.majastepanow.wordpress.com
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2012-09-29, 09:12   

Kiedyś był taki wątek - nieco niesmaczny hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=4568
Patrząc na swojego mężczyznę nie zauważam żadnych takich zmian, co do wpływu na płodność to nie mogę się wypowiedzieć, bo nie mamy ani nie planujemy potomka.
Dodam jeszcze, że także w chmielu są fitohormony ;) A więc od piwa też wypadałoby się ze strachu trzymać z daleka ;)
A Wikipedia mówi, że fitoestrogeny zmniejszają ryzyko zachorowania także na męskie choroby hxxp://pl.wikipedia.org/wiki/Fitoestrogeny
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Gudi 


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1893
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-09-29, 10:08   

machok, mój jada i to czasem chętniej niż ja :) a płodny jest oj jest:)
_________________
 
 
machok 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Maj 2012
Posty: 163
Wysłany: 2012-09-29, 10:22   

My dalszego potomstwa nie planujemy, wiec to nie martwi :)
Raczej zaczął mieć nagle obawy, czy mu libido nie spadnie, ale tez nie zauwazlismy. Szczerze to na wege diecie człowiek lżejszy jest i ogólnie wiecej od życia chce...

Poczytam wątek. Jednym słowem bez histerii? Syn 13 lat z soja nie przepada, wiec raczej mam problem z głowy...
_________________
Robię to dla zdrowia www.majastepanow.wordpress.com
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2012-09-29, 10:22   

machok, temat był wałkowany. Weź pod uwagę, ze to są fitohormony. Nie rozregulowują organizmu. Mają niewielki wpływ i to najczęściej pozytywny.
Drugi aspekt to spożywanie znacznej ilości soi przez mięsożerców jedzących kiełbasy/ wędliny/ przetwory mięsne. Zjadają kilkakrotnie więcej soi niż wegetarianie.
Oczywiście jest to soja najtańsza bo kto by się w kiełbasie tym przejmował.
Trzecia sprawa to hormony zawarte w mięsie i jego przetworach są dużo bardziej niebezpieczne ( bo sztuczne i dużych dawkach).
Temat rzekomej szkodliwości soji jest sztucznie nadmuchiwany, powtarzany przez ludzie nie znających się tak naprawdę na temacie.
 
 
machok 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Maj 2012
Posty: 163
Wysłany: 2012-09-29, 11:22   

Doczytalam podrzucony wątek, faktycznie niesmaczny. Dzięki za info.
_________________
Robię to dla zdrowia www.majastepanow.wordpress.com
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-09-29, 12:23   

Warto jeszcze zwrócić uwagę, że mięsożercy na standardowej diecie jedzą zwykle więcej soi niż wegetarianie. Mąka sojowa itp. dodawana jest praktycznie do wszystkich wędlin, pomijając te z najwyższej półki, generalnie w żywności wysokoprzetworzonej jest jej mnóstwo.

Poza tym czytałam gdzieś, że to legenda ludowa z tym szkodliwym wpływem na płodność, humbug rozpowszechniany przez koncerny mięsne.
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13